Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 19:03   #3391
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ratujcie, od pewnego czasu coś mi się dzieje z liśćmi storczyków. Pierwszemu dzisiaj opadło kilka kwiatków, a na liściu ma taką plamę i kropki jak na 1 zdj.
Drugi ma same kropki na liściach- zdj. 2
A trzeci ma taką bułę jak na 3 zdjęciu i jak widać liście nie są w najlepszym stanie

Oglądałam je i nie zauważyłam żadnych robaczków ani innych podejrzanych rzeczy. Nie przelewam ich, bo stosuję zasadę podlewania, jak zniknie rosa. Pomóżcie mi, bo szkoda by było je stracić

pierwsze zdjęcie i trzecie- EWIDENTNE OPARZENIA SŁONECZNE!

drugie zdjęcie- ciężko powiedziec, mogą to być jakieś uszkodzenia mechaniczne, w każdym razie raczej nie jest to nic groźnego.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez monikaa86 Pokaż wiadomość
Witam Was, moje drogie
Powiedzcie mi, jak zwalczyć misecznika cytrusowca ze storczyka? Właśnie dziś zauważyłam kilka egzemplarzy na storczyku babci. Jeszcze do niedawna wydawało się, że storczyk padnie i będzie do wyrzucenia z nieznanych nam powodów, ale po zabiegach reanimacji wreszcie się udało i storczyk zaczął wypuszczać nowe listki oraz korzenie. Niestety zaatakował go misecznik i znowu trzeba go ratować. Tylko powiedzcie, kochane, jak zwalczyć tego szkodnika?

jesteś na 100% pewna że jest to misecznik cytrusowiec a nie tarczniki???
Misecznika jest dość ciężko zwalczyć. Ja zrobiłabym tak- Najpierw wyciągnęłabym storczyka z podłoża (miseczniki jak i tarczniki lubią rozsypywać swoje młode po podłożu, dlatego podłoże koniecznie zmienić) następnie woda z płynem do mycia naczyń, wacik i wykąpać całego storczyka dokładnie w takim roztworze, dokładnie przetrzeć listki wacikiem. Wylać wodę, przygotować po raz drugi taką samą miksturę, wykąpać drugi raz storczyka , posadzić do świeżego podłoża, listki dokładnie spryskać Provado Plus- myślę że pomoże
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 20:07   #3392
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

dziewczyny własnie wracam z zakupów.. i wracam z nowymi nabytkami nie planowałam zakupów storkowych bo z kasa troszkę lipa ale no nie mogłam przejsc obojetnie.
byłam w Le Clerc'u (czy jak to tam sie pisze) storczyki po 17,99 zł (kupiłam cytrynkowego z fioletowymi kropkami) i przecena przekwitłych za 8zł z groszami wziełam białego bo takowy kiedys mi zdechł i nie miałam. storki z przeceny w dosc dobrym stanie
zdjecia postaram sie wrzucic jutro
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 20:45   #3393
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana dzięki. Pod spodem dwóch liści znalazłam jeszcze coś takiego. Na pewno nikt nie gmerał przy kwiatkach, więc to chyba jakieś robactwo zrobiło?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01233.jpg (82,6 KB, 35 załadowań)
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 08:10   #3394
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam i prosze o rade.
Dzis przy podlewaniu zauwazylam, ze mojej cambrii przytrafilo sie takie cos (zdjecie zalaczam). Reszta rosliny ma sie dobrze, liscie ladne, nie widze zadnych robali, nawet wypuszcza nowa pseudobulwe. Co to moze byc? mam nadzieje, ze nie grzyb...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cambria.jpg (20,7 KB, 14 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 09:35   #3395
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

no to wrzucam fotki:
1. białasek. Ma tylko 1 kwiatek i to juz na wykonczeniu.. moze łodyge przedłuzy
2. Drugi nabytek. Dzisiaj sie dokładniej przyjrzałam i zobaczyłam ze ma 2 pęd pozawijany, ułamamy ale ma moze z oczka cos puści. zauwazyłam tez mech... tego sie musze pozbyć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0335.jpg (56,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nowy.jpg (46,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pędzik.jpg (54,0 KB, 32 załadowań)
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 09:59   #3396
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Wczoraj w kwiaciarni, w której kupiłam imieninowego storczyka, babka miała kolejną ciekawostkę. Może bardziej klasyczną, ale jednak - ciemnofioletowy z białą warżką. Wyglądał bardzo interesująco.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 10:11   #3397
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Wczoraj w kwiaciarni, w której kupiłam imieninowego storczyka, babka miała kolejną ciekawostkę. Może bardziej klasyczną, ale jednak - ciemnofioletowy z białą warżką. Wyglądał bardzo interesująco.
świetnie musiał wygladąc..

