Odstawienie dziecka od piersi - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 22:16   #151
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam...czyli w ciązy z drugim dzieckiem nie wolno już kp tego starszego? Czemu? oksytocyna?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 22:19   #152
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam...czyli w ciązy z drugim dzieckiem nie wolno już kp tego starszego? Czemu? oksytocyna?
wolno

oksytocyna wydzielana podczas karmienia dziecka ma porównywalne stężenie do tej wydzielanej podczas seksu ,więc w zdrowej ciązy nie ma przeciwskazań
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 22:46   #153
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
wolno

oksytocyna wydzielana podczas karmienia dziecka ma porównywalne stężenie do tej wydzielanej podczas seksu ,więc w zdrowej ciązy nie ma przeciwskazań
O, cenne info. Dzięki.

Muszę ci zadać to pytanie przed dzieckiem - byłas zwolenniczką kp? Co sobie o tym myślałaś? i ..czy wiele się zmieniło po narodzinach młodej?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 22:51   #154
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
O, cenne info. Dzięki.

Muszę ci zadać to pytanie przed dzieckiem - byłas zwolenniczką kp? Co sobie o tym myślałaś? i ..czy wiele się zmieniło po narodzinach młodej?

Pytanie brzmi :ile przed dzieckiem ?

jak miałam jakieś...hmm...20 lat to uważałam,ze nigdy nie urodzę naturalnie i nie bede kp ,bo to obrzydliwe,fuuujj i w ogóle najlepiej nie mieć dzieci

potem dorosłam kiedy już wiedziałam,ze dziecko będę chciała mieć kiedyś tam przyjmowałam opcję,ze kp moze być dobrym rozwiązaniem ,a kiedy na dziecko byłam zdecydowana (w trakcie starań) byłam zorientowana na kp ,z tym ze w 'standardowym' zakresie -do 6 mcy i koniec. W początkach ciązy tez tak zakładałam (ale wiele rzeczy wtedy zakladałam i fascynowałam się metoda usypiania 3-5-7 ) z czasem doinformowywałam się i wyrobiłam sobie pogląd taki jak mam a czasu karmienia odkąd młoda jest na świecie nie ustalałam,zdałam się na nią.

Skąd to pytanie ?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 23:14   #155
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Bo jesteś bardzo aktywnie udzielającą się zwolenniczką kp (między innymi) i jestem ciekawa jak to ewoluowało zanim doszłaś do punktu w którym jesteś i zastanawiam się też pośrednio przez to - jak będzie ze mną. Bo też zakładałam "jak się uda to te 6mcy" (nie wiedziałam, że tu nie ma się co udawać, że wszystko zależy ode mnie tak na prawdę), a teraz mała ma 5mcy i szkoda by mi było przestawać, już psychika przesunęła karmienie do roku czasu..zobaczymy czy jeszcze przesunę
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 23:29   #156
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Bo jesteś bardzo aktywnie udzielającą się zwolenniczką kp (między innymi) i jestem ciekawa jak to ewoluowało zanim doszłaś do punktu w którym jesteś i zastanawiam się też pośrednio przez to - jak będzie ze mną. Bo też zakładałam "jak się uda to te 6mcy" (nie wiedziałam, że tu nie ma się co udawać, że wszystko zależy ode mnie tak na prawdę), a teraz mała ma 5mcy i szkoda by mi było przestawać, już psychika przesunęła karmienie do roku czasu..zobaczymy czy jeszcze przesunę
u mnie początki kp były dość trudne i kiedy ok 6 m-ca karmienie stało sie bezproblemowe to aż zal było rezygnować
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 06:23   #157
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
odstawianie jest w toku,Ola ma teraz 2 lata

