Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-21, 12:35   #511
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Pytam (bez sarkazmu czy zlosliwosci) czy wyzej wspomniane przeze mnie "standardy" wynikaja z wlasnych upodoban architekta czyli ogolnie przyjetych w architekturze norm i zasad? I dalej: jesli takie sa ogolne standardy to czemu wiekszosc projektow gotowych ich nie spelnia? Przeciez sa autorstwa wyksztalconych architektow.
Standardy nie wynikają z własnych upodobań architekta, gdyby wynikały, nie byłyby "standardami" -> patrz definicja słowa.

"Gość przychodzący do domu powinien bez problemu trafić sam do salonu" - podstawy ergonomii, nie będę tłumaczyć - można poczytać i się dokształcić.

Dalej, projekty typowe nie są projektowane w większości przez architektów, tylko przez studentów - pisałam o tym wcześniej. Po prostu biura zajmujące się projektami typowymi nie idą w jakośc tylko w ilość. Projekty są tanie, bo są projektowane tanim kosztem - student weźmie mniej za projekt niż doświadczony architekt. Oczywiście projekt taki sprawdza doświadczony architekt z uprawnieniami, bo ktoś musi się pod tym podpisać - zazwyczaj takie biura biorą architektów na emeryturze, którzy nie prowadzą własnej działalności i się podpisują pod takim projektem za drobną opłatę.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 12:44   #512
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
(...) to wytykanie skosow jest juz kwestia preferencji osobistych.
Nie, jest to kwestia techniczna. Są projekty, gdzie skosy są takie, iż powierzchnia użytkowa jest mniejsza o 2/3 od powierzchni po podłodze, z tego co pamiętam Twój projekt właśnie tak miał. Do takich skosów trudno jest dopasować np. armaturę w łazience - nie wiadomo gdzie umiejscowić np. muszlę klozetową, żeby móc po oddanej potrzebie wyprostować się i zapiąć spodnie chociażby (byłam ostatnio w domu, załatwiałam się na poddaszu, i by w spokoju poprawić ubranie musiałam z łazienki wyjść na korytarz, bo nie mogłam się wyprostować - mam 174 cm wzrostu).
Że nie wspomnę o wiecznym schylaniu się np. przy wyjmowaniu czegoś z graderoby pod takimi skosami itp.

Lubisz się schylać - spoko. Ja wolę inne tego typu ćwiczenia, np. aerobik. Plus na satrośc wolę sobie takie schylania darować.

Plus duże skosy implikują dużą powierzchnię dachu zrobionego zazwyczaj z szeroko pojętej blachy - począwszy od kwietnia skończywszy na wrześniu niestety po całodniowym nagrzaniu od słońca nie da się oddychać na poddaszu, jest sauna. Mimo zastosowania tysiąca warstw wełny mineralnej, izolacji itp.

Więc nie są to tylko preferenecje osobiste.

Cytat:
Podobnie jak to, ze "Gość przychodzący do domu powinien bez problemu trafić sam do salonu", czy to ,ze wyjscie na taras powinno byc z kuchni by nosic talerzy. Pytam (bez sarkazmu czy zlosliwosci) czy wyzej wspomniane przeze mnie "standardy" wynikaja z wlasnych upodoban architekta czyli ogolnie przyjetych w architekturze norm i zasad?
Wg mojego Ojca są to ogólnie pojęte standardy wynikające z funkcjonalności domu. Bardziej funkcjonalnym jest mieć taras przy kuchni niż go nie mieć, bardziej funkcjonalne jest mieć dwa kibelki na dole niż ich nie mieć. Ok, w domu będziesz mieszkać Ty, i dla Ciebie może nie być problemem jakieś tam rozwiązanie. Ale dom musi mieć także nazwijmy to uniwersalną wartość rynkową, gdyby kiedyś naszła Ci ochota to sprzedać. I jeśli zrobisz fioletowe ściany ze złotym nadrukiem to nikogo nie obchodzi - można to zedrzeć, pomalować. Ale jeśli Kupujący będzie miał do wyboru dom z wyjściem na taras z kuchni i z fajnym wejściem do salonu, a taki który nie będzie tego miał w tej samej cenie, to jak myślisz który dom wybierze ?

