Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-07, 13:22   #211
Martynus91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez MiciaKicia Pokaż wiadomość
można mieć 3 warunki .. ale je sli jest to PNJ to wtedy mniej bo jego "waga" jest większa.. ale jakieś luźniejsze przedmioty to 3 mozna miec

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------


na wizażu sie nie sprzedaje więc radzę to usunąć bo Cię zbanują

Spokojnie, jestem na 3 roku germanistyki zaocznej, dziewczyna u mnie w grupie miała zgodę na 6 warunków z 2. roku :O:O Ale nie zdała warunku teraz w styczniu z PNJN i cofa się o rok.
Martynus91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:02   #212
Edi 36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Witam Wszystkich!
Bardzo proszę o opinie osoby, które studiują germanistykę od podstaw! Czy warto? Jak wyglądają studia ? Czy pierwszy rok jest całkowicie po polsku? I wogóle o wszystkim proszę pisać!!!

Edi
Edi 36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 16:26   #213
Monessiny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Witam. Mam kilka pytań odnośnie studiowania na WSF we Wrocławiu.

Chciałabym poznać opinie osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni. Czy faktycznie studiowanie tam jest warte swojej ceny? Czy są problemy z dostaniem się? Jak oceniacie kadrę profesorską? Czy poziom jest wysoki?

Szczególnie interesuje mnie opinia na temat studiów dwujęzycznych, czyli język+język. Zastanawiam się nad podjęciem takowych, a dokładniej studiowania języka angielskiego z językiem hiszpańskim (od podstaw) bądź niemieckim (od podstaw).

Z góry przepraszam jeśli podobny temat już powstał, ale nie mogłam znaleźć nic, co zaspokoiłoby moją ciekawość. Proszę też o odzew osoby, które rozważają studiowanie na tej uczelni.
Monessiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:36   #214
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Z tego co ja słyszałam to nie ma problemów z dostaniem się, ale pewności nie mam, bo to informacja zasłyszana od kolegi już jakiś czas temu.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:02   #215
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Wydaje mi się że nie ma trudności z dostaniem.
Jak byłam na dniach otwartych to gościu który to prowadził mówił że kto pierwszy ten lepszy, dopóki będą mieli miejsca to będą przyjmować.
Dzisiaj składałam papiery i pani w sekretariacie powiedziała, że po dwóch tygodniach wyślą mi umowę, potem dostane nr konta na które trzeba wpłacić wpisowe i będę już ich studentką.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:17   #216
Monessiny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że nie ma trudności z dostaniem.
Jak byłam na dniach otwartych to gościu który to prowadził mówił że kto pierwszy ten lepszy, dopóki będą mieli miejsca to będą przyjmować.
Dzisiaj składałam papiery i pani w sekretariacie powiedziała, że po dwóch tygodniach wyślą mi umowę, potem dostane nr konta na które trzeba wpłacić wpisowe i będę już ich studentką.
Ja się dzisiaj rejestrowałam przez internet, bo niestety na razie mieszkam daleko od Wrocławia, ale mam nadzieję, że problemów z przyjęciem nie będzie.

Mimio8, a na jaki kierunek się zdecydowałaś?
Monessiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 10:47   #217
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Filologia hiszpańska+ angielski jako dodatkowy
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 21:44   #218
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Hej. Też się zarejestrowałam już na wsf - filologia angielska z germańską
poczytałam opinie i są skrajne, najlepiej samemu się przekonać, zresztą pewnie spodoba mi się tam

fajnie by było jakby ktoś kto tam studiuje napisał jakie są książki na pierwszy semestr, bo przez wakacje co nieco bym przejrzała.
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 21:47   #219
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Zarekrutowałam się na filologię angielską z germańską
Jest tu może ktoś kto studiuje ten kierunek i mógłby napisać jakie są książki na pierwszym semestrze? Bo przejrzałabym coś w wakacje
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 19:34   #220
agata_pop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Witam, posiadam solidne notatki i pomoce naukowe z 3 lat studiów na WSF filologia angielska: 2010-2013. kontakt: fanka_franka7@o2.pl
agata_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:03   #221
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

