Problem z porannym wstawaniem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 12:04   #61
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

1. Spać wyznaczoną ilość godzin. Nawet jeżeli masz możliwość to nie śpimy do 12.
2. Ja im dłużej śpię tym bardziej niewyspana i zmęczona jestem. Ale jak za krótko to jest jeszcze gorzej niestety, muszę pospać co najmniej 8h.
3. Ostatecznie się przebadać, mi wyszła anemia i niedoczynność tarczycy.
4. Nie kłaść się zbyt późno spać, ja chodziłam wcześniej po 1, teraz przestawiłam się koło 24 (potrzebuje też czasu żeby zasnąć).

Ogólnie byłam ciągle przemęczona, czy spałam 6h czy 11h to i tak codziennie ZASYPIAŁAM na wykładach. To było paskudne i czasami nadal mi się zdarza, po prostu o godzinie około 10-12 musiałam spać

Co mi pomogło?
Wyleczyłam anemie, na razie wynik TSH mam w górnej normie i nie biorę już tabletek.
Sposoby? Bardzo nie chce mi się rano wychodzić z psem ale w sumie gdy już muszę to zawsze się rozbudzam tym świeżym zimnym powietrzem.
Jak nie masz psa to sugeruje tak, budzik + i tu musisz sama zwlec się, otwieramy okno teraz piękna pogoda. Idziemy pod prysznic od razu bez ociągania, nastawiamy wodę na kawkę/herbatkę. Ja po prysznicu i małym śniadanku nie mam juz ochoty spać, ale wiadomo najtrudniej wstać. Zawsze odpalam RADIO!
Teraz często sypiam 6h dziennie bo muszę rano wstawać a nie dam rady wcześniej zasnąć, teraz udaje mi się wstawać ale i tak odsypiam to bo gdy wracam po 16 to muszę zdrzemnąć się chociaż 1h. Trochę błędne koło.

Z Wikipedii.
Do prawidłowej higieny snu należy:
  • unikanie snu w ciągu dnia
  • zastosowanie wysiłku fizycznego podczas dnia i odpowiedniej diety
  • unikanie środków pobudzających (kofeiny, nikotyny) oraz alkoholu, zwłaszcza w godzinach wieczornych
  • wykorzystywanie łóżka jedynie do spania i współżycia, a nie na przykład do oglądania telewizji czy czytania
  • zachowywanie jednakowych godzin zasypiania i wstawania
  • unikanie zajęć pobudzających przed snem (np. oglądania telewizji, grania w gry), a zamiast nich czytanie, bądź stosowanie technik relaksacyjnych
  • zażywanie relaksującej kąpieli przed snem
  • w przypadku osób łatwo przyswajających mleko – wypicie szklanki gorącego mleka przed położeniem się spać
  • niespożywanie dużych ciężkostrawnych posiłków przed snem
  • zapewnienie jak największego komfortu w łóżku
  • zapewnienie sobie ciszy w sypialni

Edytowane przez Stookrotka
Czas edycji: 2012-06-15 o 12:08
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:09   #62
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez littlemary Pokaż wiadomość
Kupiłam tam budzik dla taty bo ma ten sam problem co ja. Oboje mamy niskie ciśnienie. Ja praktycznie cały czas mam 90/60, puls 54 w porywach. Stąd tez moje poranne problemy ze wstawaniem. Poza tym wszystko jest ok, nie przysypiam w dzień, badam się regularnie więc np. cukrzyca odpada. Chodźcie spać w miarę regularnie i postarajcie się przesypiać te 7-8 godzin.
Też mam problem z niskim ciśnieniem 90/60. Badania wszystkie są ok. Tylko, że w dzień też mogłabym spać...

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Co do niskiego ciśnienia - owszem, mam. Ostatnio spadło tak nisko że przez cały czas bolała mnie głowa. Dostałam krople na podniesienie ciśnienia - są boskie. Nie dość, że ból głowy przeszedł to i senność. teraz biorę w razie potrzeby. Nie wiem, czy będą mi zawsze pomagać, bo mam chorą tarczycę i czasem bardzo źłe to wpływa namoje samopoczucie, ale póki co jestem zadowolona.
Jakie krople dostałaś? Ja po sesji muszę się wybrać w końcu do lekarza i siłą zmusić o leki. Mogłabym spać i spać, nieważne ile. Zawsze jestem otumaniona i niewyspana. Jedynie picie Plusza pomaga jakoś. Inaczej nie wiem co bym w trakcie sesji zrobiła.