Cytat:
I dalej: jesli takie sa ogolne standardy to czemu wiekszosc projektow gotowych ich nie spelnia? Przeciez sa autorstwa wyksztalconych architektow.
Tak jak pisałam już wcześniej - przychodzę do krawcowej i mówię: lubię czerwony plisowany jedwab i proszę mi uszyć sukienkę, płacę i wymagam. A to, że nie pasuje do mnie czerwony, jedwab uwydatnia każdą moją fałdkę tłuszczu, a plisy dodatkowo pogrubiają - to mnie to nie obchodzi, bo ja mam marzenia i takie wymogi estetyczne, mnie się podoba i basta. I tak właśnie postępują klienci biur architektonicznych. Architekt też człowiek, musi z czegoś żyć, to projektuje co chcą klienci ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:02   #513
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Dalej, projekty typowe nie są projektowane w większości przez architektów, tylko przez studentów - pisałam o tym wcześniej. Po prostu biura zajmujące się projektami typowymi nie idą w jakośc tylko w ilość. Projekty są tanie, bo są projektowane tanim kosztem - student weźmie mniej za projekt niż doświadczony architekt. Oczywiście projekt taki sprawdza doświadczony architekt z uprawnieniami, bo ktoś musi się pod tym podpisać - zazwyczaj takie biura biorą architektów na emeryturze, którzy nie prowadzą własnej działalności i się podpisują pod takim projektem za drobną opłatę.
Czy owi studenci, przyszli architekci, nie znaja owych zasad ergonomii??? Zdaje sie ze powinni, a wiec i ich projekty powinne byc inne...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie, jest to kwestia techniczna. Są projekty, gdzie skosy są takie, iż powierzchnia użytkowa jest mniejsza o 2/3 od powierzchni po podłodze, z tego co pamiętam Twój projekt właśnie tak miał. Do takich skosów trudno jest dopasować np. armaturę w łazience - nie wiadomo gdzie umiejscowić np. muszlę klozetową, żeby móc po oddanej potrzebie wyprostować się i zapiąć spodnie chociażby (byłam ostatnio w domu, załatwiałam się na poddaszu, i by w spokoju poprawić ubranie musiałam z łazienki wyjść na korytarz, bo nie mogłam się wyprostować - mam 174 cm wzrostu).
Że nie wspomnę o wiecznym schylaniu się np. przy wyjmowaniu czegoś z graderoby pod takimi skosami itp.
W wypadku ktory opisalas problemem jest umiejetnosc rozplanowania pomieszczen ze skosami a nie ma same skosy. Dla mnie takie pomieszczenia to wyzwanie, maja swoj urok i nie wyobrazam sobie wybudowania domu-klocka, chocby nie wiem jaka oszczednosc mialoby to mi przyniesc.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Wg mojego Ojca są to ogólnie pojęte standardy wynikające z funkcjonalności domu. Bardziej funkcjonalnym jest mieć taras przy kuchni niż go nie mieć, bardziej funkcjonalne jest mieć dwa kibelki na dole niż ich nie mieć. Ok, w domu będziesz mieszkać Ty, i dla Ciebie może nie być problemem jakieś tam rozwiązanie. Ale dom musi mieć także nazwijmy to uniwersalną wartość rynkową, gdyby kiedyś naszła Ci ochota to sprzedać. I jeśli zrobisz fioletowe ściany ze złotym nadrukiem to nikogo nie obchodzi - można to zedrzeć, pomalować. Ale jeśli Kupujący będzie miał do wyboru dom z wyjściem na taras z kuchni i z fajnym wejściem do salonu, a taki który nie będzie tego miał w tej samej cenie, to jak myślisz który dom wybierze ?
Co do uniwersalnej wartosci domu to nie uwazam, ze kazdy budynek mieszkalny ja "musi" posiadac, bo tak naprawde przeciez trudno okreslic gusta przyszlych kupujacych. Trudno tez mowic o uniwersalizmie decydujac sie na indywidualny projekt. Poza tym ja budujac swoj dom - buduje go calkowice pode mnie i moje potrzeby, wyobrazenia, marzenia etc. Juz zdecydowlismy sie z mezem na pewne radykalne, badz niestandardowe rozwiazania tj. obnizenie dachu, rezygnacja z poddasza i stropu tak by uzyskac otwarta powierzchnie, przynajmniej nad pokojem dziennym i kuchnia.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam już wcześniej - przychodzę do krawcowej i mówię: lubię czerwony plisowany jedwab i proszę mi uszyć sukienkę, płacę i wymagam. A to, że nie pasuje do mnie czerwony, jedwab uwydatnia każdą moją fałdkę tłuszczu, a plisy dodatkowo pogrubiają - to mnie to nie obchodzi, bo ja mam marzenia i takie wymogi estetyczne, mnie się podoba i basta. I tak właśnie postępują klienci biur architektonicznych. Architekt też człowiek, musi z czegoś żyć, to projektuje co chcą klienci ...
Oczywiscie ze tez czlowiek, a "nasz klient nasz pan" dopoki placi za usluge. Zastanwiajacy jest tylko fakt, iz wyglada na to ze teoria sobie a praktyka sobie i ja osobiscie nie spotkalam jeszcze ani jednego domu, w ktorym wyjscie na taras byloby w kuchni - ot taki przyklad. Wyglada na to ze dla zwyklych smiertelnikow standardem jest "taras z salonu".


Podsumowujac - jesli te wszystkie bledy, wady, niedogodnosci, ktore sa zazwyczaj na tym forum wymienianie przy opiniowaniu projektow sa standardami to wiekszosc projektow gotowych ich nie spelnia. Projekt indywidualny natomiast, przestaje w moim mniemaniu byc indywidualny jesli mialby miescic sie w jakis wyznaczonych zasadach (pomijajac prawia fizyki oczywiscie).
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen

Edytowane przez marthinisa
Czas edycji: 2008-07-21 o 16:10 Powód: dopisek
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:50   #514
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Czy owi studenci, przyszli architekci, nie znaja owych zasad ergonomii??? Zdaje sie ze powinni, a wiec i ich projekty powinne byc inne...
Znają lub nie znają, nie wiem - myślę że część zna, ale tacy raczej mierzą wyżej niż typowe projekty domków. Ale to tak jakby zakładać, że student medycyny potrafi przeprowadzać skomplikowane operacje. Nie wiem czy byś dała się "pokroić" studentowi medycyny czy doświadczonemu chirurgowi?
Naprawdę nie widzisz żadnej różnicy między studentem architektury a doświadczonym architektem? Bo to dziwny argument, naprawdę.


Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Co do uniwersalnej wartosci domu to nie uwazam, ze kazdy budynek mieszkalny ja "musi" posiadac, bo tak naprawde przeciez trudno okreslic gusta przyszlych kupujacych.
Jakie "gusta"? Kolor tynku zawsze można zmienić, a są pewne rzeczy które rażą od razu - jak wejście z garażu do salonu. To nie jest kwestia gustu tylko funkcjonalności, a raczej jej braku. To są zasady uniwersalne a nie kwestia gustu.




Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze tez czlowiek, a "nasz klient nasz pan" dopoki placi za usluge. Zastanwiajacy jest tylko fakt, iz wyglada na to ze teoria sobie a praktyka sobie i ja osobiscie nie spotkalam jeszcze ani jednego domu, w ktorym wyjscie na taras byloby w kuchni - ot taki przyklad. Wyglada na to ze dla zwyklych smiertelnikow standardem jest "taras z salonu".
To, że nie widziałaś - to nie znaczy że nie ma. Wczoraj byłam na budowie takiego właśnie domu, nie mam zdjęć niestety - nie wiem czy mi uwierzysz na słowo czy nie, niestety nie mam możliwości sfotografowania, ale jak dom będzie gotowy to pewnie się zrobi .


Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Podsumowujac - jesli te wszystkie bledy, wady, niedogodnosci, ktore sa zazwyczaj na tym forum wymienianie przy opiniowaniu projektow sa standardami to wiekszosc projektow gotowych ich nie spelnia. Projekt indywidualny natomiast, przestaje w moim mniemaniu byc indywidualny jesli mialby miescic sie w jakis wyznaczonych zasadach (pomijajac prawia fizyki oczywiscie).
Projekt indywidualny to projekt pod konkretną działkę - wykorzystuje max. możliwej powierzchni przeznaczonej pod zabudowę - czego projekt typowy nigdy ci nie da. I to jest największy plus projektu indywidualnego. Oprócz tego możesz powiedzieć architektowi co ci się marzy, jakie chcesz pomieszczenia. Wszystko na zasadzie rozmowy, konsultacji, wspólnych przemyśleń. Jeśli inwestor ma jakieś dziwne pomysły - np. przejście z garażu do salonu przez kuchnię to architekt tłumaczy, czemu to rozwiązanie jest złe i niefunkcjonalne. Takie sytuacje bywały i zawsze będą, bo ludzie nie mają wyobraźni, ale przecież od tego jesteśmy my - architekci, żeby pomagać, tłumaczyć. Tak więc nie wiem czemu się oburzasz, że ciągle się czepiamy skoro ja wcale tego nie robię w złej wierze, tylko te projekty naprawdę są złe albo mają pewne mankamenty. Nie popieram złych projektów i szpecenia Polski karykaturalną architekturą.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:53   #515
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Ani nie wyśmiewam, ani nie sugeruję zmian. Jak widać tak też można .
Akurat jeśli chodzi o mnie, to wszyscy klienci zawsze byli zadowoleni - jeśli ktoś chce żeby projektować taki dom jak przedstawiła ooliwka, to pewnie znajdą się architekci którzy się podejmą, ja nie - takie moje prawo.
I nie chodzi o to, żeby klient podporządkowywał się gustom architekta, tylko żeby wysłuchał kogś kto się zna lepiej - w końcu nie idziesz do lekarza i nie mówisz mu jak ma cię leczyć?
Są pewne zasady, którym architektura powinna się podporządkowywać, nie można sobie projektować co się chce... Nie musisz tego rozumieć, ale powinnaś zaufać komuś kto zna się lepiej, że coś nie pasuje, że coś nie będzie wygodne w użytkowaniu. To nie kwestia gustu - muzyka Mozarta nigdy nie będzie porównywalna do Ich Troje.

Mam wrażenie że sadzisz iż mój projekt indywidualny to tylko mój wymysł który kazałam przenieść architektowi na papier...........
Jeśli tak to jesteś w błędzie miałam ogólny zarys domu i pomieszczeń. Pozostała część (jakie miłe porównanie ICH TROJE) to sprawka Pani Architekt (nie studentka)
Nie będę ukrywać że projektem jestem zachwycona bo podstawowe sprawy są tak jak chciałam a i inne detale trafiły w mój gust......

Widocznie Mozart architektury to nie mój mount everest



szugarbejb

kogo nazywasz fachowcem w tym wątku?






Nie chce mi się już dyskutować na temat fachowców i szaraczków nie znających podstawowych zasad

Chodzi jedynie o kulturę wypowiedzi
i o usprawiedliwianie sarkazmu
Co mnie w odróżnieniu od innych dziwi
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:28   #516
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
szugarbejb

kogo nazywasz fachowcem w tym wątku?
Ekhm, nie mówię o sobie, bo jestem ową studentką architektury (wprawdzie kończę studia, ale jeszcze nie pracuję w zawodzie), więc za fachowca to się nie uważam (choć na pewno mam większą wiedze, niż ktoś, kto się na tym nie zna - czy to takie dziwne? ). Z tego, co wiem, Velvet jest architektem
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:40   #517
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że sadzisz iż mój projekt indywidualny to tylko mój wymysł który kazałam przenieść architektowi na papier...........
Ja nic nie sądzę, dlatego ZADAŁAM PYTANIE.
Odpowiedziałaś i ok. Nie wiem o co ci teraz chodzi. Że mi się ten projekt nie podoba? Nie podoba mi się.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 18:44   #518
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Ekhm, nie mówię o sobie, bo jestem ową studentką architektury (wprawdzie kończę studia, ale jeszcze nie pracuję w zawodzie), więc za fachowca to się nie uważam (choć na pewno mam większą wiedze, niż ktoś, kto się na tym nie zna - czy to takie dziwne? ). Z tego, co wiem, Velvet jest architektem
jasne że masz większą wiedzę niż inni

chodziło mi o to że to tylko forum i jeśli moderator mówi o fachowcach to może ich jakoś wskazać?

jak mamy wiedzieć kto jest dyplomowanym fachowcem? to tylko internet!!

równie dobrze ja mogę powiedzieć że jestem lekarzem....



a jesli takie podzialy nie są potrzebne bo ten dzial Wizazu ma "lekką" wymowę

to chyba również nie jest potrzebne pokazywanie fachowcow i szaraczków proszacych o sarkastyczne opinie....( no bo to wachowieć więc ma prawo i nikt sie nikomu nie dziwi)

__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 19:07   #519
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość

to chyba również nie jest potrzebne pokazywanie fachowcow i szaraczków proszacych o sarkastyczne opinie....( no bo to wachowieć więc ma prawo i nikt sie nikomu nie dziwi)

Cieszę się, że "wiesz co mówisz" (wg podpisu), ale nie wiem czy wiesz co piszesz - bo chyba znowu coś do mnie i znowu nie wiem o co chodzi.

Nie rozumiem czy ciebie uraziło moje pytanie (owszem, sarkastyczne), czy to, że projekt mi się nie podoba?

To rzeczywiście forum i piszę tu sobie swobodnie, "po pracy", opiniuję projekty - w końcu po to je wklejacie, żeby je oceniać, popatrzeć na nie krytycznym okiem, doradzić.
Z mojej strony to koniec tej dyskusji bo jest to offtop.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:16   #520
Karola_82
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 142
Wyślij wiadomość przez MSN do Karola_82
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

zesc dziewczyny, a co myslicie o ponizszych projektach? czekam na opinie

http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...m3f02a379f30e2

http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=2&lustro=1

http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=2&lustro=1

http://www.dobredomy.pl/?id_project=165&infopage=2
__________________
Moje dwa M&Msy:
Maja 15.05.2009
Mikołaj 18.12.2011


Dieta (znowu): 178 cm / 64kg
Cel pt. "wakacje w sexy ciele"
do 1.06 - 9 kg (55kg)
Karola_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:40   #521
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
W wypadku ktory opisalas problemem jest umiejetnosc rozplanowania pomieszczen ze skosami a nie ma same skosy. Dla mnie takie pomieszczenia to wyzwanie, maja swoj urok i nie wyobrazam sobie wybudowania domu-klocka, chocby nie wiem jaka oszczednosc mialoby to mi przyniesc.
Trudno jest umiejętnie rozplanować pomieszczenia, kiedy ma się np. tylko 2 m2 pow. użytkowej łazienki, bo reszta to skos - nie zrobisz tam kibelka, bo nie można się wyprostować, prysznica też nie, umywalki z lustrem też nie, bo jak lustro zawiesić ... ufff, to rzeczywiście wyzwanie.

