Celiakia - nietolerancja na gluten - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 10:10   #151
qawa224
Raczkowanie
 
Avatar qawa224
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Dziewczyny, a czy próbowałyście oleju kukurydzianego do sałatek lub smażenia? Podobno ma ciekawy, łagodny smak i jest polecany dla bezglutenowców
qawa224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 11:16   #152
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Badania na przeciwciala SĄ refundowane. Ja robilam i mojej corce kilka razy. Skierowanie daje gastrolog. Ja mojej prawie 3 latki nie dalabym na gastroskopie z ciekawosci zeby sprawdzic czy jest chora.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka
głodomorku ja jestem w kropce, bo mnie badania na przeciwciała niw wychodzą (nie pamiętam to jakas mutacja jest) córka genetycznie nie jest ocbciązaona, testy z krwi są ok więc na razie nie będę nic więcej robić puki dobrze się rozwija jednak ja mam celiakie bezobjawową i te 2 rzeczy ciut mnie niepokoją.
młodszy nadal na diecie chcę tez mu genetyczne zrobić
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 20:54   #153
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
głodomorku ja jestem w kropce, bo mnie badania na przeciwciała niw wychodzą (nie pamiętam to jakas mutacja jest) córka genetycznie nie jest ocbciązaona, testy z krwi są ok więc na razie nie będę nic więcej robić puki dobrze się rozwija jednak ja mam celiakie bezobjawową i te 2 rzeczy ciut mnie niepokoją.
młodszy nadal na diecie chcę tez mu genetyczne zrobić
A córka czemu nie jest obciążona genetycznie? Oboje dzieci chyba tak samo mogą odziedziczyć skłonność?
Nie wiem skąd jesteś, ale kiedyś spotkałam się z programem badań refundowanych - genetycznych właśnie. W Opolu robili.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 03:09   #154
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

glodomorku mam pod avatarem skąd
jak córka była mala to sie wlaśńie w poradni załapala na genetyke free.
e no przestan toć pól puli genów ma po ojcu on celiakii nie ma zato ten młodszydo mńie bardziej alergicznie podobny stąd moje obawy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 08:11   #155
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

ale jeśli córka wyniki ma dobre, genetycznie nie jest obciążona to znaczy że wszystko jest ok, mylę się?
ja też mam celiakię niemą, ale przeciwciała zawsze wychodziły.
to nie jest tak, że przeciwciała zawsze są obecne przy celiakii ?
nie popadasz trochę w paranoje?
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 09:36   #156
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
ale jeśli córka wyniki ma dobre, genetycznie nie jest obciążona to znaczy że wszystko jest ok, mylę się?
ja też mam celiakię niemą, ale przeciwciała zawsze wychodziły.
to nie jest tak, że przeciwciała zawsze są obecne przy celiakii ?
nie popadasz trochę w paranoje?
nie wlasnie nie jest tak - tak jak pisala ja ma celiakie a przeciwciala mi nie wychodzą taki wyjątkowy egzemplarz, stąd moje obawy czy ktores dziecko nie odziedziczyło tej "wyjątkowości"
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 16:21   #157
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
nie wlasnie nie jest tak - tak jak pisala ja ma celiakie a przeciwciala mi nie wychodzą taki wyjątkowy egzemplarz, stąd moje obawy czy ktores dziecko nie odziedziczyło tej "wyjątkowości"
o kurcze, nie słyszałam jeszcze o takim przypadku. jak u Ciebie zdiagnozowali celiakię? musiało to być trudne i takie trochę działanie "na ślepo"?
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 20:49   #158
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez kuroikaze Pokaż wiadomość
o kurcze, nie słyszałam jeszcze o takim przypadku. jak u Ciebie zdiagnozowali celiakię? musiało to być trudne i takie trochę działanie "na ślepo"?
Przeciwciała są tylko wskazówką, decydująca jest biopsja jelit.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 21:00   #159
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Przeciwciała są tylko wskazówką, decydująca jest biopsja jelit.
aaaa no przecież
Sory Dziewczyny diagnozowali mnie 26 lat temu, wiedza uciekła...
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:21   #160
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Badania na przeciwciala SĄ refundowane. Ja robilam i mojej corce kilka razy. Skierowanie daje gastrolog. Ja mojej prawie 3 latki nie dalabym na gastroskopie z ciekawosci zeby sprawdzic czy jest chora.
jak byłam z synkiem (teraz rocznym) u gastrologa żeby zlecił badania to powiedział że żadne nie są refundowane na nfz, jedynie gastroskopia :/ a gastroskopii nie ma co robić skoro nie podaje mu glutenu bo z badań genetycznych wyszło że prawdopodobnie ma po mnie celiakię .... musimy iść do innego lekarza
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 05:42   #161
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
jak byłam z synkiem (teraz rocznym) u gastrologa żeby zlecił badania to powiedział że żadne nie są refundowane na nfz, jedynie gastroskopia :/ a gastroskopii nie ma co robić skoro nie podaje mu glutenu bo z badań genetycznych wyszło że prawdopodobnie ma po mnie celiakię .... musimy iść do innego lekarza
Zdecydowanie idź do innego lekarza, ja mojej córce badania robiłam rok temu. Jak chcesz to poszukam które dokładnie miała zlecone. Nie płaciłam ani zlotówki. Genetycznych nie robiłam.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 13:53   #162
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