Mój budzik może dzwonić od 6. Ja i tak wstane ok 8:30. Czasem go nie slysze w ogole, a czasem jakieś mruczenie (a leci np. Iron Maiden)
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:43   #63
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

O super wątek ! Ja też jestem śpiochem i w zasadzie większość moich sposobów już była wymieniona w wątku, poza trzema:

1) MAGNEZ - wbrew pozorom dużo osób ma jego niedobory, w szczególności jeśli się prowadzi "studencki tryb życia " (tj. alkohol, kawa, stres), znacznie lepiej zasypiam jeśli sobie wezmę 1-2 tabletki przed snem

2) nie próbować "na siłę" zasypiać - w sensie jak już się leży tą 1-2 h i ni hu... nie można zasnąć, to polecam włączyć światło i poczytać książkę/oglądnąć odcinek serialu/ zrobić jakieś lekkie ćwiczenia przez mniej więcej 30 min. i spróbować wtedy zasnąć jeszcze raz

3) to taki mój shiz - ale nie pic przed snem - ja zaraz mam fazę na łażenie do łazienki

a i ja nigdy się nie bawię w jakieś drzemki bo to zupełnie bez sensu, takie przysypianie co 10 min. to nie jest pełnowartościowy sen więc zawsze nastawiam budzik najpóźniej jak mogę i wstaję od razu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-06-15 o 12:45
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:43   #64
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Raz dostałam te krople, tak mnie po nich głowa i zatoki rozbolały, że postanowiłam nie brać ich więcej - szkoda, że na mnie nie działają.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:30   #65
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
1. Badania, bo jeżeli śpisz po 7-8 godzin i nadal jesteś padnięta, nie jesteś w stanie zwlec się z łóżka, to coś jest mocno nie teges. Tarczyca daje takie objawy - wiem, bo moja najlepsza przyjaciółka tak miała przez dłuższy czas.
2. Czasami paradoksalnie spanie krócej pomaga - akurat u mnie to tak działa, bo kładę się spać naprawdę zmęczona, po intensywnym dniu, zasypiam szybciej, śpię krócej, ale intensywnie, bez budzenia się, wiercenia. Więc to zależy od człowieka.
3. Zmiana myślenia - przestawienie sobie zegarka, wmawianie, że nie mam do pracy na 10-tą, ale np. na 8 i koniec - muszę być na 8.
4. Ćwiczenia fizyczne, chociażby kilkanaście minut dziennie, ale na pewno nie przed snem, bo to pobudza (przynajmniej mnie).
Co racja to racja - moje problemy się zaczęły jakoś rok przed zdiagnozowaniem niedoczynności
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:56   #66
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

dziewczyny mialam ten sam problem - zniknal od kiedy chodze spac wczesniej i spie dluzej jakies 8-9 godzin to moja odpowiednia dawka (chociaz dzisiaj spalam 12 ) oczywiscie nie nastapilo to od razu, ale po 3-4 miesiach wstaje rano bez problemu mimo cisnienia 90/60 czasem jest taki dzien, ze nie chce mi sie wstac, ale to srednio 1/miesiac, a ogolnie wstaje rano bezproblemowo

doczytalam o tej tarczycy - tez musze sobie zbadac hormony, bo widze ze kolejny objaw, ktory mi sie zgadza
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej

Edytowane przez rzapek
Czas edycji: 2012-06-15 o 13:58
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:04   #67
Oscar Wilde
Raczkowanie
 