Nie przekonywałam jej,po prostu kupilismy duze łóżko (takie normalne dorosłe 90x200) ,powiedziałam jej,ze to jest jej łóżko.Czasem tam chodziła sie pobawić,poleżeć,ja ją usypiałam w tym łóżku i tak jakoś wyszło,ze sama po kąpieli zaczeła kierowac się do swojego wyrka bywa i teraz ,ze przyjdzie do nas w nocy,ale to nie problem przeciez. Karmię nadal
1,5 rocznemu dziecku można już takie dorosłe łóżko kupić? Nie spadnie? Bo póki co moja mała tak się wierci, że ona zajmuje większa część łóżka, a my z mężem na brzeżkach

czyli pewnie łóżeczko niepotrzebnie w ogóle kupowaliśmy...na razie tylko się bawi w nim czasami...
__________________
Wymianka

Edytowane przez kala__20
Czas edycji: 2013-06-28 o 06:25
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 06:32   #158
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
1,5 rocznemu dziecku można już takie dorosłe łóżko kupić? Nie spadnie? Bo póki co moja mała tak się wierci, że ona zajmuje większa część łóżka, a my z mężem na brzeżkach

czyli pewnie łóżeczko niepotrzebnie w ogóle kupowaliśmy...na razie tylko się bawi w nim czasami...
mozna wystarczy taką barierkę przykręcić https://www.google.pl/search?q=barie...w=1920&bih=930
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:15   #159
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

A widzisz No to ciekawe jak to będzie z tą moją małą. Szczerze to wolałabym uniknąć drastycznego odstawienia od piersi i od naszego łóżka. Jakoś wszystko co wiąże się z płaczem mnie przeraża... A z tego co tu czytałam to dużo mam pisze, że trzeba się przygotować na ciężkie przeżycia przy odstawianiu od piersi...Więc pewnie tego nie uniknę :/ bo z mojej małej to straszny ssak...

niektórzy mówią, że łatwiej takie mniejsze dziecko odstawić, a mi się właśnie wydaje, że takie rozumniejsze prościej, bo można jakoś to zawsze wytłumaczyć. A taki np. 6-miesięczniak to co zrozumie z tłumaczenia?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:00   #160
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A taki np. 6-miesięczniak to co zrozumie z tłumaczenia?
a jak myślisz?
roczniak rozumie niewiele,bo co mu powiesz?jak uzasadnisz? dla dziecko to wszystko jest abstrakcyjne

Według mnie łatwe może być odstawienie noworodka,moze dziecka 2 miesiecznego,które oprócz piersi zna butlę ,wtedy to nie tyle odstawienie co przestawienie. Wiele mam twierdzi,ze łatwiej 'oduczać' (od czegokolwiek) malutkie dziecko ,ale to gucio prawda,łatwiej jest mamom -bo dziecko nie da jasnego komunikatu,łatwiej przyjąć płacz dziecka,zwalić na to,ze marudzi,ze wymusza ,są mamy które przetrzymują glodne dziecko dopóki nie zaakceptuje butli,taki maluch nie ma pola manewru,dlatego mówią,ze 'łatwiej'.
Przy takim roczniaku jest inaczej,potrafi pokazać czego chce,potrafi zrobić smutną minę,przytula się świadomie,wyciaga ręce,moze butelką czy kubkiem pizgnąc w drig kąt pokoju,dla mamy to trudniejsze.

Mnie płacz dziecka nie przeraża,placz to kumunikat,prośba o coś,czasem nie można jej spełnić (a czasem rodzice jej nie spełniają bo maja takie widzimisię ,np. "dzieco musi spać samo"). Weług mnie warto potrzeby dziecka zaspokajać,reagować na płacz,a jeśli prośby dziecka spełnić nie można po prostu być z dzieckiem,noe zostawiać go samego z problemem 'az się wypłacze".
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:35   #161
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Tylko takie półroczne dziecko nie ma nie wiadomo jakich wymagań - moja płacze jak chce na ręce, spać albo jeść, jak ma mokro czy coś boli....to wszystko są prośby, które spełniam, bo nie widzę powodu dla którego miałabym tego nie robić. Natomiast im starsze dziecko tym chyba bardziej wymagające, nieraz chcące coś tylko dla jego widzimisię - i wtedy rozumiem, że nawet nie jest dobrze chyba dawać dziecku wszystko co chce...Co innego, że niektórych zachowań sami te dzieci od małego uczymy - jak np spanie w jednym łóżku z rodzicami. To nic dziwnego, że później ciężko przestawić...

