Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-20, 14:19   #61
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

witam witam i o zdrowie pytam
Ja z rana owsianeczka i pół grapefruita
do pracy dwie kanapki z pasta z tuńczyka
po pracy - masakra się stała... zjadłam troche suszonych owoców i tak mnie zemdliło, że wszystko zwróciłam... zaraz ide ćwiczyć, a tak z pustym żołądkiem nie bardzo... więc zjadłam szklanke jogurtu z otrębami - co by mi może żołądek uspokoił...
po treningu będzie obiad: ryż basmatii z piersią z kurczaka i sosem pomidorowym a na kolację pewnie makrela.

tameka18 dzięki za ciepłe słowa, az mi lepiej chociaz dzis patrze tak w lustro i cholera jasna brzuch mi się rozlewa tak paskudnie na boki, że no nie mogę..., ale nie dam się!!

fleurir ja o tym Carr'ze to wyczytałam tylko, że to jakiś gość co skutecznie rzucił palenie.... nie znalazłam nic odnośnie odchudzania (może słabo szukałam), jednak z tego co pisałać wcześniej widzę, że nie ma jakis drastycznych zasad i zmian żywieniowych, także mysle, że też spokojnie powinno wszystko pójść po Twojej myśli, ważne, żeby sie nie poddawać.
Co do ważenia, to pamiętaj, żeby nie robić tego częściej niż raz w tygodniu, bo to potem przeradza się w obłęd... jak waga stoi w miejscu, to człowiek ma ochote wsunąć np cos słodkiego, no bo po co sie katować, jak nie przynosi to efektów? :P aha i zawsze rano i najlepiej po wizycie w toalecie (mam na mysli tu tą grubszą sprawę ) Nic się nie martw... spokojne i zdrowe odzywianie Ci pomoże, masz pewnie lekką nadwagę tak jak ja, więc spokojnie te kg powinny pójść w dół swoim spokojnym tempem


No dziewczynki powoli i do celu
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 14:46   #62
Lekko plamiasta
Raczkowanie
 
Avatar Lekko plamiasta
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 100
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

hello wskoczyłam do was z wątku "Dieta Plaż południowych"...bo tam coraz więcej właśnie nierozsądnych dziewczyn...
Ja jestem absolutną fanką i żywą reklamą SOUTH BEACH - ktoś już o niej tu wspominał...absolutnie rozsądna, bez jo jo dieta, w której jesz dużo i często - skuteczna -pod warunkiem, że naprawdę jesteś zdeterminowana, przeczytasz i zrozumiesz zasady opisane w książce South Beach Turbo. I oczywiscie BEZWZGLĘDNIE ĆWICZENIA, RUCH, FITNESS, ITD...bez tego schudniecie "brzydko" (wisząca skóra) i dużo wolniej...ja kocham SB i ruch...jest obecnie tak dużo rożnorodnych zajęć, że nie macie już wymówki.
Najlepiej kupić książkę, bo w necie wypowiada się zbyt wiele lasek, które mają blade pojęcie o south beach i łamią zasady co chwilę...
ja schudłam 8 kg w 3 miesiące...cudownie zmieniło się moje ciało i proporcje....obecnie dalej, ale już dużo wolniej chudnę...i to w miejscach "tragicznych" ramiona, uda, nawet łydki...tak bardzo jestem happy. Polecam
Lekko plamiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:10   #63
bankowska
Raczkowanie
 
Avatar bankowska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 146
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

w moim przypadku planowanie menu z wyprzedzeniem ogranicza się do śniadań i kolacji...
Np.tak jak dziś liczyłam na jakąś zupę która będzie mniej kaloryczna po czym okazało się że mam tłustego schabowego, ziemniaki i sos z grzybkami... dziubnełam tylko grzybów...

a potem pewnie płatki z mlekiem...
__________________
Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, póki celu nie osiągnie