Tu nie chodzi o dom - klocek; tu chodzi o .... mniejszy skos

Cytat:
Co do uniwersalnej wartosci domu to nie uwazam, ze kazdy budynek mieszkalny ja "musi" posiadac, bo tak naprawde przeciez trudno okreslic gusta przyszlych kupujacych.
... dlatego też właśnie dom powinien być możliwie najbardziej funkcjonalnie rozplanowany, żeby nie było się do czego przyczepić, możliwie najbardziej uniwersalny, by ewentualnie mógł się podobać jak największej liczbie osób.

Dom to nie tylko pomieszczenia do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. To także lokata kapitału (a przynajmniej powinna nią być).

Cytat:
Trudno tez mowic o uniwersalizmie decydujac sie na indywidualny projekt. Poza tym ja budujac swoj dom - buduje go calkowice pode mnie i moje potrzeby, wyobrazenia, marzenia etc.
Wydaje mi się, że znakomita większość ludzi ma podobne potrzeby - mieć fajny, funkcjonalny dom, energooszczędny. Procent ludzi chcących mieszkać w pałacu lub mini - domu (vide Wysokie Obcasy z minionego weekendu) jest naprawdę niewielki.
Podobne rodziny mają naprawdę podobne potrzeby.

Co do projektu indywidualnego - tu zacytuję VAK:

Cytat:
Projekt indywidualny to projekt pod konkretną działkę - wykorzystuje max. możliwej powierzchni przeznaczonej pod zabudowę - czego projekt typowy nigdy ci nie da. I to jest największy plus projektu indywidualnego.
Cytat:
Oczywiscie ze tez czlowiek, a "nasz klient nasz pan" dopoki placi za usluge. Zastanwiajacy jest tylko fakt, iz wyglada na to ze teoria sobie a praktyka sobie i ja osobiscie nie spotkalam jeszcze ani jednego domu, w ktorym wyjscie na taras byloby w kuchni - ot taki przyklad. Wyglada na to ze dla zwyklych smiertelnikow standardem jest "taras z salonu".
Ja znam co najmniej 100 takich domów we Wrocławiu. Nie liczę okolicznych wsi, miasteczek.

Cytat:
Podsumowujac - jesli te wszystkie bledy, wady, niedogodnosci, ktore sa zazwyczaj na tym forum wymienianie przy opiniowaniu projektow sa standardami to wiekszosc projektow gotowych ich nie spelnia.
Czego oczywiście większość osób nie wie i wychodzi to dopiero przy mieszkaniu ... I przychodzą wtedy do mnie klienci, i zgłaszają nowiutki, półroczny dom do sprzedaży, ze słowami "Bo wie Pani co, tu się nie da mieszkać, ach gdybyśmy wcześniej wiedzieli, ale Pani tego nie mówi nikomu ... "

Cytat:
Projekt indywidualny natomiast, przestaje w moim mniemaniu byc indywidualny jesli mialby miescic sie w jakis wyznaczonych zasadach (pomijajac prawia fizyki oczywiscie).
Projekt indywidualny nie oznacza domu w kształcie Chatki Puchatka, bo tak sobie zażyczył klient, ale właśnie maksymalną korelację potrzeb klienta z zasadami sztuki budowlanej i wykorzystaniem potencjału działki.


Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość

szugarbejb

kogo nazywasz fachowcem w tym wątku?
Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Ekhm, nie mówię o sobie, bo jestem ową studentką architektury (wprawdzie kończę studia, ale jeszcze nie pracuję w zawodzie), więc za fachowca to się nie uważam (choć na pewno mam większą wiedze, niż ktoś, kto się na tym nie zna - czy to takie dziwne? ). Z tego, co wiem, Velvet jest architektem
Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
jasne że masz większą wiedzę niż inni

chodziło mi o to że to tylko forum i jeśli moderator mówi o fachowcach to może ich jakoś wskazać?

jak mamy wiedzieć kto jest dyplomowanym fachowcem? to tylko internet!!

równie dobrze ja mogę powiedzieć że jestem lekarzem....
Fachowcem mogę nazwać siebie, i nie tylko dlatego, że jestem moderatorem tutaj. VAK jest architektem, Elfir też, asiuk jest studentką ...

Cytat:
a jesli takie podzialy nie są potrzebne bo ten dzial Wizazu ma "lekką" wymowę

to chyba również nie jest potrzebne pokazywanie fachowcow i szaraczków proszacych o sarkastyczne opinie....( no bo to wachowieć więc ma prawo i nikt sie nikomu nie dziwi)
Oliwko, ale ja też czasem nie mogę się powstrzymać, bo to naprawdę jest denerwujące - kiedy wklejacie projekt i pytacie" a możecie spojrzeć na mój", po czym gdy wypisujemy błędy to z uporem maniaka wręcz próbujecie nam udowodnić, że to wcale nie są błędy tylko wasze gusta i przecież skoro tyle lat tak mieszkałyście i było fajnie to nie ma tym nic złego. Nie, źle pewnie nie było, ale to nie oznacza że było dobrze. Bo przyzwyczajenia robią swoje ("chcę mieszkać w takim domu jakim był dom rodzinny ... tylko bez rodziców i większym" ), ale może naprawdę czasem warto zastanowić się kilka razy nad tym co piszemy ?

I tu nie chodzi o pokazywanie kto jest fachowcem , a kto szaraczkiem, tylko o to, że my jesteśmy tu za darmo i dla własnej satysfakcji niesienia pomocy (górnolotnie, pozytywistycznie brzmi, ale nie umiem tego inaczej ująć), więc może wartałoby nie udowadniać nam, że się mylimy i dlaczego krytykujemy Wasze gusta, tylko naprawdę przemyśleć zaznaczane przez nas kwestie.