kiedyś na zajęciach z psychologii psycholog dziecięcy mówił nam, że dziecka do roku nie da się rozpieścić można całować, przytulać i się nie rozpieści
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 10:42   #162
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Tylko takie półroczne dziecko nie ma nie wiadomo jakich wymagań - moja płacze jak chce na ręce, spać albo jeść, jak ma mokro czy coś boli....to wszystko są prośby, które spełniam, bo nie widzę powodu dla którego miałabym tego nie robić. Natomiast im starsze dziecko tym chyba bardziej wymagające, nieraz chcące coś tylko dla jego widzimisię - i wtedy rozumiem, że nawet nie jest dobrze chyba dawać dziecku wszystko co chce...Co innego, że niektórych zachowań sami te dzieci od małego uczymy - jak np spanie w jednym łóżku z rodzicami. To nic dziwnego, że później ciężko przestawić...

kiedyś na zajęciach z psychologii psycholog dziecięcy mówił nam, że dziecka do roku nie da się rozpieścić można całować, przytulać i się nie rozpieści
Jasne,ze dziecko mozna nauczyć jakiegoś schematu,ale sa tez rzeczy,których dziecko potrzebuje,moja córa np. od urodzenia źle spala sama,juz w szpitalu tak było ,nikt jej niczego nie nauczył,potrzebowała bliskosci mamy -wiele dzieci tak ma. Identycznie jest z noszeniem -dziecko w brzuchu jest bujane i noszone 9 miesięcy,nic dziwnego,ze to lubi i to je uspokaja. Spanie z dzieckiem czy noszenie to nie jest zły nawyk ,to natura po prostu.
Według mnie w ogóle nie mozliwe jest rozpieszczenie dziecka przytualniem kiedykolwiek,bo jak to np. mam 2latkę tulic mniej niz kiedy była niemowlakiem? bo co?

Sądze,ze nie ma dzieci rozpieszczonych,za to całkiem sporo jest niedopieszczonych a puszczonych samopas ,byleby rodzice mieli spokój.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 12:47   #163
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Jasne,ze dziecko mozna nauczyć jakiegoś schematu,ale sa tez rzeczy,których dziecko potrzebuje,moja córa np. od urodzenia źle spala sama,juz w szpitalu tak było ,nikt jej niczego nie nauczył,potrzebowała bliskosci mamy -wiele dzieci tak ma. Identycznie jest z noszeniem -dziecko w brzuchu jest bujane i noszone 9 miesięcy,nic dziwnego,ze to lubi i to je uspokaja. Spanie z dzieckiem czy noszenie to nie jest zły nawyk ,to natura po prostu.
Według mnie w ogóle nie mozliwe jest rozpieszczenie dziecka przytualniem kiedykolwiek,bo jak to np. mam 2latkę tulic mniej niz kiedy była niemowlakiem? bo co?

Sądze,ze nie ma dzieci rozpieszczonych,za to całkiem sporo jest niedopieszczonych a puszczonych samopas ,byleby rodzice mieli spokój.
Zgadzam się (jak praktycznie zawsze) z Twoją opinią. Ja miałam tak, że myślałam, że wlasnie nie można nosić, nie można spać z dzieckiem, bo wymusza, bo się przyzwyczai itd. Pojawienie się synka wszystko pozmieniało - intuicja, przeczytanie kilku dobrych książek i wieeelu dyskusji na forum zweryfikowało wiele spraw.
Wracając do karmienia - ja wlasnie miałam nadzieję, ze uda mi się zajść w ciążę i dalej karmić synka, choć będąc z nim w ciąży miałam problemy, dlatego liczyłam się z tym, że może się okazać, że będę musiała zakończyć karmienie. Ale niestety na owulację się nie zanosi, a najbardziej mi szkoda tych miesięcy gdy nie będę karmić, a w ciąży nadal nie będę... No zobaczymy jak się to nam ułoży.
Stokrotko - inne posiłki mleczne? Tzn? Wiadomo raz dziennie kaszkę z mlekiem, ale poza tym? Jakoś nie ogarniam po prostu mleko mu podać np. z kubka? Czy jeszcze o coś innego Ci chodzi?