12.09.2010
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

polski, angielski, matma, biologia, geografia -> MATURA 2011 wita
bankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 15:48   #64
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Laski a co powiecie na taki jadłospis bez planowania jem to co mama ugotuje chodzę do II Lo i byłam dziś w szkole do 16.00 i chyba źle jadam ;/ Zjadłam:
11.00 drożdżówka z budyniem
lizak
16.15 rzuciłam się na 2 kawałki ciasta drożdżowego
rosół z makaronem (talerz)
Kawałek mięsa
koniec
w planie mam zjeść na kolację
1 skibka białego chleba z szynką lub warzywem sałatka z pomidorem i wszystko
Wydaje mi się ,że najgorzej u mnie jest z obiadem ;/
PROSZĘ O RADY
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:01   #65
milenka23a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 55
GG do milenka23a
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez fleurir Pokaż wiadomość
milenka, nie wiem czy 1000kcal to dobre rozwiazanie, na dłuzsza mete liczenie kalorii meczy, no i to naprawde nieduzo....
a co proponujesz?wypróbowałam juz chyba naprawdę wszystko
milenka23a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:22   #66
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Laski a co powiecie na taki jadłospis bez planowania jem to co mama ugotuje chodzę do II Lo i byłam dziś w szkole do 16.00 i chyba źle jadam ;/ Zjadłam:
11.00 drożdżówka z budyniem - węglowodany, cukry, złe tłuszcze
lizak - cukier
16.15 rzuciłam się na 2 kawałki ciasta drożdżowego - węglowodany, tłuszcze, cukry
rosół z makaronem (talerz) - ok, ale makaron najlepiej brązowy
Kawałek mięsa - jakiego? jak przygotowany?
koniec
w planie mam zjeść na kolację
1 skibka białego chleba z szynką lub warzywem sałatka z pomidorem i wszystko - zmień biały chleb na razowy
Wydaje mi się ,że najgorzej u mnie jest z obiadem ;/
PROSZĘ O RADY
Ogólnie odżywiasz się źle i nie jest najgorzej z obiadem, tylko ze wszystkim... całokształt... zjadłaś dzisiaj praktycznie same "słodycze", tylko obiad w miare ok.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez milenka23a Pokaż wiadomość
a co proponujesz?wypróbowałam juz chyba naprawdę wszystko
proponuję obejrzeć film który zamieściłam na początku wątku, to może zrozumiesz ile powinnaś jeść i zdziwi Cie, że żeby schudnąć TRZEBA JEŚĆ!!
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 17:32   #67
Lizzien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bydzia:)
Wiadomości: 49
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cześć dziewczyny!
Czytam was i muszę przyznać że troszku mnie przerażają co niektóre wypowiedzi. Niektóre z was mylą pojęcie białko z nabiałem, a według mnie to bardzo istotna różnica. Trzeba pamiętać, że ograniczając ilość posiłków nie wielkość tylko ilość zwalniamy nasz metabolizm a co za tym idzie nie chudniemy tylko zaczynamy magazynować.
Radze przeczytać książkę "South Beach turbo" jest napisana bardzo przystępnie i wytyka błędy jakie często popełniamy.
Sama przeszłam na tą właśnie dietkę, a właściwie sposób odżywiania i muszę powiedzieć jestem bardzo zadowolona
Pozdrawiam
Lizzien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 18:09   #68
milllllla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 30
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Nie polecam odchudzającym się jedzenia tego samego, co reszta rodziny. No chyba, że ktoś gotuje naprawdę nie tłusto i zdrowo. Sama nie jem tego, co gotuje moja mama. Poprostu nie mogę patrzeć ile to kalorii, tłuszczu i wogóle. Ziemniaczki (czyli to co odradzają na diecie), polane tłuszczykiem, mizeria na śmietanie i kotlet schabowy (który wchłania przecież tyle tłuszczu ile sam waży i może mieć nawet 1000kcal)!!! Tragedia... Moja mama zawsze była dość mocno przy kości, mimo że je bardzo mało, czasem wręcz mikroskopijnie. Problem leży właśnie w przygotowywaniu posiłków. Zupy na mięsie, zabielane, mięso smażone, boi się teflonu jak diabeł święconej wody ("bo się przypali") itp. Ile razy mówiłam, prosiłam, błagałam, żeby majonez i śmietanę zastępowała jogurtem odtłuszczonym, mięso piekła na teflonie bez tłuszczu albo w piekarniku, ziemniaki zamieniła na pełnoziarniste kasze, ryże albo makaron. Ale gdzie tam!!! Nadal żre to co gotuje, mimo że w małych ilościach, a potem się dziwi, że ciągle tyje. Co do mnie, od dawna gotuję sobie sama, sama robię zakupy i mam kontrolę nad jedzeniem. Nie wkręci mi, że nie dolała do warzyw oleju ani że mizeria jest na jogurcie.
milllllla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 18:23   #69
fleurir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 95
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