Pokażcie mi, w którym miejscu któraś z nas napisała "ten dom jest brzydki i już, fuj paskudny"? Każda nasza krytyka jest logicznie (nie gustownie) uzasadniona, tego nie możecie nam chyba odmówić.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
To rzeczywiście forum i piszę tu sobie swobodnie, "po pracy", opiniuję projekty - w końcu po to je wklejacie, żeby je oceniać, popatrzeć na nie krytycznym okiem, doradzić.
Właśnie, to jest dobra puenta.

Ja wiem czy to jest offtop ? Codziennie ten wątek przegląda naprawdę mnóstwo ludzi, co chwilę widzę nie tylko użytkowników zarejestrowanych, ale też gości, więc mam nadzieję że i ich przekonamy tu do pewnych kwestii.

Dystujmy kulturalnie ... i owocnie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 21:48   #522
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Cieszę się, że "wiesz co mówisz" (wg podpisu), ale nie wiem czy wiesz co piszesz - bo chyba znowu coś do mnie i znowu nie wiem o co chodzi.
to chyba to samo

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czy ciebie uraziło moje pytanie (owszem, sarkastyczne), czy to, że projekt mi się nie podoba?

To rzeczywiście forum i piszę tu sobie swobodnie, "po pracy", opiniuję projekty - w końcu po to je wklejacie, żeby je oceniać, popatrzeć na nie krytycznym okiem, doradzić.
Z mojej strony to koniec tej dyskusji bo jest to offtop.
opiniujesz?
a co napisałaś opiniujacego o moim projekcie?

mm chyba nic.......



dla nie rowniez koniec tej jalowej dyskusji
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:55   #523
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Karola_82 Pokaż wiadomość
zesc dziewczyny, a co myslicie o ponizszych projektach? czekam na opinie

http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...m3f02a379f30e2
Miód na moje serce jeśli chodzi o wyjście z kuchni na taras , łazienka na dole też urocza z tymi oknami ...

Ale oczywiście brakuje: pomieszczeń gospodarczych, garderób, dodatkowej łazienki na górze.

Cytat:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=119&infopage= 2&lustro=1


Strasznie jakiś taki labiryntowaty ... Na dole jakieś szafy ni z tego ni z owego na środku salonu, jakieś urwane ściany ... Ale ma co trzeba.

Dużo połaci dachowych (utraty energii, koszty budowy).



Cytat:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=44&infopage=2 &lustro=1


Fajna góra, bo skosów nie ma I też niby wszystko jest, co potrzeba.

Może być ta szafa na środku salonu niepotrzebna, fajnie oddzielona część mieszkalno - łązienkowa, na górze fajne garderoby, ale przydałaby się gdzieś choć by jeszcze maleńka łazienka.


A powiedz jakiego domu szukasz ? Bo kurczę widzę że każdy projekt jest inny - raz część dzienna z jednej strony, raz z drugiej, raz dom podłużny raz szeroki ... jaką masz działkę (strony świata, wjazd, sąsiedzi) - od tego powinniśmy zacząć
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:00   #524
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
opiniujesz?
a co napisałaś opiniujacego o moim projekcie?

mm chyba nic.......
Chyba jednak się mylisz ...

Cytat:
dla nie rowniez koniec tej jalowej dyskusji
Koniec.





Projekt wybrany, zrobiony, zaklepany. Czekamy na relację z budowy
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 10:46   #525
Karola_82
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 142
Wyślij wiadomość przez MSN do Karola_82
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość


A powiedz jakiego domu szukasz ? Bo kurczę widzę że każdy projekt jest inny - raz część dzienna z jednej strony, raz z drugiej, raz dom podłużny raz szeroki ... jaką masz działkę (strony świata, wjazd, sąsiedzi) - od tego powinniśmy zacząć

Hej, bardzo dziekuje za komentarze dzialke mamy dosc duza min 24 szerokosci na 50 dlugosci, chcialabym wejscie od polnocy, tyl (a zarazem taras na poludnie lub poludniowy-zachod), mamy sasiadow tylko od strony wskochniej, mile widzianly dom parterowy z poddaszem uzytkowym, na dolke salon, lazienka+wc, 1 pokoj, jakies pomieszczenie gospodarcze, duzy salon, jadalnia i kuchnia ze spizarka, na gorze 3 sypialnia, lazienka, garderoby mile widziane. no i oczywiscie nie jakos bardzo drogi w budowie

ps. bez garazu 130-160 m2

masz moze jakies gotowe propozycje fajnych projekltow spelniajacych te wymagania? z gory dziekuje za pomoc
__________________
Moje dwa M&Msy:
Maja 15.05.2009
Mikołaj 18.12.2011


Dieta (znowu): 178 cm / 64kg
Cel pt. "wakacje w sexy ciele"
do 1.06 - 9 kg (55kg)
Karola_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:23   #526
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Te projekty niby mają to czego nam potrzeba, ale jakoś coś w nich nie gra...
Jak sądzicie? Oczywiście w grę wchodzą lustrzane odbicia...

http://projekty.muratordom.pl/projek...y=3&x=30&nr=59

Brakuje garderoby chociaż jednej, ale jest miejsce na sporo szaf, jakby w 7 zrobić sypialnię główną, to powinno się zmieścić duże łóżko i spora szafa...
No i od tego okna w salonie bocznego zostałoby tylko 4 m od granicy, trzeba wstawić okno takie wielkie, panoramiczne zamiast drzwi tarasowych, bo inaczej nie ma jak narożnika postawić...
Czy w łazience 13 zmieści się ta kabina??

http://projekty.muratordom.pl/projek...100&x=30&nr=61

Tak samo brakuje chociaż jednej garderoby, ale jakby zabrać kawalątek garażu i zrobić kabinę prysznicową w WC 13, to w łazience 10 można mieć garderobę, a jeszcze szafa się w sypialni zmieści...
Ten ma dobrą szerokość, bo się fajny taras zmieści od południowej strony...
Spiżarnia 3 jest raczej bez sensu, ale coś tam można przerobić...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 11:30   #527
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ale dyskusja za nami, no, no, no...
ja zgadzam się z tutejszymi fachowcami, a że wciąż wśród gotowców szukam ideału , to pewnie jeszcze nie raz wkleję tutaj projekt do oceny. .. i jeśli wklejam tutaj projekt to chcę przed wszystkim krytycznych uwag, żeby wykluczyć wszystko co złe, na żadnych pochwałach mi nie zależy.
koniec.