dziewczyny czy ja mogę jakos sprawdzić moją córkę( 8 miesięcy) na nietolerancję glutenu? Pytam bo za każdym razem kiedy próbowałam wprowadzić gluten były zielone kupy. Do tej pory nie miało to dla mnie znaczenia bo równie dobrze córka nie musi jeść glutenu w tym wieku, ale mała idzie do żłobka i boję się, ze nie będzie tam sobie radzić bo dieta jaka jest wiadomo- chlebek, ciastka, biszkopty itd...
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 17:36   #163
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Jeśli glutenu nie je wcale to badania wyjdą ujemne. Jedynie badanie genetyczne mogłoby wykluczyć chorobę. W tym momencie niewiele zrobisz.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2014-04-07 o 17:50
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 23:48   #164
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jeśli glutenu nie je wcale to badania wyjdą ujemne. Jedynie badanie genetyczne mogłoby wykluczyć chorobę. W tym momencie niewiele zrobisz.
dokładnie a żłobku nie moga przestrzegac diety ? u nas w przedszkolu nie ma problemu
Kuroikaze ja byłam diagnozowana ponad 30 lat temu przeciwcial nie było wtedy normalnie prowokacja i biopsja potem mnie prawie zabili niedouczeni specjaliści w innym mieście poniekąd przez te błędne przeciwciala takze teraz jestem w rozterce na razie odwlekam, bo i tak stosuję w sposób naturalny już bezglutenowe zamienniki w diecie
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 06:42   #165
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

póki co dopiero małą zgłosiłam, a ponieważ nie mam pracy nie wiem czy mi ją przyjmą do żłobka. Liczę, ze tak, ale co w takim razie je tam Twoje dziecko np. zamiast biszkopta czy kanapeczki z jakąś pastą? Co zamiast makaronu czy ciastka? Nie wiem czy próbować znów jej zrobić ekspozycję na tn gluten czy nie. Może po prostu te zielone kupy trzeba przeczekać bo po kilku dniach miną? Miałyście tak? Nie znam się na tym za bardzo a karmienie dziecka tylko kleikiem i chrupkami kukurydzianymi nie wyjdzie ani mnie ani dziecku na zdrowie ( przynajmniej w kontekście żłobkowego karmienia)
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 07:18   #166
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
póki co dopiero małą zgłosiłam, a ponieważ nie mam pracy nie wiem czy mi ją przyjmą do żłobka. Liczę, ze tak, ale co w takim razie je tam Twoje dziecko np. zamiast biszkopta czy kanapeczki z jakąś pastą? Co zamiast makaronu czy ciastka? Nie wiem czy próbować znów jej zrobić ekspozycję na tn gluten czy nie. Może po prostu te zielone kupy trzeba przeczekać bo po kilku dniach miną? Miałyście tak? Nie znam się na tym za bardzo a karmienie dziecka tylko kleikiem i chrupkami kukurydzianymi nie wyjdzie ani mnie ani dziecku na zdrowie ( przynajmniej w kontekście żłobkowego karmienia)
przecież masz caly olbrzymi obecnie repertuar produktów bez glutenu są specjalne sklepy lub możesz kupić online. ja do przedszkola dostarczałam wszystko, mialam zmniejszoną stawkę żywieniową.
biszkopty też są bezglutenowe, makaron naturalnie bezglutenowy zrobiony z kukurydzy(bez gmo) lub z ryzu.
ja bym zapisala sie do gastrologa dziecięcego i przeprowadzila ekspozycję na gluten zgodnie z zaleceniami lekarza - potem badania przeciwciał z krwi i genetyczn. Moja córka nie miala zielonych kup po wprowadzeniu glutenu. w tym przypadku Ci nie poradzę to musi zrobić specjalista, ze swojej strony dodam, że możesz zrobić morfologię i poziom żelaza (często obniżony poziom żelaza znamionuje problemy z wchlanianiem)
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 08:39   #167
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Rozmawiałam z 3 lekarzami( w szpitalach) i każdy zaleca próbować podać gluten raz na jakiś czas i obserwować. Jeśli nie ma tolerancji to odczekać tydzień i znów próbować. Morfologia była robiona, dziecko nie ma żadnych niedoborów, wszystkie wyniki ma wzorowe chociaz nie je w ogóle dań ze słoiczków, zup czy właśnie np. chlebka. Nie będę na nią naciskać. Nie wiedziałam ze są biszkopty bezglutenowe!! Mogłabyś mi podać konkretną nazwę? Szukałam w sklepach spożywczych i w Rosmannie ale nie znalazłam a chętnie bym podała dziecku coś co nauczy ją gryźć i mielić
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 09:29   #168
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