hej odświeżam temat. Zaczęłam studia na kierunku filologia hiszpańska niestacjonarnie. Czy ktoś już studiował ten kierunek? Czy w styczniu są egzaminy z PNJ? Bo nie wiem jakiego poziomu mogę się spodziewać...
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 14:00   #222
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Podbijam, czy sa tu gdzies osoby, ktore predzej sie wypowiadaly w tym temacie?
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 11:15   #223
Paris167
Raczkowanie
 
Avatar Paris167
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 106
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez maaite Pokaż wiadomość
Podbijam, czy sa tu gdzies osoby, ktore predzej sie wypowiadaly w tym temacie?
Jestem już na szczęście na 3 roku na filologii hiszpańskiej na wsf. Cieszę się, że moje studia już zbliżają się do końca. Nie żałuję tych 3 lat, ale z roku na rok szkoła traci w moich oczach. W tym roku wprowadzono bardzo dużo zajęć w elearningu. Podczas gdy wykłady w elearningu nie są dużo gorsze od wykładów na żywo, traci się tylko możliwośc interakcji z profesorem, zyskuje natomiast możliwość przejrzenia wykładu kilkakrotnie. Jednak ćwiczenia w elearningu ze sprawności i gramatyki to dla mnie spora przesada. Mnie to dotknęło dopiero na 3 roku, więc jakoś dam sobie radę, ale gdybym miała zaczynać od nowa z perspektywą najważniejszych przedmiotów w elearnigu myślę, że dałabym sobie spokój z tą szkołą. To wielka strata i moim zdaniem wpływa na obniżenie poziomu nauczania i umiejętności zdobywanych przez studentów. Szczególnie gdy ktoś studiuje filologię od podstaw i nie ma na co dzień kontaktu z danym językiem. Połowę sprawności mamy w realu i ograniczają się one do wypisywania słówek i synonimów do nich. W elerningu natomiast są dodatkowe ćwiczenia nie oparte na ćwiczeniach podręcznikowych, luźno związane z tematem tylko. Ja w tym roku mam 8 przedmiotów w elearningu i w prawie każdym nowy temat dodawany jest raz w tygodniu, co oznacza, że ciągle mam coś do zrobienia, co przy pracy na etat i innych obowiązkach jest dość frustrujące. Z elearningu są niezadowoleni zarówno studenci jak i wykładowcy, ale władze za pewne zacierają ręce bo szkoła generuje mniej kosztów przy tych samych przychodach.
W tym roku zredukowano spotkania zaocznych w semestrze o jeden zjazd w porównaniu z latami poprzednimi, a studia kosztują tyle samo. Kolejna oszczędność dla wsf, a dla studentów więcej pracy w domu.
Paris167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 15:39   #224
gosssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