Avatar Oscar Wilde
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 127
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

pomogło mi zażywanie tabletek magnez+b6. tydzień temu skończyło mi się opakowanie i już odczuwam skutki bo cały dzień lepią mi się oczy, nieważne, czy śpię 6, 8, 10 czy 12h
Oscar Wilde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 18:57   #68
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Reiraa Pokaż wiadomość
Myślałam o tym ale to raczej może mieć gorsze skutki. Bieganie rozbudza, wiec rano jak jestem zaspana to taki bieg może pomóc a wieczorem może dodatkowo przeszkodzić w szybkim zaśnięciu
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mnie aktywność fizyczna pobudza, kiedyś chodziłam wieczorem na basen albo biegać i mimo, że wracałam do domu złachana strasznie, to i tak miałam metabolizm rozbujany, byłam nieźle natleniona i tak jak kończyłam aktywność około 21 to do 2-3 w nocy na wysokich obrotach zasuwałam
Ja codziennie ćwiczę w nocy i jakoś nie zauważyłam rozbudzenia szczególnego, ale może i fakt, że to wpływa na to, że moja percepcja jest najlepsza jednak nocą, po dużej dawce ruchu/tlenu... może to jeden z czynników..
Wiem że gdybym miała rano biegać to i tak nic z tych planów by nie wyszło, a tak chociaż robię to z przyjemnością i korzyścią dla sylwetki..może nie dla rytmu dnia
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 21:25   #69
Reiraa
Raczkowanie
 
Avatar Reiraa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 159
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja codziennie ćwiczę w nocy i jakoś nie zauważyłam rozbudzenia szczególnego, ale może i fakt, że to wpływa na to, że moja percepcja jest najlepsza jednak nocą, po dużej dawce ruchu/tlenu... może to jeden z czynników..
Wiem że gdybym miała rano biegać to i tak nic z tych planów by nie wyszło, a tak chociaż robię to z przyjemnością i korzyścią dla sylwetki..może nie dla rytmu dnia
Pewnie też dużo zależy od organizmu Przerabiałam bieganie o różnych porach i najlepiej się czuję po porannej aktywności .. aczkolwiek ciężko mi wstać
__________________
Reiraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 21:32   #70
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Miałam pdoobny problem autorko, tyle,że ja chodziłam caly dzien spiąca, mogłam generalnie przypiać całe dni.
Np wstawałam o 7, o 14 drzemka tak do 16 no i o 21 znow spać szłam i całą noc bez problemu przesypiałam. ( tak od 8-13 byłam w szkole i tam tez zasypialam na siedząco )


W tym wszystkim najlepsze jest to, ze
zaczełam pić kawę hektolitrami ( ok 4 dziennie, bardzo mocnych) i nic.
Przebadałam się w końcu, bo miałam jeszcze inne dolegliwości jak rozkojarzenie, tycie i mam niedoczynnośc tarczycy, regularnie biorę leki, jest znacznie lepiej, ale tak z 10-11 h muszę w nocy spać
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 21:51   #71
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Moim zdaniem w wielu tego typu sytuacji, problemem nie jest choroba czy inne zaburzenie, ale to, że nasze cudowne społeczeństwo za właściwą porę pracy uznaje tę poranną. A nie każdy najwydajniej pracuje rano Lata szkolne to był dla mnie koszmar jeśli chodzi o godziny pracy, niemalże dzień w dzień na 8:0... Zamiast systemu 8-15, wolałabym system 10-17 albo chociaż 9-16. Jak miałam taki system, to było naprawdę dobrze.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 22:10   #72
Madzik_2905
Raczkowanie
 
Avatar Madzik_2905
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 458
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

też miałam z tym problem, 3 w nocy, a wstać po 5 do szkoły
kiedyś uczyłam się na polski do 4rano i usnęłam nad notatkami, zaspałam niestety polski był pierwszy

ja znalazłam swój sposób jak szybko usnąć na mnie akurat działa odstawienie laptopa (o zgrozo! przy PCie jeszcze mnie mobilizował ból pleców). Przeglądanie wizażu zajmuje strasznie dużo czasu i typowe "jeszcze 10min", a mijają 3godziny
Madzik_2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 22:50   #73
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Madzik_2905 Pokaż wiadomość
też miałam z tym problem, 3 w nocy, a wstać po 5 do szkoły
kiedyś uczyłam się na polski do 4rano i usnęłam nad notatkami, zaspałam niestety polski był pierwszy