z jakiego miasta jesteś? rozejrzyj się czy masz u siebie specjalistyczny sklep z produktami bezglutenowymi zerknij na forum celiakia.pl
są firmy, ktore robią tylko dla bezglutenowców polskie takie jak bezgluten, glutenex, balviten i genialny schar. mozesz kupic wszystko niestety na polskie warunki produkty są dość drogie.
możesz takze sama spróbować robić bezglutenowe (mąka jaglana, ryzowa, ziemniaczana, kukurydziana itp są naturalńie bezgluteńowe) jedzonko również ciasteczka - tak jak pisalam zerknij na to forum
no dobra ale Ty już ją kilka razy eksponowałas na gluten i reakcje byly nieciekawe czy ci lekarze byli gastrołogami? moze jednak wybrać się do kogoś dobrego w tym fachu ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 09:46   #169
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

dziekuję: ) Gluten próbowałam wprowadzać już 3 razy i za każdym razem konczyło się identycznie. Na forum wejdę ponieważ troche mnie martwi ze mała je ciągle to samo( kaszki mleczno-ryżowe, flipsy, kleiki, jabłko, banan i to wszystko), chociaż lekarze uwazaja że skoro wyniki badań krwi są ok i dziecko dobrze wyglada, jest żywotne, to nie mam czym się przejmować. Ja chcę jednak przygotować małą do samodzielnego jedzenia bo ona je kaszke tylko z butli. Jak widzi łyzeczkę to już jej się cofa treść z żołądka. Wiem że musimy to leczyć. Ktos mnie nastraszył ze jak pójdę do specjalisty to będą jej chcieli zrobić gastroskopię.
Jestem z ŁODZI
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 10:04   #170
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

ło jezu taki dlugi post napisalam i mi wcieło
dla mnie 3 próby wprowadzenia glutenu z takim skutkiem to mus wizyty u gastrologa
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:20   #171
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
póki co dopiero małą zgłosiłam, a ponieważ nie mam pracy nie wiem czy mi ją przyjmą do żłobka. Liczę, ze tak, ale co w takim razie je tam Twoje dziecko np. zamiast biszkopta czy kanapeczki z jakąś pastą? Co zamiast makaronu czy ciastka? Nie wiem czy próbować znów jej zrobić ekspozycję na tn gluten czy nie. Może po prostu te zielone kupy trzeba przeczekać bo po kilku dniach miną? Miałyście tak? Nie znam się na tym za bardzo a karmienie dziecka tylko kleikiem i chrupkami kukurydzianymi nie wyjdzie ani mnie ani dziecku na zdrowie ( przynajmniej w kontekście żłobkowego karmienia)
Nie przesadzaj. Moja córka była na diecie bezglutenowej do 15mca i głodna nie chodziła. Do tej pory uwielbia wszelakie kasze, gryczaną zjada tylko ugotowaną bez niczego tak ją uwielbia. Masz jeszcze jaglaną, kukurydzianą, amarantus, ryż, wszystkie warzywa, mięso, jajka itp.
Za to widzę jak normalna dieta może być uboga: kanapka z serem czy szynką, na obiad makaron i w kółko to samo. Mało warzyw, bo żołądek zapchany chlebem.