poważnie - jedna godzina sprawności stacjonarnie i jedna w e-learningu? to faktycznie duża zmiana... chociaż dla niestacjonarnych to może i lepiej?
ja swoją przygodę z wsf'em mam już za sobą i dobrze wspominam tą szkołę, mimo paru wpadek, niedomówień i jednej mało zachęcającej do nauki pani magister od sprawności na pierwszym roku (już tam nie pracuje, więc nie ma problemu
jeśli chodzi o PNJ to zawsze są pod koniec roku, czyli tylko w sesji letniej, chyba że się ich nie zaliczy. Ogólnie są trzy cześci: pisemny, ustny i słuchanie (na pierwszym roku słuchania chyba nie było, nie pamiętam).
Polecam często powtarzać sobie słówka/zwroty z książki, zwłaszcza na niestacjonarnych, bo wtedy kontakt z językiem jest jednak mniejszy. A egzaminy łatwe nie będą jeśli się nie opanuje większości materiału z książki. Zakreślajcie sobie wszystkie słówka, których nie rozumiecie, nawet z treści zadań, bo są tacy wykładowcy którzy o nie zapytają
Największy przesiew jest po pierwszym i drugim semestrze, ale to wynika z różnych przyczyn. Jeśli macie więcej pytań to piszcie
gosssssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 10:55   #225
agnik14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Wlaśnie zrezygnowałam z tej szkoły po dwóch miesiącach. Totalne nieporozumienie. Wybrałam się tam, gdyż oferowali lektorat z chińskiego, na którym mi bardzo zależało. Jednak jak na złość został zamknięty po miesiącu, bo "..za mało osób i się nie opłaca". Wysłałam czesne przelewem, który spóźnił się 2 dni a już dostałam do domu 2 listy polecone z wezwaniem do zapłaty, groźbę skreślenia z listy studentów oraz zgłoszenie sprawy do prawnika i sądu..za głupie 2 dni. Książek nie można wypożyczyć do domu, tylko na miejscu. Wykładowca od gramatyki praktyczniej zastanawiał się, jak wypowiedzieć proste słówko..na konwersacjach zamiast rozmawiać, jak mówi sama nazwa robiliśmy głupie kserówki jak małe dzieci. PRAWDA JEST TAKA, ŻE WSZYSCY SĄ MILI PRZY JAK SIĘ CHCESZ ZAPISAĆ. Potem Panie wypraszają z dziekanatu i każą przyjść potem, bo teraz nie mają czasu. Naliczanie dodatkowych opłat to też nie nowość. Moim zdaniem to szkoła dla bogatych rozpieszczonych imprezowiczów, którzy podchodzą do tego 'na lajcie', dla ludzi z ambicjami ta szkoła to marnowanie czasu i nerwów.
NIE POLECAM!!
agnik14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:55   #226
gosssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez agnik14 Pokaż wiadomość
to szkoła dla bogatych rozpieszczonych imprezowiczów, którzy podchodzą do tego 'na lajcie', dla ludzi z ambicjami ta szkoła to marnowanie czasu i nerwów.
całkowicie nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem... jeśli ukończyłabyś choćby semestr zauważyłabyś, że duża część ludzi studiuje i pracuje żeby opłacić sobie czesne. W przeciwieństwie do większości szkół wyższych tutaj musisz pojawiać się na zajęciach i nie dostaniesz zaliczenia za nic.
Postudiujesz dłużej to zobaczysz, że "miła pani w dziekanacie" to zjawisko rzadsze niż kometa, a w porównaniu do państwowych uczelni te na wsf-ie nie są takie złe...
jasne, że nie jest tak kolorowo jak na ulotkach, szkoła ma swoje wady, ale ludzie którzy wiedzą czego chcą mogą to tu znaleźć
gosssssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 17:41   #227
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Mam jeszcze pytanie do osób, które studiują lub studiowały na tej uczelni. Czy po pierwszym semestrze są jakieś trudne egzaminy? Jeśli się ich nie zda, to warunek czy jak to wygląda? Znajoma, która tam studiuję powiedziała mi, że jak się nie zda to musisz powtarzać semestr. Więc jestem trochę przerażona, bo fonetyka hiszpańska do najłatwiejszych jak dla mnie nie należy
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:22   #228
gosssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

są spokojnie do zaliczenia, jeśli nie usiądziesz do tego ostatniego dnia
wtedy jest poprawka w sesji zimowej, a jesli tego nie zaliczysz to wtedy warunek. semestru chyba nie musisz powtarzać, tylko zaliczyc egzamin, tak jest tylko jesli nie pójdzie Ci pod koniec roku na PNJ-tach (tylko wtedy powtarza się cały rok)
oj, uwierz na słowo, że fonetyka hiszpańska jest najłatwiejsza z możliwych, trzeba ją tylko trochę oswoić
gosssssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:21   #229
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

a jak się nie zaliczy jakiegoś ćwiczenia z PNJ, dajmy na to fonetyki w semestrze zimowym, nawet po poprawce się nie zda i ma się warunek to wtedy w letnim nie można iść na fonetykę 2, czy jak to jest nazwane, w sensie, nie można kontynuować dalej fonetyki tylko ma się półroczną przerwę i wraca się potem znowu od początku?

