Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5 - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-07, 09:41   #1201
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez SzKlAnEczKaaaa1212 Pokaż wiadomość
Dziewczyny już rozpakowane a jak j Was ze spacerkami? Wybieracie się powoli? Robicie najpierw werandowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My wyszliśmy na spacer dzień po powrocie do domu 😊 teraz chodzimy codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez rzeczozn
Czas edycji: 2017-10-07 o 09:43
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 09:54   #1202
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje pomocy, bo nie wiem czy coś robię źle czy coś płakać mi się chce... Mam zalecenie wybudzac co 3h bo mała mało je. No i to mm jeśli z piersi długo nie pije. Juz pomijam kwestie mm czy kp bo to drugorzędna sprawa ale ona w ogóle się nie budzi!! Nic nie jest w stanie jej obudzić, a próbujemy wszystkiego. Jak się obudziła dałam ją do cyca a ona od cyca usypia raz dwa. No to przygotowaliśmy jej mleko, na pudełku jest porcja 90ml a ona wypiła 20 i koniec. Zrobiła przy tym piękna kupę, siku i poszła sobie spać dalej. Nie wiem co robić
Sama nie wiem co Ci doradzić.

Ale .... ja pewnie bym czekała na rozwój wydarzeń....ona jest taka mała...taki mały żołądeczek...daj jej czas....
Wiem że w Polsce straszą...ale ja rodzilam w Polsce 15 i 12 lat temu...nie dałam się...bylam twarda....ja zawsze dawałam wtedy kiedy dziecko chciało i ile chcialo.

Może ona chce wypić 60 ml na raty....20, 10, 20, 10...kto wie

Przystawiaj do cyca u tyle jak śpi ładnie i nie placze...wytrzymaj to może

Na tym etapie dokarmianie to pierwszy krok do utraty pokarmu.
Daj tyle cyca ile chce...zobaczysz że to zaprocentuje


To moja opinia...ja bym tak próbowała...ale każdy jest inny...
Idź za głosem serca i tyle

Jedno jest ważne....nie wpadaj w panikę...dziecko ma naprawdę mały żołądek póki co
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:02   #1203
karmelka2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 81
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Hej, nunny pisalas i tutaj że urodziłaś😉 dlaczego cc? 8 cm rozwarcia bez skurczy, no no jakieś bezbolesne te porody 😃

Rzeczon 80 g w dwa dni to bardzo dużo, alla pisała że rafael 120g w tydzień jak dobrze pamiętam i jest to ok.

Kurde dlaczego to karmienie jest takie trudne? Matka natura to nie do końca doskonale wymyśliła. Na pewno przy pierwszym dziecku człowiek ma większego stresa, brak doświadczenia i szybciej sięga po mm. Ja taką mądra, bo u mnie było to samo z pierwszym dzieckiem.
karmelka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:04   #1204
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Aleaa_ Pokaż wiadomość
U nas w nocy było 4h wiszenie raz na jednym raz na drugim cycku, bo głodna i głodna. Po takim maratonie przespała niecałe 3h i znowu cycamy 😁

Jak ja chcę już do domu, a tu jutro dopiero najwcześniej bilans...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobaczysz że to zaprocentuje

Będzie dobrze...tylko przetrzymaj...imo że ciężko i może niewyspana jesteś....
Uwierz że mimo że teraz Ci się wydaje że to będzie tak trwać wiecznie...to minie...kazdy dzień jest inny...kazda noc...a im dziecko większe tym łatwiej

Dziewczyny ja rodzilam w Polsce 15 lat temu i byłam zdana prawie sama na siebie.....uparlam się że dam radę...przeczytałam milion poradników laktacyjnych i się udalo
Ja i moje małe cycki dały radę.

Kluczem do sukcesu to nie wmawiać sobie że dziecko głodne....serio...bo wtedy wpadamy w panikę

Dalej sobie do kieliszka 10ml lub 20ml...zobacz jak to jest malo.... Czasami się wydaje że nie mamy pokarmu Ale takie 20ml to na bank jest i za nastepne 2 godz takie 20ml znowu będzie....