ja znalazłam swój sposób jak szybko usnąć na mnie akurat działa odstawienie laptopa (o zgrozo! przy PCie jeszcze mnie mobilizował ból pleców). Przeglądanie wizażu zajmuje strasznie dużo czasu i typowe "jeszcze 10min", a mijają 3godziny
Nooo jeśli o sposoby na szybsze zaśnięcie chodzi to ... biorę do łóżka historię muzyki, albo puszczam sobie coś z literatury muz. na koło do ogarnięcia ostatnio muzykę renesansową Nie miną dwa utwory i śpię jak dziecko
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:04   #74
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Dziewczyny, moge dolaczyc? Czytajac to myslalam co chwile "o,to o mnie!"
Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Do tej pory jeszcze jakos sobie radzilam z tym problemem, ale 4 miesiace temu zostalam mama i teraz nie moge juz sobie pozwolic na spanie do 12-ej, chyba ze tz zabierze rano Malego, ale ostatnio moze to robic coraz rzadziej. Najgorsze jest to, ze wstajac z dzieckiem o tej 7-8-ej jestem padnieta, caly dzien chodze jak zombie, ale wieczorem nie zasne o normlanej porze. Nawet jak sie klade wczesniej, to mecze sie w lozku kilka godzin i zawsze wychodzi na to, ze zasypiam znowu mega pozno :/ Najchetniej to bym przestawila na taki sen moja Dzidzie
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:06   #75
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moge dolaczyc? Czytajac to myslalam co chwile "o,to o mnie!"

