Jestem złą mamą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-04, 14:59   #1
Liamcourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15

Jestem złą mamą?


Piszę z konta mojej siostry.. Mam swoją paczkę przyjaciółek i 1-2 razy w roku wyjeżdżamy sobie na kilka dni a to w góry albo na do Paryża.. mamy zamiar jechać w przyszłym tygodniu na ok 4-5 dni do Paryża. I tu zaczyna się afera, pół roku temu urodziłam dziecko i oczywiście moja mama, teściowa, kuzynki znajome wielki szok "jak to tak, zostawiasz dziecko i jedzisz"... a wy jak do tego podchodzicie? aż taką wyrodną matką jestem?
Liamcourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:09   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
Piszę z konta mojej siostry.. Mam swoją paczkę przyjaciółek i 1-2 razy w roku wyjeżdżamy sobie na kilka dni a to w góry albo na do Paryża.. mamy zamiar jechać w przyszłym tygodniu na ok 4-5 dni do Paryża. I tu zaczyna się afera, pół roku temu urodziłam dziecko i oczywiście moja mama, teściowa, kuzynki znajome wielki szok "jak to tak, zostawiasz dziecko i jedzisz"... a wy jak do tego podchodzicie? aż taką wyrodną matką jestem?
zdystansuj się do poglądów rodzinki. Jak chcesz jechać to jedź.
Tylko wcześniej wyjedź parę razy na weekend bez dziecka żeby sprawdzić czy dajesz sobie z tym radę (te hormony ) i jak zniesie to dziecko.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:10   #3
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
Piszę z konta mojej siostry.. Mam swoją paczkę przyjaciółek i 1-2 razy w roku wyjeżdżamy sobie na kilka dni a to w góry albo na do Paryża.. mamy zamiar jechać w przyszłym tygodniu na ok 4-5 dni do Paryża. I tu zaczyna się afera, pół roku temu urodziłam dziecko i oczywiście moja mama, teściowa, kuzynki znajome wielki szok "jak to tak, zostawiasz dziecko i jedzisz"... a wy jak do tego podchodzicie? aż taką wyrodną matką jestem?
Ja nie jestem psychologiem dziecięcym, więc moge nie mieć racji, ale uważam, że nie powinnas zostawiać na kilka dni małego dziecka. Ono nie rozumie, że Ty wyjechałaś na mini wakacje i wrócisz. Ono będzie czuło, że matka je porzuciła.

Poza tym to kto sie będzie nim zajmował, Twój facet? Nie chcę Cię oceniać negatywnie, bo wiadomo, że fajnie czasem gdzieś wyjechac, ale myślę, że mogłabys sobie darować na razie wyjazdy, skoro masz niemowlaka pod opieką. Przynajmniej ja bym sobie darowała.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:13   #4
antonina111
Raczkowanie
 
Avatar antonina111
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 54
Dot.: Jestem złą mamą?

Ja bym nie zakładała, że dziecko czuje porzucenie - bez przesady. Dziewczyna idąc tym tropem powinna być uwiązana do dziecka do kiedy skończy kilka lat. W przedszkolu nie zostawi - bo dziecko płacze, nie chce do nowych kolegów, czuję się porzucone. Do pracy nie pójdzie, bo może te 8h dziecko też będzie czuło porzucenie?
antonina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:14   #5
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
Ja nie jestem psychologiem dziecięcym, więc moge nie mieć racji, ale uważam, że nie powinnas zostawiać na kilka dni małego dziecka. Ono nie rozumie, że Ty wyjechałaś na mini wakacje i wrócisz. Ono będzie czuło, że matka je porzuciła.

Poza tym to kto sie będzie nim zajmował, Twój facet? Nie chcę Cię oceniać negatywnie, bo wiadomo, że fajnie czasem gdzieś wyjechac, ale myślę, że mogłabys sobie darować na razie wyjazdy, skoro masz niemowlaka pod opieką. Przynajmniej ja bym sobie darowała.
A co w tym dziwnego, że się tatuś zajmuje własnym dzieckiem?
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:18   #6
Niawka
Raczkowanie
 
Avatar Niawka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 333
GG do Niawka
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
Ja nie jestem psychologiem dziecięcym, więc moge nie mieć racji, ale uważam, że nie powinnas zostawiać na kilka dni małego dziecka. Ono nie rozumie, że Ty wyjechałaś na mini wakacje i wrócisz. Ono będzie czuło, że matka je porzuciła.