Edytowane przez ewelinka2210
Czas edycji: 2013-06-28 o 12:49
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 12:50   #164
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez ewelinka2210 Pokaż wiadomość
Zgadzam się (jak praktycznie zawsze) z Twoją opinią. Ja miałam tak, że myślałam, że wlasnie nie można nosić, nie można spać z dzieckiem, bo wymusza, bo się przyzwyczai itd. Pojawienie się synka wszystko pozmieniało - intuicja, przeczytanie kilku dobrych książek i wieeelu dyskusji na forum zweryfikowało wiele spraw.
Wracając do karmienia - ja wlasnie miałam nadzieję, ze uda mi się zajść w ciążę i dalej karmić synka, choć będąc z nim w ciąży miałam problemy, dlatego liczyłam się z tym, że może się okazać, że będę musiała zakończyć karmienie. Ale niestety na owulację się nie zanosi, a najbardziej mi szkoda tych miesięcy gdy nie będę karmić, a w ciąży nadal nie będę... No zobaczymy jak się to nam ułoży.
Stokrotko - inne posiłki mleczne? Tzn? Wiadomo raz dziennie kaszkę z mlekiem, ale poza tym? Jakoś nie ogarniam po prostu mleko mu podać np. z kubka? Czy jeszcze o coś innego Ci chodzi?
jogurt naturalny?dobrej jakości twaróg? serek 'bieluch'? budyń (samemu zrobiony) ,trochę tego jest,wiadomo,ze w odpowiednim czasie
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:42   #165
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

kala_20, z calego serca polecam Ci lekture ksiazki Dziecko z bliska A. Stein. Wiele Ci rozjasni, pomoze zyskac inna perspektywe. Niepotrzebnie tak wielu rzeczy sie obawiasz, tak mysle.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:29   #166
ewelinka2210
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 631
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
jogurt naturalny?dobrej jakości twaróg? serek 'bieluch'? budyń (samemu zrobiony) ,trochę tego jest,wiadomo,ze w odpowiednim czasie
Aaa - to tak, ale jak piszesz - w odpowiednim czasie. Na razie mu nabiału nie wprowadzałam, zgodnie ze schematem od 10 miesiąca - będziemy wtedy próbować. Wtedy prościej z tymi posiłkami mlecznymi będzie, dzięki
ewelinka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:57   #167
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
kala_20, z calego serca polecam Ci lekture ksiazki Dziecko z bliska A. Stein. Wiele Ci rozjasni, pomoze zyskac inna perspektywe. Niepotrzebnie tak wielu rzeczy sie obawiasz, tak mysle.
A żebyś wiedziała, że ja się mnóstwa rzeczy obawiam i jak sobie pomyślę o przyszłości to mnie nieraz przerażenie ogarnia, jak ja to wszystko ogarnę często sobie myślę, że to jak jest to przez to, że z mężem coś źle zrobiliśmy i będziemy musieli to kiedyś prostować (m. in. to spanie razem z nami, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem np. do 5 czy 6 r.ż). Nieraz sobie mówię, że mogłam odkładać dziecko do łóżeczka to może by samo spało. A ja kierowałam się własną wygodą..

dzięki za ta pozycję, na pewno poczytam
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 20:00   #168
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A żebyś wiedziała, że ja się mnóstwa rzeczy obawiam i jak sobie pomyślę o przyszłości to mnie nieraz przerażenie ogarnia, jak ja to wszystko ogarnę często sobie myślę, że to jak jest to przez to, że z mężem coś źle zrobiliśmy i będziemy musieli to kiedyś prostować (m. in. to spanie razem z nami, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem np. do 5 czy 6 r.ż). Nieraz sobie mówię, że mogłam odkładać dziecko do łóżeczka to może by samo spało. A ja kierowałam się własną wygodą..

