Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-11, 17:28   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?


Mam taki problem. Mieszkam z dwiema dziewczynami, X i Y. Pod moją nieobecność zrobiły imprezę, w moim pokoju, znajomi X rozwalili mi łóżko. Zdenerwowałam się, pokrzyczałam na obie, zagroziłam wyprowadzką, miałyśmy kilka cichych dni. Pogodziłam się z jedną współlokatorką - przeprosiła mnie za imprezę, oddała swoje łóżko (i to o dziwo nie ta, której znajomi je rozwalili), no widzę, że się dziewczyna stara i jej głupio, że tak wyszło. No i od tego czasu się mniej więcej zakumplowałyśmy, dogadujemy się. Natomiast ta druga.. szkoda gadać ;/ Nie przywiozła sobie z domu NIC. Używa naszych rzeczy, garnków, patelni, misek,łyżek - no wszystkiego. Spoko, niech sobie używa - ale niech to myje. A u niej potrafią stać po 2-3 dni NASZE naczynia usyfione. pod prysznicem używa naszych kosmetyków (moja odżywka pachnie bardzo specyficznie i często ją czuję wchodząc po niej do łazienki). Zrobiłyśmy zrzutkę po 10 zł na środki czystości - nie dała mi kasy. Ubrudziła jasną ścianę u siebie w pokoju. Zostawia wszędzie syf - w kuchni, w łazience. Nie sprząta w ogóle części wspólnej. Czasem muszę wyrzucać z lodówki jej rzeczy, bo po prostu psują się i śmierdzą. Co 2 dni śpi u niej facet. Jak ją wykurzyć z mieszkania? Nie chcemy robić jej na złość, po prostu chcemy, żeby się wyprowadziła. Rozmawiałyśmy z nią dwa razy - raz na temat sprzątania, drugi na temat nocowania jej faceta - nie mam nic przeciwko, żeby czasem został na noc. Ale kiedy śpi 3-4 razy w tygodniu.. Nie muszę dodawać, że nie są zbyt cicho.. zdarza im się np. iść razem pod prysznic, wiadomo co się dzieje, a potem wszędzie jest rozpiździaj. W nocy nie da się spać czasami, bo słyszę tylko skrzypienie łóżka i "jezu! jezu! tak! tak! o booże!". Jeśli chodzi o sprzątanie - trzeba jej pokazać dokładnie co trzeba umyć i czym, a i tak się o to obraża. Dzisiaj szukałam moich 3 misek i talerza - nie ma. No to idę do niej do pokoju, patrzę - stoją brudne na jej biurku. Stwierdziłam, że ja tego myć nie będę, więc poczekałam, aż wróci, i zapytałam grzecznie acz stanowczo, czy ma w ogóle zamiar umyć te naczynia. Ona do mnie, że się śpieszy. Ja jej mówię, że ja nie mam zamiaru ich myć, jak chce, to niech sobie przywiezie własne i trzyma zasyfione w pokoju, ja moich potrzebuję. Poszła, wzięła 2 miski i "umyła". Na końcu do mnie powiedziała "no k**wa coś by ci się stało, jakbyś umyła sama?". Tego już było za wiele. Wyszła, trzasnęła drzwiami, a my stwierdziłyśmy, że musi się wyprowadzić. I stąd moje pytanie - jak ją zmusić do wyprowadzki, skoro mówienie wprost nic nie daje?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 17:37   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Może we dwie, razem z tą drugą dziewczyną powiedzcie jej wprost, że nie chcecie już z nią mieszkać i żeby szukała innego pokoju, bo jest niemile widziana? Wiem, że to może nie zadziałać, ale może akurat
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 17:47   #3
Krzaki_w_stodole
Zadomowienie
 
