Jestem złą mamą? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-06, 22:22   #301
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Jestem złą mamą?

Jak czytam niektóre odpowiedzi to po pierwsze mam nadzieję, że cały ten post to troll, po drugie, że dziewczynom, które nie mają dzieci się trochę pozmienia we łbach jak urodzą, a po trzecie to czy w ogóle ktokolwiek z Was słyszał o czymś takim jak rodzicielstwo bliskości?

Gdy moja córka miała pół roku to nawet na dzień było mi ją ciężko z jej Tatą zostawić, a co dopiero kilka dni?! Chyba bym się czuła jakby mi ktoś serce wyrwał, tęskniłam po godzinie od wyjścia. Ty masz jakiś instynkt macierzyński kobieto??? Może jakaś depresja poporodowa teraz ma swoje echa, bo to aż dziwne, że nie widzisz o co chodzi Twojej rodzinie. Oni są po prostu zdumieni Twoją nieczułością. Proponuję trochę literatury poczytać, bo tak się składa, że dziecko zostawione bez matki czuje ogromny stres, który negatywnie odbija się na jego nieukształtowanym mózgu. To nie jakieś bezmyślne, tępe stworzenie. To jest neurobiologia po prostu. Dla mnie autorko (o ile to faktycznie nie troll) to urodziłaś dziecko, ale nie wniosło to nic do Twojego życia, nic w nim nie zmieniło i chciałabyś, żeby tak zostało. Ale jeśli nie czujesz tak wszechogarniającej więzi ze swoim dzieckiem (które naprawdę szybko wyrośnie i będziesz żałować, że nie chwytałaś chwili) to w sumie jedź - może to w tacie albo babci znajdzie mniej egoizmu, a więcej zainteresowania i czułości. Bo Ty "masz dziecko", a nie "jesteś rodzicem". Kwestia świadomości.

Po prostu przykro się czyta i ten post, i te Wasze wypowiedzi niektóre. Nikt nie pomyśli o malutkim człowieku, który na pewno z tęsknoty zapłacze...
__________________
S.

Edytowane przez orchid87
Czas edycji: 2014-12-06 o 22:25
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:23   #302
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
a to dla mnie gorsze niż wyjazd. (...)
Do siedzenia w domu dorzućmy jeszcze poczucie winy z powodu braku możliwości karmienia dziecka piersią-.-a co, dobijmy złe matki, niech wiedzą.
Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Jeśli ojciec umie zajmować się tym dzieckiem i ma dobry kontakt (a nie jest tylko z doskoku) to nie widzę przeciwwskazań. Przecież to nawet nie tydzień. Jednak jeśli ojciec nigdy nie zajmował się dzieckiem dłużej niż kilka godzin nie zostawiłabym dziecka
Z postu wynika że pracuje w domu i zajmuje się dzieckiem często
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:36   #303
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
Jak czytam niektóre odpowiedzi to po pierwsze mam nadzieję, że cały ten post to troll, po drugie, że dziewczynom, które nie mają dzieci się trochę pozmienia we łbach jak urodzą, a po trzecie to czy w ogóle ktokolwiek z Was słyszał o czymś takim jak rodzicielstwo bliskości?

Gdy moja córka miała pół roku to nawet na dzień było mi ją ciężko z jej Tatą zostawić, a co dopiero kilka dni?! Chyba bym się czuła jakby mi ktoś serce wyrwał, tęskniłam po godzinie od wyjścia. Ty masz jakiś instynkt macierzyński kobieto??? Może jakaś depresja poporodowa teraz ma swoje echa, bo to aż dziwne, że nie widzisz o co chodzi Twojej rodzinie. Oni są po prostu zdumieni Twoją nieczułością. Proponuję trochę literatury poczytać, bo tak się składa, że dziecko zostawione bez matki czuje ogromny stres, który negatywnie odbija się na jego nieukształtowanym mózgu. To nie jakieś bezmyślne, tępe stworzenie. To jest neurobiologia po prostu. Dla mnie autorko (o ile to faktycznie nie troll) to urodziłaś dziecko, ale nie wniosło to nic do Twojego życia, nic w nim nie zmieniło i chciałabyś, żeby tak zostało. Ale jeśli nie czujesz tak wszechogarniającej więzi ze swoim dzieckiem (które naprawdę szybko wyrośnie i będziesz żałować, że nie chwytałaś chwili) to w sumie jedź - może to w tacie albo babci znajdzie mniej egoizmu, a więcej zainteresowania i czułości. Bo Ty "masz dziecko", a nie "jesteś rodzicem". Kwestia świadomości.