Aha, ja mam teraz wyjście na taras z kuchni i jest to SUPER rozwiązanie!!!! zresztą sama to sobie tak wymyśliłam przed generalnym remontem, bo wcześniej tego wyjścia nie było.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:39   #528
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Karola_82 Pokaż wiadomość
Hej, bardzo dziekuje za komentarze dzialke mamy dosc duza min 24 szerokosci na 50 dlugosci, chcialabym wejscie od polnocy, tyl (a zarazem taras na poludnie lub poludniowy-zachod), mamy sasiadow tylko od strony wskochniej,
W takim razie masz duże pole do popisu. Dobrze byłoby gdyby dom był bardziej długi niż szeroki, żebyś miała jak najwięcej miejsca na taras od strony zachodniej (czyli jak oglądasz zprojekty to z prawej strony że tak powiem powinna być część dzienna - czyli salon, kuchnia itp.).

Cytat:
no i oczywiscie nie jakos bardzo drogi w budowie

W takim razie szukaj domu o jak najprostszej bryle, bez zbędnych balkonów, kolumienek, dach najlepiej kopertowy, nie za duże skosy (im mniej dachu tym tańszy dom) - czyli prawie przy każdym projekcie będziecisz musiała podnieść ścianę lub zmienić kąt nachylenia dachu.


Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Trochę taki labiryntowaty ten dom, pokoje dziwnie na siebie nachodzą, ale to chyba przez taras. Skoro zostanie Ci tylko 4 metry na taras z boku to bardzo mało, musisz szukać domu bardziej dłuższego niż szerszego. Nie ma pomieszczenia gospodarczego (bo kotłowni nie liczę).

No i standardowo nie podoba mi sie pozamykana kuchnia tylko z dwoma oknami, nie ma spiżarki ...

Wg mnie ta kabina tam się zmieści, powierzchnia to 2,4 m2, szerokość mi wychodzi 1,2, więc zostaje Ci jakieś 1,2 na kabinę. Ale będzie nieco klaustrofobicznie.



Cytat:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=309&Id Kolekcji=&y=3&symbol=&pow ierzchnia_do=150&p=60&kon dygnacja=par&nazwa=&powie rzchnia_od=100&x=30&nr=61


Ten fajny, i nawet ładny z zewnątrz, z Twoimi przeróbkami powinno wszytsko działać, bo 3 łazienki to faktycznie szaleństwo ...
Fajna prosta bryła, możesz szaleć z tarasem i z lewej strony i z tyłu domu (pokoje też mogłyby mieć wyjście).

Mnie się spiżarka podoba, czemu chcesz ją przerabiać ? Tam się nie trzyma tylko słoików z konfiturami i zakupów, ale też zastawę stołową, zmiotki, szufelki, itp. Przydaje się.

[1=38c1d5d45cddcf54e3786f1 c4160e951215d24cd_5ff1091 60b8e8;8308259]

Aha, ja mam teraz wyjście na taras z kuchni i jest to SUPER rozwiązanie!!!! zresztą sama to sobie tak wymyśliłam przed generalnym remontem, bo wcześniej tego wyjścia nie było. [/quote]

Cieszę się, że ktoś mnie kurczę, popiera ; ja też sobie już bez tego domu nie wyobrażam, żeby w lecie posiłki w domu jadać - nie do pomyślenia dla mnie w taką cudna pogodę ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:49   #529
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
ja też sobie już bez tego domu nie wyobrażam, żeby w lecie posiłki w domu jadać - nie do pomyślenia dla mnie w taką cudna pogodę ...
Zgadzam sie sie ze dom bez tarasu to nie dom i wsio rybka gdzie to wyjscie bedzie.

Dzieki za dyskusje i rozne punkty widzenia - niektore do mnie trafily a inne wcale, ale to normalna rzecz.

A wracajac do tego "slawetnego" tarasu mam pytanie do fachowcow - czy ksztalt, tarasu, jego wielkosc i usytuowanie nalezy do bryly budynku, czy tez moge go sobie rozplanowac wg mojego uznania - zachowujac przy tym oczywiscie odpowiednia odleglosc od sasiedniej dzialki?
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 13:56   #530
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
A wracajac do tego "slawetnego" tarasu mam pytanie do fachowcow - czy ksztalt, tarasu, jego wielkosc i usytuowanie nalezy do bryly budynku, czy tez moge go sobie rozplanowac wg mojego uznania - zachowujac przy tym oczywiscie odpowiednia odleglosc od sasiedniej dzialki?
Możesz go sobie zrobić gdzie chcesz i jak chcesz ale musisz pamiętać, oprócz odległości oczywiście, o stronach świata, bo np. taras na wschodzie bez sensu, bo ani posiedzieć w słońcu, ani nic.

Nie musisz tarasu wpasowywać w bryłę domu, bo np. można kupić taki ogrodowy, drewniany lub plastikowy namioto - daszek itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:02   #531
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Te projekty niby mają to czego nam potrzeba, ale jakoś coś w nich nie gra...
Jak sądzicie? Oczywiście w grę wchodzą lustrzane odbicia...

http://projekty.muratordom.pl/projek...y=3&x=30&nr=59

Brakuje garderoby chociaż jednej, ale jest miejsce na sporo szaf, jakby w 7 zrobić sypialnię główną, to powinno się zmieścić duże łóżko i spora szafa...
No i od tego okna w salonie bocznego zostałoby tylko 4 m od granicy, trzeba wstawić okno takie wielkie, panoramiczne zamiast drzwi tarasowych, bo inaczej nie ma jak narożnika postawić...
Czy w łazience 13 zmieści się ta kabina??

http://projekty.muratordom.pl/projek...100&x=30&nr=61

Tak samo brakuje chociaż jednej garderoby, ale jakby zabrać kawalątek garażu i zrobić kabinę prysznicową w WC 13, to w łazience 10 można mieć garderobę, a jeszcze szafa się w sypialni zmieści...
Ten ma dobrą szerokość, bo się fajny taras zmieści od południowej strony...
Spiżarnia 3 jest raczej bez sensu, ale coś tam można przerobić...