Do tej pory jeszcze jakos sobie radzilam z tym problemem, ale 4 miesiace temu zostalam mama i teraz nie moge juz sobie pozwolic na spanie do 12-ej, chyba ze tz zabierze rano Malego, ale ostatnio moze to robic coraz rzadziej. Najgorsze jest to, ze wstajac z dzieckiem o tej 7-8-ej jestem padnieta, caly dzien chodze jak zombie, ale wieczorem nie zasne o normlanej porze. Nawet jak sie klade wczesniej, to mecze sie w lozku kilka godzin i zawsze wychodzi na to, ze zasypiam znowu mega pozno :/ Najchetniej to bym przestawila na taki sen moja Dzidzie
Moja dzidzia chyba już w brzuchu się ustawiła pod mamusię
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:13   #76
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Moja dzidzia chyba już w brzuchu się ustawiła pod mamusię
Masz tak fajnie, ze pozno zasypia i pozno wstaje?
Moj tylko pozno zasypia...
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:18   #77
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Masz tak fajnie, ze pozno zasypia i pozno wstaje?
Moj tylko pozno zasypia...
Tzn dzidzia jest już nastolatką więc niewiele mnie już potrzebuje ale jako maluch w wieku Twojego przesypiała zawsze od drugiej do dziewiątej, co mnie całkiem już wystarczało aby się zregenerować (wcześniej także oczywiście spała, ale budziła się aby podjeść nieco o pierwszej-drugiej). Może faktycznie zegar jej się w ciąży ustawił jakoś na późniejsze budzenie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-06-15 o 23:19
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:20   #78
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Tzn dzidzia jest już nastolatką więc niewiele mnie już potrzebuje ale jako maluch w wieku Twojego przesypiała zawsze od drugiej do dziewiątej, co mnie całkiem już wystarczało aby się zregenerować. Może faktycznie zegar jej się w ciąży ustawił jakoś na późniejsze budzenie
a teraz jak z jej spaniem? tez lubi pospac w dzien i zasypiac pozno w nocy?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:26   #79
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
a teraz jak z jej spaniem? tez lubi pospac w dzien i zasypiac pozno w nocy?
Wiesz, w roku szkolnym nic z tego bo byłaby nieprzytomna w szkole, tak więc idzie o ludzkiej porze spać, ale gdy tylko zaczynają się długie weekendy czy wakacje to tak widzę, że skłania się bardziej ku mojemu modelowi, czyli nie chce jej się spać ok 22 tylko później
Ale wiesz, rzadko słyszałam od koleżanek aby maluchy w wieku Twojego wstawały później niż 7 czy 8 (to już wyjątkowo), jednak pocieszające jest, że im są starsze tym wstają nieco później raczej, a do szkoły to już trudno ich zwlec z łóżka Tak więc jeszcze chwilka i będziesz mogła się nieco powylegiwać dłużej rano
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 23:57   #80
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Agrestowa, mam to samo.
Nie ważne o której kładę się spać i tak wstawanie na "dzwięk budzika" sprawa mi problem, nie ważne która byłaby to godzina.
w zasadzie mam ten sam problem, ale jakos nauczylam sobie z tym radzic
Otoz jako melodie budzika (mowie o telefonie) ustaw jakis spokojny utwor, ktory bardzo lubisz ( ja mam Sunshine reggae albo Coming home Diddiego )
Ustal sobie, ze po 3 drzemce MUSISZ wstac!
Poza tym... NIGDY nie nastawiaj budzika na 7 ;>
Podobno to jakos tam udowodnione (hehe ), ze o 7 najciezej nam wstac nastaw budzik na 6:45np. Sproboj!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 23:59   #81
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
(...) ustaw jakis spokojny utwor, ktory bardzo lubisz (...)
Ponoć ustawienie jako budzik utworu, który się lubi, szybko sprawia, że przestaje się ten utwór lubić
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:16   #82
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ponoć ustawienie jako budzik utworu, który się lubi, szybko sprawia, że przestaje się ten utwór lubić
iii tam, gadanie ja nadal lubie te utwory i jak tylko je slysze w radiu, to robie glosniej
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:29   #83
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Zgłaszam się. Wstawanie to dla mnie koszmar, BARDZO często się spozniam na zajecia lub w ogole nie chodzę na wyklady gdy mam je na 7,8. Jesli coś jest nieobowiązkowe, to nie ma szansy, ze wstanę. Nastawiam budzik, jedna drzemke, druga, trzecia, aż calkowicie wylączam budzik. Ostatnio wstaje codziennie o 12 i naprawdę próbuję się zwlec wcześniej, ale nie mogę. Do tego śpię bardzo roznie od 5 do 12 godzin, kladę się spać tez bardzo roznie, ale zazwyczaj nie wcześniej niż pierwsza.
Teraz mam ustalić grafik pracy miedzy 7 a 24 i baardzo mnie kusi, aby iśc tylko na popołudnia, zeby spać do upadłego... tylko wtedy praktycznie nie będę mieć dnia, więc średnia opcja.
Tak w ogole to godziny pracy i szkoly powinny sie zaczynać nie wcześniej niz 9, naprawdę wolałabym dłużej pracować. Kto wymyslil, ze musi byc 7 lub 8.

A spać mi sie chce zawsze w ciagu dnia, rozbudzam sie jak zajdzie slonce.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 01:33   #84
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;34739641](...)
Tak w ogole to godziny pracy i szkoly powinny sie zaczynać nie wcześniej niz 9, naprawdę wolałabym dłużej pracować. Kto wymyslil, ze musi byc 7 lub 8.
[/QUOTE]
Moi znajomi robili akcje w swoich biurach typu :zaczynamy o siódmej zamiast o ósmej aby szybciej skończyć i to jest raczej powszechne myślenie, to my jesteśmy w mniejszości
Moja mama zawsze mnie rozbawia jak mam gdzieś iść do jakiegoś urzędu coś załatwić to pada tekst:tylko idź tam od razu rano, a ja, ale po co rano skoro oni pracują do 15, a ona nie potrafi odpowiedzieć, po prostu tak się przyjęło i już, że jak coś ważnego to rano jakby te urzędy o jedenastej zamykali Docieram oczywiście coś ok 14:30.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-06-16 o 01:37
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 01:47   #85
Keelie
Raczkowanie
 