mclena tak, allen carr zaczynał od programó do rzucania palenia, i rzeczywiście pomógł wielu ludziom. napisał też książkę o odchudzaniu- przeczytałam i podoba mi się jego podejscie, dobrze robi na moją chorą głowę. jak już wspominałam, strasznie jestem kompulsywna, a on proponuje powrót do słuchania Natury i instyktów- co robi w końcu 99,9% zwierząt na świecie i żadne nie ma nadwagi (nadwagę mają tylko te hodowane przez człowieka). poza tym zachęca do odejścia od takiego 'love-hate' stosunku z jedzeniem ('muszę schudnąć i nienawidzę jedzenia' kontra 'ale przecież uwielbiam jeść'), co jest moim dużym problemem. będę Was informować na bieżąco

milenka tak jak mclena mówi. poza tym- dużo dziewczyn jest zadowolonych z south beach i dukana.... ja tym razem wychodzę z innego założenia, i naprawdę staram się zmienić moje życie. niestety za krótko to trwa i nie mogę Ci nieczego polecić na 100%
fleurir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 19:48   #70
tameka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lost Paradise
Wiadomości: 290
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

milllllla88 doskonale rozumiem to, co piszesz o mamusinym gotowaniu ale to już chyba tak musi być, nie przetłumaczysz heh...

U mnie dzień zakończył się na późnym obiedzie : dwa kawałki gotowanej wołowiny, buraczki i pomidor ze szczypiorem, było tego tak dużo, że aż może za dużo ? bo do teraz jestem pełna, bleee....

Dzień zaliczam do udanych Małymi kroczkami do celu!
__________________
- 65,5 - 64,8 - 64,1 - 63 - 62,5 - 61,5 - 60,2 - 58,7 - 58 - 57 -

za mną - 6,8 kg
przede mną - 1,7 kg


od lutego'10:
  • zapuszczam włosy: - 38 - 45 - 50 -
tameka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 20:04   #71
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez mclena Pokaż wiadomość
Ogólnie odżywiasz się źle i nie jest najgorzej z obiadem, tylko ze wszystkim... całokształt... zjadłaś dzisiaj praktycznie same "słodycze", tylko obiad w miare ok.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------



proponuję obejrzeć film który zamieściłam na początku wątku, to może zrozumiesz ile powinnaś jeść i zdziwi Cie, że żeby schudnąć TRZEBA JEŚĆ!!
Drożdżówki jem raz na ileś miesięcy.Kiedyś jadłam rano śniadanie teraz jakoś nie mam czasu,ale chyba będę wstawać wcześnie dla niego potem do szkoły weznę 2 skibki zwykłego chleba jak będę mieć kase kupie ciemne wezne jakiś owoc no i co do obiadu to będę jadła co będzie ugotowanie jedynie ogranicze kartofle .Tak może być?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 20:20   #72
tameka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lost Paradise
Wiadomości: 290
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

asiulek19 ale teraz zamierzasz się odchudzać, więc musisz zrezygnować z drożdżówek, nie ma w nich nic wartościowego, radziłabym zastąpić je właśnie kanapką z ciemnego pieczywa, z chudą szynką i warzywami. Nie wolno Ci też zapominać o śniadaniu, im pożywniejsze będzie tym mniej zjesz w ciągu dnia, to najważniejsza część jadłospisu więc nie wolno go wyeliminować! Radziłabym poczytać jeszcze troszkę na temat zdrowego, początkowo redukcyjnego odżywiania
__________________
- 65,5 - 64,8 - 64,1 - 63 - 62,5 - 61,5 - 60,2 - 58,7 - 58 - 57 -

za mną - 6,8 kg
przede mną - 1,7 kg


od lutego'10:
  • zapuszczam włosy: - 38 - 45 - 50 -
tameka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:10   #73
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

bankowska, rozumiem, że żywisz się razem z rodzinką?

Asiulek, a mi się wydaje, ze najgorszej u Ciebie jest z przekąskami w szkole... Co do obiadów to zawsze można umówić się z mamą (nie wiem jak Twoja do tego podchodzi), że ugotuje Ci brązowy ryż, zostawi mięso bez sosu, itd, itd...
No i tak jak dziewczyny piszą, Twój jadłospis raczej nie należy do tych dietetycznych, a co najwyżej ograniczyłaś się w ilości.