Poza tym to kto sie będzie nim zajmował, Twój facet? Nie chcę Cię oceniać negatywnie, bo wiadomo, że fajnie czasem gdzieś wyjechac, ale myślę, że mogłabys sobie darować na razie wyjazdy, skoro masz niemowlaka pod opieką. Przynajmniej ja bym sobie darowała.
Już nie przesadzajmy że będzie czuło się porzucone. Polroczny niemowlak raczej za wiele świata wokół nie ogarnia.

A z tym facetem to wypalilas. To co to taka kobieca domena się dzieckiem opiekować że ojciec własnym dzieckiem się nie może zająć przez 4 dni? Skoro planuje wyjechać znaczy że raczej dziecko nie ma szans na śmierć z zaniedbania. Ktoś się nim zajmie z rodziny.

Jak dla mnie masz prawo jechać na krotkie wakacje. 5 dni to niedużo zwlaszcza jak wszystko w domu będzie zaplanowane co kto i kiedy. Jedz I baw się dobrze a gadaniem sie nie przejmuj. Dziecko nie moze byc ciężarem u szyji ktore cię na stale do domu uwiazuje.

Edytowane przez Niawka
Czas edycji: 2014-12-04 o 15:21
Niawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:18   #7
Liamcourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem złą mamą?

Dzieckiem będzie się zajmował mąż, pracuje w domu więc i tak cały czas będzie przy dziecku z resztą w ciągu dnia też często się nim zajmuje gdy jestem zajęta pracą
Liamcourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 15:22   #8
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jestem złą mamą?

Moim zdaniem jedź, to tylko 5 dni. Tylko jak wcześniej Gosiaczek1969 wspomniałam, rozstań się z dzieckiem np na cały dzień i sprawdź czy dasz radę nie umrzeć z tęsknoty

Edit:
Zostawiasz dziecko z mężem, nie nianią, nie kuzynką tylko ojcem dziecka więc tym bardziej głowa będzie spokojna ;-)
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:25   #9
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jestem złą mamą?

Piszesz z konta siostry, czyli jesteś tą 17-latką, która nie dostaje od rodziców kasy na imprezy?
Czo te trolle takie słabe.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:29   #10
Liamcourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Piszesz z konta siostry, czyli jesteś tą 17-latką, która nie dostaje od rodziców kasy na imprezy?
Czo te trolle takie słabe.
piszę z konta siostry bo nie chcę zakładać swojego bo i tak później nie korzystałabym z niego.. a siostr mam 3
Liamcourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:30   #11
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jestem złą mamą?

Może to jest dobry pomysł żeby skonsultować się z psychologiem - byłby argument dla rodziny.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 15:35   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jestem złą mamą?

Wyrodna matka, no co ty. Jedz.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:35   #13
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Jestem złą mamą?

Przecież dziecko zostanie z tatą, myśle że takie "sam na sam" nawet dobrze wpłynie na umacnianie więzi między nimi. Jedź i nie przejmuj sie gadaniem.
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:37   #14
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jestem złą mamą?

Wolałabym najpierw przetestować kilkugodzinny wypad na zakupy czy dzień u dalszej rodziny niż od razu wyjeżdżać na 5 dni ale ostatecznie to jest Twoja decyzja
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:41   #15
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Jestem złą mamą?

Po pierwsze nie zostawiasz dziecka a wyjeżdżasz na kilka dni. Maluch będzie pod opieką najlepszej z możliwych osób, swojego ojca. Babcie i koleżanki też mogą pomóc, skoro się tak o tego malucha martwią. Nie robisz niczego złego. Oprócz tego, że jesteś matką i żoną, jesteś człowiekiem, który ma swoje marzenia i potrzeby. To mit, że dobra matka musi spędzać każdą minutę swojego życia przy dziecku, często właśnie takie matki są dla dziecka przekleństwem, bo rezygnując ze swojego życia w przyszłości nie pozwalają dziecku na zbudowanie własnego.