A dziecko wisi na cycu nie tulko dlatego że głodne...moze dlatego że chce być blisko
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:06   #1205
miomo
Raczkowanie
 
Avatar miomo
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 82
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Nie poddawać się z kp dziewczyny!

Zastanawiam się, jak to jest - z jednej strony piszą, że dziecko ma żołądek o pojemności paru mililitrów i parę kropel siary mu wystarczy, a z drugiej strony wymyślają, że miałoby jakimś cudem 90 ml wypić. To jest jakaś paranoja!

U mnie jest 6 dzień, do tej pory była metoda: jedna pierś, druga pierś i mm. Po prawie czterech dniach widziałam w ogóle siarę, teraz - po 5 dniach jest coś pomiędzy siarą a mlekiem i zaczyna być tego więcej. Oznacza to dla mnie tyle, że teraz odleżyn na tyłku od siedzenia dostanę, ale młody może wisieć na bufecie i spać z cyckiem ile wlezie przez następne kilka dni - dzięki temu wszystko się wyreguluje.
Chciałabym Was pocieszyć, bo pierwszy raz jest ciężki. Ja ze starszakiem byłam załamana, spłakałam się jak głupia, że nawet dziecka nakarmić nie umiem, ale udało się i po parunastu dniach to było już tylko złe wspomnienie. Jeśli po przystawieniu do obu piersi płacze, to ja osobiście daję mm. Raz wypije 20 ml, raz wypił 50 ml - nie wtrącam się, bo on sam wie, ile potrzebuje. Z każdym karmieniem ilość tego mm, które wypija na deser jest coraz mniejsza, aż w końcu sama pierś wystarcza i przy niej usypia.

Uda Wam się
miomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:14   #1206
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez miomo Pokaż wiadomość
Nie poddawać się z kp dziewczyny!

Zastanawiam się, jak to jest - z jednej strony piszą, że dziecko ma żołądek o pojemności paru mililitrów i parę kropel siary mu wystarczy, a z drugiej strony wymyślają, że miałoby jakimś cudem 90 ml wypić. To jest jakaś paranoja!

U mnie jest 6 dzień, do tej pory była metoda: jedna pierś, druga pierś i mm. Po prawie czterech dniach widziałam w ogóle siarę, teraz - po 5 dniach jest coś pomiędzy siarą a mlekiem i zaczyna być tego więcej. Oznacza to dla mnie tyle, że teraz odleżyn na tyłku od siedzenia dostanę, ale młody może wisieć na bufecie i spać z cyckiem ile wlezie przez następne kilka dni - dzięki temu wszystko się wyreguluje.
Chciałabym Was pocieszyć, bo pierwszy raz jest ciężki. Ja ze starszakiem byłam załamana, spłakałam się jak głupia, że nawet dziecka nakarmić nie umiem, ale udało się i po parunastu dniach to było już tylko złe wspomnienie. Jeśli po przystawieniu do obu piersi płacze, to ja osobiście daję mm. Raz wypije 20 ml, raz wypił 50 ml - nie wtrącam się, bo on sam wie, ile potrzebuje. Z każdym karmieniem ilość tego mm, które wypija na deser jest coraz mniejsza, aż w końcu sama pierś wystarcza i przy niej usypia.

Uda Wam się
A ja robię inaczej
Jak jedna pierś nie wystarcza...to druga.... jeżeli płacze podnoszę chodzę uspokajam... zaraz też wracam do pierwszej piersi...spowroten druga
To nic dla mnie że miękka i tylko mo wydaję że nic tam nie ma ...cos zawsze wyleci
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:22   #1207
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez SzKlAnEczKaaaa1212 Pokaż wiadomość
I ja się sobotnio witam Jestem już troszeczkę sfrustrowana, wczoraj sobie liczyłam skurcze, były na prawde ladne co 10 minut i już się ucieszyłam a za chwilę wszystko ucichło i poszłam spać
Aguleekk trzymam kciukasy za wywoływanie. Zdawaj relacje jak coś się zacznie dziać bo też chyba będą u mnie wywoływać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nudy... miałabym oxy od rana ale wszystkie sale pogodowe zajęte i tak sobie czekam. Pewnoe dziś nic z tego