Avatar Krzaki_w_stodole
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 677
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Ja tam bym jej mega awanturę zrobiła, z krzykami, wrzaskami i paniami lekkich obyczajów skoro zwyczajna rozmowa nie skutkuje.
Krzaki_w_stodole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 17:51   #4
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Sprawdzony sposób żeby facet tak często nie nocował, przetestowany, skuteczny, niestety dla odważnych.
Jak facet przychodzi - chodzić po mieszkaniu w bieliźnie lub krótkich koszulkach nocnych. Na stancji moich przyjaciółek podziałało, byłam świadkiem
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:03   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Twoja współlokatorka to wersja light mojej starszej siostry. Użeram się z nią od lat (a dodatkowo ma już 26 lat siostra) i nic, takie osoby po prostu nie wyciągają wniosków z niczego, są na to za tępe i zbyt narcyzowate. Kojarzę Cię raczej z wątków o problemach, w których nie miałaś racji, ale tu, jeśli piszesz prawdę, to masz 100% racji. Cóż, radzę byście we dwie ją wzięły do poważnej rozmowy i ZA KAŻDYM RAZEM ostro, bez pobłażania, konsekwentnie, zwracały jej uwagę aż do skutku, ona od tego i tak nie zmądrzeje, ale przynajmniej dla świętego spokoju albo się wyprowadzi, albo zacznie po sobie sprzątać i być mniej roszczeniowa. co do sprowadzania faceta również - że nie zgadzacie się by nocował częściej niż np. raz na dwa tygodnie, ewentualnie na tydzień (chociaż ja to pewnie bym na Twoim miejscu się WCALE nie zgodziła, chyba że to jakiś Twój zaprzyjaźniony znajomy). I że ma Was dzień wcześniej co najmniej upomnieć, ze on będzie. Jeśli nie to trudno - wypraszacie go mówiąc, że to ona Wam nic nie powiedziała, więc pretensje do niej. Do takich narcyzowatych, tępych i roszczeniowych osób to trzeba ostro, bez cackania się.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-02-11 o 18:06
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:11   #6
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Porozmawiaj z koleżanką i we dwie powiedzcie jej, że nie chcecie jej towarzystwa, ponieważ zachowuje się niewlaściwie. Niech sobie czegoś szuka.
A jak właściciel mieszkania? Jesli to życzliwa, normalna osoba, to może warto z nim pogadać?
Można też zamek w drzwi wstawić, a wszystkie rzeczy (miski, garnki, kosmetyki) trzymać u siebie. Z jakiej racji Ty wydajesz na te rzeczy pieniądze, a ktoś korzysta i jeszcze się przy tym zachowac nie umie?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:14   #7
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

A zadzowniłaś do właściciela w sprawie tego łóżka? Bo pamiętam historię z imprezą z jakiegoś wątku, ale nie wiem, jak się skończyła.

Uważam, że wszystkie powyższe rady są dobre, ale dołożyłabym do tego jeszcze telefon do właściciela. Już zostało zniszczone łózko i kawałek ściany, a jeszcze 1 semestr się nie skończył. Jak zawrzecie front z drugą dziewczyną i ostro podziałacie to może się udać.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 18:36   #8
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

rady dobre wyżej + tel do właściciela..garnki itp. schowałabym u siebie.
ja osobiście jeszcze chyba zrobiłabym psikus z dodaniem do odzywki farby do włosów albo czegos takiego- żeby popamietała że cudzego sie nie rusza...
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:36   #9
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Sprawdzony sposób żeby facet tak często nie nocował, przetestowany, skuteczny, niestety dla odważnych.
Jak facet przychodzi - chodzić po mieszkaniu w bieliźnie lub krótkich koszulkach nocnych. Na stancji moich przyjaciółek podziałało, byłam świadkiem
Myślę, że to dobra rada, bo laska będzie zazdrosna A Wy tak chodzić po swoim mieszkaniu macie prawo.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:37   #10
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;45100519]A zadzowniłaś do właściciela w sprawie tego łóżka? Bo pamiętam historię z imprezą z jakiegoś wątku, ale nie wiem, jak się skończyła.

