Bata - opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-19, 16:00   #1
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377

Bata - opinie


Witam serdecznie!

Założyłam ten watek ponieważ wcześniej nie istniał taki, który dotyczyłby Baty jako marki. Nie było wątku gdzie można podyskutować o aktualnych ofertach, jakości, promocjach itp. Poza tym Bata to nie tylko buty, ale także torebki, dodatki, kurtki skórzane czy skarpetki.

Sama jestem posiadaczką jednej pary butów Bata:
http://www.bata.pl/artykul/72086
Kupiłam je w zeszłym tygodniu za 99 zł, na razie miałam je na sobie tylko raz ponieważ są specjalnie na wesele kuzynki, które odbędzie się w następny weekend. W rzeczywistości kolor zielony jest jaśniutki, pastelowy, ma nawet w sobie coś z jadowitej zieleni. Teraz marzą mi się te :
http://www.bata.pl/artykul/71488
jednak 400 zł za buty przerasta mnie finansowo. Poczekamy zobaczymy, może będzie jakaś obniżka.
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:09   #2
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bata - opinie

szczerze, buty ktore kupilas na wesele nie podobaja mi sie. sa smutne, a kozaki rzeczywiscie duzo kosztuja
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 16:32   #3
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377
Dot.: Bata - opinie

Napisałam, że ta fota nie oddaje w ogóle koloru butów. Celowo sprawdzałam numery na stronie Baty i pudełku od butów czy to ten sam model. Trochę to śmieszne, bo inne kolorowe buty mają wiernie oddane kolory na zdjęciach.

Raz jeszcze: buty są jasnozielone, koloru liści.
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:08   #4
CarolineMari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 446
Dot.: Bata - opinie

Może i niektóre buty są ładne, ale ceny są porażające Sama nigdy bym nie wydała 400 zł za kozaki
__________________
CarolineMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 19:57   #5
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377
Dot.: Bata - opinie

Właśnie co do cen : Któraś z was wie, kiedy można spodziewać się obniżek? Czy może ceny opuszczane są stopniowo?
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:24   #6
shatin
Wtajemniczenie
 
Avatar shatin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 038
Dot.: Bata - opinie

Cytat:
Napisane przez CarolineMari Pokaż wiadomość
Może i niektóre buty są ładne, ale ceny są porażające Sama nigdy bym nie wydała 400 zł za kozaki
a ja tak pomimo tego nie nie mam nie wiadomo ile pieniedzy. Co jak co ale buty na zime musza byc porzadne i skorzane, ze 3 lata temu kupilam wlasnie za ok. 400zl skorzane oficerki i bede chodzic w nich juz kolejna zime. Czyli jakbym kupowala co roku buty w deichmanie za 100 zl to na to samo by wyszlo.
shatin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 21:11   #7
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377
Dot.: Bata - opinie

Masz rację. W zeszlym roku kupiłam w Daichmanie sportowe buty za 70 zł, które nie wytrzymały roku. Podeszwa spękała w kilku miejscach. Z CCC (do tej pory miałam same bardzo dobre doświadczenia z CCC, a takie niewypały trafiały mi się w Daichmanie) moje trampki ,,ziomki'' po jednym wypadzie w deszczowy dzień na spacer pekły przy podeszwie Dla porównania buty Nike i Adidas w przedziale cenowym 150-180 zł nosiłam po 3 sezony. Szpileczki- kaczuszki za 60 zł stracily fleczki przy drugim wyjsciu. Nowe botki to samo. Nowe fleki to dorzucenie do interesu kolejnych 15-20 zl. Kozaczki Lasockiego są nie do zdarcia 4 sezon. Nie były tez takie drogie. Ok 180 zł.

bilans moich buciarskich doświaczeń wygląda nastepujaco
-tanie buty = 1 sezon i na śmietnik
-buty od 150 wzwyż służą na 2 lub 3 sezony
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 21:19   #8
shatin
Wtajemniczenie
 
Avatar shatin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 038
Dot.: Bata - opinie

Też mam oficerki z Lasockiego, juz chyba ze 3 czy 4 zime, kosztowały sporo, ale po wypastowaniu wygladaja niezle. Nie jak nowe bo sól na chodnikach zimą i woda robią swoje, zwłaszcza gdy nie dba sie o buty jak ja i chodzi non stop ale jak na mnie trzymaja sie niezle. Co roku sobie mowie ze kupie nowe kozaki ale zawsze zostaje przy tych
shatin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 00:29   #9
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Bata - opinie