dziewczyny mam pytanie. Moze troche glupie ale co tam..sa na rynku niebieskie storki?? widziałam takowe ostatnio w leroy merlin za ok 80 zł.. i zastanawiam sie czy jest taki kolor czy to pic na wode fotomontaz czyli białe storki psikniete jakąs farba...
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 10:16   #3398
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Isis23 Pokaż wiadomość
świetnie musiał wygladąc..

dziewczyny mam pytanie. Moze troche glupie ale co tam..sa na rynku niebieskie storki?? widziałam takowe ostatnio w leroy merlin za ok 80 zł.. i zastanawiam sie czy jest taki kolor czy to pic na wode fotomontaz czyli białe storki psikniete jakąs farba...
Białe storki, którym wstrzyknięto niebieski barwnik.
Jak byś obejrzała łodyżki to na pewno zauważyłabyś miejsca po wkuciu.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:31   #3399
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

[1=75ddc484932d6abe7412778 5cb7415263f83996c;3527140 9]Białe storki, którym wstrzyknięto niebieski barwnik.
Jak byś obejrzała łodyżki to na pewno zauważyłabyś miejsca po wkuciu.[/QUOTE]
Ja mam takiego dostalam od TZ na urodziny. I szybko sie skapnelam, ze manipulowany, bo nowe liscie maja jasnozielony kolor. Sie nie przejmuje, tylko czekam na kwitnienie i ciesze sie z drugiego bialaska.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 11:35   #3400
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Diana dzięki. Pod spodem dwóch liści znalazłam jeszcze coś takiego. Na pewno nikt nie gmerał przy kwiatkach, więc to chyba jakieś robactwo zrobiło?
no na pewno był to jakiś szkodnik- dość sporych rozmiarów sądząc po tych wżerach.
Nie były to ani przędzirki ani wciornastki.
Być może był to opuchlak tyle tylko że on woli kwiatki odcinać.
Proponuję zrobić tak- weź kawałek ogórka, połóż na podłożu tego storczyka i sprawdzaj co kilka godzin i koniecznie sprawdź rano następnego dnia. Być może był to ślimak a jeśli tak to przyjdzie on do ogórka i wtedy go zniwelujesz.
Może być tez tak że jakieś stworzonko było głodne i wpadło tylko na kilka dni pozywić się Twoim storczykiem a teraz juz go nie ma.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 12:42   #3401
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
no na pewno był to jakiś szkodnik- dość sporych rozmiarów sądząc po tych wżerach.
Nie były to ani przędzirki ani wciornastki.
Być może był to opuchlak tyle tylko że on woli kwiatki odcinać.
Proponuję zrobić tak- weź kawałek ogórka, połóż na podłożu tego storczyka i sprawdzaj co kilka godzin i koniecznie sprawdź rano następnego dnia. Być może był to ślimak a jeśli tak to przyjdzie on do ogórka i wtedy go zniwelujesz.
Może być tez tak że jakieś stworzonko było głodne i wpadło tylko na kilka dni pozywić się Twoim storczykiem a teraz już go nie ma.
Dzięki, tak zrobię. W sumie to teraz często okno otwarte, to coś mogło wlecieć.
Pokazywałam te liście facetowi w ogrodniczym i dał mi jakiś środek na grzyby i kazał podlać roztworem z wodą i pokropić liście....
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 14:33   #3402
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Dzięki, tak zrobię. W sumie to teraz często okno otwarte, to coś mogło wlecieć.
Pokazywałam te liście facetowi w ogrodniczym i dał mi jakiś środek na grzyby i kazał podlać roztworem z wodą i pokropić liście....
to widać facet słabe ma pojęcie bo na 100% nie jest to żadna choroba grzybowa- szkoda męczyć storczyka chemią.
Po drugie nie ma zielonego pojęcia o storczykach bo im nie wolno "POKROPIĆ" liści- co najwyżej można zwilżonym w roztworze wacikiem przemyć listki- takie "pokropienie" liści może spowodować gnicie a wtedy już na pewno potrzebny będzie środek na choroby grzybowe.
Nie ma co męczyć tego storczyka bo on żadnej choroby nie ma.
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2012-07-13 o 14:36
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 14:40   #3403
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
to widać facet słabe ma pojęcie bo na 100% nie jest to żadna choroba grzybowa- szkoda męczyć storczyka chemią.
Po drugie nie ma zielonego pojęcia o storczykach bo im nie wolno "POKROPIĆ" liści- co najwyżej można zwilżonym w roztworze wacikiem przemyć listki- takie "pokropienie" liści może spowodować gnicie a wtedy już na pewno potrzebny będzie środek na choroby grzybowe.
Nie ma co męczyć tego storczyka bo on żadnej choroby nie ma.
Położyłam ten plasterek ogórka i będę obserwować. W takim razie nie będę nic robić z tym środkiem na grzyba, tylko poobserwuję, czy coś się dalej będzie działo. Ale zastanawia mnie, bo gdzieniegdzie są takie czarne kropki jakby wrośnięte w liście, ale na zdjęciach nie widać tego za dobrze, a w internecie się na to nie natknęłam. Może to są te tajemnicze robaczki? Chyba że już przewrażliwiona jestem....
__________________