pierwszy projekt jesy bardzo ciekawy uwiebiam takie "dziwne" tarasy super!


jedyne co mi troche nie odpowiada to ta mała łazieneczka
jest dla gości a znajduje się w częsci dla rodziny

ale wydaje mi się za mala kabina się zmieści bo pomieszczenie jest w prostokacie

szkoda że na tych projektach nie ma długości ścian
to dużo by dało

za to nie wydaje mi sie ze w duzej lazience zmiesci sie to co na rysunku (mialam taka lazienke w bloku nawet ciut wieksza)
stawim tylko na fajna wanne dwie umywalki i sedes

co do 4 m od granicy dla mnie to nie dramat z trzech stron tak ma no ale jesli jest miejsce na dzialce i mozna to inaczej ustawic to moze warto poszukac czegos innego


w drugiem projekcie razi mnie jedna sprawa ktora dla mnie odrzuca ten dom
ten niby korytarz który jest czescia salonu

jak dziecko przyprowadzi kilku kolegow a bedzie mieszkac w pokoju 6,7,8 (do wyboru) to przemaszeruje przez caly dom
i taras za maly ale to nie problem mozna sobie zrobić jak sie chce
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:02   #532
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Cieszę się, że ktoś mnie kurczę, popiera ; ja też sobie już bez tego domu nie wyobrażam, żeby w lecie posiłki w domu jadać - nie do pomyślenia dla mnie w taką cudna pogodę ...
Taki mój osobisty off top: ostatnio, mimo ładnej pogody i możliwości jedzenia posiłków w ogrodzie, wolę pałaszować obiad w domu. Jestem alergikiem, prawdopodobnie jestem, uczulona także na jad os i innych groźnych stworzeń (na jad komara reaguję obrzydliwymi krwiakami ). Jedzenie na dworze stało się dla mnie nie do zniesienia

Ale, oczywiscie, popieram taras przy jadalni/kuchni
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:05   #533
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

wlasnie taras i odległości?

ja przy jednej stronie budynku będę miała taras aż do płotu.....
i nic mi nie wiadomo o odleglosciach podobna tak moze byc
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:10   #534
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Taki mój osobisty off top: ostatnio, mimo ładnej pogody i możliwości jedzenia posiłków w ogrodzie, wolę pałaszować obiad w domu. Jestem alergikiem, prawdopodobnie jestem, uczulona także na jad os i innych groźnych stworzeń (na jad komara reaguję obrzydliwymi krwiakami ). Jedzenie na dworze stało się dla mnie nie do zniesienia

Ale, oczywiscie, popieram taras przy jadalni/kuchni
Ja też jestem uczulona na jad os (puchnę), i TŻ powiesił pod dachem na tarasie takie specjalne urządzenie - masz coś takiego ? Wygląda jak duża doniczka powieszona pod dachem, wlewa się tam w środek taki spec płyn, na które osy są łase bardzo (coś słodko - kwiatowego, strasznie śmierdzi ) i one tam wlatują i sie topią działa bardzo dobrze nic nam nie lata Można to kupić w castoramach czy innych Liroyach, kosztuje jakieś 30 zł plus płyn 15 zł.

Na komary Ci nic nie poradzę, bo ja smaruję się np. Offem a i tak mnie kąsają I że uprzykrzają życie to fakt.

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
wlasnie taras i odległości?

ja przy jednej stronie budynku będę miała taras aż do płotu.....
i nic mi nie wiadomo o odleglosciach podobna tak moze byc
Ale to chyba trochę niewygodne, żeby Ci sąsiedzi zza płotu zaglądali do talerza
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:18   #535
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Ale to chyba trochę niewygodne, żeby Ci sąsiedzi zza płotu zaglądali do talerza

do płotu mam mało bo tylko te 4m ale sasiedzi do drugiej strony płotu mają jakieś 30m
więc nawet jeśli będę coś oglądać to ich ogród ale planujemy w tym miejscu płot z takich płyt który jest malo urodziwy ale mam na niego plan

a tak ogolnie rzecz ujmujac nie mam wyjscia z jednej strony 6m a z drugiej 4m


ale nie rozpaczam bo podobaja mi się małe ogrody w nowczesnym stylu

i chyba przy dzialce ponad 1000m2 plakala bym
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:28   #536
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
wlasnie taras i odległości?

ja przy jednej stronie budynku będę miała taras aż do płotu.....
i nic mi nie wiadomo o odleglosciach podobna tak moze byc
Jeśli nie obowiązuja inne przepisy i warunki, to: "Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać wymaganych w ust. odległości od granicy dzialki budowlanej o więcej niż 0,5 m, natomiast takie elementy jak balkony, galerie, werandy, tarasy lub schody zewnętrzne - o więcej niż 1 m" (cytat z ustawy).

Czyli, jaśli nie obejmują Twojej dzialki jakieś inne wymagania (wynikające z ustaleń o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu), to między granicą działki a krawędzią tarasu musi być co najmniej 3 m (lub 2 m, jeśli w ścianie domu nie ma otworów okiennych i drzwiowych).

Szugar, nie mam czegoś takiego. Muszę się rozejrzeć. Mówisz, że to strasznie śmierdzi?
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:32   #537
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość

Szugar, nie mam czegoś takiego. Muszę się rozejrzeć. Mówisz, że to strasznie śmierdzi?
Śmierdzi, ale tylko jak się z bliska wącha, wiesz, z butelki. Ale jak wisi ta doniczka pod sufitem to nic nie czuć, czują ją tylko osy i zlatują jak głupie i sie w tym topią
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:34   #538
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

szugarbejb, ja to teraz mam tak przerąbane. nasz dom stoi w granicy, dom sąsiadów oddalony o 2 metry (oba budynki sprzed prawie 100lat, nie wiem, jak oni wtedy budowali). Sąsiedzi jeden pokój maja z oknem na nasz taras. w sumie to już się do tego przyzwyczaiłam, ale generalnie przerąbane, trzeba uważać co się mówi... no i toples się na tarasie nie ułożę. Teraz zrobiliśmy nowy taras, drewniane słupy, zadaszenie takie przeźroczyste płyty, no i od strony sąsiadów chcę powieśić takie bambusowe rolety, żeby chociaż wzrokowo się odciąć.... no i posadziłam choinki, ale zanim urosną, to trochę minie... a i tak zbyt wysoko ich puścić nie mogę, bo sąsiadom światło zabiorę, a gdyby nie to okno to mieliby ślepy pokój... przerąbane...

a teraz na obstrzał kolejny projekt:
http://pprojekt.pl/projekt353-dorotka,rzuty.html

podobno nadaje się na działki z frontem od południa, a taka właśnie mam.

