Prawo przyciagania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-24, 21:51   #31
cannelle89
Raczkowanie
 
Avatar cannelle89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 363
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez eM! Pokaż wiadomość
Wow, to ciekawe, moze jestes w stanie przypomniec sobie chociaz tytul ksiazki? Bo tyle co napisalas, niewiele komu pomoze, a mysle ze znajda sie dziewczyny ktore by do takiej ksiazki zajzaly
Opisany schemat "dzialania" kojarzy mi sie z poradami opisanymi w "Potedze podswiadomosci" Murphy'ego
__________________
cannelle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 23:49   #32
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Prawo przyciagania

,,,
__________________


Edytowane przez miss_seepy
Czas edycji: 2009-10-16 o 02:07
miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 08:16   #33
asiunia0078
Raczkowanie
 
Avatar asiunia0078
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Prawo przyciagania

eM!, nazwy książki to już sobie nie przypomnę, ale wszystkie książki o prawach podświadomości działają na tej samej zasadzie i chyba w tej dziedzinie nikt nie wymyśli niczego nowego. Ja maniacko kupuję każdą książkę Murphy'ego, która ukazuje się na polskim rynku, bo osobiście codziennie przekonuję się, że to działa. Chociaż książki Murphy'ego nie każdemu mogą odpowiadać, bo on wszystko podlewa religijnym sosem. Z takich neutralnych światopoglądowo książek świetny jest "Sekret", gdzie w sposób bardzo prosty są wyłożone prawa podświadomości.
asiunia0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 08:24   #34
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez asiunia0078 Pokaż wiadomość
Setki razy używałam mojej podświadomości, aby zmaterializowało mi się to czego pragnę. Zaczęło się na studiach, gdy wpadła mi w ręce książka o działaniu podświadomości, autora nie pamiętam, ale chyba był to jakiś Niemiec. Miałam wtedy problem ze swoją okropnie uciążliwą współlokatorką, z którą wynajmowałam pokój. Mieszkało się z nią koszmarnie, ja nie miałam możliwości wyprowadzić się gdzie indziej, a ona nawet o tym nie myślała. Podniesiona na duchu przez książkę zaczęłam przynajmniej raz dziennie wizualizować sobie, że moja współlokatorka pakuje swoje rzeczy, a ja otwieram przed nią drzwi żeby mogła wyjść z tymi bagażami. Fizycznie wręcz czułam chłód klamki w dłoni! Wizualizację zaczęłam w październiku, a w grudniu moja współlokatorka wyprowadziła się do swojego chłopaka!. Od tamtej pory nie ma miesiąca żebym nad czymś nie pracowała i czegoś nie dostawała od podświadomości, zaczynając od materialnych rzeczy takich jak drogi płaszcz czy kosztowne perfumy, a skończywszy na poznaniu wymarzonego mężczyzny. Ostatnio dzięki wizualizacjom dostałam pracę, o której marzyłam chociaż nie miałam potrzebnych do niej kwalifikacji. Wydaje mi się, że podświadomość jest takim służącym, który czeka na rozkazy, więc dlaczego mu ich nie wydawać?


O, zaciekawiłaś mnie. A jak tworzyłaś wizualizacje, żeby przyciągnąć te perfumy czy płaszcz?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 09:27   #35
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Prawo przyciagania

Czytałam Secret i Potęgę podświadomości.
Tą drugą kiedy w ogóle nie byłam zainteresowana tematem, po prostu z nudów, a tą pierwszą niedawno, kiedy zaczęłam się nad tym zastanawiać.
Jeszcze nie miałam w życiu jakiegoś dużego, jawnego dowodu, chociaż patrząc wstecz, to parę sytuacji z czasów 'nieuświadomienia' potwierdza tą teorie. Poza tym tyle przykładów, które zostały napisane np. na wizażu, na stronie sekretu itd. mnie w tym bardzo utwierdza.
Generalnie, teraz wierzę i to bardzo, wizualizuje sobie parę spraw i czekam aż wszechświat mi je ześle .
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:10   #36
kingkong
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 831
Dot.: Prawo przyciagania

ja nie wierzę w żadne przyciąganie... u mnie jest to wręcz na odwrót. Jak o czymś myślę przez cały czas, np. o wyjeździe, albo o jakiejś osobie która ma przyjść na imprezę to najczęściej pogoda się zepsuje a impreza jest odwołana. powinnam założyć temat "prawo odpychania"
kingkong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:18   #37
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Generalnie, teraz wierzę i to bardzo, wizualizuje sobie parę spraw i czekam aż wszechświat mi je ześle .
ja wizualizuję sobie własnie 3 sprawy
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 23:07   #38
eM!
Zadomowienie
 