U mnie na śniadanko tuńczyk, twaróg chudy, jajo i pomidor
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:20   #74
6miska6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Dziś spotakalo mnie cos naprawde milego. Spotkalam moja kolezanke ktorej nie widzialam przez wakacje i ona mi powiedziala (moze to dziwnie zabrzmi), że ladnie wygladam, i pyta czy schudlam. Ja taka w szoku. Nie mialam swiadomosci ze widac jakies efekty mojej dietki. Wiec teraz mam zywy dowod ze to skutkuje. Zrobilo mi sie tak milo bo wiem teraz napewno, ze to ma sens i wzrosla moja motywacja.
6miska6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:24   #75
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Dobrze dziewczyny gadają tak trzymać i bierzemy sie do roboty, ja mam mało czasu dzisiaj bo po pracy musiałam pojechać pare rzeczy załatwic i mam zaledwie 1,5h na ćwiczenia, zatem biorę sie do roboty
piszcie laseczki jak wam idzie
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:29   #76
Maroccanmint
Raczkowanie
 
Avatar Maroccanmint
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 97
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez KahlanAmnel Pokaż wiadomość
Wy nie wiecie jak pogodzić dietkę ze szkołą a ja nie wiem jak tam wcisnąć obiad
Bo obiad w okolicy 17-19 to raczej nie jest najmądrzejsze rozwiązanie a ja mam 2 dni w tygodniu do 18 zajęcia od 8 i to bez przerw i kiedy ja mam zjeść ten obiad?
To tak wiecie przemyślenia i przygotowania na batalię październikową. Bo póki co miałam taki zarys, że będę sobie rano właśnie owsiankę robiła bardzo lubię a właśnie jak mam ochotę na słodko to robię z bananem i gorzką czekoladą okazjonalnie tak to zwykle z suszonymi owocami albo mrożonymi.
No i właśnie na uczelnie często brałam, jogurt z owocem, kanapkę, a czasami sałatkę, ale kończyłam o 15 i obiad miałam na 16 a teraz sama nie wiem jak to zrobić, czy jeść normalnie tylko mniej, bo to już późna godzina?
Bo plan jest taki... śniadanie, zajęcia, obiad, nauka, przerwa na bieganie dalej nauka i potem jeszcze jakiś zestaw 20-30min ćwiczeń siłowych. Do tego 2 razy w tygodniu zajęcia albo na rowerach albo streaching i wtedy jedno z powyższych oczywiście odpada, bo aż tyle czasu nie mam. Może jak się przyzwyczaję do rannego wstawania to biegać będę przed zajęciami.

Ale powiedzcie mi co z tym obiadem, bo ja kończę najwcześniej o 16, zanim dojdę do domu a coś ugotuję... same wiecie
moja podpowiedź brzemi następująco: poczytaj sobie o BENTO, japońskim stylu przygotowywania posiłków na wynos. Zastanów się, co lubisz i umiesz najlepiej - i zacznij zabierać to ze sobą.
To nie żart - słowo może jest egzotyczne, ale wcale nie musi oznaczać sushi czy tamagoyaki. Ryż z sezamem, grillowany kawałek piersi z kurczaka, soczewica w orientalnym stylu, marchew z sezamem, warzywne ratatouille - wszystko co da się zjeść na zimno i co da się przygotować poprzedniego dnia jest dobre do bento.
Polecam na przykład bloga justbento.com; albo nasze polskie http://ciekawesniadanie.blogspot.com/ - milion pomysłów na to, co zabrać ze soba na uczelnię, do pracy czy na całodzienne wyjście z domu.
Wówczas po przyjściu do domu możesz zjeśc już coś lekkiego, owoce - i nie ma mowy o poźnych i ciężkich kolacjach
Maroccanmint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 19:23   #77
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

No tak może jest w tym racja a dziś zjadłam
7:45
skibka zwykłego chleba z serem żółtym
9:00bułka hrahama
około 11 skibka zwykłego chleba z serem żóltym
14 to samo
i gdzieś jeszcze wplotłam jabłko
obiad 16:30
2 naleśniki z cukrem
i gdzieś było ciasto drożdżowe znów
no i już nic nie jem ,bo czuje się dziwnie najedzona i pije herbatę
I CO?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:08   #78
beatika
Raczkowanie
 