Po prostu przykro się czyta i ten post, i te Wasze wypowiedzi niektóre. Nikt nie pomyśli o malutkim człowieku, który na pewno z tęsknoty zapłacze...
I z pewnością to w 100% przypadków się sprawdza, prawda? Co z moim dzieckiem, które pozostawione dziadkom na noc w wieku pół roku wcale podobno nie odczuło nieobecności rodziców? Wiesz, z pewnością to świadczy jakimi strasznymi rodzicami jesteśmy, skoro dziecko za nami NIE tęskniło, ani odrobinę, wręcz wyrażał w późniejszych wieku duże niezadowolenie z powrotu do domu. Nie ma żadnych problemów, normalne dziecko, po prostu jest w stanie funkcjonować bez nas, a skoro u dziadków się świetnie bawi to jaka krzywda mu się dzieje? I tak - jestem wyrodna
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:53   #304
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez DzikaWozkowa Pokaż wiadomość
I z pewnością to w 100% przypadków się sprawdza, prawda? Co z moim dzieckiem, które pozostawione dziadkom na noc w wieku pół roku wcale podobno nie odczuło nieobecności rodziców? Wiesz, z pewnością to świadczy jakimi strasznymi rodzicami jesteśmy, skoro dziecko za nami NIE tęskniło, ani odrobinę, wręcz wyrażał w późniejszych wieku duże niezadowolenie z powrotu do domu. Nie ma żadnych problemów, normalne dziecko, po prostu jest w stanie funkcjonować bez nas, a skoro u dziadków się świetnie bawi to jaka krzywda mu się dzieje? I tak - jestem wyrodna


Nie martw sie. Te, dla których dziecko to największy i jedyny sukces i tak nie zrozumieją, że można nie być do dziecka przyrośniętym.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:54   #305
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
a to dla mnie gorsze niż wyjazd.
Ale co gorsze?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:54   #306
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, autentycznie jestem ciekawa
w jakim wieku powinno być dziecko, żeby można było już bez niego pojechać na wyjazd bez widma traumy?
Dla mnie odpowiedź jest prosta: w takim, w którym rozumie pojęcie czasu bo wtedy jest w stanie zrozumieć i uwierzyć, że zobaczy się z matką za kilka dni, a do tego czasu pozostanie pod opieką innej osoby. I to, że matka, która zniknęła nagle, nie zniknęła na zawsze.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 22:57   #307
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Jestem złą mamą?

To dopóki nie rozumie pojęcia czasu to mama też nie powinna chodzić do pracy, bo przecież dziecko nie wie czy znika na 8 godzin czy na wieczność
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 22:58   #308
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
uważam, że czas na ew wyjazdy jest wtedy, gdy nie karmi się piersią, a zalecenia jakie są, każdy wie.
ja nie wiem mnie mama karmiła piersią przez miesiąc, potem miała dość

liczyłam na więcej odpowiedzi bo skoro malutkich dzieciaczków nie można zostawiać, 3-4letnich też nie, bo choroba sieroca, to nie wiem kiedy - jak dziecko pójdzie do szkoły? to jest 7 lat bez możliwości choćby romantycznego wyjazdu z własnym facetem, jedynie wyjazdy rodzinne

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dla mnie odpowiedź jest prosta: w takim, w którym rozumie pojęcie czasu bo wtedy jest w stanie zrozumieć i uwierzyć, że zobaczy się z matką za kilka dni, a do tego czasu pozostanie pod opieką innej osoby. I to, że matka, która zniknęła nagle, nie zniknęła na zawsze.
no okej, czyli kiedy? skąd wiesz, że dzieciak zrozumiał co do niego mówisz i jak już wyjedziesz, to nagle się nie okaże, że jednak nie zrozumiał?
w pewnym wieku można to już zakładać jako pewnik, ale gdzie jest ta granica, choćby orientacyjna?
+ to co napisała ciri w poście wyżej.