Avatar eM!
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 044
Wink Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez kingkong Pokaż wiadomość
ja nie wierzę w żadne przyciąganie... u mnie jest to wręcz na odwrót. Jak o czymś myślę przez cały czas, np. o wyjeździe, albo o jakiejś osobie która ma przyjść na imprezę to najczęściej pogoda się zepsuje a impreza jest odwołana. powinnam założyć temat "prawo odpychania"


Mam wrazenie, ze mam podobnie

Moze zbyt duzo negatywnych/pesymistycznych emocji/mysli w nas siedzi?
__________________
-
eM! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 00:12   #39
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Prawo przyciagania

Myślę, że dla osób wierzących tak samo działa modlitwa, zazwyczaj właśnie polega ona na intensywnym myśleniu o czymś i proszeniu o to, czyli na jakiejś intensywnej koncentracji myśli. Ciekawe to, co piszecie, chyba powinnam też wypróbować
A czy ma któraś z Was jakąś z tych książek w formie elektronicznej?
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 08:16   #40
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez happygirl Pokaż wiadomość
Myślę, że dla osób wierzących tak samo działa modlitwa, zazwyczaj właśnie polega ona na intensywnym myśleniu o czymś i proszeniu o to, czyli na jakiejś intensywnej koncentracji myśli. Ciekawe to, co piszecie, chyba powinnam też wypróbować
A czy ma któraś z Was jakąś z tych książek w formie elektronicznej?

Obawiam się ze nie ma tych książek w formie elektronicznej.

Ja Secret kupiłam na allegro za 30 zł, mała cena a sporo wiedzy i czytania.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:20   #41
magda_aparatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 901
GG do magda_aparatka
Dot.: Prawo przyciagania

hehe natrafilam na ten watek na poczatku, kiedy jeszcze bylo niewiele postow , zaciekawil mnie, zamówiłam książkę i zapomnialam o nim

w każdym razie wracam książkę przeczytałam kilka tygodni temu
bardzo fajnie mi się ją czytało. potrafilam czytac dwie stroy w ciagu dłuuugich minut, bo poprostu zatrzymywalam sie wpewnych momentach i zaczynalam myslec o tym co przeczytalam ... pozniej łapałam się na tym, że siedzę tak z 'bananem' na twarzy
jeszcze nie zauwazylam jakiegos bardzo wyraznego sygnalu, ze już 'działam' w kazdym razie próbuję sobie czasami
acha... zaczęłam grać w lotka i wierzę, że naprawdę już wygrałam pieniążki chodzcie do mnie!
i nawet jeśli nie widze jeszcze tych namacalnych dowodow na przyciaganie... to najzwyczajniej w swiecie jest mi ze sobą lepiej. bo staram się przyciagac do siebie same pozytywne mysli, przekonywac sie do siebie samej, do otaczajacyh mnie ludzi. a przeciez łatwiej jest żyć, kiedy akceptuje się swoje słabośći...wierząc, że mimo to potrafimy przyciagnac do siebie szczescie

o swoich sukcesach na pewno jeszcze napisze
i jak wygram w totka pierwszy raz ;D

edit: mam pytanie skąd mialyscie film?
__________________
poldi & basti & DFB team

FC BAYERN - Stern des Südens


magda_aparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 11:29   #42
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Prawo przyciagania