Jedź więc na te kilka dni, baw się dobrze. Wrócisz z naładowanymi akumulatorami, stęskniona i pełna dobrej energii, którą zapewne wykorzystasz w opiece i zabawie z maluchem.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:43   #16
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
piszę z konta siostry bo nie chcę zakładać swojego bo i tak później nie korzystałabym z niego..
No, rozumiem. Za jeden dzień nieużywania konta, które się założyło umiera jeden kotek. Straszne.

A siostry co na to? Popierają Cię? Może jak we 4 pogadacie z mamą, kuzynkami, teściową, znajomymi i wszystkimi kobietami (bo tylko kobiety mają coś przeciwko, ciekawe), to zrozumieją?

PS Po co rozpowiadasz wszystkim, których znasz o swoich planach?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:44   #17
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Jestem złą mamą?

Ja bym jechała

Mamy tez potrzebuja chwili odpoczynku, zwlaszcza, ze tata zostanie z maluchem!
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:46   #18
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez antonina111 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zakładała, że dziecko czuje porzucenie - bez przesady. Dziewczyna idąc tym tropem powinna być uwiązana do dziecka do kiedy skończy kilka lat. W przedszkolu nie zostawi - bo dziecko płacze, nie chce do nowych kolegów, czuję się porzucone. Do pracy nie pójdzie, bo może te 8h dziecko też będzie czuło porzucenie?
Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
A co w tym dziwnego, że się tatuś zajmuje własnym dzieckiem?
Cytat:
Napisane przez Niawka Pokaż wiadomość
Już nie przesadzajmy że będzie czuło się porzucone. Polroczny niemowlak raczej za wiele świata wokół nie ogarnia.

A z tym facetem to wypalilas. To co to taka kobieca domena się dzieckiem opiekować że ojciec własnym dzieckiem się nie może zająć przez 4 dni? Skoro planuje wyjechać znaczy że raczej dziecko nie ma szans na śmierć z zaniedbania. Ktoś się nim zajmie z rodziny.

Jak dla mnie masz prawo jechać na krotkie wakacje. 5 dni to niedużo zwlaszcza jak wszystko w domu będzie zaplanowane co kto i kiedy. Jedz I baw się dobrze a gadaniem sie nie przejmuj. Dziecko nie moze byc ciężarem u szyji ktore cię na stale do domu uwiazuje.
Ojej, jakie poruszenie wywołałam

1. Napisałam, że nie jestem psychologiem dziecięcym, ale Wy tez nie, więc Wasze założenia na temat tego, co niemowlak czuje albo ogarnia, są mało znaczące. Z tego, co ja wiem na ten temat, to może jednak odczuć porzucenie. I nie popadaj w przesadę, wizażanko, która napisałaś, że do przedszkola dziecka tez nie można puścić - jest różnica między dzieckiem 6-miesięcznym, a 6-letnim.

2. Nie napisałam, że dziwne jest to, że ojciec sie zajmie własnym dzieckiem ani że zajmowanie sie dzieckiem to kobieca domena i facet tego nie może robić. Dopowiedziałyście sobie to, co chciałyście, a potem od razu bulwers. Pytam po prostu, kto się zajmie dzieckiem. Bo jesli tato (jak się własnie okazało), który pracuje w domu i cały czas jest z dzieckiem, to dobrze, a gdyby dziecko miało zostać podrzucone babci, siostrze czy kuzynce, to nie dobrze.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:47   #19
Liamcourt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
No, rozumiem. Za jeden dzień nieużywania konta, które się założyło umiera jeden kotek. Straszne.

A siostry co na to? Popierają Cię? Może jak we 4 pogadacie z mamą, kuzynkami, teściową, znajomymi i wszystkimi kobietami (bo tylko kobiety mają coś przeciwko, ciekawe), to zrozumieją?

PS Po co rozpowiadasz wszystkim, których znasz o swoich planach?
jedna z sióstr mieszka daleko i tak samo uważa, druga to nawet się nie interesuje bo tylko imprezy ma w głowie a 3 to mała jest jeśli zwykła rozmowa to rozpowiadanie to nie mam pytań
Liamcourt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-04, 15:49   #20
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Jestem złą mamą?