dzięki za ta pozycję, na pewno poczytam
czytaj czytaj ,warto

Moze by samo spało a moze nie ,tego nie wiesz sa tez dzieci które do roku np śpią same a potem nie ma o tym mowy ,wcale nierzadki przypadek. Dziecko do wszytskiego dorośnie samo,serio łatwiej pogadać o spaniu we własnym łożku z 2/3/5 latkiem niż niemowlakiem
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 07:07   #169
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A żebyś wiedziała, że ja się mnóstwa rzeczy obawiam i jak sobie pomyślę o przyszłości to mnie nieraz przerażenie ogarnia, jak ja to wszystko ogarnę często sobie myślę, że to jak jest to przez to, że z mężem coś źle zrobiliśmy i będziemy musieli to kiedyś prostować (m. in. to spanie razem z nami, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem np. do 5 czy 6 r.ż). Nieraz sobie mówię, że mogłam odkładać dziecko do łóżeczka to może by samo spało. A ja kierowałam się własną wygodą..
Ja też myślałam, że córka jeszcze długo pośpi z nami, chociaż nam to nie przeszkadzał. Jednak jakiś czas temu (chyba miała 2 i 5) sama przeprowadziła się do swojego pokoju. Najpierw na drzemkę dzienną, potem na noc. Po prostu wzięła poduszkę i powiedziała, że chce spać u siebie.
Myślę, że wtedy dorosła do tego. Jednak nie rzadko trzeba w nocy wstawać do niej raz lub dwa, bo albo chce mleko, albo się przytulić. Sama nie przychodzi do nas, leży i woła.
To czym się kierowałaś, to nie wygoda, tylko odpowiedź na potrzeby twojego dziecka. Głowa do góry, jeszcze wszystko może się zmienić, nie zamartwiaj się i odpuść troszeczkę, wszystko w swoim czasie.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 20:37   #170
kasiek64
Zadomowienie
 
Avatar kasiek64
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 667
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Czy odstawienie od piersi wiązało się automatycznie z przeniesieniem dziecka do własnego łóżeczka
Moja zaczęła dopiero wtedy z nami sypiać
__________________
[*]09.08.2010-mama zawsze będzie o Tobie pamiętać Aniołku

Zosia jest już z nami
kasiek64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 23:43   #171
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A żebyś wiedziała, że ja się mnóstwa rzeczy obawiam i jak sobie pomyślę o przyszłości to mnie nieraz przerażenie ogarnia, jak ja to wszystko ogarnę często sobie myślę, że to jak jest to przez to, że z mężem coś źle zrobiliśmy i będziemy musieli to kiedyś prostować (m. in. to spanie razem z nami, bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem np. do 5 czy 6 r.ż). Nieraz sobie mówię, że mogłam odkładać dziecko do łóżeczka to może by samo spało. A ja kierowałam się własną wygodą..

dzięki za ta pozycję, na pewno poczytam
a co Ci daje takie zamarwtianie sie na zapas? chyba tylko to, ze odbiera Ci radosc zycia. Zamaist cieszyc sie chwila obecna, dzisiejszym dniem Ty koncentrujesz sie na jakichs strachach. Daj spokoj, nie szkoda CI zycia? Jakies 90% tego czego sie obawiasz pewnie w ogole nie nastapi, skad to czarnowidztwo w ogole. Moze powinnas pogadac z jakims dobrym psychologiem, przeciez to wszystko nie powinno tak wygladac-masz dziecko, zdrowe domniemywam, wszystko jest ok, a Ty sie mnostwa rzeczy obawiasz. Lęki sie leczy. Zwlaszcza gdy ma sie dziecko, zeby go tymi lękami nie zarazic.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:28   #172
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Super mamy,
czy któraś przeżywa/przeżywała niedawno odstawienie malucha od piersi?