K

Sz

Edytowane przez Kalpana
Czas edycji: 2012-07-13 o 14:42
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 18:23   #3404
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana sprawdzałam właśnie plasterki ogórka i na jednym był ślimak, więc chyba miałaś rację jeszcze raz Ci dziękuję
Ale oprócz ślimaka było kilka takich maleńkich czarnych robaczków i nie wiem co to może być, ale wydaje mi się, że to właśnie one się tak wżerają w liście, jak wyżej opisałam.... Tylko jak się TEGO pozbyć....
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:28   #3405
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Diana sprawdzałam właśnie plasterki ogórka i na jednym był ślimak, więc chyba miałaś rację jeszcze raz Ci dziękuję
Ale oprócz ślimaka było kilka takich maleńkich czarnych robaczków i nie wiem co to może być, ale wydaje mi się, że to właśnie one się tak wżerają w liście, jak wyżej opisałam.... Tylko jak się TEGO pozbyć....
ogórek jest najlepszą rzeczą na wyłapanie ślimaków

a te robaczki czarne to z podłoża wyszły???
bo mogą to być skoczogonki- żeby to sprawdzić przy namaczaniu storczyka nalej do osłonki więcej wody, wstaw doniczkę żeby się całkiem zanurzyła i jeśli zobaczysz że te robaczki tak jakby skaczą po wodzie i podłożu to będą to skoczogonki.
One są niegroźne jeśli storczyk jest dorosłą rośliną i na pewno to nie one zrobiły takie wżery.
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2012-07-13 o 19:30
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:34   #3406
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
ogórek jest najlepszą rzeczą na wyłapanie ślimaków

a te robaczki czarne to z podłoża wyszły???
bo mogą to być skoczogonki- żeby to sprawdzić przy namaczaniu storczyka nalej do osłonki więcej wody, wstaw doniczkę żeby się całkiem zanurzyła i jeśli zobaczysz że te robaczki tak jakby skaczą po wodzie i podłożu to będą to skoczogonki.
One są niegroźne jeśli storczyk jest dorosłą rośliną i na pewno to nie one zrobiły takie wżery.
Zrobię tak jak mówisz, tylko muszę trochę z tym poczekać, bo wczoraj je podlewałam.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:13   #3407
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dzisiaj rano przy sprawdzaniu plastrów ogórka oprócz jeszcze kilku malutkich ślimaków (czyli wygląda na to że się ich namnożyło ) pojawiło się mnóstwo takich oto stworów. A te większe "kulki" mogą się wydawać na zdjęciu ślimakami, ale nimi nie są, też nie wiem co to.... I widać na dole po lewej stronie jakiegoś większego robala. Wydaje mi się, że to dorosły tych małych cienkich....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01243.jpg (96,1 KB, 75 załadowań)
__________________