Avatar Keelie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Ja też z tych wiecznie niewyspanych... Tarczycę mam nieteges, a właściwie już NIE MAM tarczycy, wycięta 3 lata temu Biorę leki, hormony mam w normie, więc to chyba nie to... Od kwietnia badam sobie wszystko, co możliwe, bo do tego niewyspania dochodzą bóle mięśni, stawów, karku... Od razu mówię: śpię na specjalnej, wyprofilowanej poduszce, próbowałam też kilka innych, bez - nie działa. Budzę się połamana, np. jeśli śpię na prawym boku - boli mnie prawe biodro. Często siadają mi korzonki i chodzę zgięta. No i zasypiam na stojąco... Z badań póki co wyszło, że jestem okazem zdrowia, więc powoli tracę nadzieję Dzisiaj nie śpię, bo jestem zdenerwowana (mały wypadek w rodzinie, nie zasnę po po prostu), ale zwykle chodzę spać między 23:00 a północą i próbuję wstać o 7:00-8:00, żeby mieć dzień normalnej długości, ale nie udaje mi się to. Czasem jestem tak nieprzytomna, że nie kontroluję się, że wyłączyłam budzik. Nie pamiętam zupełnie kilku budzików TŻ z 6:00 i tego, że on wstaje. Po prostu śpiączka. A odżywiam się zdrowo, wg zasad South Beach, nie jem wieczorami, biorę magnez, witaminy, od chyba 3 tyg. piję rano miksturę oczyszczającą Słoneckiego. Reasumując mój długi wywód - mam 24 lata, czuję, że umieram.
Keelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 08:03   #86
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Keelie Pokaż wiadomość
Ja też z tych wiecznie niewyspanych... Tarczycę mam nieteges, a właściwie już NIE MAM tarczycy, wycięta 3 lata temu Biorę leki, hormony mam w normie, więc to chyba nie to... Od kwietnia badam sobie wszystko, co możliwe, bo do tego niewyspania dochodzą bóle mięśni, stawów, karku... Od razu mówię: śpię na specjalnej, wyprofilowanej poduszce, próbowałam też kilka innych, bez - nie działa. Budzę się połamana, np. jeśli śpię na prawym boku - boli mnie prawe biodro. Często siadają mi korzonki i chodzę zgięta. No i zasypiam na stojąco... Z badań póki co wyszło, że jestem okazem zdrowia, więc powoli tracę nadzieję Dzisiaj nie śpię, bo jestem zdenerwowana (mały wypadek w rodzinie, nie zasnę po po prostu), ale zwykle chodzę spać między 23:00 a północą i próbuję wstać o 7:00-8:00, żeby mieć dzień normalnej długości, ale nie udaje mi się to. Czasem jestem tak nieprzytomna, że nie kontroluję się, że wyłączyłam budzik. Nie pamiętam zupełnie kilku budzików TŻ z 6:00 i tego, że on wstaje. Po prostu śpiączka. A odżywiam się zdrowo, wg zasad South Beach, nie jem wieczorami, biorę magnez, witaminy, od chyba 3 tyg. piję rano miksturę oczyszczającą Słoneckiego. Reasumując mój długi wywód - mam 24 lata, czuję, że umieram.
Te wszystkie bóle skojarzyły mi się z brakiem selenu, ale to takie luźne skojarzenie.
Tak ogólnie — idź do lekarza. Możliwe, że masz problem po wycięciu tarczycy, możliwe, że coś innego zaczęło się dziać. A Ty się męczysz. Nie ma co zwlekać z wizytą u specjalisty
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:05   #87
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Co mi pomaga:
- pójście wcześniej spać (czas snu przed 24.00 jest najbardziej efektywny)
- niesiedzenie przed snem przy laptopie (promieniowanie od monitora pobudza organizm)
- wieczorny spacer albo ćwiczenia
- przewietrzenie pokoju
Rano:
- włączam od razu głośno radio
- czasami po drzemce jest się jeszcze bardziej zmęczonym, więc lepiej zwlec się z łóżka od razu

Tak jak wyżej, łóżko powinno słuzyć tylko do snu i najlepiej spać w osobnym pokoju, na pewno nie tam, gdzie pracujemy.
Nie można spać w ciągu dnia.
Nie powinno się jeść dwie godziny przed snem, nie pić kawy już po południu.