Avatar beatika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 349
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez Maroccanmint Pokaż wiadomość
moja podpowiedź brzemi następująco: poczytaj sobie o BENTO, japońskim stylu przygotowywania posiłków na wynos. Zastanów się, co lubisz i umiesz najlepiej - i zacznij zabierać to ze sobą.
To nie żart - słowo może jest egzotyczne, ale wcale nie musi oznaczać sushi czy tamagoyaki. Ryż z sezamem, grillowany kawałek piersi z kurczaka, soczewica w orientalnym stylu, marchew z sezamem, warzywne ratatouille - wszystko co da się zjeść na zimno i co da się przygotować poprzedniego dnia jest dobre do bento.
Polecam na przykład bloga justbento.com; albo nasze polskie http://ciekawesniadanie.blogspot.com/ - milion pomysłów na to, co zabrać ze soba na uczelnię, do pracy czy na całodzienne wyjście z domu.
Wówczas po przyjściu do domu możesz zjeśc już coś lekkiego, owoce - i nie ma mowy o poźnych i ciężkich kolacjach
BENTO? Brzmi ciekawie. Też sobie o tym poczytam, ponieważ wciąż kombinuję, co będę zabierać na uczelnię. Na moim kierunku niestety czasem zajęcia bywają rozciągnięte na cały dzień z długimi przerwami, ale jednocześnie zbyt krótkimi by wrócić do akademika na obiad.
__________________
Ćwiczę od listopada 2013

[URL=" blog[/URL]

"W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem "
beatika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:40   #79
tameka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lost Paradise
Wiadomości: 290
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
No tak może jest w tym racja a dziś zjadłam
7:45
skibka zwykłego chleba z serem żółtym
9:00bułka hrahama
około 11 skibka zwykłego chleba z serem żóltym
14 to samo
i gdzieś jeszcze wplotłam jabłko
obiad 16:30
2 naleśniki z cukrem
i gdzieś było ciasto drożdżowe znów
no i już nic nie jem ,bo czuje się dziwnie najedzona i pije herbatę
I CO?

Sam ser żółty z którego najlepiej na razie zrezygnować, pieczywo jasne zastąpić ciemnym, ciasto, naleśniki z cukrem... wiadomo, wszystko źle. Wcale nie dziwne, że czujesz się najedzona... Twoje menu nie ma nic wspólnego z racjonalnym, zdrowym odżywianiem dzięki któremu można zgubić zbędne kg... Codziennie każda z nas podpowiada, co zjeść, czego nie więc powinnaś już coś zapamiętać, bla bla bla codziennie to samo. Radzę się jeszcze trochę douczyć w temacie komponowania posiłków, bo nigdy nie schudniesz... Zastanawiam się w ogóle czy tego chcesz skoro wsuwasz już drugi dzień ciasto....


U mnie dziś taki troszkę może i dziwny dzień, brak czasu i ciągle byłam głodna

6:30 grahamka z twarożkiem + kawa z mlekiem
10:00 butelka marchwiowego kubusia i trochę banana
12:00 zupa koperkowa (niedużo), a z drugiego dania same buraczki
14:00 baton musli - taka byłam głodna (158 kcal)
17:00 barszcz czerwony z jednym jajkiem - na pewno nie taki całkiem dietetyczny, bo mamusi
20:00 surówka z sałaty, ogórka, czerwonej cebuli, siemienia lnianego z małym kubkiem jogurtu naturalnego

Tak więc zaliczyłam dwa obiady - w pracy i w domu, ale ten w pracy nie był chyba aż tak naganny Ciekawe ile to wszystko miało kcal, wszelkie uwagi oczywiście mile widziane
__________________
- 65,5 - 64,8 - 64,1 - 63 - 62,5 - 61,5 - 60,2 - 58,7 - 58 - 57 -

za mną - 6,8 kg
przede mną - 1,7 kg


od lutego'10:
  • zapuszczam włosy: - 38 - 45 - 50 -
tameka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 20:56   #80
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