Bez przesady, żeby półroczne dziecko odczuło porzucenie i tak strasznie dotkliwy brak matki

Zostawiasz pod dobrą opieką, oczywiście, że jedź
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 15:55   #21
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
a gdyby dziecko miało zostać podrzucone babci, siostrze czy kuzynce, to nie dobrze.
Dlaczego?
czy gdyby Autorka była samotną matką, mająca oparcie w rodzinie, nie mogłaby wyjechać na tydzień do Paryża? Ma się kobieta umartwiać do końca życia? Jakie ma znaczenie czy dzieckiem, pod nieobecność matki, zajmie się kochająca babcia czy kochający ojciec?

Można iść do psychologa dziecięcego i sprawę wyjaśnić.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:06   #22
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez phideaux Pokaż wiadomość
Bez przesady, żeby półroczne dziecko odczuło porzucenie i tak strasznie dotkliwy brak matki
Oczywiście, że poczuje. Nawet starsze dziecko przeżywa tragedię, gdy mama wychodzi z domu na pół dnia. Ja bym sobie jako matka kilkudniowe eskapady darowała.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:09   #23
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Jestem złą mamą?

Jak byłam malutka (może 1 rok) to moja mama wyjechała do Anglii, nie na 5 dni ale na ponad rok, przeżyłam, mam się dobrze Nie wiem o co ten problem
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:11   #24
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
jedna z sióstr mieszka daleko i tak samo uważa, druga to nawet się nie interesuje bo tylko imprezy ma w głowie a 3 to mała jest jeśli zwykła rozmowa to rozpowiadanie to nie mam pytań
A ta, z której konta korzystasz nie może z mamą pogadać i Cię poprzeć? Chyba jesteście blisko, skoro hasłami się nawet dzielicie.

Rozmowa. Aha. Czyli cały świat Cię pyta "hejka, kiedy jedziesz do Paryża?" czy sama z siebie mówisz, że jedziesz? Zrozumiałabym może, gdyby wiedzieli np. tylko Wasi rodzice, ale koleżanki, kuzynki, siostry, które mieszkają daleko... No po co wszystkim "w rozmowie" mówisz o swoich planach urlopowych?

Jezu, po co ja z trollem gadam.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:15   #25
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Jestem złą mamą?

Ja osobiscie bym z wyjazdem troche jeszcze poczekala, bo 5 dni to jednak troche duzo.. Ale rozumiem Cie, ze potrzebujesz miec troche czasu dla Ciebie. Jesli zdecydujesz sie jechac to jednak najpierw sprobuj zostawic dziecko chociaz na noc..
Ja pierwszy raz zostawilam mala na noc jak miala juz ponad rok, wczesniej po prostu nie chcialam no i karmilam, ale jakos do przedszkola bez problemu poszla majac 2 lata, jezdzi do babci na kilka dni, wiec tez bez przesady, ze jak ktos nie chce zpstawic kilkumiesiecznego dziecka to juz nie zostawi na noc pozniej

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
A ta, z której konta korzystasz nie może z mamą pogadać i Cię poprzeć? Chyba jesteście blisko, skoro hasłami się nawet dzielicie.

Rozmowa. Aha. Czyli cały świat Cię pyta "hejka, kiedy jedziesz do Paryża?" czy sama z siebie mówisz, że jedziesz? Zrozumiałabym może, gdyby wiedzieli np. tylko Wasi rodzice, ale koleżanki, kuzynki, siostry, które mieszkają daleko... No po co wszystkim "w rozmowie" mówisz o swoich planach urlopowych?

Jezu, po co ja z trollem gadam.

Moze powiedziala najblizszej rodzinie a oni oburzeni powiedzieli dalszej.. Czesto tak jest :/
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:19   #26
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jestem złą mamą?

Eee, no dla mnie normalne że takie grono wie o planach urlopowych
zresztą to działa jak łańcuszek, powiesz trzem osobom, a że mama oburzona, to zaraz powie ciotce "a wiesz bo moja córka to... i tak chce robić no oburzające!" ciotka pogada z kuzynką znajoma się dowie od drugiej znajomej i tak dalej, niestety nie wszyscy są fair i siedzą cicho
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:19   #27
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zdystansuj się do poglądów rodzinki. Jak chcesz jechać to jedź.
Tylko wcześniej wyjedź parę razy na weekend bez dziecka żeby sprawdzić czy dajesz sobie z tym radę (te hormony ) i jak zniesie to dziecko.
To będzie trudne, bo zrozumiałam, że wyjazd w przyszłym tygodniu.