Stosunkowo do jakości buty w Bacie naprawdę są bardzo tanie,
poczekaj na te kozaki do stycznia wtedy są obniżki, ale nie wiem czy tak długo wytrzymasz
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:22   #10
CarolineMari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 446
Dot.: Bata - opinie

Cytat:
Napisane przez Nillette Flow Pokaż wiadomość
-buty od 150 wzwyż służą na 2 lub 3 sezony
Niekoniecznie ja kupiłam moje kozaczki na bazarku za 110 zł (jak na bazarki to i tak drogo ) i to będzie już ich 3 zima Są wytrzymałe i jestem z nich bardzo zadowolona Zależy jak trafisz- na nędzną czy porządną podróbę
__________________
CarolineMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 18:24   #11
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377
Dot.: Bata - opinie

Z bazarku mam tylko dwie pary butów zimowych. Super tanie nie były, bo też coś ponad 100 za parę płaciłam. Posłużyły mi, ale bez rewelacji.
Na bazarku mam lepsze doświadczenia z torebkami ;p. Nie niszczą się, jest duży wybór kolorów, można się potargować ze sprzedawca ;p. Żeby było śmieszniej, torebki od polskiego producenta, które na bazarku są sprzedawane w przedziale 35-50 zł, w SCC w Katowicach są na stoisku sprzedawan jako ,,francuskie'' w cenach 100-200 zł.
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 07:20   #12
magda_31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Bata - opinie

Ja też mam problem z butami Bata. Kupiłam w pażdzierniku kozaki za 400zł i po 3 tygodniach użytkowania, przy czym należy podkreślić że jeżdżę samochodem a nie biegam w nich po wertepach, starła się podeszwa z przodu przy czubku do tego stopnia że skóra zaczęła sie chaczyć o podłoże. Ponad to obcas (NIE FLEK) jest obtity (podklejony) cienkim sztucznym tworzywem co powoduje, że na skutek chodzenia małe obtarcie obcasu bądź też namoknięcie od deszczu powoduje że to obicie odkleja się- ściera a pod spodem jest obskurny biały plastik. Oczywistym jest że obcasy są narażone na otarcia ale jak można obić obcas tak cienkim tworzywem które zaraz odpada szpecąc tym samym buty. Mam mnóstwo butów na obcasach i w żadnych coś takiego mi sie nie zrobiło. Oddałam buty do reklamacji gdzie opisałam i wadę obcasów i wadę ścierającej się na czubku podeszwy. po 2 tyg dostałam odpowiedź, że reklamacja nie uznana bo otarcia obcasów są z mojej winy. Do podeszwy w ogóle się nie odniesiono. Uważam, że jest to hamstwo gdyż czekam dwa tygodnie na to żeby kierownik sklepu (który jest przeciez cały czas na miejscu) łaskawie wydał opinie- w ogóle się na tym nie znając a do tego nie raczy odpowiedzieć na wszystkie zarzuty skierowane do niego. Dzwonie w poniedziałek do prawnika i nie daruję im tego. Każdy z was powinien walczyć o swoje prawa bo będzie tak jak jest albo jeszcze gorzej. Ja już nie robie tego dla samych butów bo szewc pewnie by sobie z tym poradził, ale dla zasady.
Dziewczyny lepiej niekupujcie butów Bata, lub przed zakupem odwiedźcie inne strony z opiniami na temat tego sklepu. Większość opini potwierdza moje odczucia.
magda_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 08:18   #13
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Bata - opinie

Odniosę się do obuwia zimowego.

Dwa lata temu kupiłam buty Baty i niestety musiałam je zareklamować, ponieważ przetarła mi się - nie wiem jak to nazwać - podszewka od wewnątrz.
Reklamację uwzględniono i podszewkę naprawiono.

W tym roku kupiłam sobie buty do biegania zimą.
Po jakimś czasie okazało się, że niestety przemakają.
Poza tym ok, tylko kiedy mamy do czynienia z deszczową zimą, wcale ok to nie wygląda.
Zastanawiałam się nad reklamacją, tylko nie jestem pewna, czy uwzględnią mi zarzut przemakania skoro może to być związane na przykład ze sposobem szycia, czy klejenia buta.
Fabrycznie.
Tylko po co w takim razie tworzyć i sprzedawać takie, które są zimowe, lecz kompletnie niepraktyczne.