A ekspozycja na gluten przy takiej reakcji i ktoś ci zaleca co tydzień próbować? Co to był za lekarz? Jak gluten podawałam raz na 1,5-2mce.
Kiedyś gluten wprowadzano po 10 mcu, czyli w 11 mcu życia lub u alergików po roku. Teraz już po 4 mcu, często najpierw gluten dziecko dostaje a dopiero potem marchewkę czy ziemniaka-dla mnie to bez sensu.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:04   #172
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Lekarzy kilku, tak sie akurat złożyło ze ostatnie 2 tygodnie spędziłam z małą w 2 szpitalach po uderzeniu w głowę i rotawirusie. Skorzystałam więc z okazji i pytałam o gluten lekarzy na obchodach.Takie mi dali zalecenia, ale dziecko po chorobach to póki co dam jej spokój żeby wróciła do siebie.
Problem polega na tym ze moje dziecko wymiotuje grudkami, odmawia ncałkowicie, dlatego kasze są problematyczne w podaniu, nie wiem, mogę podać dziecku kaszę jaglaną zmiksowana przez butlę? Tak podaję ryż, tak samo podaję kaszki wszelkiego rodzaju. Jesli mogę tak podać to nie ma problemu.
Jeśli sa biszkopty i inne produkty dla dzieci bez glutenu to zmienia to postac rzeczy. Dowiem się po prostu gdzie to kupić .
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:33   #173
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Lekarzy kilku, tak sie akurat złożyło ze ostatnie 2 tygodnie spędziłam z małą w 2 szpitalach po uderzeniu w głowę i rotawirusie. Skorzystałam więc z okazji i pytałam o gluten lekarzy na obchodach.Takie mi dali zalecenia, ale dziecko po chorobach to póki co dam jej spokój żeby wróciła do siebie.
Problem polega na tym ze moje dziecko wymiotuje grudkami, odmawia ncałkowicie, dlatego kasze są problematyczne w podaniu, nie wiem, mogę podać dziecku kaszę jaglaną zmiksowana przez butlę? Tak podaję ryż, tak samo podaję kaszki wszelkiego rodzaju. Jesli mogę tak podać to nie ma problemu.
Jeśli sa biszkopty i inne produkty dla dzieci bez glutenu to zmienia to postac rzeczy. Dowiem się po prostu gdzie to kupić .
Ale jacy lekarze? Jak ci ortopeda doradzi dietę to też posłuchasz bo specjalista?
Kaszkę jaglaną kupisz np firmy holle, spokojnie podasz butelką. Zmiksowane też możesz dawać.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 15:44   #174
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Zdecydowanie idź do innego lekarza, ja mojej córce badania robiłam rok temu. Jak chcesz to poszukam które dokładnie miała zlecone. Nie płaciłam ani zlotówki. Genetycznych nie robiłam.
Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jeśli glutenu nie je wcale to badania wyjdą ujemne. Jedynie badanie genetyczne mogłoby wykluczyć chorobę. W tym momencie niewiele zrobisz.
czyli badań na przeciwciała nie ma co robić póki nie wprowadzę synkowi glutenu?
ale z drugiej str ja jestem całe życie na diecie bezglut. i robiłam badania na przeciwciała. doradź, proszę

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
póki co dopiero małą zgłosiłam, a ponieważ nie mam pracy nie wiem czy mi ją przyjmą do żłobka. Liczę, ze tak, ale co w takim razie je tam Twoje dziecko np. zamiast biszkopta czy kanapeczki z jakąś pastą? Co zamiast makaronu czy ciastka? Nie wiem czy próbować znów jej zrobić ekspozycję na tn gluten czy nie. Może po prostu te zielone kupy trzeba przeczekać bo po kilku dniach miną? Miałyście tak? Nie znam się na tym za bardzo a karmienie dziecka tylko kleikiem i chrupkami kukurydzianymi nie wyjdzie ani mnie ani dziecku na zdrowie ( przynajmniej w kontekście żłobkowego karmienia)
ja daje synkowi kaszki z owocami, białe serki ze zmiksowanymi owockami, zupki, drugie dania (byle mięsko bez panierki, nie naleśniki, kluski z mąką pszenną itp), makaron bezglut., ciastka .... jest dużo sklepów z taką żywnością, ja w sumie jedynie kupuje w nich chleb, makaron i bułkę tartą bo da się spokojnie żyć i jeść bez kupowania specjalnych bezglutenowych rzeczy, tylko trzeba się przestawić na troszkę inne żywienie.

