Mąż pilot - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-17, 12:28   #31
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Mąż pilot

autorko postaw się na miejscu swojego faceta: marzy ci się kariera w jakimś zawodzie, pracujesz ciężko na studiach, udaje ci się, spełniasz się zawodowo, awansujesz, mimo młodego wieku jesteś doceniana, jesteś wyżej niż ci co w zawodzie pracują dłużej, i nagle twój partner który od początku wiedział na co się decyduje chce żebyś rzuciła tą pracę, albo przestała się rozwijać i zatrzymała się w danym miejscu i przez następne 30-40 lat robiła coś co nie będzie ci sprawiać satysfakcji, żebyś patrząc na innych myślała to ja mogłabym być na twoim miejscu. byłabyś wtedy zadowolona? bo ja nie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:36   #32
daria12365
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
To rzeczywiście bardzo mało - nie wiem jakie są dokładnie limity godzin pracy dla pilotów w lufie (podejrzewam, że koło 100 godzin miesiecznie?), ale pewnie jeszcze są dojazdy i cała logistyka poza godzinami w powietrzu
Mieszkacie w Polsce czy w Niemczech?
Dom w Polsce, mieszkanie w Niemczech i w kraju ale to takie wakacyjne. Więc pomieszujemy tu i tu.
Logistyka, hotele po lotach oraz gdy przepracujesz odpowiednią liczbe godzin stąd wynika taka proporcja. Z tego co pamiętam jest to napewno mniej niż 100h mieś
daria12365 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:37   #33
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mąż pilot

Autorko, ja Ci zazdroszcze - zawsze chcialam miec meza marynarza
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:44   #34
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez daria12365 Pokaż wiadomość
Dom w Polsce, mieszkanie w Niemczech i w kraju ale to takie wakacyjne. Więc pomieszujemy tu i tu.
Logistyka, hotele po lotach oraz gdy przepracujesz odpowiednią liczbe godzin stąd wynika taka proporcja. Z tego co pamiętam jest to napewno mniej niż 100h mieś
czyli podejrzewam, że gdybyście na stałe mieszkali w Niemczech (gdzieś w okolicach Frankfurtu) widywalibyście się częściej, ale domyślam się, że nie jest to takie proste ze względu na Twoją pracę?
A pytałaś męża jak to wygląda na lotach długodystansowych?
Nie wiem jaki jest system pracy w lufthansie, ale chyba limity roczne godzin w powietrzu są takie same lub zbliżone dla wszystkich pilotów? Więc może okazać się, że będzie latal dłużej ale rzadziej - bo latając z taką intensywnościa jak piloci na krótszych trasach wyrobiłby ten limit (nie pamiętam ile to jest ale na pewno poniżej 2000h) w kilka miesięcy.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 12:59   #35
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
czyli podejrzewam, że gdybyście na stałe mieszkali w Niemczech (gdzieś w okolicach Frankfurtu) widywalibyście się częściej, ale domyślam się, że nie jest to takie proste ze względu na Twoją pracę?
pisała że jest stomatologiem, z tego co mi wiadomo zęby polaków i niemców są takie same, więc jeśli mieszkając tam widywaliby się częściej to spokojnie mogłaby sie przeprowadzić do Niemiec i tam znaleźć pracę w zawodzie, jak nie zna języka to się zacząć uczyć, coś kosztem czegoś.
mając do wyboru wersja nr 1 ja przeprowadzam się do innego kraju gdzie też mogę spokojnie pracować w zawodzie, moja kariera nie zależy od tego czy mieszkam w PL czy tam, mój facet dalej pracuje w zawodzie i się rozwija, i wersję nr 2 ja zostaję tu a on albo zmienia zawód albo przestaje się rozwijać, wybieram wersję nr 1 oczywiście zakładając że po przeprowadzce widywalibyśmy się o wiele częściej
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 13:04   #36
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez daria12365 Pokaż wiadomość

Maż jest około 40-45 dni w roku w domu + 20 dni płatnego urlopu
Ale 40 - 45 dni jak się rozkłada? Pod rząd? czy Np. lata x dni, potem zjeżdza na 2 dni it? Opisz mniej więcej jego plan w ciągu roku.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 15:46   #37
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
o spokojnie mogłaby sie przeprowadzić do Niemiec i tam znaleźć pracę w zawodzie,j
Wydaje mi się, że musiałaby nostryfikować dyplom.

Znam jedną lekarkę, która we Francji nie może tego zrobić z powodów proceduralnych - wymagany jest staż, a stażu osobie bez ważnego dyplomu nikt nie chce dać.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 19:01   #38
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
To rzeczywiście bardzo mało - nie wiem jakie są dokładnie limity godzin pracy dla pilotów w lufie (podejrzewam, że koło 100 godzin miesiecznie?), ale pewnie jeszcze są dojazdy i cała logistyka poza godzinami w powietrzu
Mieszkacie w Polsce czy w Niemczech?
Maksymalnie 900 godzin na rok
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 11:27   #39
Stewardeska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Mąż pilot

Cytat:
Napisane przez daria12365 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
jestem tu nowa i trafiłam przez zupełny przypadek.
Mam jednak spory problem i nie wiem co mam zrobić. Mój mąż jest 2 pilotem w jednej ze znanych lini lotniczych. Aktualnie lata na Airbus A321 to takie mniejsze samoloty które latają po Europie, czasami Afryka Północna. Teraz jednak jego firma wysyła go na kurs na samolot typu JumoJet dokładniej Boeing 747, będzie latał na trasach USA, Chiny itp co będzie wiązało się całkowicie z tym że będzie w domu gościem. Już teraz były z jego pobytami w domu czasami problemy. Nie dostał on jednak wyboru od firmy, nie mam pojęcia co mam zrobić. Jesteśmy młodzi mamy po 29 lat więc tym bardziej chciała bym spędzać z nim czas...
Po tym czasie stwierdzam że pieniadze to nie wszystko, wybudowaliśmy dom, mamy super auta, mieszkania na wakacje ale co z tego wszystkiego. Rozmawiałam z mężem i powiedział mi iż nic w życiu innego nie potrafi robić jak latać być może jest to faktem ale sama nie wiem co mam począć.

Pozdrawiam
Daria


Sama jestem stewardessą a marzeniem mojego TŻ jest zostanie pilotem. Gdyby nie moja praca na zrealizowanie jego marzenia musielibyśmy zaciągać duży kredyt w banku, a tak to mój ukochany może się spełniać i mi się serce raduje gdy widzę jaką ma pasję i zacięcie do tego i ile frajdy sprawia mu nauka latania Dla mnie latanie nie jest wyborem na całe życie, ponieważ chcę mieć dom, rodzinę, dzieci, psa i normalne życie, ale też wiem z czym to się wiąże dla mojego przyszłego męża. Poznałam wielu pilotów w swoim życiu i ogólna opinia że zdradzają żony i podrywają stewardessy jest gruuuuubo przesadzona. Oczywiście są tacy, ale może z 10 %. Ale czy w zwykłej pracy biurowej nie znajdziemy "wyrywaczy" i "zdradzaczy" ? Poza tym jeśli jesteś z pilotem to musisz wziąć pod uwagę, że wasze miejsce zamieszkania może być uzależnione od jego miejsca pracy. Po prostu wyrozumiałość i miłość
Stewardeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-01 12:27:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.