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Ale ze mnie gapa, napisalam na fb a tu zapomnialam. Dla tych ktore sa poza fb, urodzilam w koncu przez cc, po ponad 3 godzinach, a do szpitala trafilam bez wiekszych boli z 8 cm.rozwarciem jak juz bede w domu to wam skrobne wiecej, co i jak wygladalo gdybyscie byly ciekawe pamietacir moje rozkminy szpitalne? Jednak mamy szczescie, trafilismy do szpitala w ostatni dzien przed dezynfekcja, a rodzilam i cc mialam ze swoim lekarzem prowadzacym, cud miod

Polecam majtki z canpolu wielorazowe, dla mnie super, podklady bella tez spoko, a czesc rzeczy ktore zabralam w ogole mi sie nie przydaly. Wracam do zycia, umylam wlosy!
Np. co Ci się w ogole nie przydało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 10:26   #1208
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Zadam tutaj też pytanie. Od rana mam taki wystający, nabrzmiały pępek, który mnie boli. Czy to normalne? Zaczynam się martwić, że na koniec jeszcze mi jakaś przepuklina wyszła
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:29   #1209
miomo
Raczkowanie
 
Avatar miomo
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 82
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez alla83 Pokaż wiadomość
A ja robię inaczej
Jak jedna pierś nie wystarcza...to druga.... jeżeli płacze podnoszę chodzę uspokajam... zaraz też wracam do pierwszej piersi...spowroten druga
To nic dla mnie że miękka i tylko mo wydaję że nic tam nie ma ...cos zawsze wyleci
Alla, było ćwiczone w obu przypadkach - starszy wył, ja wyłam razem z nim. Ważył 4200, poleciał bardzo z wagi i te mityczne parę kropel absolutnie nie wystarczyło. Teraz przystawiałam, zaciskałam zęby i młody miał ciągnąć. Jeśli coś poleciało - doskonale, ale mm jako uzupełnienie miałam. Super sprawdził się ten system z drenami medeli i dzisiaj już od północy bez mm jesteśmy.
miomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:35   #1210
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Hej mam chwilkę to pisze opis porodu. Większość rzeczy wiecie z relacji na żywo więc w czwartek o 17 po konsultacji z moim ginem pojechałam na IP bólem kości lonowej. Od razu przyjęli mnie na oddział z podejrzeniem rozjescia spojenia lonowego. Jeszcze na izbie przyjęć miałam zrobione ktg,na którym wyszły nie małe skurcze, których w ogóle nie czułam, więc się nie przejęłam, stwierdziłam że że stresu. Jak już byłam na oddziale zaczęłam czuć skurcze, tak koło 19, ale normalnie funkcjonowalam i gadałam z dziewczynami. Koło 20 zaczęło już dość boleć, zaczęłam liczyć skurcze, były co 5 minut. Zgłosiłam do położonej, ale wg niej to miało trwa jeszcze nawet 3 dni, więc nawet mnie nie zabadala. Mnie bolało coraz bardziej, ale dalej co 5 minut, na sali mieliśmy piłkę więc zaczęłam skakać. O 22 dziewczyny szły spać,a mnie już dość konkretnie łapało, więc wyszłam na korytarz z ta piłka, i tak na zmianę chodziłam i skakalam. Położna mnie zabadala, nie pamiętam ile było, ale wysłała mnie pod prysznic. Tak zrobiłam, pół godziny byłam pod prysznicem. Potem już koło 24-1 szły mi bóle krzyżowe, więc poszłam i powiedziałam że już jestem w zasadZie pewna że rodzę. Rozdarcie było wtedy na 3cm, zrobiła mi lewatywe i kazała dzwonić po męża. Weszłam na sale po rzeczy i tam zwymiotowalam kilka razy, zrobiła się lekka panika, szybko kazała mi jechać windą na porodowke,bo wymioty oznaczają rozwieranie.na dole miałam już 5cm, przyjechał mąż, kazali mi leżeć 30 minut pod ktg i to był koszmar. Skurcze pisały w okolicach 60-70, zwatpiii że w ogóle z takimi skurczami urodzę, a mnie już skrecalo po prostu. Po ktg znów poszłam pod prysznic, skurcze cały czas w okolicach 3-4minut. Bujalam się przy łóżku, kucalam żeby mała niżej zeszła, skakałam na piłce. Rozwarcie skakalo tak co 2cm, zatrzymało się ba 9cm, po kilku skurczach położna zaproponowała prZebicie pęcherza,zgodziłam się ale nie było to proste. Po przebiciu było już 10cm, ale nie czułam parcia :O położna mi kazała przec mimo wszystko, nie było to proste,ale parlam z całych sił i okropnie krzyczałam. Po 23minutach parcia, dokładnie o 4:33 Lilka była już z nami. Okazało się że położna mi mówiła że miałam przestać przec, a przez ten mój krzyk nie słyszałam :/ i popekalam trochę, ale ponoć mniej niż gdybym miała być nacieta,no ale mogło być bez niczego :/ nie chciałam dać przez 2h dziecka do wazenia i mierzenia, ale po urodzeniu łożyska dostałam krwotok, więc zabrali Lilke i mąż musiał wyjść, a wokół mnie zaczęli biegać, od razu dostałam dwie kroplówkę w swą wenflony, zastrzyk jakiś, kosmos. Straciłam dużo krwi, dopiero dziś mogłam sama wstać z łóżka, morfologia mi poleciała w dół, dostaje witaminy i żelazo. Dziś Lili już schodzi opuchlizna i sinizna, cycamy się ale narazie kiepsko z sytoscia, ale pracujemy nad tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:38   #1211
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 852
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