Zakładam wątek wsparcia

Mój ssak ma ponad 10 miesięcy, od września wracam na etat i do tego czasu chciałabym odstawić dziecko. Zaczęłam wczoraj i jak się można domyślić bez entuzjazmu mojego ssaka

Jak sobie radzicie z płaczem i złością maluszka (i może swoją?)?
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:18   #173
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Ja jeszcze nie odstawiam, ale za jakieś 3 miesiące i mnie to czeka, więc chętnie poczytam
Teraz robię sobie tak jakby wstęp i staram się nauczyć samodzielnego zasypiania w łóżeczku, bo do tej pory zawsze zasypiał przy piersi i go przekładałam śpiącego.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:32   #174
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Wiem,że ktoś się pewnie czepnie, że nie taki jest temat, ale muszę.
Dlaczego powrót do pracy musi się równać odstawieniu?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:35   #175
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Wiem,że ktoś się pewnie czepnie, że nie taki jest temat, ale muszę.
Dlaczego powrót do pracy musi się równać odstawieniu?
Odstawiałam pól roku temu 30 miesięczną córkę,nie było złości ani płaczu,trochę smutku ,ale ogólnie się dogadałyśmy i poszło bezboleśnie.

autorko,jesli powrót do pracy jest główną przyczyną odstawienia,to przemyśl to jeszcze
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:39   #176
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Odstawiałam pól roku temu 30 miesięczną córkę,nie było złości ani płaczu,trochę smutku ,ale ogólnie się dogadałyśmy i poszło bezboleśnie.

autorko,jesli powrót do pracy jest główną przyczyną odstawienia,to przemyśl to jeszcze
Liczę że i u nas będzie tak - jak przyjdzie na nas pora, na razie karmię dalej
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:44   #177
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Liczę że i u nas będzie tak - jak przyjdzie na nas pora, na razie karmię dalej


no pewnie,że tak będzie,a jakby miało być inaczej ? jak dziecko i mama dojrzewają do rezygnacji z piersi to nie ma wojenki
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:53   #178
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość


no pewnie,że tak będzie,a jakby miało być inaczej ? jak dziecko i mama dojrzewają do rezygnacji z piersi to nie ma wojenki
My dojrzewamy właśnie. Tzn ja, bo synkowi to jeszcze nie w głowie
Dobry watek, mialam zakladac
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 17:12   #179
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Moim zdaniem (a mam praktykę na 2 swoich dzieci) błędem jest odstawianie od piersi "bo mama tak postanowiła". Ja czekałam na taki moment, kiedy to dziecko z jakiegoś powodu słabiej jadło np. w okresie ząbkowania i samo nie było tak chętne do piersi jak zazwyczaj, wtedy żegnało ją bez żalu i rozpaczy.

Jakkolwiek daleko mi do zagorzałej fanki karmienia piersią to nie wyobrażam sobie odstawiać dziecko 3 miesiące wcześniej niż potrzeba na "zaś" i słuchać jego płaczu o pierś, mając jednocześnie świadomość, że mam to mleko i mogę w każdej chwili dziecko przystawić...

Autorko zastanów się jeszcze raz czy wybrałaś dobry moment?
Czy dziecko umie już sprawnie jeść z butelki, czy to jego początki?
Jak do tego podeszłaś - najpierw dokarmiałaś butlą czy po prostu pewnego dnia powiedziałaś, że piersi nie będzie, od teraz butla - wtedy nie dziwne, że dziecko protestuje.
Ja bym najpierw redukowała liczbę karmień piersią na rzecz butelki dając dziecku szansę się przyzwyczaić. A pierś przez te 3 miesiące sporadycznie możesz jeszcze dać, i tak jeśli ograniczysz mocno karmienia to mleko powoli będzie zanikać i dziecko straci zainteresowanie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-06-30 o 17:14
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 17:18   #180
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Odstawienie od piersi- wątek wsparcia;)

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jakkolwiek daleko mi do zagorzałej fanki karmienia piersią to nie wyobrażam sobie odstawiać dziecko 3 miesiące wcześniej niż potrzeba na "zaś" i słuchać jego płaczu o pierś, mając jednocześnie świadomość, że mam to mleko i mogę w każdej chwili dziecko przystawić...
Mówisz o mnie? Ja nigdzie nie napisałam że odstawiłam, tylko że uczę samodzielnego zasypiania i nie wiąże się to z żadnym płaczem, bo przed spaniem jest karmione - troszkę Cię wyobraźnia za bardzo poniosła, albo przeczytałaś bez zrozumienia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2014-06-30 o 17:23
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 20:58:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.