K

Sz

Edytowane przez Kalpana
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:17
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 18:07   #3408
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Dzisiaj rano przy sprawdzaniu plastrów ogórka oprócz jeszcze kilku malutkich ślimaków (czyli wygląda na to że się ich namnożyło ) pojawiło się mnóstwo takich oto stworów. A te większe "kulki" mogą się wydawać na zdjęciu ślimakami, ale nimi nie są, też nie wiem co to.... I widać na dole po lewej stronie jakiegoś większego robala. Wydaje mi się, że to dorosły tych małych cienkich....
nie widzę innego wyjścia jak zmiana podłoża.
Tego robactwa jest po prostu za dużo!
Ciężko Ci będzie je wyplenić więc radzę zmienić podłoże, przy okazji przygotuj sobie wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyć, dokładnie umyj całego storczyka, korzenie, listki, później dokładnie wytrzyj listki ręcznikiem papierowym i wsadź do nowego podloża.
Ważne jest aby także dokładnie wyczyścić doniczkę- najlepiej umyć płynem do mycia naczyń i przelać bardzo gorącą wodą ale nie wrzącą bo Ci się doniczka pomarszczy.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 14:25   #3409
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam Dziewczyny i proszę o pomoc.
Moje storczyki odpoczywały i teraz zaczęły kwitnąć. Powtarza się problem z zeszłego roku. Mają bardzo dużo pąków i pięknie zakwitają, ale trwa to tylko kilka dni i kwiaty zaczynają opadać, Nie wszystkie, ale ostatnio odpadły 3 z jednego pędu. Co jest nietak? Nawożę co dwa tygodnie 3/4 tego co podaje producent. Chciałabym uchronić ostatnie dwa storczyki przed tym co stało się z poprzednimi. Jak sądzicie co może być przyczyną?
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012


Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 18:38   #3410
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Baasia88 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny i proszę o pomoc.
Moje storczyki odpoczywały i teraz zaczęły kwitnąć. Powtarza się problem z zeszłego roku. Mają bardzo dużo pąków i pięknie zakwitają, ale trwa to tylko kilka dni i kwiaty zaczynają opadać, Nie wszystkie, ale ostatnio odpadły 3 z jednego pędu. Co jest nietak? Nawożę co dwa tygodnie 3/4 tego co podaje producent. Chciałabym uchronić ostatnie dwa storczyki przed tym co stało się z poprzednimi. Jak sądzicie co może być przyczyną?
a czy nie przestawiasz ich czasem gdzieś w głąb pokoju jak zaczynają kwitnąć?
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:12   #3411
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
a czy nie przestawiasz ich czasem gdzieś w głąb pokoju jak zaczynają kwitnąć?
Stoją zawsze na oknie, nigdy ich nie przekładam. Okna nie są słoneczne. Świeci jedynie przez godzinę po południu i to nie za mocno.
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012


Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:16   #3412
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

może powietrze jest zbyt suche?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:31   #3413
paaulitka
Raczkowanie
 
Avatar paaulitka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Leeds
Wiadomości: 215
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny doradzicie mi cos?
Czy powinnam cos zrobic z tymi lodygami przyciac czy zostawic? Na tej lewej nic nie ma ani paczkow,nie znam sie wogole na storczykach, dwa inne sa "oblepione" kwiatuszkami, a ten jeden jest jakis taki biedny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-07-15 19.51.07.jpg (79,3 KB, 55 załadowań)
__________________
[...] jeżeli chcesz być szczęśliwa, nie zwierzaj się obcym.

Moj decoupage https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=594591

Wymianka-ubranka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597595

http://szycieidecoupage.blogspot.com/

Edytowane przez paaulitka
Czas edycji: 2012-07-15 o 20:32 Powód: ;p
paaulitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 05:29   #3414
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Baasia88 Pokaż wiadomość
Stoją zawsze na oknie, nigdy ich nie przekładam. Okna nie są słoneczne. Świeci jedynie przez godzinę po południu i to nie za mocno.
takie opadanie kwiatów może mieć wiele przyczyn

1. szkodniki
2. storczyk był przenawożony
3. zbyt twarda woda do podlewania
4. storczyk stał w duuużym przeciągu
5. palące słońce- no w Twoim przypadku to odpada.
6. zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu

A powiedz mi jeszcze jakiego koloru jest ten storczyk?
Bo białe storczyki dłużej utrzymują kwiaty w zimie- w lecie niektóre lubią je szybko zrzucać.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 08:00   #3415
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez paaulitka Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradzicie mi cos?
Czy powinnam cos zrobic z tymi lodygami przyciac czy zostawic? Na tej lewej nic nie ma ani paczkow,nie znam sie wogole na storczykach, dwa inne sa "oblepione" kwiatuszkami, a ten jeden jest jakis taki biedny.
ja bym chyba zostawiła wszystkie, póki nie zaczną schnąć... wtedy wziełabym sie za cięcie.
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 10:00   #3416
Baasia88
Raczkowanie
 
Avatar Baasia88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 242
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
takie opadanie kwiatów może mieć wiele przyczyn

1. szkodniki
2. storczyk był przenawożony
3. zbyt twarda woda do podlewania
4. storczyk stał w duuużym przeciągu
5. palące słońce- no w Twoim przypadku to odpada.
6. zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu

A powiedz mi jeszcze jakiego koloru jest ten storczyk?
Bo białe storczyki dłużej utrzymują kwiaty w zimie- w lecie niektóre lubią je szybko zrzucać.

Dziękuję za odpowiedź. Szkodników nie mam, jestem tego pewna, nawożę mniej niż należy i to co dwa tygodnie, więc też odpada, wodę mamy miękką, bo mój TŻ to zapalony akwarysta i wszystkie parametry przebadał Możliwy jest ten przeciąg, ponieważ w upały włączaliśmy wentylator i możliwe, że je przewiało, więc chyba to będzie przyczyną.
__________________
Razem od 26.06.2008
Zaręczyny 27.08.2011
Ślub 15.09.2012


Baasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:14   #3417
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Basiu, a mi sie wydaję że to bardziej upały niż wentylator, mojej mamy storczyki cały czas stoja w przeciagu i pieknie kwitną, przecież mie przewiało ich mroźne powietrze, a taki wiaterek z wentylatora to dobrze robi storczykom, ja specjalnie włańczam jak jest za gorąco. W te upały kilka phalaenopsisów mi sie posypało i to nie były nowości z marketu, tylko są ze mna już lata, a cattleya co w zeszłym roku kwitła 2 miesiace latem tym razem kwitła niecałe 2 tyg, aż żal że zaczęła kwitnienie w tych upałach, teraz by juz było lepiej. Oczywiście jesli jesteś pewnaże nie masz szkodników, bo np takich przędziorków nie widać tak łatwo, a z reszta i wełnowce, choć sa spore potrafią się nieźle schować n w kwiatach, łuskach itp.
Norko, ślicznie Ci wszystko kwitnie.
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:31   #3418
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

jestem tego samego zdania co bichett.
Wentylator raczej nie jest w tym wypadku problemem- no chyba że był ustawiony bezpośrednio na storczyka. Mi raczej chodzilo o duuuuuże ale naprawdę duże przeciągi podczas otwierania okna- czasem takie przeciągi powodują opadanie kwiatów.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 09:05   #3419
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Mój 4-pędowiec, kupiony w zeszłym roku w Biedronce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120713328.jpg (159,2 KB, 86 załadowań)
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 09:07   #3420
Martita1987
Raczkowanie
 
Avatar Martita1987
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 432
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witajcie Dawno nic nie pisałam, ale staram się nadążać z czytaniem Kupiłam kilka nowych ale nie mam jak im zrobić zdjęć. Może jutro coś wrzucę.
U mnie w pracy był piękny storczyk a w zasadzie piękne keiki na nim wyrosły. Po jednym na pędzie i każdy keik wypuścił pędy kwiatowe gdy jeszcze nie miały korzeni. I tak sobie rosły i rosły, aż jeden z keików odpadł w nocy przedwczoraj. Zabrałam go do domu, ale niestety zanim zdążyłam przyjść do pracy ktoś go wstawił do wody całego tzn liście i korzenie. Martwię się czy teraz nie zgnije zanim korzenie mu się wzmocnią. Szkoda by mi go było bo ma piękny kolor. Teraz ma tylko 2 korzenie takie po około 3-4cm.
Myślicie że sobie poradzi? Muszę się zaopiekować jego braciszkiem bo też jest już ładny, w sumie ładniejszy i większy i ma więcej korzeni więc należałoby go już zasadzić.
__________________
Zapraszam na bloga: http://zakatekrozmaitosci.blogspot.com/
Martita1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.