U mnie mała obudziła się sama! po 3,5 godzinie akurat jak się zbieraliśmy do budzenia jej. Wisiała godzinę, potem się patrzyła, potem coś ciumkała i tak zeszły 2 godziny i zasnęła. U mnie nawał dalej, piersi ciężkie, wielkie, trochę bolą. Na razie pomagają zimne okłady trzymane po 20 minut. Zobaczymy jak będzie dalej. Jest trochę lepiej niż było w nocy

Starszak na razie fajnie reaguje, głaszcze często dzidzię, opowiada w co jest ubrana i gdzie leży. Oby tak dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 10:43   #1212
buzn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 788
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez very niceee Pokaż wiadomość
Tez kupilam femaltiker i dodatkowo pić duzo wody i laktacja powinna ruszyć. Tak na sr mówiła położna.

Trzymajcie się dziewczyny i wiadomo, ze nic na siłę. Buzn, a ty masz doradcę laktacyjnego? Ja tez będę walczyć o KP, ale jakby dziecko miało być głodne to bez wahania podam mm.
Nie nie mam. Kupiłam femaltiker i trzy jednorazowe mleka. Daje sobie jeszcze szansę. Do ważenia we wtorek, choć mąż zważył go na wadze kuchennej i ma 3320 jak wychodziliśmy było 3070

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez SzKlAnEczKaaaa1212 Pokaż wiadomość
Dziewczyny już rozpakowane a jak j Was ze spacerkami? Wybieracie się powoli? Robicie najpierw werandowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie robię werandowania, we wtorek po 14 dniach pójdę na 30 minut, akurat spacerkiem na ważenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buzn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:50   #1213
Aneu8899
Rozeznanie
 
Avatar Aneu8899
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 591
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Aphrael zazdroszczę nawału... Ja go nie mam i juz chyba nie będę miała mimo że dzieciak mi ssie i dodatkowo pobudzam metodą 7-5-3. Ale u mnie to na razie wygląda cały czas jak siara a nie mleko. Ula jadła przez około 1h piersi i juz byłam ucieszona poszliśmy spać, nastawiłam budzik na karmienie ale ona obudziła się pierwsza, histeria, przeraźliwy płacz, cyca nie chciała w ogóle, no i dałam jej butlę, wypiła 30. A jaka była szczęśliwa po wypiciu. Po kp tak nie ma. Wiec mi się wydaje, że ona albo w ogóle nic nie pije z piersi albo bardzo mało i się głodzi. No trudno, chciałam karmić piersią ale nic na siłę, nie będę przegładzać dziecko a intuicja mi mówi, że właśnie to zrobię upierając się na samo kp.