Nie jestem jakoś specjalnie zachwycona tą marką, choć decyduję się na nią częściej niż na inne.
Jeżeli muszę.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 15:25   #14
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Bata - opinie

Oj! no przecież teraz wszystkie firmówki to chińszczyzna,
mój mąż ma półbuty z Baty już 3 rok, a straszliwie niszczy buty, prze potwornie,
nie zniszczalne dla mnie Ecco zeszmacił w pół roku ja je noszę już 6 lat i są jak nowe, a Baty ze skóry nie czyści nawet, okropnie poniewiera te buty i żyją i mają się świetnie.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 17:18   #15
Karolcia 2
Raczkowanie
 
Avatar Karolcia 2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kalwaria Z.
Wiadomości: 422
Dot.: Bata - opinie

Hmmm... ja mam jestem bardzo zadowolona jakością butów z baty, mam 2 pary japonek są skórzane, przechodziłam w jednych z nich całe wakację w Tunezji po piachu, gorącym asfalcie i naprawdę do tej pory wyglądają jak nowe, nawet spody które wydawały się ze zetrą się po paru tygodniach, do dziś wyglądają jak wyciągnięte z pudełka, aha no i przeżyły jeszcze jedne wakacje i teraz czekają je kolejne . Drugie japonki natomiast mam od zeszłego roku, niestety nie są już tak wytrzymałe jak pierwsze ale też wyglądają niczego sobie, tylko odpadła mi od nich ozdoba, zaniosła do Baty, przyjęli bez gadania i po 2 tygodniach oddali już naprawione Nie mam nic tej firmie do zarzucenia, jak narazie oczywiście
__________________
Nie pójdę do nieba, po co mam się łudzić,

i tak będę mieć w piekle all inclusive
Karolcia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 13:04   #16
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Bata - opinie

Zakochałam się w pewnych butach Bata. Chciałabym je jutro kupić, tylko teraz po przeczytaniu powyższych wypowiedzi boję się jak będzie z jakością. Chcę kupić typowe miejskie buty widoczne w załączniku. Ma ktoś? Jak z jakością?
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:42   #17
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Bata - opinie

mam dwie pary bucików z baty. jestem bardzo zadowolona.
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 23:05   #18
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Bata - opinie

Carpathia kupuj w ciemno, na pewno się nie zawiedziesz
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:53   #19
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Bata - opinie

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Carpathia kupuj w ciemno, na pewno się nie zawiedziesz
Właśnie mam je na nóżkach i je testuję. Kupiłam jeszcze impregnat; przyda mi się do innych butów. Dobrze że pojechałam z moim mężczyzną, bo on zawsze potrafi mi doradzić i dobrać rozmiar. Dzięki niemu nie kupiłam ciasnych 36 z nadzieją że się rozbiją tylko pojechaliśmy przez pół miasta do innego sklepu po 37. Nie kupiłam 36 głównie dlatego że miały jeszcze ostre szwy na pięcie, które czułam przez skarpetkę. Sprzedawczyni powiedziała że może z tego powodu dać nam 5% rabatu, ale nie będzie za to można zareklamować butów z tego powodu. Śmiech na sali. Kupiłam dopasowane 37, które nie mają żadnych ostrych szwów i liczę że będą mi służyły kilka sezonów.

Dziękuję za rady i opinie.
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 18:38   #20
eMKa 84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bata - opinie

A ja kupiłam buty w Bacie za całe ...39 zł z najzwyklejszego w świecie plastiku. I użytkuje je już 3 rok. Nigdy mnie nie obtarły ani nie piekły mnie w nich stopy. Powiem nawet, że sprawują się lepiej niż nie jedne buty ze skóry. Niestety ich żywot dobiega końca po 3 latach intensywnego używania.
Ja w sumie nigdy nie miałam żadnych problemów z butami i ich reklamowaniem. Naczytałam się w internecie bardzo wielu negatywnych opinii o tych butach czy o takich markach jak ecco, gino rossi.

