Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 14:39   #1
anitka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17

Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?


Witam serdecznie
Ostatnio spotkałam się z twierdzeniem, że jeżeli nastolatka się odchudza to nie urosną jej piersi w czasie dojrzewania tak, jak powinny i w przyszłości, nawet jeżeli przestanie się odchudzać, nadal pozostaną niewielkie. Bardzo mnie to zmartwiło bo właśnie ja mam taki problem....mam 15 lat i od okolo 2 lat dość mocno się odchudzałam. I rzeczywiście moje piersi są bardzo małe ;( nie chcę , żeby tak pozostało, ale też nie chcę rezygnować z diety, ponieważ zależy mi , aby spróbować swoich sił w modelingu w okresie wakacji. To moje marzenie i nie chciałabym z niego rezygnować, ale martwi mnie to, że nie będę miała piersi , które też są dla mnie ważne......co mam robić? czy to w ogóle prawda?
anitka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:56   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

A masz nadwagę, że się odchudzasz?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:56   #3
anitka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

Nie mam. Chyba mam nawet niedowage ale nadal za gruba na modelke.
anitka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 18:05   #4
ewa102
Zadomowienie
 
Avatar ewa102
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 003
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

a gdzie to przyjmują modelki z niedowagą? wrzuć zdjęcia sylwetki to zobaczymy czy się na nią w ogóle nadajesz i ile masz wzrostu oraz ile ważysz?



tak,to prawda dlatego nastolatki bez nadwagi nie powinny się odchudzać
__________________





Akcja "pokaż kolana!"

czas: do maja

cel: ćwiczyć,ćwiczyć,ćwiczyć !

15km
ewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 18:42   #5
StarsBeachSunriseAndHe
Rozeznanie
 
Avatar StarsBeachSunriseAndHe
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 618
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

Masz niedowagę i się odchudzasz?!
Zacznij się martwic o swoje zdrowie, a nie biust.

A odnośnie Twojego pytania - tak, to zaszkodzi Twoim piersiom. Coś za coś. Odwiecznym problemem kobiet jest to, że chcą tracić kilogramy, ale szkoda im biustu.

P.S. Pamiętaj: o tym, czy zostaniesz modelką nie decyduje tylko waga, ale też wzrost, figura, rysy twarzy...
__________________
Na mojej wymiankowej wish znajduje się tylko jedna rzecz:
SZUKAM KSIĄŻKI "GANDŻA" autorstwa Zygmunta MUŃKA Staszczyka !!!
Jeśli ją posiadasz - DAJ ZNAĆ!

Proszę, przeszukaj swoje półki, zapytaj znajomych...

Edytowane przez StarsBeachSunriseAndHe
Czas edycji: 2014-01-10 o 18:45
StarsBeachSunriseAndHe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 20:42   #6
anitka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

Mam 177 cm i jestem dosc proporcjonalna. A co do pytania gdzie przyjmuja modelki z niedowaga - wszedzie, oprocz agencji plus size (w ktore zalapuja sie juz panie z rozmiarem 38) . I bez przesady nie jestem jakas wychudzona tylko szczupla...
anitka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 22:20   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

No tak, szukają dziewczyn skrajnie szczupłych. Niektóre mają naturalnie taką sylwetkę, inne się odchudzają. Zastanów się, co jest dla ciebie ważniejsze. Piersi to akurat nie taki problem, bo jak marzysz o modelingu to raczej lepszy jest bardzo mały biust niż odrobinę za duży. Gorzej, że lata odchudzania w wieku, w którym twoje ciało jeszcze się rozwija, wyrządzają szkody całemu twojemu organizmowi. Kości, narządy wewnętrzne, układ hormonalny, może nawet mózg.

Osobiście uważam, że jesteś za młoda, żeby dokonywać takich wyborów, ale skoro twoi rodzice czy opiekunowie ci pozwalają nie dojadać, nic nie mogę zrobić.

A w ogóle masz jakieś widoki na ten modeling? Byłaś już w jakiejś agencji i nie mówię o takich, które wszystkim dziewczynom mówią, że super, tylko potrzeba zrobić u nich sesję zdjęciową (oczywiście płatną)?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 23:30   #8
anitka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

Nie sadze abym robila sobie cos zlego. Na wakacjach wysylalam zgloszenia do roznych agencji i kilka z nich bylo zainteresowanych mna ale wtedy chyba jeszcze nie bylam gotowa. Teraz mysle ze poradzilabym sobie.
anitka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 00:23   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy stosowanie diety przez nastolatkę może spowodować że nie urosną jej piersi?

Tylko pamiętaj, żeby się nie głodzić i dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 01:23:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.