No tak wiem z ciastem przesadziłam... Ale to ma być zmiana na całe życie a nie na 2 3 tyg ;p więc staram się jak mogę jeżeli w mojej rodzinie nie ma nawyku na ciemne pieczywo itd. to jest mały detal ten chleb ,ale reszta już nie ja chcę schudnąć i się jakoś utrzymywać cały czas
Kurcze ciężko mi jest ;/
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:05   #81
tameka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lost Paradise
Wiadomości: 290
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
No tak wiem z ciastem przesadziłam... Ale to ma być zmiana na całe życie a nie na 2 3 tyg ;p więc staram się jak mogę jeżeli w mojej rodzinie nie ma nawyku na ciemne pieczywo itd. to jest mały detal ten chleb ,ale reszta już nie ja chcę schudnąć i się jakoś utrzymywać cały czas
Kurcze ciężko mi jest ;/
To wprowadź do domu zdrowe nawyki, zapoczątkuj jedzenie ciemnego pieczywa, a jeśli rodzinka tego nie kupi to przecież możesz jeść go sama Głowa do góry, poczytaj na forum jak inne dziewczyny komponują posiłki i zacznij się na nich wzorować, a na pewno nauczysz się z czasem wybierać dobre produkty, bo póki co jak sama widzisz, dobrze nie jest... Później będzie płacz jak przyjdzie czas ważenia i okaże się jeszcze, że ważysz więcej przez te nieszczęsne ciasto, bo nie uwierzę w to, że sięgając po kolejny kawałek zastanawiałaś się "kurcze jak to było, można ciasto, czy nie można???".... Omijaj je szerokim łukiem i myśl jak ładnie będziesz wyglądała i jak dobrze będziesz się czuła jak już się w końcu uda
__________________
- 65,5 - 64,8 - 64,1 - 63 - 62,5 - 61,5 - 60,2 - 58,7 - 58 - 57 -

za mną - 6,8 kg
przede mną - 1,7 kg


od lutego'10:
  • zapuszczam włosy: - 38 - 45 - 50 -

Edytowane przez tameka18
Czas edycji: 2010-09-21 o 21:07
tameka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:23   #82
Maroccanmint
Raczkowanie
 
Avatar Maroccanmint
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 97
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez beatika Pokaż wiadomość
Na moim kierunku niestety czasem zajęcia bywają rozciągnięte na cały dzień z długimi przerwami, ale jednocześnie zbyt krótkimi by wrócić do akademika na obiad.
Mój grafik pracy na ten tydzień:
poniedziałek - wolne
wtorek - 16:00 - 1:00
Sroda - 15:30 - 1:00
czwartek - 13:00 - 21:00
Piątek - 8:00 - 16:00
Sobota, niedziela - jak piątek
I jak tu nie kochac bento? Ryż syci, surowe warzywa to błonnik, soczewica czy fasole rozmaite to dobre białka...
Dzięki moim pudełkom z rozmaitościami mogę przeżyć te godziny...
Maroccanmint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:27   #83
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Kochana masz rację,jak najbardziej tylko jak ja przychodzę ze szkoły to rzucam się jak zwierze na wszystko co jest pod ręką ,a najczęściej słodycze;/ cholera.A co do tego chlebu to mogę jeść go na kolację i śniadanie w jakich ilościach? Jutro mam zamiar kupić płatki owsiane i jeść co dzień na siadanie no bez przesady oczywiście
Jabłko wziąźć do szkoły ciemny chleb z warzywem szynką i na obiad to już mama jedynie ograniczać kartofle i nie dodawać sosu jeść dużo sałatki idę dobrym tropem?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:56   #84
beatika
Raczkowanie
 
Avatar beatika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 349
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez Maroccanmint Pokaż wiadomość
Mój grafik pracy na ten tydzień:
poniedziałek - wolne
wtorek - 16:00 - 1:00
Sroda - 15:30 - 1:00
czwartek - 13:00 - 21:00
Piątek - 8:00 - 16:00
Sobota, niedziela - jak piątek
I jak tu nie kochac bento? Ryż syci, surowe warzywa to błonnik, soczewica czy fasole rozmaite to dobre białka...
Dzięki moim pudełkom z rozmaitościami mogę przeżyć te godziny...
Widzę, że łatwo nie masz.
Niestety ja na dukanie nie mogę np. ryżu czy fasoli a warzywa mogę tylko okresowo.
Mimo wszystko zainspirowałaś mnie tym. Myślę, że np. będę ze sobą zabierać piersi z kurczaka przyrządzone tak, żeby na zimno także były smaczne. Do tego jakaś sałatka.
Boję się, że będzie mnie krępowało takie jedzenie przy znajomych (nie mam ochoty obnosić się z tym, że jestem na dukanie). W najgorszym wypadku schowam się z tym do WC albo w jakieś ustronne miejsce

W każdym razie wielkie dzięki za pomysł
__________________
Ćwiczę od listopada 2013

[URL=" blog[/URL]

