wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 15:10   #1
mnemozyne
Raczkowanie
 
Avatar mnemozyne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
Question

wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.


Witam.
Tytuł wątku może nie do końca prawidłowo sformułowany ale jednak...
mam 16 lat od 3 lat regularnie miesiączkuję. W wakacje złapałam jakąś bakterię więc udałam się do ginekologa. niestety moja mam nie mogła udać się ze mną więc poszłam sama. Kobieta-ginekolog przyjęła mnie zbadała(w zasadzie to było tylko pobranie śluzu do badań), jednak niechętnie gdyż nie było mamy. Wytłumaczyłam jej czym to było spowodowane, ale po wyniki musiałam iść już z opiekunem.
Zbliża się wielkimi krokami sylwester, wiec czas który ja i mój mężczyzna zamierzamy spędzić sami. Wiadomo w chwili przypływu emocji i uniesienia nie zawsze można zapanować nad sobą. nie chcielibyśmy potem bać się, czy może nie jestem w ciąży. nie planujemy współżycia, jednak wolimy mieć to zabezpieczenie. Prezerwatywa swoją drogą, jednak uważamy, że lepiej użyć czegoś jeszcze.
Czytałam o globulkach dopochwowych Patentex Oval. wyczytałam gdzieś również, zę prezerwatywa + pianka która mozę się wytworzyćpo rozpuszczeniu globulki mogą silnie uczulać. a tego wolałabym uniknąć. najlepiej błoby iść do ginekologa i dowiedzieć się , jaka metoda byłaby dla nas najlepsza, jednak nie wiem jak to jest: cyz po ukończeniu 16 roku życia ginekolog moze przepisać mi jakąś konkretną metodę antykoncepcji? Czy mozę mi udzielić takich rad? Czy jednak musi być przy tym prawy opiekun?
mozę jakieś wskazówki co do zabezpieczenia? chociaż ot ym jest pełno wątków, które czytałam... chodzi tu głównie o mój wiek bo nigdzie nie znalazłam ew. skutków ubocznych globulek czy innych preparatów(oprócz mozłiwosci wystapienia uczulenia)
Pozdrawiam
mnemozyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:14   #2
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

wskazowek co do zabezpieczenia jak najbardziej infpormacji na temat antykoncepcji rowniez. wystarczy zapytac jaka metode by polecil ze wzgledu na twoj mlody wiek. ja osobiscie w waszym przypadku (gdzie piszesz ze nie planujecie wspolzycia) zaopatrzylabym sie w paczke prezerwatyw. dobrze zalozone i przechowywane spełniaja swoje funcke i nie ulegaja pęknieciu. to na parwde skuteczna metoda. tabletki odradzam ze wzgledu na mlody wiek.

globułki nie sa przepisywane na recepte mozesz je sama kupic w aptece.prezerwatywy rowniez.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:31   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

Dla was idealnie byloby sie wstrzymac z sexem ale jesli juzpytasz to za duzego wyboru nie masz :prezerwatwya i globuka- na pierwsze manewry moz eokazac sie raz malo komfortowa-piana wytwarzajaca sie ,wyciekanie ,gumka jak najabrdziej chociazby ze wzgledu na choroby weneryczne .

reszta to hormony czyli:
pigulki -wiadomo hormony ,regularnosc w uzyciu,skutki ubozne -poszukaj w wyszukiwarce plus cena.
plastry tak samo jak wyzej.

i to w zasadzie wszytsko dla mlodych ludzi.

mozesz isc sama do ginekologa-zabrac chlopaka mozna tez.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 17:57   #4
mnemozyne
Raczkowanie
 
Avatar mnemozyne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

czyli ginekolog nie moze wyrzucić mnie z gabinetu i powiedzieć, zebym przyszła z rodzicem?
raczej chcemy czekaś z seksem..ale różnie bywa, wiec lepiej być przygotowanym.chyba
mnemozyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:12   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