Pierwsza noc za nami, oczywiście spała z nami w łóżku. Zaczęłam płakać jak ją odlozylismy do łóżeczka. I to była najpiękniejsza noc w moim życiu, ja ona i mąż 😍😍😍
Moim zdaniem mała się do butli przyzwyczaia bo lepiej leci i dlatego piersi nie chce. Przy piersi się musi namęczyć. Takie dzieciaki są mega cwane już. Proponuję doradcę laktacyjnego

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
U mnie nudy... miałabym oxy od rana ale wszystkie sale pogodowe zajęte i tak sobie czekam. Pewnoe dziś nic z tego


Np. co Ci się w ogole nie przydało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nunny opisała wszystko na face.


U mnie też nudy. Czytam was i mi się przypomina jak to było z starszakiem. Tu boli, tu cycki, tu dziecko płacze. Wszystko jest trudne i tak się bójmy o te nasze kruszynki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aneu8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:52   #1214
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
U mnie nudy... miałabym oxy od rana ale wszystkie sale pogodowe zajęte i tak sobie czekam. Pewnoe dziś nic z tego


Np. co Ci się w ogole nie przydało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O niee! Wspolczuje... Człowiek się na coś nastawi i nici...
A jak sie czujesz?
Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Zadam tutaj też pytanie. Od rana mam taki wystający, nabrzmiały pępek, który mnie boli. Czy to normalne? Zaczynam się martwić, że na koniec jeszcze mi jakaś przepuklina wyszła
U mnie pępek co prawda nie jest wystający, ale na pewno wrażliwy. Ogólnie brzuch mam wrażliwy na dotyk i wszystko mnie boli. Masz możliwość zadzwonić do lekarza? Może on coś poradzi. Ale nie przejmuj się na zapas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 10:59   #1215
kasiastka
Raczkowanie
 
Avatar kasiastka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Dziewczyny, mam jutro dwie wizyty gości, a wkrótce po porodzie tych wizyt pewnie będzie więcej. I tu moje pytanie: ma któraś jakiś przepis na SZYBKIE ciasto, który zawsze wychodzi, a goście się nim zajadają?

Ostatnio robiłam 3bit z przepisu którejś z Was, teściowa i mąż chwalili mnie przez dwa dni, ale trochę za dużo miksowania przy nim. Szukam czegoś szybszego
kasiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 11:02   #1216
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Adhoc,dobrze się czuje,przysypiam co jakiś czas żeby mieć siły w razie co i żeby czas szybciej leciał. Ale no to fakt, nastawilam się. Nie pozwolili mi jeść już no ale nie wiadomo czy dzis cos wypali bo chyba np. wieczorem nie wywołują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 11:04   #1217
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

No z tego co kojarze u znajomych ktorych wywolywali to zaczynają raczej rano... Ale nie wiem. W kazdym szpitalu może być inaczej. Kurde. Trzymam kciuki zeby może samo się zaczęło 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 11:11   #1218
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Lynn, u mnie też czasem wystaje pepek, zalezy jak się mala ułoży.