Edytowane przez 201803080934
Czas edycji: 2014-12-06 o 23:01
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:05   #309
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To dopóki nie rozumie pojęcia czasu to mama też nie powinna chodzić do pracy, bo przecież dziecko nie wie czy znika na 8 godzin czy na wieczność
Wiadomo, byłoby idealnie ( z punktu widzenia dziecka oczywiście) ale nie do zrealizowania niestety, takie realia Tak samo jak wspomniane wcześniej pobyty matki w szpitalu itp. Wyższa konieczność. Nie zawsze można żyć w idealnych warunkach, nic nowego. Ale mówimy tutaj o wyjeździe na kilka dni nie z konieczności więc nie będę odbiegać zbytnio od tematu i podanych okoliczności.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
(...)


no okej, czyli kiedy? skąd wiesz, że dzieciak zrozumiał co do niego mówisz i jak już wyjedziesz, to nagle się nie okaże, że jednak nie zrozumiał?
w pewnym wieku można to już zakładać jako pewnik, ale gdzie jest ta granica, choćby orientacyjna?
+ to co napisała ciri w poście wyżej.
Trudno mi powiedzieć, musiałabym być psychologiem dziecięcym, a może ktoś tutaj się zna i odpowie.. Oscylowałabym w wieku 2-3 lat, ale może błędnie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:06   #310
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Wiadomo, byłoby idealnie ( z punktu widzenia dziecka oczywiście) ale nie do zrealizowania niestety, takie realia Tak samo jak wspomniane wcześniej pobyty matki w szpitalu itp. Wyższa konieczność. Nie zawsze można żyć w idealnych warunkach, nic nowego. Ale mówimy tutaj o wyjeździe na kilka dni nie z konieczności więc nie będę odbiegać zbytnio od tematu i podanych okoliczności.
w takim razie większość ludzi ma traumę/traumy, bo kobiet mających warunki i chęci na poświęcenie się wyłącznie dziecku przez kilka lat jest jakiś niewielki odsetek, tak podejrzewam
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:09   #311
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
Jak czytam niektóre odpowiedzi to po pierwsze mam nadzieję, że cały ten post to troll, po drugie, że dziewczynom, które nie mają dzieci się trochę pozmienia we łbach jak urodzą, a po trzecie to czy w ogóle ktokolwiek z Was słyszał o czymś takim jak rodzicielstwo bliskości?
Jak urodzą...czemu zakładasz, że urodzą?

Gdy moja córka miała pół roku to nawet na dzień było mi ją ciężko z jej Tatą zostawić, a co dopiero kilka dni?! Chyba bym się czuła jakby mi ktoś serce wyrwał, tęskniłam po godzinie od wyjścia.
To straszne, być aż tak uzależnioną, współczuję ci szczerze.
Ty masz jakiś instynkt macierzyński kobieto???
Pytasz, jakby była czemuś winna. Ty masz jakąś wyobraźnię, kobieto? Nie rozumiesz, że nie każdy musi czuć jak ty?
Może jakaś depresja poporodowa teraz ma swoje echa, bo to aż dziwne, że nie widzisz o co chodzi Twojej rodzinie. Oni są po prostu zdumieni Twoją nieczułością. Proponuję trochę literatury poczytać, bo tak się składa, że dziecko zostawione bez matki czuje ogromny stres, który negatywnie odbija się na jego nieukształtowanym mózgu.
Mój boże - tyle dzieci w żłobkach , przedszkolach, u babci, opiekunek - wyrośnie okaleczone, bo je matka na parę dni zostawiła - straszne.
To nie jakieś bezmyślne, tępe stworzenie. To jest neurobiologia po prostu. Dla mnie autorko (o ile to faktycznie nie troll) to urodziłaś dziecko, ale nie wniosło to nic do Twojego życia, nic w nim nie zmieniło i chciałabyś, żeby tak zostało.
To mnie nie dziwi, że tak myślisz. W twoim życiu zmieniło i uważasz to, nie wiedzieć czemu za jedynie słuszną drogę.
Ale jeśli nie czujesz tak wszechogarniającej więzi ze swoim dzieckiem Nie każdy czuje tę więź wszechogarniającą, jak ty. Za to kogoś obwiniasz, że czegoś nie czuje?Brak ci empatii i oceniasz wszystkich wg. swojej (nie jedynej na świecie) miary.
(które naprawdę szybko wyrośnie i będziesz żałować, że nie chwytałaś chwili,
eee, nie dla każdego to żal na całe życie. Czasem chwila oddechu od wiecznego zaganiania i obowiązku.
) to w sumie jedź - może to w tacie albo babci znajdzie mniej egoizmu, a więcej zainteresowania i czułości. Bo Ty "masz dziecko", a nie "jesteś rodzicem". Kwestia świadomości.
To nie jest egoizm, tylko zdrowe podejście. Szczęśliwe dziecko to to, które ma szczęśliwą matkę. Która nie ogranicza swej roli do szczęścia ze zdrowej kupy i karmienia. Można pogodzić swoje pasje, jeśli ma się fajnych ludzi, którzy nie oceniają tak szowinistyczno-mamuśkowato, jak ty.