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi podać konkretną nazwę? Szum a chętnie bym podała dziecku coś co nauczy ją gryźć i mielić
nie chcę robić reklamy więc wpisz w google żywność bezglutenowa a tam wyskoczą sklepy z takim jedzeniem, potem musisz poszukać gdzie w Twojej okolicy są sklepy które sprowadzają takie jedzenie
a co do biszkoptów to np. http://www.balviten.com/produkt,61,8...glutenowy.html są w simply marketach i w realu czasami
__________________
09.04.13 Przemuś



Edytowane przez vil84
Czas edycji: 2014-04-10 o 15:45
vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 16:58   #175
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
czyli badań na przeciwciała nie ma co robić póki nie wprowadzę synkowi glutenu?
ale z drugiej str ja jestem całe życie na diecie bezglut. i robiłam badania na przeciwciała. doradź, proszę
Chorujesz na celiakię? Wiem, że u chorych na diecie czasem robi się przeciwciała żeby sprawdzić czy dieta jest właściwie przestrzegana i nie ma gdzieś ukrytego glutenu który szkodzi.
Moja córka miała badane przeciwciała 3 razy: po tygodniowej ekspozycji na gluten, po 2 miesiącach i po pół roku. Te ostatnie są oczywiście najbardziej wiarygodne.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 20:53   #176
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

panna P miala pierwsze przeciwciala jeszcze podczas diety drugie bodajrze po pól roku i chyba po roku następne. chyba jej teraz znów zrobie tak dla swiętego spokoju
Vil84 a genetyczne badania mieliscie oboje?
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:28   #177
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Chorujesz na celiakię? Wiem, że u chorych na diecie czasem robi się przeciwciała żeby sprawdzić czy dieta jest właściwie przestrzegana i nie ma gdzieś ukrytego glutenu który szkodzi.
Moja córka miała badane przeciwciała 3 razy: po tygodniowej ekspozycji na gluten, po 2 miesiącach i po pół roku. Te ostatnie są oczywiście najbardziej wiarygodne.
choruje, "od zawsze"
ciekawa jestem czy u synka od razu wystąpią objawy po podaniu glutenu ......

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Vil84 a genetyczne badania mieliscie oboje?
miał robiony tylko synek, ja mam celiakię stwierdzoną od 1 roku życia.
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:33   #178
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
choruje, "od zawsze"
ciekawa jestem czy u synka od razu wystąpią objawy po podaniu glutenu ......



miał robiony tylko synek, ja mam celiakię stwierdzoną od 1 roku życia.
Co wyszło w badaniu? Ma gen odpowiedzialny za celiakię czy nie ma?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 20:43   #179
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Co wyszło w badaniu? Ma gen odpowiedzialny za celiakię czy nie ma?
ma. dlatego nie podaje mu glutenu mimo że kilka dni temu skończył roczek. gastrolog mówi żeby wprowadzić gluten bo inaczej się nie dowiem no i ma rację tyle że nie wiem czy poddawać go ekspozycji czy od razu całe glutenowe posiłki, w maju idę na konsultację.
jak będzie miał na 100% celiakię to nie będzie jakiejś tragedii bo żyję z tą chorobą całe życie i nie jest problemem gotowanie itp, ale najgorsze to że trzeba mu będzie ten gluten podać i czekać na efekty .....
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:07   #180
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Celiakia - nietolerancja na gluten

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
ma. dlatego nie podaje mu glutenu mimo że kilka dni temu skończył roczek. gastrolog mówi żeby wprowadzić gluten bo inaczej się nie dowiem no i ma rację tyle że nie wiem czy poddawać go ekspozycji czy od razu całe glutenowe posiłki, w maju idę na konsultację.
jak będzie miał na 100% celiakię to nie będzie jakiejś tragedii bo żyję z tą chorobą całe życie i nie jest problemem gotowanie itp, ale najgorsze to że trzeba mu będzie ten gluten podać i czekać na efekty .....
Rozumiem cię doskonale. Podawać dziecku coś, co wiesz że może być bardzo szkodliwe i czekać na efekty- będzie zdrowy, zaszkodzi tylko trochę czy zaszkodzi bardzo. Ale synek ma już roczek, możesz już powoli próbować.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 11:55:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.