co do karmiena piersią: trudny temat , ale po pierwsze nie możemy się stresowac bo dzecko to czuje, tak jak dziewczyny pisały żołądeczek dziecka jest malutki , dajcie sobie troche czasu.
ja też bede walczyć o kp

kasiastka może tu cos znajdziesz, wypieki z tej strony zawsze mi wychodzą http://www.mojewypieki.com/kategoria...zybkie-wypieki

ja dziś poszłam na łatwizne sernik na zimno z galaretka na biszkopcie, zamierzam sie nażreć przed szpitalem
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 11:43   #1219
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez miomo Pokaż wiadomość
Alla, było ćwiczone w obu przypadkach - starszy wył, ja wyłam razem z nim. Ważył 4200, poleciał bardzo z wagi i te mityczne parę kropel absolutnie nie wystarczyło. Teraz przystawiałam, zaciskałam zęby i młody miał ciągnąć. Jeśli coś poleciało - doskonale, ale mm jako uzupełnienie miałam. Super sprawdził się ten system z drenami medeli i dzisiaj już od północy bez mm jesteśmy.
Super❤
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-07, 11:44   #1220
miomo
Raczkowanie
 
Avatar miomo
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 82
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiastka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jutro dwie wizyty gości, a wkrótce po porodzie tych wizyt pewnie będzie więcej. I tu moje pytanie: ma któraś jakiś przepis na SZYBKIE ciasto, który zawsze wychodzi, a goście się nim zajadają?

Ostatnio robiłam 3bit z przepisu którejś z Was, teściowa i mąż chwalili mnie przez dwa dni, ale trochę za dużo miksowania przy nim. Szukam czegoś szybszego
http://whiteplate.com/2009/05/chlebe...y-sophie-dahl/

Ciasto bez miksowania. Można pokruszonych orzechów dodać lub wiórków kokosowych - 5 minut roboty, godzina w piekarniku.
miomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 11:48   #1221
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

[1=cb88dba0fc36678caba5734 659402cd6408543f4;7777272 6]U mnie mała obudziła się sama! po 3,5 godzinie akurat jak się zbieraliśmy do budzenia jej. Wisiała godzinę, potem się patrzyła, potem coś ciumkała i tak zeszły 2 godziny i zasnęła. U mnie nawał dalej, piersi ciężkie, wielkie, trochę bolą. Na razie pomagają zimne okłady trzymane po 20 minut. Zobaczymy jak będzie dalej. Jest trochę lepiej niż było w nocy

Starszak na razie fajnie reaguje, głaszcze często dzidzię, opowiada w co jest ubrana i gdzie leży. Oby tak dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Może troszke...troszeczke odciagnij żeby ulżyć...lepsze to niż masz dostać zapalenia
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:09   #1222
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez karmelka2017 Pokaż wiadomość
Hej, nunny pisalas i tutaj że urodziłaś😉 dlaczego cc? 8 cm rozwarcia bez skurczy, no no jakieś bezbolesne te porody 😃.
Cc zrobili bo dziecku spadalo tetno, wyciagneli go bardzo zmeczonego.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:15   #1223
SzKlAnEczKaaaa1212
Rozeznanie
 
Avatar SzKlAnEczKaaaa1212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 649
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Adhoc,dobrze się czuje,przysypiam co jakiś czas żeby mieć siły w razie co i żeby czas szybciej leciał. Ale no to fakt, nastawilam się. Nie pozwolili mi jeść już no ale nie wiadomo czy dzis cos wypali bo chyba np. wieczorem nie wywołują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ty się biedna dzisiaj przegłodzisz a może się okazać że nic z tego? Bez sensu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzKlAnEczKaaaa1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:19   #1224
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

A robiliście plan porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:29   #1225
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiastka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jutro dwie wizyty gości, a wkrótce po porodzie tych wizyt pewnie będzie więcej. I tu moje pytanie: ma któraś jakiś przepis na SZYBKIE ciasto, który zawsze wychodzi, a goście się nim zajadają?

Ostatnio robiłam 3bit z przepisu którejś z Was, teściowa i mąż chwalili mnie przez dwa dni, ale trochę za dużo miksowania przy nim. Szukam czegoś szybszego
Polecam brownie z kwestii smaku KLIK zawsze wychodzi a goście chcą przepis za każdym razem Ja nie dodaję orzechów.