Uważam, że wszystkie powyższe rady są dobre, ale dołożyłabym do tego jeszcze telefon do właściciela. Już zostało zniszczone łózko i kawałek ściany, a jeszcze 1 semestr się nie skończył. Jak zawrzecie front z drugą dziewczyną i ostro podziałacie to może się udać.[/QUOTE]

Tak, dzwoniłam. Właściciel kazał po prostu odkupić łóżko albo naprawić. I tamta laska stwierdziła, że "przecież jej znajomi siedzieli tylko" i nie chce naprawić/odkupić łóżka (btw. jak spał u niej facet to jej łóżko też się zawaliło i od razu naprawili).
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 18:37   #11
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Dokładnie, ja zadzwoniłabym do właściciela i opowiedziała jak zachowuje się koleżanka i dodała, że nie szanuje ani waszych, ani rzeczy właściciela. Myślę, że w ten sposób rozprawicie się z nią szybciej niż próbą "po dobroci".
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 18:55   #12
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Powiedzcie właścicielowi że są 2 opcje :
- albo ona się wyprowadza a on zyskuje 2 spokojne dziewczyny które dbają o mieszkanie
- albo Wy się wyprowadzanie i on zyskuje syf i imprezy non stop w mieszkaniu

U mnie podziałało a działo się to co u Ciebie jak nie gorzej. Zadzwoniłam i powiedziałam że ja tak mieszkać nie mogę i że nie możemy się dogadać i żeby właściciel albo wymówił nam mieszkanie ( całej 4) albo my się wyprowadzamy albo tamci bo nie idzie normalnie egzystować.
Właściciel normalny i my zostaliśmy zamieszkały kolejne dwie osoby z którymi było super a on nie miał problemów.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 19:04   #13
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Tu jest jeszcze kwestia tego czy właściciel każdej z nich wynajął osobny pokój, czy wszystkim razem całe mieszkanie.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:10   #14
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Cytat:
Napisane przez Takajakaya Pokaż wiadomość
Tu jest jeszcze kwestia tego czy właściciel każdej z nich wynajął osobny pokój, czy wszystkim razem całe mieszkanie.
A nawet gdyby tak było to nie może wypowiedzieć jednej osobie? Bo powiem szczerze że ja mam jedną umowę ja + jeszcze jeden i właściciel i tam dobitni pisze że może każdy wypowiedzieć, także niech zobaczą do umowy.

I rozmowa z właścicielem to najlepsze rozwiązanie, co do korzystania z waszych rzeczy tutaj zapewne pomoże jedynie chowanie po swoich pokojach.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:22   #15
olla74
Zakorzenienie
 
Avatar olla74
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: puszcza świętokrzyska
Wiadomości: 4 160
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Powiedz włąścicielowi,że u niej mieszka chłopak. W umowie pewnie jest ,że nie wolno podnajmować lokalu,a bywanie 3-4 dni w tygodniu to już prawie mieszkanie, (a zawsze możecie powiedzieć ,że jest cały czas).Być może ten motyw ocuci właściciela i zrobi z tym porządek(będzie chciał kasę za kolesia) np. i się jakoś z ta panienką "rozprawi" Życze powodzenia.
A łóżko wymieńcie to zepsute na jej, z jej pokoju, jak nikogo nie będzie w domu.
__________________
Jak to Skorpionica wybaczam, ale nie zapominam.

www.pustamiska.pl

Jesli myślisz,że zmienisz faceta, to lepiej zmień faceta.

kosmetyki, buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post63462611

oraz książeczki NOWE

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76540401
olla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 13:30   #16
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
Powiedzcie właścicielowi że są 2 opcje :
- albo ona się wyprowadza a on zyskuje 2 spokojne dziewczyny które dbają o mieszkanie
- albo Wy się wyprowadzanie i on zyskuje syf i imprezy non stop w mieszkaniu
+

Cytat:
Napisane przez olla74
Powiedz włąścicielowi,że u niej mieszka chłopak. W umowie pewnie jest ,że nie wolno podnajmować lokalu,a bywanie 3-4 dni w tygodniu to już prawie mieszkanie, (a zawsze możecie powiedzieć ,że jest cały czas).
Najlepiej tak działać.
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:18   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

I jak się sprawy mają?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 18:16   #18
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Nie mam internetu na mieszkaniu, więc odpisuję tak wyrywczo. Laska wyszła we wtorek (zostawiając syf) wróciła przed chwilą, poszła spać. Pogadamy z nią wieczorem.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:18   #19
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Irytująca współlokatorka - jak ją zmusić do wyprowadzki?

Dolalabym czegos do kosmetykow w lazience. Jesli uzywa szamponu to podmien zawartosc z jakims dziegciowym albo czyms podobnym. Smieerrrdzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-14 11:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.