Cytat:
Napisane przez mnemozyne Pokaż wiadomość
czyli ginekolog nie moze wyrzucić mnie z gabinetu i powiedzieć, zebym przyszła z rodzicem?
raczej chcemy czekaś z seksem..ale różnie bywa, wiec lepiej być przygotowanym.chyba
jesli dobrze trafisz to cie niewyrzuci ew. moze zasugerowac przyjscie z rodzicem ale raczej nie powinno byc problemow.

jasne ze lepiej byc przygotowanym przede wszytskim w wiedze teoretyczna o sobie i swoim ciele

idz do lekarza i nic sie nie boj ,bardzo fajnie jest spotkac mlodych ludzi ktorzy przewiduja rozne rzeczy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:53   #6
aaniaa_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 472
GG do aaniaa_aa
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

jak tak bardzo by wam sie zachcialo wspolzyc ze soba to polecam uzycie gumki wraz ze stosunkiem przerywanym w sumie dobra metoda

nie bede prawic ci moralow ze w twoim wieku to za wczesnie bo to nic nie da, jesli bedzie chcialo sie tak stac to sie stanie i juz ale warto sie zabezpieczyc jesli sie tak boicie
aaniaa_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:03   #7
mnemozyne
Raczkowanie
 
Avatar mnemozyne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

Cytat:
Napisane przez aaniaa_aa Pokaż wiadomość
jak tak bardzo by wam sie zachcialo wspolzyc ze soba to polecam uzycie gumki wraz ze stosunkiem przerywanym w sumie dobra metoda

nie bede prawic ci moralow ze w twoim wieku to za wczesnie bo to nic nie da, jesli bedzie chcialo sie tak stac to sie stanie i juz ale warto sie zabezpieczyc jesli sie tak boicie

właśnie aby dobrze się zabezpieczyć to pytam, pytam pytammożliwe, zę za wcześnie. ale to chyba kwestia tego jak się do tego przygotuję, czym to dla mnie jest i jak do tego podchodzę.

PS.
nie należy oceniać człowieka po wieku
mnemozyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 19:03   #8
mnemozyne
Raczkowanie
 
Avatar mnemozyne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
jesli dobrze trafisz to cie niewyrzuci ew. moze zasugerowac przyjscie z rodzicem ale raczej nie powinno byc problemow.

jasne ze lepiej byc przygotowanym przede wszytskim w wiedze teoretyczna o sobie i swoim ciele

idz do lekarza i nic sie nie boj ,bardzo fajnie jest spotkac mlodych ludzi ktorzy przewiduja rozne rzeczy .

dzięki za podtrzymanie na duchu
mnemozyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:44   #9
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

Cytat:
Napisane przez mnemozyne Pokaż wiadomość
czyli ginekolog nie moze wyrzucić mnie z gabinetu i powiedzieć, zebym przyszła z rodzicem?
raczej chcemy czekaś z seksem..ale różnie bywa, wiec lepiej być przygotowanym.chyba
jak niechesz sie stresowac czy cie wyrzuci czy nie to idz prywatnie wtedy nie bedzie zadnych problemow
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:41   #10
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

u pacjentów poniżej 16 roku życia lekarz ma obowiązek informować opiekunów o WSZYSTKIM co związane z dzieckiem

jeśli chodzi o jakieś poważne zabiegi to do 18 r.ż. konieczna jest zgoda opiekuna, ale na wyraźne życzenie nastolatka powyżej 16 r.ż. opiekun nie musi wszystkiego wiedzieć

inaczej mówiąc jeśli masz więcej niż 16 lat to lekarz powinien Ci udzielić wszelkich informacji i odpowiedzieć na pytania beż wiedzy i zgody rodzica

ale wiadomo, że jak lekarz nie chce to nie odpowie i nikt go do tego nie zmusi
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 17:42   #11
mnemozyne
Raczkowanie
 
Avatar mnemozyne
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 46
Dot.: wiek a to, co ginekolog moze doradzić/zrobić.

dzięki za pomoc
mnemozyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.