Tak, spotkałam się z tym. Czasem to jest magia, a czasem po prostu zwyczajna psychologia, tzw. "prorokowanie sytuacji". W moim przypadku nie przyniosło mi nic dobrego. Przepraszam Was, włączę się ponownie do dyskuji i napiszę co sensowniejszego, gdy minie mi chandra.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:56   #43
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Prawo przyciagania

myslalam ze tylko ja tak mam

jeszcze ostatnio mowilam do TŻ ze boje sie oczyms pomyslec bo to sie sprawdza!
naprawde boje sie tego

kilka przykladow

majac 7 lat bawila sie z kolezanka na terenie Lo i widzialam w oknach uczacych sie ludzi wtedy pomyslalam ze jak bede dorosla to tez znajde sie w tej szkole....
no i wlasnie to liceum skonczylam chociasz jest daleko mojego domu i moglam wybrac kilka innych

druga sytuacja miala miejsce jakies 2-3 lata temu, mialam okazje przez kilka godzin przebywac w pewniej placowce i pomyslalam jak fajnie bylo by tu pracowac
jakis czas temu dostalam prace w tym miejscu choc cv skladalam do 10 podobnych miejsc tylko oni odpowiedzieli (bylo 10 chetnych)


jak mialam 15 lat zaczelam myslec o wycieczce w pewne miejsce i gdybym przed smiercia miala cos zobaczyc to wlasnie bylo by to miasto
zawsze chcialam tam pojechac... myslam ze jak bede juz zarabiac to owa wycieczke wykupie
ale majac 18lat jeden telefon odmienil wszystko bo do owego miasta wybieram sie 1-2 razy co roku

i teraz moim zdaniem jeden z dziwniejszych przypadkow
jadac pierwszy raz do pracy zobaczylam siedzac w kolejce stojacego chlopaka na dworcu. Wsiadl w inny przedzial pomyslalm ze milo bylo by go poznac (widzial go tylko kilka sekund) pod koniec dnia spotkalam go w windzie a on sie przedstawil
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:33   #44
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Obawiam się ze nie ma tych książek w formie elektronicznej.

Ja Secret kupiłam na allegro za 30 zł, mała cena a sporo wiedzy i czytania.
ja tez nie spotkałam na necie, na allegro kupiłam za 23zł w empikach są za 30 zł

Cytat:
Napisane przez magda_aparatka Pokaż wiadomość

edit: mam pytanie skąd mialyscie film?
ja scięgnęłam z neta
Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość


i teraz moim zdaniem jeden z dziwniejszych przypadkow
jadac pierwszy raz do pracy zobaczylam siedzac w kolejce stojacego chlopaka na dworcu. Wsiadl w inny przedzial pomyslalm ze milo bylo by go poznac (widzial go tylko kilka sekund) pod koniec dnia spotkalam go w windzie a on sie przedstawil
hehe to jest dobre
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 00:21   #45
martyna05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 118
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez magda_aparatka Pokaż wiadomość
edit: mam pytanie skąd mialyscie film?
Szukając w necie informacji o prawie przyciągania,natknęłam się na tą stronkę:
http://tajemnica.wordpress.com/2007/...cret-za-darmo/
Mam nadzieję, że o ten film chodzi
martyna05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:49   #46
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Prawo przyciagania

Cytat:
Napisane przez martyna05 Pokaż wiadomość
Szukając w necie informacji o prawie przyciągania,natknęłam się na tą stronkę:
http://tajemnica.wordpress.com/2007/...cret-za-darmo/
Mam nadzieję, że o ten film chodzi
tak, to jest ten film
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:26   #47
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
"Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Cześć

Nie dawno mój tata kupił sobie książkę pt. "Secret" ( w ogóle on lubi czytać takie książki). Książka opowiada o tym, że jak myślisz o czymś intensywnie np. jak myślisz, że ci się coś uda to tak będzie i na odwrót. Opisuję jak odkryć ten sekret, który tkwi w każdym z nas. To znaczy co zrobić, by nasze życie było piękniejsze itp. Sama zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy to tak na prawdę działa. Myślałam o czymś pozytywnie i rzeczywiście stało się tak jak sobie wymyśliłam. Czy to nie jest tak że ludzie żyją tak jak sobie wymyślili / wymarzyli? Chciałabym znać waszą opinię na ten temat. Wierzycie w ogóle w to? Dodam, że zaczęłam czytać tą książkę i mam całkowicie inne podejście do świata

Pozdrawiam.
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:50   #48
vanesia1
Zadomowienie
 
Avatar vanesia1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 686
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Też spotkałam kilka podobnych książek
Ja w to ani trochę nie wierzę nasze myślenie nie jest w stanie odwrócić pewnych sytuacji czy zmienić bieg wydarzeń, tym bardziej tych niezależnych od nas.
Uważam natomiast, że pozytywne myślenie i "wmawianie sobie" pewnych rzeczy pozwala nam łatwiej znieść to co tak naprawdę się dzieje
__________________