Ogólnie to też mam z tym problem, nie wstaję tak wczesnie jakbym chciała. Nie rozumiem tych ludzi, którzy właśnie np. do pracy chcą iść na 7.00, a do urzędu jak najwcześniej rano.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-06-16 o 10:12
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:19   #88
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Co mi pomaga:
- pójście wcześniej spać (czas snu przed 24.00 jest najbardziej efektywny)
- niesiedzenie przed snem przy laptopie (promieniowanie od monitora pobudza organizm)
- wieczorny spacer albo ćwiczenia
- przewietrzenie pokoju
Rano:
- włączam od razu głośno radio
- czasami po drzemce jest się jeszcze bardziej zmęczonym, więc lepiej zwlec się z łóżka od razu

Tak jak wyżej, łóżko powinno słuzyć tylko do snu i najlepiej spać w osobnym pokoju, na pewno nie tam, gdzie pracujemy.
Nie można spać w ciągu dnia.
Nie powinno się jeść dwie godziny przed snem, nie pić kawy już po południu.

Ogólnie to też mam z tym problem, nie wstaję tak wczesnie jakbym chciała. Nie rozumiem tych ludzi, którzy właśnie np. do pracy chcą iść na 7.00, a do urzędu jak najwcześniej rano.
ooo wlasnie! radio! zapomnialam o tym napisac
pierwsze co robie jak sie budze, to wyciagam łape spod koldry i odpalam lapka zeby puscic radio bez muzyki nie ma wstawania (chyba ze leci Pitbull to z pianką na twarzy i oczach potrafie leciec z lazienki by przelaczyc to go.wno )
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 11:14   #89
Keelie
Raczkowanie
 
Avatar Keelie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Te wszystkie bóle skojarzyły mi się z brakiem selenu, ale to takie luźne skojarzenie.
Tak ogólnie — idź do lekarza. Możliwe, że masz problem po wycięciu tarczycy, możliwe, że coś innego zaczęło się dziać. A Ty się męczysz. Nie ma co zwlekać z wizytą u specjalisty
Kiedy ja u specjalisty, mojej endokrynolog, u której leczę się od ponad 10 lat, byłam w lutym i wszystkie wyniki mam w normie - TSH jeszcze nigdy tak idealnego nie miałam. I brałam wtedy z jej zalecenia selen, magnez i wit. A+E Bez zmian... I napisałam, że od kwietnia chodzę po różnych lekarzach - internista, laryngolog, neurolog, okulista, alergolog, niedługo ortopeda. Badań miałam ze 100, łącznie z boreliozą, chlamydią pneumoniae, rezonansem głowy, enzymami i różnymi przeciwciałami, wymazem z nosa (bo katar też mam wieczny - we wrześniu testy alerg.), tympanometrią, USG tętnic szyjnych - wszystko w normie, może tylko limfocyty lekko mi skaczą i opadają, ale nikt się tym nie przejął, pewnie od alergii. No i mam astygmatyzm, już odebrałam okularki. Może to wszystko stres Mogłam odziedziczyć po mamie zdolność do ciągłego, nieświadomego denerwowania się wszystkim...
Keelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 11:39   #90
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ponoć ustawienie jako budzik utworu, który się lubi, szybko sprawia, że przestaje się ten utwór lubić
Ja sobie w klasie maturalnej ustawiłam za budzik pierwszą lepszą melodię- padło na dzwonek Plusa, taka charakterystyczna melodyjka. Od tej pory, jak gdziekolwiek słyszę ten dzwonek- w domu(2 osoby z rodziny mają jeszcze Plusa), w sklepie, w autobusie- momentalnie skacze mi ciśnienia i szlag mnie trafia

Co do tematu- pomogło mi założenie, że wstaję najpóźniej 8.30-9.00(zależy na którą godzinę muszę się wyrobić) i koniec. W dni wolne śpię maksymalnie do 9.15. Od tej pory sama z siebie budzę się o 8.30, a ewentualne dodatkowe minuty po prostu leżę spokojnie w łóżku i albo myślę o rozpoczynającym się dniu, albo biorę książkę ze stolika nocnego i czytam. Pomogło

Łączę się z Wami w bólu niskiego ciśnienia- zwykle mam maksymalnie 90/60
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 14:03:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.