Prośba o sprawdzenie umowy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-11, 14:00   #1
Karolinne92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58

Prośba o sprawdzenie umowy...


Cześć dziewczyny
Będę pracowała w klubie (pierwszy raz) jako hostessa. Otrzymałam taką umowę, za kilka dni mam ją podpisać. Czy ona jest poprawnie napisana? Nigdy czegoś takiego nie podpisywałam... Dostałam ją od klubu w pdf, tutaj ją przekopiowałam


UMOWA ZLECENIE
Zawarta w dniu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . r.
w . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . pomiędzy:
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . ,
zwanym dalej Zleceniodawcą,
a.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . ,
zwanym dalej Zleceniobiorcą.
§ 1
Na podstawie niniejszej umowy Zleceniodawca zleca Zleceniobiorcy wykonanie w sposób
samodzielny
następujących prac:
-promocja określonych produktów (alkohol wysokoprocentowy) wśród uczestników
wydarzenia
-strój obowiązujący podczas trwania całego wydarzenia określony jest na strój
topless (bodypainting)
Zleceniobiorca wykona powierzone prace z dołożeniem należytej staranności.
§ 2
Za wykonanie prac określonych w § 1 Zleceniobiorca otrzyma po ich wykonaniu
wynagrodzenie netto w wysokości 1800 złotych , słownie: tysiąc osiemset złotych.
Termin płatności określony jest na 5 dni roboczych po zakończeniu pracy.
Na żądanie zleceniobiorcy płatność może nastąpić bezpośrednio po realizacji zlecenia w
formie dniówek.
§ 3
Zleceniobiorca może powierzyć wykonanie zlecenia osobie trzeciej tylko za zgodą
Zleceniodawcy. W takim
wypadku obowiązany jest zawiadomić niezwłocznie Zleceniodawcę o osobie i o miejscu
zamieszkania swego
zastępcy. W razie zawiadomienia i zgody Zleceniodawcy odpowiedzialny będzie tylko za
brak należytej staranności w wyborze zastępcy.
§ 4
Umowa zostaje zawarta na okres : dni 17, 18 września roku 2016, godziny 19-2
(dziewiętnasta – druga w nocy dnia następnego)
§ 5
Jeśli Zleceniobiorca wypowie umowę bez ważnego powodu ponosi odpowiedzialność za
wynikłą stąd szkodę.
§ 6
Rezygnacja zleceniobiorcy z pracy podczas trwania wydarzenia nie skutkuje nałożeniem
kary umownej.
§ 7
Rezygnacja zleceniobiorcy z pracy podczas trwania wydarzenia skutkuje nie wypłacaniem
honorarium.
§ 8
Z tytułu niniejszej umowy Zleceniobiorca nie nabywa żadnych uprawnień pracowniczych.
§ 9
W sprawach nieunormowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu
cywilnego o umowie
zlecenia.
§ 10
Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach - po jednym dla
każdej ze stron.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Zleceniodawca)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Zleceniobiorca)
Karolinne92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 14:23   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Prośba o sprawdzenie umowy...

Nie podoba mi się paragraf 5. Kara za wypowiedzenie powinna być jasno określona, bo tak to potencjalnie zleceniodawca w przypadku jak z jakichś powodów nie będziesz w stanie wykonać umowy może się domagać od Ciebie wysokich odszkodowań za jakieś "szkody" które rzekomo poniósł. Brak jest trz informacji o jakichs przerwach dla Ciebie. Poza tym błędny jest tytuł - umowa taka nazywa się "umowa zlecenia"
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 21:58   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Prośba o sprawdzenie umowy...

Karolinne92, nie widzę nic zdrożnego w powyższej umowie

Cytat:
Nie podoba mi się paragraf 5. Kara za wypowiedzenie powinna być jasno określona, bo tak to potencjalnie zleceniodawca w przypadku jak z jakichś powodów nie będziesz w stanie wykonać umowy może się domagać od Ciebie wysokich odszkodowań za jakieś "szkody" które rzekomo poniósł. Brak jest trz informacji o jakichs przerwach dla Ciebie. Poza tym błędny jest tytuł - umowa taka nazywa się "umowa zlecenia"
Powinna, ale nawet w przepisach nie jest to jasno określone, co jest tym "ważnym powodem".
A o przerwach- to pierwsze słyszę, aby był wymóg takiego czegoś zawierania w umowie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 14:06   #4
mlodakobita22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 27
Dot.: Prośba o sprawdzenie umowy...

Cytat:
§ 5
Jeśli Zleceniobiorca wypowie umowę bez ważnego powodu ponosi odpowiedzialność za wynikłą stąd szkodę.
Moim zdaniem punkt 5 jest nie dopisany. Powinnaś skontaktować się z firmą zatrudniającą i dopytać się jaka będzie kara i zaznaczyć, że chcesz mieć to zawarte w umowie. Przesyłam ci link w którym jest to fajnie wyjaśnione o co chodzi z karami umownymi, są tam też paragrafy z Kodeksy cywilnego, które poczytaj sobie. http://www.prawo-pracy.pl/kary_finan...niu-p-940.html

A druga sprawa chodzi mi o ten strój topless (bodypainting), radziłabym dopytać się Zleceniodawcę co masz mieć na sobie w trakcie trwania promocji i czy to tobie odpowiada, zanim podpiszesz umowę.
mlodakobita22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 17:21   #5
Karolinne92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Prośba o sprawdzenie umowy...

Dziękuję wszystkim za pomoc, umowę doprecyzowałam z menagerem przed podpisaniem
Karolinne92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 13:45   #6
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Prośba o sprawdzenie umowy...

nie ten wątek

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2016-09-15 o 13:46
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-15 14:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.