Tym razem to będziesz TY!


vanesia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:55   #49
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Właściwie to nie wierzę w coś takiego. Nie wszystko jest zależne od nas samych. Wiadomo pozytywne myślenie może trochę pomóc... bo dodaje wiary w siebie i w ogóle. Ale samo myślenie nie wpłynie na to czy coś się uda, czy nie...
Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 16:12   #50
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Czyli taka samospełniająca się przepowiednia

Nie do końca to jest tak, że myśląc o czymś - dzieje się coś. Natomiast jeśli intensywnie o czymś myślimy, to przeważnie - dążymy w różny sposób, by to coś mieć, osiągnąć. Czyli wykonujemy pewne posunięcia. i to one mogą sie przyczynić do tego, że przedmiot naszych myśli się spełnia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:16   #51
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Ogladałam program o tym, wyjasniali wszystkie te "sekrety" jak dla mnie kompletna bzdura i śmiech na sali bardzo mnie rozbawił ten program i nawet nie ogladałam do konca, nie mówiac juz o przeczytaniu ksiazki na ten temat
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:32   #52
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

ja widzialam ten film "secret", pewnie jest w nim to samo co w książce
hmm nie wiem czy to prawda, pewnie cos w tym jest.. w jakiejs książce na podobny temat pisalo ze "kazdy z nas jest w 100% odpowiedzialny za to co go w zyciu spotyka"
moze nie do konca się z tym zgadzam, bo wątpię że mamy wplyw na wszystko, ale na pewno jest to po części prawda. i na pewno mamy wplyw na więcej niz nam się wydaje
i tu nie chodzi o to, ze mysląc o czyms sprawiamy, ze jakos magicznie i cudownie się to staje, tylko tak jak pisze szajajaba sami podswiadomie zaczynamy robić rzeczy przyblizające nas do tego celu

a wogole to juz chyba jest podobny wątek na wizazu
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2008-11-11 o 16:34
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:36   #53
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Nie wierzę.
Najczęściej jest to siła przypadku, albo tak intensywnie o czymś myślimy, że w końcu zaczynamy działać tak, aby się to spełniło.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:40   #54
Optymistka w trampkach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 607
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Nie, to nie jest prawdą.
wiele razy jest tak, że mimo iż próbujemy opanować swoje myśli. Nie umiemy tego zrobić, gdyż one są silniejsze.
__________________




Optymistka w trampkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:43   #55
rain88
Rozeznanie
 
Avatar rain88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 673
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

nie wiem czy to prawda, czy nie ale za każdym razem, gdy pomyślę, że chciałabym być chora (żeby np. uniknąć jakiejś kłopotliwej sytuacji) dostaję gorączki , a czasami dochodzi jeszcze kaszel. I to nie jest symulacja, bo gorączki nie da sie udawać
__________________
Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała.

bloguję 11.12.2013 nowy post
rain88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:53   #56
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

coś w tym jest [sama odczułam na własnej skórze to już nie raz] nie można na wszystko wpłynąć myślami, ale na część owszem.. tylko nie zawsze to jest hop siup i za chwile dostajemy jednak dostajemy dobre jak i złe rzeczy o których pomyślimy... nawet jeśli tego nie chcemy to wyrażamy "prośbę" ...

Jest sporo książek o tym sama czytam jedną bo dostałam na urodziny ...
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 17:00   #57
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Nie czytałam tej książki, ale czytałam inną - "Potęga podświadomości". Są tam opisywane różne przypadki takiego działania myślami, np. że jakąś dziewczynkę strasznie bolało gardło, tak więc powtarzała sobie wciąż "jestem zdrowa, nie boli mnie gardło", i następnego dnia rzeczywiście tak było... I wiele innych przypadków właśnie takich jeśli chodzi o zdrowie, jest w tej książce ukazanych.

Nie wiem czy w to wierzyć.. jak dla mnie to jest właśnie tak, że jak o czymś myślimy, to podświadomie później dążymy do tego, aby się to spełniło. Był przykład, że jakaś kobieta zobaczyła na wystawie świetną, superdrogą torebkę. Zamiast pomyśleć 'nigdy nie uda mi się jej kupić' to ona myslała o niej tak, jakby już była jej.. I miesiąc później, na święta, kobieta dostała w prezencie tę torebkę.. Możliwe, że zwykły przypadek..