Po prostu przykro się czyta i ten post, i te Wasze wypowiedzi niektóre. Nikt nie pomyśli o malutkim człowieku, który na pewno z tęsknoty zapłacze...
Już ocieram lzy. Jak i pokolenia innych "malutkich ludzi", których mamy pracowały, wyjeżdżały, chodziły na zajęcia...i nie wiedziały, jakie są podłe i okrutne wg. zwolenniczki macierzyństwa bliskości.
Twoja odpowiedź byłaby tylko śmieszna do rozpuku, gdyby nie to, że winisz autorkę o wszystko, bo ty wiesz najlepiej, co powinna czuć. Współczuję twemu dziecku matki pozbawionej empatii w stosunku do każdego, poza nim.


---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Nie martw sie. Te, dla których dziecko to największy i jedyny sukces i tak nie zrozumieją, że można nie być do dziecka przyrośniętym.
Ano właśnie. Żal i współczucie dla takich. I ich dzieci też.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 23:13   #312
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Jestem złą mamą?

Najbardziej mi się podoba w tym wątku traktowanie ojca jak zbędnego dodatku Po co w ogóle zostawiacie sobie tych facetów po zapłodnieniu? Nie trzeba było się pozbyć balastu zaraz po zaplemnieniu? No chyba, że pełni funkcję ekonomiczną

Edytowane przez _Mia
Czas edycji: 2014-12-06 o 23:14
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:20   #313
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
w takim razie większość ludzi ma traumę/traumy, bo kobiet mających warunki i chęci na poświęcenie się wyłącznie dziecku przez kilka lat jest jakiś niewielki odsetek, tak podejrzewam
Może i tak być, tylko jak już tu wspomniano my tych przeżyć nie pamiętamy. Ale może na coś tam obecnie także wpływają w naszym życiu Jestem zdania, że dziecko jest w stanie tak naprawdę odseparować się na dłużej od mamy/taty i zostać z obcymi bez większego stresu właśnie w wieku gdy teoretycznie zaczyna się przedszkole, czyli 2-3 lata. I sytuacja idealna byłaby dla niego gdyby do tej pory mógł być z nimi. Z tych powodów dezorientacji i niewielkiego zrozumienia tego, co się dzieje młodsze maluchy mogą przeżywać negatywne emocje w żłobku, zresztą to widać często. Ale rzeczywiście realia są jakie są, a ja mówię o sytuacji idealnej

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Najbardziej mi się podoba w tym wątku traktowanie ojca jak zbędnego dodatku Po co w ogóle zostawiacie sobie tych facetów po zapłodnieniu? Nie trzeba było się pozbyć balastu zaraz po zaplemnieniu? No chyba, że pełni funkcję ekonomiczną
A czytałaś od początku wątek? Bo kilka razy o tym wspominano.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:27   #314
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Trudno mi powiedzieć, musiałabym być psychologiem dziecięcym, a może ktoś tutaj się zna i odpowie.. Oscylowałabym w wieku 2-3 lat, ale może błędnie
nie jestem przekonana, mało to początkujących przedszkolaków, którzy na słowo przedszkole wpadają w histerię?
no a poza tym - co jeśli dziecko niby zrozumie, ale jak wyjedziesz, to się okaże, że jednak nie zrozumiało? potem możesz już niby nie wyjeżdżać, ale ten pierwszy raz zawsze jest i możesz mu narobić traumy.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:28   #315
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Jestem złą mamą?

A potem rosną takie beksy, że jak mama na chwilę zejdzie z pola widzenia, to jest histeria na pół osiedla...