i ile można nie zdać przedmiotów? np. z ćwiczeń czy z tych wykładów? żeby nie powtarzać roku
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 09:30   #230
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Zastanawiam się na podjęciem studiów na tej uczelni w trybie e-lerningowym i nie wiem jak to będzie wyglądać, studiował ktoś z Was w tym trybie? Nie mieszkam w Pl, interesuje mnie kierunek język- język.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:40   #231
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

nie da się przez e-learning. Niektóre przedmioty są w takim trybie, na wszystkie ćwiczenia trzeba chodzić.
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 21:50   #232
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

wiecie może ile kosztuje warunek? Niestety myślę, że nie zdam fonetyki Uczę się jak głupia, a i tak średnio mi to idzie. Więc już myślę nad warunkiem. A nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 07:01   #233
Paris167
Raczkowanie
 
Avatar Paris167
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 106
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez maaite Pokaż wiadomość
wiecie może ile kosztuje warunek? Niestety myślę, że nie zdam fonetyki Uczę się jak głupia, a i tak średnio mi to idzie. Więc już myślę nad warunkiem. A nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje
Warunek nic nie kosztuje, ale spokojnie jak nie zaliczysz to masz jeszcze poprawkę. Uczysz się z książki Nowikowa "Fonetyka hiszpańska" jeśli jej nie masz to polecam poszukać - w necie znjadziesz w pdfie bo tam jest wszytsko wyjasnione.
Paris167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:08   #234
maaite
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 75
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

na pewno jest darmowy? nie chcę mi się wierzyć. Wszędzie jest przecież płatny... Uczyłam się już z tego, ale nie wiem nadal kiedy zaznacza się akcenty graficzne i dzielenia na sylaby. Muszę tam poczytać.
maaite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:44   #235
Matheleine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 11
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Chyba wystarczająco płaci się za studia, więc spokojnie - warunek jest darmowy. Na szczęście nie mówię tego z własnego doświadczenia, ale jestem zorientowana, bo wiele osób miało problem z łaciną. Jeśli mogę coś poradzić, osłuchaj się i powtarzaj sobie na głos, a potem na egzaminie zrób to samo. Domyślam się z kim masz zajęcia i uwierz mi - wszystko jest do przejścia, nic ponad program nie pojawi się na egzaminie, jednak będzie wszystko, co przerabialiście. Powodzenia!
Matheleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:21   #236
Nullek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Question Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Hej zastanawiam się nad studiami na tej uczelni, germanistykę z hispanistyką, język+język. Jednak mam pewne obawy, czy nie lepiej wybrać jakiejś uczelni państwowej. Niestety w moim przypadku w grę wchodzą tylko studia w trybie zaocznym a interesuje mnie studiowanie dwóch język obcych, dlatego pomyślałam właśnie o tej uczelni.
Czy mógłby ktoś coś doradzić? Może jakaś inną uczelnię? będę bardzo wdzięczna. pozdrawiam
Nullek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 23:37   #237
julsonkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

wybiera sie może ktoś od października na fil ang od podstaw + hiszpański w opcji jezyk+jezyk ?


ps;jak wygladają studia od podstaw ?
julsonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:06   #238
Martynus91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Ja kończę właśnie licencjat z germanistyki od podstaw w WSF w trybie zaocznym.
Studiowałam opcję język+język (angielski).