Nie wiem z czego to wynika ale wydaje mi się , ze duża część osób niezadowolonych z jakości butów po prostu o nie dba. O buty też trzeba dbać i umiejętnie dobierać ich noszenie do warunków atmosferycznych i tego gdzie w nich idziemy. Jak zakładamy delikatne balerinki czy kozaczki, botki do lasu czy na błotniste drogi to nie dziwię się, że potem jednym odpadają podeszwy czy skóra sie wyciera. No i brak regularnego pastowania też robi swoje. Wiekszośc moich znajomych jak już kupi buty za np. 500 zł to uważa że już nic z nimi nie trzeba robić tylko niemiłosiernie eksploatować.
Poza tym na ulicach aż niestety roi sie od dziewczyn, które okropnie wykrzywiają nogi i mają fatalny chód!! Źle stawiana stopa i niechlujne chodzenie to oczywiste "zabójstwo" każdych butów nawet tych prosto z Paryża czy Włoch!!

Edytowane przez eMKa 84
Czas edycji: 2010-05-05 o 18:40
eMKa 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 14:57   #21
echo204
Przyczajenie
 
Avatar echo204
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 20
Dot.: Bata - opinie

Ja niestety mam bardzo zle doswiadczenia jesli chodzi o buty Bata.Nie sa drogie ale niestety nie sa warte nawet tych nizszych cen. Trzy pary butow kupione w sklepach Bata i dwie zostalu juz wyrzucone, jedna trzymam bo jako jedyna nie ulegla zniszczeniu, tylko buty sa strasznie niewygodne. Sa to letnie, bardzo odkryte sandaly i niestety delikatne ozdoby strasznie uwieraja w palce, a niestabilny obcas uniemozliwia wygodne i pewne chodzenie.Oczywiscie przymierzajac je, nie odczulam niedogodnosci - za krotko mialam je na nogach.
Te ktore wyrzucilam: calkowicie starta podeszwa po dwukrotnym 'uzyciu' (obuwie 'sportowe'!), a drugie na koturnie po paru godzinach rozciagnely sie tak, ze spadaly mi ze stop (rozeszly sie na szwach). Podkreslam, ze bylam wtedy w podrozy samolotem i naprawde nie chodzilam w nich za wiele ;-) Oczywiscie po usterce zaczelam ogladac buty, nie wierzac wlasnym oczom, ze po dwoch godzinach z butow moga zrobic sie kalosze - i odkrylam napis 'Made in China', a but nie jest ze skory.Dawniej Bata szczycila sie swoimi skorzanymi wyrobami - najwyzszej jakosci....to juz chyba przeszlosc, teraz produkuja jednorazowki. Wrocilam do Rylko i jestem zadowolona z butow ktore mam po kilka sezonow.
echo204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:47   #22
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Bata - opinie

nie lubię Baty. buty mi się rozwaliły po 3 miesiącach mimo że bardzo o nie dbałam, w dodatku nie dostałam reklamacji.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 10:46   #23
unheeded
Raczkowanie
 
Avatar unheeded
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 185
Cool Dot.: Bata - opinie

Parę lat temu kupiłam u Baty adidasy, takie na twardej i grubej, gumowej podeszwie za ok. 150zł. Podeszwa pękła po kilku miesiącach, złożyłam reklamacje, i wzięłam w jej ramach ten sam model, tyle że czarny. Były śliczne, zgrabne, bardzo wygodne. I pewnie wszystkie felerne, bo drugie też mi pękły. Poprosiłam o zwrot pieniędzy, i w podobnym przedziale cenowym nabyłam Adidasy służące mi jako jedne z wielu firmówek sportowych po dziś dzień.

Mój tato ma zimówki Baty, takie jakby 'kaczory', eleganckie. Czarne, skórzane, kosztowały ponad 200zł. Użytkuje je dość intensywnie od trzech lat i gdyby nie zagniecenia od chodzenia, wyglądałyby jak nowe.

Moja mama przerobiła kilka par półbutów, z reguły po sezonie nadawały się do kosza, ale to dlatego że ona strasznie 'ciochra' buty. Zawsze chwaliła, że są bardzo wygodne.
unheeded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 12:47   #24
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Bata - opinie

Ja mam kilka par butow z Baty i nic sie z nimi nie dzialo do tej pory.
W Warszawie jest outlet Baty n Grojeckiej i moje wszystkie buty wlasnie tam kupilam.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:23   #25
agut22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Bata - reklamacje

Witam!

Niedawno zakupiłam w Bacie buty - kalosze - śniegowce. Bardzo ładne, ale niestety przemakają. Oddałam je do reklamacji i czekam.
Zdziwiło mnie to, że kalosz może przemakać... Czy mieliście podobne doświadczenia ?
Nie wspomnę o niemiłej obsłudze i komentarzach...

Pozdrawiam
Aga
agut22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.