Piszecie, że można dziecko zostawić dopiero, jak będzie znało pojęcie czasu. No znam 6-latka, który codziennie przez ok. tydzień miał ataki histerii, bo rodzice wyjechali, rozumiał gdzie i w jakim celu. Został pod opieką dziadków. Na ten tydzień. No ale mama nigdy nie odstępowała go ani na krok.

Więc myślę, że najbezpieczniej zacząć wyjeżdżać jak dziecko wejdzie w czas nastoletni i w fazę nienawidzenia swoich rodziców Tak kilkanaście lat. A potem się dziwić, że mężczyźni czują się odrzuceni po narodzinach dziecka, jak matce dziecko przysłania cały świat.

Cytat:
a to dla mnie gorsze niż wyjazd.
Nie wiesz, czemu autorka nie karmi piersią, więc czemu od razu ją oceniasz?
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie

Edytowane przez phideaux
Czas edycji: 2014-12-06 o 23:35
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:36   #316
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
nie jestem przekonana, mało to początkujących przedszkolaków, którzy na słowo przedszkole wpadają w histerię?
no a poza tym - co jeśli dziecko niby zrozumie, ale jak wyjedziesz, to się okaże, że jednak nie zrozumiało? potem możesz już niby nie wyjeżdżać, ale ten pierwszy raz zawsze jest i możesz mu narobić traumy.
Tak, niektóre wpadają w histerię, inne chętnie tam zostają, różnie to bywa.

Właśnie dlatego wolałam nie wyjeżdżać na dłużej do czasu, gdy byłam pewna co do tego, że moje dziecko zrozumie Ale ja nie miałam takich marzeń aby się odseparować więc nie był to wielki problem. Pewnie inne osoby mogą je mieć, jestem w stanie to ogarnąć bo opieka nad dzieckiem bywa wyczerpująca fizycznie i psychicznie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:36   #317
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Jestem złą mamą?

Całe szczęście, że moja matka od początku była normalna. Pracowała szybko, były babcie, opiekunka, tylko tata, gdy ona wyjeżdżała, żłobek, przedszkole, kolonie i sanatoria od szóstego roku życia. Inaczej wyrosłabym pewnie na rozhisteryzowaną jedynaczkę. A tak tylko ta nieokreślona trauma, która nie wiem czym się objawia. Ale żyje mi się z nią dobre, jestem szczęśliwa, wszystko mi w życiu wychodzi.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 23:47   #318
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

No to moja mama też była "normalna" w takim sensie, także szybko wróciła do pracy, tyle że realia były nienormalne bo te 40 lat temu macierzyński trwał ..3 miesiące. W tej sytuacji to ja bym się w ogóle zastanawiała, czy chcę mieć dziecko gdyby mi kazali zostawiać je w domu na 9 godzin po 3 miesiącach od urodzenia. A ile ciekawych indywiduów przewinęło się pod postacią opiekunek..to ja zaczynam rozumieć dlaczego moje życie pokopane takie jest, wyszło szydło z worka, a raczej trauma z worka

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-12-06 o 23:49
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 00:03   #319
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Wiadomo, byłoby idealnie ( z punktu widzenia dziecka oczywiście) ale nie do zrealizowania niestety, takie realia Tak samo jak wspomniane wcześniej pobyty matki w szpitalu itp. Wyższa konieczność. Nie zawsze można żyć w idealnych warunkach, nic nowego. Ale mówimy tutaj o wyjeździe na kilka dni nie z konieczności więc nie będę odbiegać zbytnio od tematu i podanych okoliczności.
Wiesz, dla mnie ta dyskusja kończy się na doświadczeniach wizażanek i ludzi, których znam, którym nic się nie stało od kilkudniowej rozłąki z matką. Istnienie sytuacji idealnej dla dziecka w ogóle wykluczam, a też nie widzę sensu dążenia do niej za wszelką cenę, skoro w innych warunkach też może być bardzo dobrze. Opuszczenie dziecka na jakiś czas nie z konieczności nie robi z kogoś złej matki.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2014-12-07 o 00:05
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 00:04   #320
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Tak, niektóre wpadają w histerię, inne chętnie tam zostają, różnie to bywa.