Panie w dziekanacie są bardzo uprzejme jak dla mnie, wykładowcy na mojej filologii również, poza Panią mgr, z którą mieliśmy sprawności zintegrowane na II roku - koszmar.
Mgr nie będę tutaj robić, ale tylko dlatego, że drogi życiowe pokierowały moje życie zawodowe w kierunku innym niż język, jednakże naukę w WSF wspominam bardzo dobrze. Co prawda czesne było wysokie ale i poziom nauczania był wysoki i trzeba było chodzić na zajęcia i ostro zakuwać by zaliczyć. Ja niestety powtarzałam jeden semestr, ponieważ nie zaliczyłam PNJN na 3 roku z powodów osobistych, także jak widać nie ma zasady, że się płaci i zdaje :P
Jakby ktoś miał pytania odnośnie filologii germańskiej od podstaw to chętnie odpowiem.
Martynus91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 16:27   #239
julsonkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Martynus91 . na pierwszym roku byly wszystkie zajecia prowadzone po polsku ?
julsonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 02:01   #240
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Wyższa Szkoła Filologiczna We Wrocławiu-ktoś zna??

Cytat:
Napisane przez julsonkaa Pokaż wiadomość
wybiera sie może ktoś od października na fil ang od podstaw + hiszpański w opcji jezyk+jezyk ?
A jest coś takiego jak angielski od podstaw+hiszpański od podstaw? Tak to zrozumiałam, że chcesz iść na dwa języki od podstaw. Z tego co czytałam na ich stronce, to tylko drugi język jest od podstaw, a język główny nie. Jeśli źle Cię zrozumiałam to przepraszam, ale na wsf podają zawsze pierwszy język ten główny, a ty jako pierwszy napisałaś od podstaw dlatego dopytuję czy coś takiego na pewno istnieje?

Cytat:
Napisane przez Martynus91 Pokaż wiadomość
Ja kończę właśnie licencjat z germanistyki od podstaw w WSF w trybie zaocznym.
Studiowałam opcję język+język (angielski).
Jaka jest intensywność nauki drugiego języka od podstaw? Da się radę to pociągnąć pracując na etacie czy faktycznie jest to bardzo ciężka praca i trzeba w domu dużo czasu nad książkami siedzieć?
Trochę o tej opcji myślałam (ale w wersji angielski+hiszpański), a że pracuję i jeszcze robię sobie kilka kursów internetowych z innych dziedzin, to się zastanawiam czy dam radę tak dużo się uczyć.

Czy przed zapisaniem się do tej szkoły można liczyć na jakąś rozmowę kwalifikacyjną? Nie wiem czy iść na angielski jako kontynuowany czy od podstaw. Starą maturę mam zdaną dość dobrze, ale to było 11 lat temu. Potem na studiach też miałam ang., ale mimo wszystko nie mam takiej pewności siebie czy na normalnej anglistyce dam radę, czy nie będę w tyle. Nie wiem jak mocni ludzie tam idą. Z drugiej strony ang. od podstaw, to będzie cofnięcie się o wiele lat, ale jeżeli od drugiego roku zajęcia mają być prowadzone już normalnie, to może te zajęcia od podstaw będą tak ekspresowe, że nie będę żałować początkowej cofki, a przy okazji będę miała czas na początku żeby wypracować sobie jakiś system godzenia tej nauki z innymi zajęciami. Przydałby się jakiś doradca, który by mnie przetestował z angielskiego i doradził do której grupy iść mają tam takich doradców?

---------- Dopisano o 03:01 ---------- Poprzedni post napisano o 02:51 ----------

Ha! Mają egzamin wstępny. Ja nie wiem jak ja tej informacji mogłam wcześniej nie zauważyć, przecież jest napisane jak byk Egzamin jest co prawda dla ludków nie spełniających innych warunków czyli np nie mają matury z ang., a ja mam i pisemną i ustną, ale co tam, zgłoszę się na ten egzamin dobrowolnie

Edytowane przez Jazzmanka
Czas edycji: 2014-08-17 o 02:03
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-27 17:05:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.