Ja się nie znam, dziecka swojego nie mam, ale moja mama też wyjechała na rok, gdy byłam mała i nie odczuwam tego. Wtedy też chyba nie odczuwałam, a nawet jeśli, to nie pamiętam .

Pytanie tylko czy będziesz w stanie się tam bawić bez ciągłego myślenia co z dzieckiem i jak sobie mąż daje radę .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:20   #28
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Jestem złą mamą?

Moim zdaniem 6 miesięcy to bardzo mało na zostawianie dziecka na kilka dni. I niestety, ale są też badania, które wskazują na negatywne korelacje. Nie chodzi o to, że matka zostawia dziecko na 5 dni, ale główny opiekun (czyli osoba, która głównie zajmuje się dzieckiem - zwykle matka).

To, że dziecko nie jest świadomie, nie pamięta, nie mówi etc nie oznacza, że pewne zachowania nie pozostawiają na nim wpływu. Nie oznacza też, że dziecko nie odróżnia, czy jest przy nim matka czy inna osoba.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3115616/#
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:25   #29
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Jestem złą mamą?

Ze względów zdrowotnych jak się urodziłam rodzice zostawiali mnie u babci w innym mieście niż studiowali. Nie było ich 5 dni w tygodniu. Żyję. Urazu nie mam żadnego.
Jedź autorko.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 16:27   #30
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jestem złą mamą?

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
Piszę z konta mojej siostry.. Mam swoją paczkę przyjaciółek i 1-2 razy w roku wyjeżdżamy sobie na kilka dni a to w góry albo na do Paryża.. mamy zamiar jechać w przyszłym tygodniu na ok 4-5 dni do Paryża. I tu zaczyna się afera, pół roku temu urodziłam dziecko i oczywiście moja mama, teściowa, kuzynki znajome wielki szok "jak to tak, zostawiasz dziecko i jedzisz"... a wy jak do tego podchodzicie? aż taką wyrodną matką jestem?
Moim daniem jeśli dziecka potrzeby są zaspokojone nie powinno być problemu.


Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
Ja nie jestem psychologiem dziecięcym, więc moge nie mieć racji, ale uważam, że nie powinnas zostawiać na kilka dni małego dziecka. Ono nie rozumie, że Ty wyjechałaś na mini wakacje i wrócisz. Ono będzie czuło, że matka je porzuciła.

Poza tym to kto sie będzie nim zajmował, Twój facet? Nie chcę Cię oceniać negatywnie, bo wiadomo, że fajnie czasem gdzieś wyjechac, ale myślę, że mogłabys sobie darować na razie wyjazdy, skoro masz niemowlaka pod opieką. Przynajmniej ja bym sobie darowała.
Tak, nie masz racji. W obu kwestiach.

Cytat:
Napisane przez Liamcourt Pokaż wiadomość
Dzieckiem będzie się zajmował mąż, pracuje w domu więc i tak cały czas będzie przy dziecku z resztą w ciągu dnia też często się nim zajmuje gdy jestem zajęta pracą

Więc spoko
Cytat:
Napisane przez Kolor kremowy Pokaż wiadomość
Ojej, jakie poruszenie wywołałam

1. Napisałam, że nie jestem psychologiem dziecięcym, ale Wy tez nie, więc Wasze założenia na temat tego, co niemowlak czuje albo ogarnia, są mało znaczące. Z tego, co ja wiem na ten temat, to może jednak odczuć porzucenie. I nie popadaj w przesadę, wizażanko, która napisałaś, że do przedszkola dziecka tez nie można puścić - jest różnica między dzieckiem 6-miesięcznym, a 6-letnim.

2. Nie napisałam, że dziwne jest to, że ojciec sie zajmie własnym dzieckiem ani że zajmowanie sie dzieckiem to kobieca domena i facet tego nie może robić. Dopowiedziałyście sobie to, co chciałyście, a potem od razu bulwers. Pytam po prostu, kto się zajmie dzieckiem. Bo jesli tato (jak się własnie okazało), który pracuje w domu i cały czas jest z dzieckiem, to dobrze, a gdyby dziecko miało zostać podrzucone babci, siostrze czy kuzynce, to nie dobrze.
To, że ktoś nie jest psychologiem dziecięcym nie oznacza, ze nie ma wiedzy czy doświaczenia w tym temacie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-17 19:59:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.