Właśnie dlatego wolałam nie wyjeżdżać na dłużej do czasu, gdy byłam pewna co do tego, że moje dziecko zrozumie Ale ja nie miałam takich marzeń aby się odseparować więc nie był to wielki problem. Pewnie inne osoby mogą je mieć, jestem w stanie to ogarnąć bo opieka nad dzieckiem bywa wyczerpująca fizycznie i psychicznie
o to właśnie mi chodzi - kiedy jest ten czas? kiedy ma się pewność, że dziecko zrozumiało? bez sprawdzania tego w praktyce, bo wtedy to już za późno i trauma gotowa.
pisałaś o 2/3 latach - ale czy wtedy już można mówić o pewności, że dziecko rozumie?
i czy można zakładać, że jak w teorii rozumie, to i w praktyce będzie rozumiało - jak już mamy zabraknie?
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 00:10   #321
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wiesz, dla mnie ta dyskusja kończy się na doświadczeniach wizażanek i ludzi, których znam, którym nic się nie stało od kilkudniowej rozłąki z matką. Istnienie sytuacji idealnej dla dziecka w ogóle wykluczam, a też nie widzę sensu dążenia do niej za wszelką cenę, skoro w innych warunkach też może być bardzo dobrze. Opuszczenie dziecka na jakiś czas nie z konieczności nie robi z kogoś złej matki.
Ale ja pisałam, że jestem w stanie to ogarnąć bo wychowywanie malucha wyczerpuje
Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
o to właśnie mi chodzi - kiedy jest ten czas? kiedy ma się pewność, że dziecko zrozumiało? bez sprawdzania tego w praktyce, bo wtedy to już za późno i trauma gotowa.
pisałaś o 2/3 latach - ale czy wtedy już można mówić o pewności, że dziecko rozumie?
i czy można zakładać, że jak w teorii rozumie, to i w praktyce będzie rozumiało - jak już mamy zabraknie?
, może zajrzy tutaj jakiś psycholog, ja tylko mogę dywagować na podstawie obserwacji, a nic więcej już nie wymyślę ponad to, co napisałam

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-12-07 o 00:11
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 00:13   #322
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Może i tak być, tylko jak już tu wspomniano my tych przeżyć nie pamiętamy. Ale może na coś tam obecnie także wpływają w naszym życiu
Wiedziałam, no wiedziałam

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A tak tylko ta nieokreślona trauma, która nie wiem czym się objawia. Ale żyje mi się z nią dobre, jestem szczęśliwa, wszystko mi w życiu wychodzi.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 00:18   #323
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Grin, tak sobie myślę, że może to dlatego, że w tym wieku można co nieco już od dziecka wyciągnąć, porozumieć się z nim, czyli coś ustalić, a później zapytać o to, jak mu było bez nas
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 00:27   #324
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To dopóki nie rozumie pojęcia czasu to mama też nie powinna chodzić do pracy, bo przecież dziecko nie wie czy znika na 8 godzin czy na wieczność


Lol, miałam w zerówce takie dzieciaki, które sikały w majtki, kiedy mama wychodziła. To co, nauczanie domowe do wszystkich?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 02:35   #325
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Jestem złą mamą?

Ja bym na miejscu autorki poszla na kompromis i nie wiem jaki charakter ma ten wyjazd, czy imprezy czy zwiedzanie itp, ale zamiast imprezowej wycieczki pojechalabym z dzieckiem. Ale to ja, ja z mala jezdzilam odkad miala 3 miesiace, najpierw do Polski a potem do innych krajow.. Majac dZiecko nie trzeba rezygnowac ze wszystkiego, mozna po prostu troszke pozmieniac
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 02:45   #326
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Ja bym na miejscu autorki poszla na kompromis i nie wiem jaki charakter ma ten wyjazd, czy imprezy czy zwiedzanie itp, ale zamiast imprezowej wycieczki pojechalabym z dzieckiem. Ale to ja, ja z mala jezdzilam odkad miala 3 miesiace, najpierw do Polski a potem do innych krajow.. Majac dZiecko nie trzeba rezygnowac ze wszystkiego, mozna po prostu troszke pozmieniac
Ja robiłam tak samo, ale wiesz, może ktoś właśnie chce (albo nawet musi ) dla zdrowia psychicznego właśnie odpocząć od dziecka, trudno oceniać tutaj swoją miarą. Jednak ten wiek kilku miesięcy to według mnie sporo za wcześnie na eskapady tego typu. Sama podjęłabym taką próbę dochodząc do muru typu: jak godzinę dłużej posiedzę tutaj sama z tym płaczącym dzieckiem to wyskoczę przez okno Wtedy lepiej dla obu stron odizolować się nawet na te kilka dni.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 02:55   #327
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja robiłam tak samo, ale wiesz, może ktoś właśnie chce (albo nawet musi ) dla zdrowia psychicznego właśnie odpocząć od dziecka, trudno oceniać tutaj swoją miarą. Jednak ten wiek kilku miesięcy to według mnie sporo za wcześnie na eskapady tego typu. Sama podjęłabym taką próbę dochodząc do muru typu: jak godzinę dłużej posiedzę tutaj sama z tym płaczącym dzieckiem to wyskoczę przez okno Wtedy lepiej dla obu stron odizolować się nawet na te kilka dni.