I jeszcze ten mi się podoba, ale trzeba by go ustawic boczkiem w stosunku do frontu:
http://pprojekt.pl/projekt232-guliwer,opis.html
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:54   #539
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Trochę taki labiryntowaty ten dom, pokoje dziwnie na siebie nachodzą, ale to chyba przez taras. Skoro zostanie Ci tylko 4 metry na taras z boku to bardzo mało, musisz szukać domu bardziej dłuższego niż szerszego. Nie ma pomieszczenia gospodarczego (bo kotłowni nie liczę).

Taras bym bardziej do tyłu dała... Fakt pomieszczeń gospodarczych nie ma...

No i standardowo nie podoba mi sie pozamykana kuchnia tylko z dwoma oknami, nie ma spiżarki ...

Spiżarka jest malutka, a pozamykaną kuchnię wolę od otwartej...

Wg mnie ta kabina tam się zmieści, powierzchnia to 2,4 m2, szerokość mi wychodzi 1,2, więc zostaje Ci jakieś 1,2 na kabinę. Ale będzie nieco klaustrofobicznie.


Muszę to sobie w innej skali rozrysować to to zobaczę...



Ten fajny, i nawet ładny z zewnątrz, z Twoimi przeróbkami powinno wszytsko działać, bo 3 łazienki to faktycznie szaleństwo ...
Fajna prosta bryła, możesz szaleć z tarasem i z lewej strony i z tyłu domu (pokoje też mogłyby mieć wyjście).

Taras mógłby być z dwóch stron, taki wielki...

Mnie się spiżarka podoba, czemu chcesz ją przerabiać ? Tam się nie trzyma tylko słoików z konfiturami i zakupów, ale też zastawę stołową, zmiotki, szufelki, itp. Przydaje się.

To wejście do spiżarki jest chyba za wąskie, ale może tylko na wizualizacji, na projekcie powinno być normalne...
Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
pierwszy projekt jesy bardzo ciekawy uwiebiam takie "dziwne" tarasy super!

No taras musiałby być tylko z tyłu, bo działka za wąska jest...


jedyne co mi troche nie odpowiada to ta mała łazieneczka
jest dla gości a znajduje się w częsci dla rodziny

Nie byłoby drzwi do części rodzinnej... Jakoś nie uznaję drzwi...

ale wydaje mi się za mala kabina się zmieści bo pomieszczenie jest w prostokacie

szkoda że na tych projektach nie ma długości ścian
to dużo by dało

Zanim na jakikolwiek projekt bym się zdecydowała, to sama bym sobie go rozrysowała w skali, którą mój mózg pojmuje...

za to nie wydaje mi sie ze w duzej lazience zmiesci sie to co na rysunku (mialam taka lazienke w bloku nawet ciut wieksza)
stawim tylko na fajna wanne dwie umywalki i sedes

Też jestem zdania, że się kabina nie zmieści, ale w końcu będzie w drugiej łazience...

co do 4 m od granicy dla mnie to nie dramat z trzech stron tak ma no ale jesli jest miejsce na dzialce i mozna to inaczej ustawic to moze warto poszukac czegos innego


w drugiem projekcie razi mnie jedna sprawa ktora dla mnie odrzuca ten dom
ten niby korytarz który jest czescia salonu

jak dziecko przyprowadzi kilku kolegow a bedzie mieszkac w pokoju 6,7,8 (do wyboru) to przemaszeruje przez caly dom

To akurat dla mnie nie stanowi problemu, zresztą ja bym wolałą te dwie części jakoś bardziej zintegrować, żeby nie było korytarzowato...

i taras za maly ale to nie problem mozna sobie zrobić jak sie chce

To napewno...
Ale genaralni cieszę się, że na tylu metrach i tylko na parterze da się wszystko co chcę zmieścić...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 17:26   #540
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Jeśli nie obowiązuja inne przepisy i warunki, to: "Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać wymaganych w ust. odległości od granicy dzialki budowlanej o więcej niż 0,5 m, natomiast takie elementy jak balkony, galerie, werandy, tarasy lub schody zewnętrzne - o więcej niż 1 m" (cytat z ustawy).

Czyli, jaśli nie obejmują Twojej dzialki jakieś inne wymagania (wynikające z ustaleń o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu), to między granicą działki a krawędzią tarasu musi być co najmniej 3 m (lub 2 m, jeśli w ścianie domu nie ma otworów okiennych i drzwiowych).
Zależy jaki to taras, jeśli tzw. ziemny, to żadne odległości nie obowiązują, tylko w projekcie musi być zaznaczone że taras ziemny i wsio gra.

@lea
Pierwszy projekt:
Na dole jest dużo pomieszczeń, ale małych - będzie ciasno. Jak już się stawia dom to dąży się aby pokój dzienny + jadalnia miał chociaż 36m2, a pokoje sypialne co najmniej 12m2. Dom jak na 5 osobową rodzinę ZA CIASNY. Moim zdaniem ważniejsze niż sytuowanie względem stron świata jest to aby kuchnia była od frontu. Zazwyczaj da się pogodzić aby i kuchnia była od frontu i taras od południa, nawet jak front wychodzi na stronę południową.
Tak więc wg mnie parter do przeróbki.

Drugi projekt:
W końcu jakieś ładne elewacje. Kuchnia za mała - pomieszczenie wydłużone, z kuchni jak i łazienki na górze robi się korytarz jak w pociągu. Łazienka główna w wygodnym domu jednorodzinnym powinna mieć 12m2 - robi się z tego pokój kąpielowy, ale chyba o to chodzi żeby nie było tak ciasno i kiszkowato jak w bloku
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2008-07-22 o 17:47
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.