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
A robiliście plan porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie.. Mam nadzieję, że będzie czas choć na szybko zaznaczyć po przyjeździe do szpitala na czym mi zależy czyli - poród aktywny (jeśli tylko nie będzie przeciwwskazań wolałabym aktywnie przejść 1 fazę porodu) i kwestia skóry do skóry bo słyszałam, że co raz rzadziej te 2h dziecko leży u mamy no i ewentualnie kwestia znieczulenia żeby jakieś tam dodatkowe badania zrobili jeśli bym się decydowała.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

A tak w góle to się nie przywitałam więc witam się sobotnio :P Wyprasowane, zmywarka chodzi, pralka chodzi a ja kawkuję . Noc o wiele bardziej znośna niż wczorajsza. Obiad na mieście więc dziś się tą kwestią nie przejmuję.

Dziewczyny co do karmienia piersią...nie mam doświadczenia ale życzę Wam przede wszystkim wytrwałości i mało łez, dużo wiary że się uda
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:39   #1226
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez aniamelisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie poddawajcie się, nawał nie pojawi się odrazu, po tygodniu dwóch będzie wam tryskalo na wszystkie strony 😁
Bardzo ale to bardzo polecam herbatkę dla karmiących z Herbapolu. Mi pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też piłam tą herbatkę nie wiem czy pomogła, napewno nie miałam nawału pokarmu i mnie to płynnie poszło
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:48   #1227
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
A robiliście plan porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak przyjęli mnie w poniedziałek na oddział to dali mi do wypełnienia plan porodu. Ale plan to jedno, a życie i tak pisze swój scenariusz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:50   #1228
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Cc zrobili bo dziecku spadalo tetno, wyciagneli go bardzo zmeczonego.
Wiem coś na ten temat.... trochę przykro że nie mogło się skończyć sn...ale co zrobić tal czasem bywa

Najważniejsze że nasze dzieciaki całe i zdrowe
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 12:59   #1229
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiastka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jutro dwie wizyty gości, a wkrótce po porodzie tych wizyt pewnie będzie więcej. I tu moje pytanie: ma któraś jakiś przepis na SZYBKIE ciasto, który zawsze wychodzi, a goście się nim zajadają?

Ostatnio robiłam 3bit z przepisu którejś z Was, teściowa i mąż chwalili mnie przez dwa dni, ale trochę za dużo miksowania przy nim. Szukam czegoś szybszego
Błyskawica. Ale ja bez kokosu robiłam.
https://gotujmy.pl/szybkie-ciasto-z-...is,134668.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 13:01   #1230
weenie
Raczkowanie
 
Avatar weenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Aphrael zazdroszczę nawału... Ja go nie mam i juz chyba nie będę miała mimo że dzieciak mi ssie i dodatkowo pobudzam metodą 7-5-3. Ale u mnie to na razie wygląda cały czas jak siara a nie mleko. Ula jadła przez około 1h piersi i juz byłam ucieszona poszliśmy spać, nastawiłam budzik na karmienie ale ona obudziła się pierwsza, histeria, przeraźliwy płacz, cyca nie chciała w ogóle, no i dałam jej butlę, wypiła 30. A jaka była szczęśliwa po wypiciu. Po kp tak nie ma. Wiec mi się wydaje, że ona albo w ogóle nic nie pije z piersi albo bardzo mało i się głodzi. No trudno, chciałam karmić piersią ale nic na siłę, nie będę przegładzać dziecko a intuicja mi mówi, że właśnie to zrobię upierając się na samo kp.

Pierwsza noc za nami, oczywiście spała z nami w łóżku. Zaczęłam płakać jak ją odlozylismy do łóżeczka. I to była najpiękniejsza noc w moim życiu, ja ona i mąż

Jakbym czytała o sobie. U nas tez pierwsza noc za nami, mała dokarmianą mm bo na piersi się nie najada, tez mam tylko siare. Eh normalnie tak się cieszyłam wczoraj na powrót do domu a dziś dołek bo w szpitalu chociaż całodobowa pomoc w razie potrzeby. Aż się popłakałam ale chociaż położna dziś przyjdzie to może coś podpowie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez weenie
Czas edycji: 2017-10-07 o 13:08
weenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-31 08:35:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.