Masz racje. Chociaz jesli autorka faktycznie bardzo potrzebuje odpoczac to ja jednak uwazam, ze moglaby skrocic wyjazd i np tylko weekend spedzic w paryzu zamiast 5 dni. Ale nie uwazam, ze jest wyrodna matka.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 03:08   #328
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Masz racje. Chociaz jesli autorka faktycznie bardzo potrzebuje odpoczac to ja jednak uwazam, ze moglaby skrocic wyjazd i np tylko weekend spedzic w paryzu zamiast 5 dni. Ale nie uwazam, ze jest wyrodna matka.
Ja też tak nie uważam. Chyba nikt (no może prawie nikt) tak nie napisał. Z tym, że jak zauważyłam prawidłowość jest taka, że niemal wszystkie z nas, które mają dzieci były delikatnie mówiąc zdziwione pomysłem, a dla większości osób patrzących z perspektywy wolnych (bezdzietnych) to nie jest żaden problem. Zastanawiające. Choć Salix akurat myślę, że trafnie ujęła już skąd taka rozbieżność.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-12-07 o 03:09
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 06:22   #329
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja też tak nie uważam. Chyba nikt (no może prawie nikt) tak nie napisał. Z tym, że jak zauważyłam prawidłowość jest taka, że niemal wszystkie z nas, które mają dzieci były delikatnie mówiąc zdziwione pomysłem, a dla większości osób patrzących z perspektywy wolnych (bezdzietnych) to nie jest żaden problem. Zastanawiające. Choć Salix akurat myślę, że trafnie ujęła już skąd taka rozbieżność.
Ale ja nie widzę nic złego, w tym żeby matka wyjechała. A dziecko mam.
To jak mi Młody wczoraj powiedział "Mamusiu, płakałem za tobą, nie ić do szkoły" to znaczy że powinnam w domu siedzieć? Czym w sumie dla takiego dziecka, jak same napisałyście nie ogarniającego koncepcji czasu różni się wyjście do pracy od 5 dniowego wyjazdu?

Oczywiście mówię o sytuacji z normalnym dzieckiem, nie o takim z nasilonymi lękami separacyjnymi. Widziałam taki przypadkiem - rodzice dziecka wyjeżdżali do pracy, a dziecko przez 2 godziny wyło i sikało pod siebie. Dzień w dzień, za każdym razem. W chwili obecnej to jest dorosły chłopak, normalny i ogarnięty, nie wydaje mi się żeby miał z tego powodu jakąś traumę.
__________________
Instagram.

Edytowane przez DzikaWozkowa
Czas edycji: 2014-12-07 o 06:24
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 06:39   #330
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Jestem złą mamą?

mam prawo wyrażać swoje zdanie, ojojoj, biedne, tłamszone młode matki.
każdy ma swój rozum i własne życie, skoro autorka zapytała, odpowiadam.

naprawdę nie rozumiem, dlaczego raz w życiu nie można odpuścić tego Paryża, skoro dziecko BĘDZIE odczuwało stres. co z tego, ze nie zapamięta.

jest nowy członek rodziny i warto by było go brać pod uwagę w swoich poczynaniach, nawet gdy trzeba chwilowo zawiesić zwyczaj corocznej wizyty w Paryżu. to takie straszne.

Edytowane przez lilia_pamplemousse
Czas edycji: 2014-12-07 o 06:41
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-17 19:59:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.