Biurko- szybka pomoc ; ) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 14:19   #1
Bronek12xP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z Trzcianki
Wiadomości: 9
GG do Bronek12xP
Unhappy

Biurko- szybka pomoc ; )


Witam, jestem chłopcem który potrzebuje pomocy od weteranek : D
a mianowicie.. Postanowiłem trochę upiększyć swój pokój i mam biurko.. w standardowym kolorze drewna... jest dość podrapane.. przez moje zwierzęta
Gdzieś w TV widziałem szafę, która była ozdobiona metodą decoupage, bardzo mi sie spodobała to było coś w stylu... całość obklejona czarno-białymi gazetami. Aczkolwiek nie wiem, jak otrzymać taki efekt
więc prosze o porady!
z góry dziękuje i pozdrawiam
Bronek12xP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 11:19   #2
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

Bronku to duże przedsięwzięcie.Ile Ty masz lat i jakimi funduszami dysponujesz?Poczytaj sobie kompendium wiedzy-tam jest wszystko o decou,krok po kroku.Jak będziesz miał wątpliwości i szczegółowe pytania-pytaj.Mnie parę dni tu nie będzie ale dziewczyny na pewno pomogą.Tylko Ty musisz mieć trochę pojęcia o tym.Trudno wyjaśniać wszystko po kolei co i jak-to duży temat,tymbardziej,że opisany już tam szczegółowo.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 15:09   #3
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

Oklejenie biurka gazetami nie nastręcza dość dużego problemu, zwłaszcza że jesteś młodym mężczyzną i prawdopodobnie nie potrzebujesz mieć tego dopieszczonego jak my się staramy nasze maleństwa dopieszczać.
Musiałbyś sobie przygotować gazety, którymi chcesz okleić biurko. Musisz całe biurko zmatowić dość dobrze, pomalować jasną farbą akrylową (taką z budowlanego np. pastelową orchideą), wyrównać potem papierem ściernym i na tak przygotowana powierzchnię nakleić gazety. Muszę pomyśleć, czym te gazety na tak dużą powierzchnię nakleić - być może rozcieńczonym wikolem. Jak to Ci dobrze wyschnie to całość kilkakrotnie musisz pomalować lakierem akrylowym wodnym - dobry jest Flugger 30 lub 50 (czyli mat lub półmat) albo dawna Śnieżka - teraz Vidaron. Lakierować musisz ostrożnie, tak żeby każda warstwa dobrze wyschła bo potem biurko będzie Ci się długo kleiło. Pomiędzy lakierowaniami powinieneś przetrzeć całość papierem ściernym, żeby wszelkie nierówności zniwelować. I ponownie lakierować. I jeśli trzeba to papierem do skutku trzeba przecierać, aż wszystkie nierówności znikną.
Warstw lakieru trochę musisz nałożyć na te gazety
Życzę powodzenia
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 15:33   #4
rosier
Wtajemniczenie
 
Avatar rosier
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 997
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

Właśnie coś znalazłam

http://www.cafeart.pl/20080410701/de...a_glamour.html

Edytowane przez rosier
Czas edycji: 2011-07-28 o 15:34
rosier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 02:54   #5
Bronek12xP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z Trzcianki
Wiadomości: 9
GG do Bronek12xP
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

hmm sądze ze podołam wyzwaniu ; p gdyż pracowałem przy stolarce, wiec lakier mi nie straszny ale mam jeszcze jedno pytanie, ile by mnie to wyniosło ??
Bronek12xP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 08:25   #6
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

To koszt farby - jakieś 0,4 litra Ci starczy i koszt dobrego lakieru z budowlanego oraz wikol. Całość pewnie nie przekroczy 70-80 zł. Gazety zbierzesz po rodzinie, papier ścierny pewnie w domu się znajdzie. Musisz tylko kupić sobie dobry pędzel w budowlanym do lakieru akrylowego, ważne żeby był miękki.

Musisz tylko przed rozpoczęciem pracy spróbować nakleić na jakąś sklejkę gazetę i spróbować ją polakierować lakierem, który kupisz do biurka. Jeśli pod wpływem lakieru lub kleju coś Ci się będzie działo z gazetą - będzie się np. marszczyć albo wałować to musisz niestety skorzystać z rady jaka była w tutorialu powyżej, który zamieściła rosier i zabezpieczyć najpierw gazety lakierem w spraju, potem je dopiero naklejać i malować lakierem docelowym.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:38   #7
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

albo gazety poobijać na ksero wtedy nie beda prześwitywać poszczególne warstwy (chociaż nie wiem czy będziesz naklejać cale płachty czy skrawki gazet) no i nie będą sie marszczyć i rozpływać
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 11:40   #8
Kohezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

Zamiast lakieru wodorozcieńczalnego do biurka wybrałabym poliuretan. Raczej matowy.
Kohezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 16:13   #9
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Biurko- szybka pomoc ; )

Cytat:
Napisane przez Kohezja Pokaż wiadomość
Zamiast lakieru wodorozcieńczalnego do biurka wybrałabym poliuretan. Raczej matowy.
Ale tylko jako ostatnia warstwa.Na preparaty do decou zawsze najpierw lakier wodny!!!
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.