Jeśli chodzi o mnie - we wrześniu pisałam egzamin na warsztaty dziennikarskie. W moim odczuciu - poszedł mi beznadziejnie. Po prostu, jak coś piszę, to wiem, czy to jest dobre, czy do kitu. To było do kitu (pisałam na temat różnych oblicz polskiej współczesności).... byłam pewna, że się nie dostanę na te warsztaty. Wyniki miały być ogłoszone miesiąc później. No to, co mi szkodzi, spróbuję, może moja podświadomość też jest potężna :P Nie śmiejcie się..^^ No więc wmawiałam sobie przed snem coś w stylu 'wierzę w potęgę mojej podświadomości, dzięki której spełniają się wszelkie moje myśli, marzenia i pragnienia.Dzięki temu wiem, prawdą i rzeczywistością jest to, że dostałam się na warsztaty dziennikarskie'
hahah... no i się dostałam.. chociaż bardzo wątpliwe, że to zasługa moejj podswiadomości, no bo niby jak? :P
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 18:36   #58
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Nie czytałam tej książki, ale czytałam inną - "Potęga podświadomości". Są tam opisywane różne przypadki takiego działania myślami, np. że jakąś dziewczynkę strasznie bolało gardło, tak więc powtarzała sobie wciąż "jestem zdrowa, nie boli mnie gardło", i następnego dnia rzeczywiście tak było... I wiele innych przypadków właśnie takich jeśli chodzi o zdrowie, jest w tej książce ukazanych.

Nie wiem czy w to wierzyć.. jak dla mnie to jest właśnie tak, że jak o czymś myślimy, to podświadomie później dążymy do tego, aby się to spełniło. Był przykład, że jakaś kobieta zobaczyła na wystawie świetną, superdrogą torebkę. Zamiast pomyśleć 'nigdy nie uda mi się jej kupić' to ona myslała o niej tak, jakby już była jej.. I miesiąc później, na święta, kobieta dostała w prezencie tę torebkę.. Możliwe, że zwykły przypadek..

Jeśli chodzi o mnie - we wrześniu pisałam egzamin na warsztaty dziennikarskie. W moim odczuciu - poszedł mi beznadziejnie. Po prostu, jak coś piszę, to wiem, czy to jest dobre, czy do kitu. To było do kitu (pisałam na temat różnych oblicz polskiej współczesności).... byłam pewna, że się nie dostanę na te warsztaty. Wyniki miały być ogłoszone miesiąc później. No to, co mi szkodzi, spróbuję, może moja podświadomość też jest potężna :P Nie śmiejcie się..^^ No więc wmawiałam sobie przed snem coś w stylu 'wierzę w potęgę mojej podświadomości, dzięki której spełniają się wszelkie moje myśli, marzenia i pragnienia.Dzięki temu wiem, prawdą i rzeczywistością jest to, że dostałam się na warsztaty dziennikarskie'
hahah... no i się dostałam.. chociaż bardzo wątpliwe, że to zasługa moejj podswiadomości, no bo niby jak? :P
też chciałam napisać o "potędze podświadomości". Myślę, że cos w tym jest, ale bez przesady. Na pewno nie można sobie wszystkiego "wymyślić"
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 20:19   #59
mtlk
Zadomowienie
 
Avatar mtlk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 283
GG do mtlk
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

wierze ze mysli maja wplyw na to jak wyglada nasze zycie no ale oczywiscie nie w kazdym przypadku. Sa rzeczy na ktore nie mamy wplywu. Gdy podswiadomie mowimy sobie ze damy rade, ze cos sie uda to zaczynamy w to wierzyc a jak wiadomo czlowiek pelen wiary w siebie i pozytywnie myslacy jest w stanie osiagnac wiecej..
__________________
Czuła tak, jakby słońce wschodziło ostatni raz...
bo anioły czasem odlatują mimo, że schowasz ich skrzydła pod poduszke...
mtlk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 20:24   #60
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: "Jestem Panem swoich myśli" - czy to do końca prawda?

Kurczę, pierwszy raz sie z tym spotkałam tu na wiżazu, czytając wątek o tym, ale nie pamiętam jak sie nazywał.
Na pewno gdzieś jest, jak coś znajde to Wam napisze, bo dzieczyny dość sporo pisały o tym...
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-20 18:41:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.