"W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem "
beatika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 23:09   #85
fleurir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 95
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

cieszę się że się nam grupa trzyma

superpomysł z tym bento, skorzystam kiedy zaczną mi się zajęcia- zwłaszcza że budżet w tym roku ciasny, nie chcę wydawać niepotrzebnych pieniędzy na lunch itd....

ja dziś mam ciężki dzień, nie dietowo- bo nadal cięszę się tym co jem, żadnych napadów itd, ale jakoś psychicznie....kryzys 'co-mam-zrobić-ze-swoim-życiem'. cięszę się jednak, że po raz pierwszy od dawna nie miało to wpływu na to, co jadłam.
fleurir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 06:14   #86
tameka18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lost Paradise
Wiadomości: 290
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Kochana masz rację,jak najbardziej tylko jak ja przychodzę ze szkoły to rzucam się jak zwierze na wszystko co jest pod ręką ,a najczęściej słodycze;/ cholera.A co do tego chlebu to mogę jeść go na kolację i śniadanie w jakich ilościach? Jutro mam zamiar kupić płatki owsiane i jeść co dzień na siadanie no bez przesady oczywiście
Jabłko wziąźć do szkoły ciemny chleb z warzywem szynką i na obiad to już mama jedynie ograniczać kartofle i nie dodawać sosu jeść dużo sałatki idę dobrym tropem?

Idziesz coraz lepszym tropem To, że rzucasz się na wszystko po szkole może być winą tego, że jesz zbyt małe i zbyt różnorodne śniadania. Owsiaka - super pomysł, zwłaszcza z różnymi dodatkami, ale o tym co można tam wrzucić już dziewczyny pisały. Chleb jedz raczej na I czy II śniadanie w szkole, na kolację lepiej jakiś jogurt net., serek wiejski, tuńczyk, jajka itp. do tego warzywka. I oczywiście zostaw już te ciasta i drożdżówki Powodzenia!
__________________
- 65,5 - 64,8 - 64,1 - 63 - 62,5 - 61,5 - 60,2 - 58,7 - 58 - 57 -

za mną - 6,8 kg
przede mną - 1,7 kg


od lutego'10:
  • zapuszczam włosy: - 38 - 45 - 50 -
tameka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:16   #87
Lady Pink
Raczkowanie
 
Avatar Lady Pink
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 221
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

witam
mogę też ??? od dzisiaj rana zaczęłam dietke. byłam już w lutym schudłam 5 kg. Obecnie waże 62,2 (dzisiaj waga o 11:30) a mam wzrostu 174. cos koło tego
najbardziej mi zależy na wyrzeźbieniu sobie ciała, a naa utracie wagi tak sobie
mam nadzieję, ze mnie przyjmniecie
__________________
córeczka Gabrielka

"Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
Lady Pink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:30   #88
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Witam, ja też bardzo chętnie przyłączyłabym sie do rozsądnych dziewczyn
Sama od dłuższego czasu w odżywianiu staram sie kierować 10 zasadami PŻ, ale niekoniecznie zalezy mi na redukcji a bardziej na rozkręceniu metabolizmu, który mam wrażenie po wielu dawnych eksperymentach jest conieco zaspany i zwolniony niestety
Jakby ktoś miał rady jak to rozsądnie zrobić, niekoniecznie licząć kalorie to jestem bardzo chętna wysłuchać

Co do ćwiczeń to staram się ćwiczyc nawet codziennie około godziny (oststnio tylko jakoś zaczęło mi troszke nie wychodzić ) i sama nie wiem czy skupiać sie na ćwiczeniach siłowych czy bardziej aerobach...

Co do pierwszego posta - bardzo mi sie podobały te wywiady, osobiście polecam równiez ten artykuł [mam nadzieje że nie bedzie uznany za jakąś reklame, bo ostatnio w zasadach forum się gubie] :
http://www.sfd.pl/Kalorie_nie_s%C4%8...m-t643502.html
i http://www.sfd.pl/Waga_niekiedy_k%C5...e-t643494.html
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu

Edytowane przez madziuuula
Czas edycji: 2010-09-22 o 11:38 Powód: dopiska
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:33   #89
dominika76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Witam, też chętnie przyłączyłabym się do Was.
Mam 171cm waga okrągłe 70kg z dzisiaj rana.
Założenia: idealna waga 62kg, regularne o stałych porach posiłki, 3 większe + 2 dodatkowe, ostatni o 18-19. Min 1,5l wody, ograniczenie kawy w zamian za czerwoną i zieloną herbatę, minimum słodyczy. Jestem łasuchem wiec to ostatnie może byc najgorsze.
Przewidzialny czas osiagnięcia wymarzonej wagi to 2-3 miesiące, zmiana sposobu odżywiania się.
Dziś mój pierwszy dzień diety.
Chyba potrzebuje wsparcia od Was, dlatego chętnie się przyłączam. W grupie łatwiej i raźniej
dominika76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:25   #90
mclena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 128
Dot.: Zapraszam ROZSĄDNE dziewczyny do wspólnego odchudzania :)

Cytat:
Napisane przez tameka18 Pokaż wiadomość
Sam ser żółty z którego najlepiej na razie zrezygnować, pieczywo jasne zastąpić ciemnym, ciasto, naleśniki z cukrem... wiadomo, wszystko źle. Wcale nie dziwne, że czujesz się najedzona... Twoje menu nie ma nic wspólnego z racjonalnym, zdrowym odżywianiem dzięki któremu można zgubić zbędne kg... Codziennie każda z nas podpowiada, co zjeść, czego nie więc powinnaś już coś zapamiętać, bla bla bla codziennie to samo. Radzę się jeszcze trochę douczyć w temacie komponowania posiłków, bo nigdy nie schudniesz... Zastanawiam się w ogóle czy tego chcesz skoro wsuwasz już drugi dzień ciasto....


U mnie dziś taki troszkę może i dziwny dzień, brak czasu i ciągle byłam głodna

6:30 grahamka z twarożkiem + kawa z mlekiem
10:00 butelka marchwiowego kubusia i trochę banana
12:00 zupa koperkowa (niedużo), a z drugiego dania same buraczki
14:00 baton musli - taka byłam głodna (158 kcal)
17:00 barszcz czerwony z jednym jajkiem - na pewno nie taki całkiem dietetyczny, bo mamusi
20:00 surówka z sałaty, ogórka, czerwonej cebuli, siemienia lnianego z małym kubkiem jogurtu naturalnego

Tak więc zaliczyłam dwa obiady - w pracy i w domu, ale ten w pracy nie był chyba aż tak naganny Ciekawe ile to wszystko miało kcal, wszelkie uwagi oczywiście mile widziane
Kochana... ja Ci sie w ogóle nie dziwie, że byłaś głodna... też bym była...
śniadanie bardzo wcześnie, ale ok, tyle, że następny "posiłek" jest po 3,5h i jest ty TYLKO kubuś (Kubusia wywal!! wody się napij!!) powinna byc np jakas kanapka z ogromem warzyw, ten banan jest ok. potem ZUPA i też sie nie dziwie, że zgłodniałas po 2 godzinach... zupa nie jest zbytnio sycąca na długo... batonik - rozumiem, że nic innego pod ręką nie było no i reszta w zasadzie ok. tylko pamietaj, że zupa to tak słabo syci, wiec dobrze by było cos jeszcze do tego. ze 3 jajka z tym barszczem mysle, że mogłabyś zjeść. za mało białka w posiłkach. W każdym powinno być białko U ciebie jest go jak na lekarstwo (twarożek, jajko, jogurt) a gdzie jakieś mięcho? :P

dobra... lece ćwiczyć, bo znowu jestem do tyłu z czasem

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez dominika76 Pokaż wiadomość
Witam, też chętnie przyłączyłabym się do Was.
Mam 171cm waga okrągłe 70kg z dzisiaj rana.
Założenia: idealna waga 62kg, regularne o stałych porach posiłki, 3 większe + 2 dodatkowe, ostatni o 18-19. Min 1,5l wody, ograniczenie kawy w zamian za czerwoną i zieloną herbatę, minimum słodyczy. Jestem łasuchem wiec to ostatnie może byc najgorsze.
Przewidzialny czas osiagnięcia wymarzonej wagi to 2-3 miesiące, zmiana sposobu odżywiania się.
Dziś mój pierwszy dzień diety.
Chyba potrzebuje wsparcia od Was, dlatego chętnie się przyłączam. W grupie łatwiej i raźniej




śmiało nikt tu nie gryzie
__________________


Razem od... 02.02.2009





No i chudniemy 04.09.2010
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68,6 - 67 - 65 - 64 - 63 - 62

Zgubione: 2,9kg.
Zostało: 6,6kg.
mclena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.