Cerazette / Azalia / Ovulan / Limetic / Dessette mono / Symonette - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 15:01   #61
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: cerazette

Po 1. jest wątek o tych tabletkach więc powinnas się tam dopisac. Po2. z tego co mi wiadomo dopuszcza do owlulacji ale zagęszcza śluz zarówno w szyjce by plemniki nie dotarły do kamórki jajowej jak i w macicy by nie dopuścic do zagnieżdzenia zarodka(ale tego nie jestem pewna). To musi byc w ulotce i chyba jej nie przeczytałas albo nie wiem, myślałas że jak działa?

A po 3. to nie jest tabletka wczesnoporonna i zapamiętaj to sobie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 15:22   #62
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Po 1. jest wątek o tych tabletkach więc powinnas się tam dopisac. Po2. z tego co mi wiadomo dopuszcza do owlulacji ale zagęszcza śluz zarówno w szyjce by plemniki nie dotarły do kamórki jajowej jak i w macicy by nie dopuścic do zagnieżdzenia zarodka(ale tego nie jestem pewna). To musi byc w ulotce i chyba jej nie przeczytałas albo nie wiem, myślałas że jak działa?

A po 3. to nie jest tabletka wczesnoporonna i zapamiętaj to sobie.


Cerazette jest tak samo wczesnoporonna jak Escapelle...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 16:56   #63
izabellita
Raczkowanie
 
Avatar izabellita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: domek :)
Wiadomości: 33
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Po 1. jest wątek o tych tabletkach więc powinnas się tam dopisac.

bardzo chętnie, jak znajdę

Po2. z tego co mi wiadomo dopuszcza do owlulacji ale zagęszcza śluz zarówno w szyjce by plemniki nie dotarły do kamórki jajowej jak i w macicy by nie dopuścic do zagnieżdzenia zarodka(ale tego nie jestem pewna). To musi byc w ulotce i chyba jej nie przeczytałas albo nie wiem, myślałas że jak działa?

jeśli przeczytasz uważnie mój post zauważysz,że nie pisałam nic o owulacji, tylko o wczesnoporonnym działaniu cerazette

zapłodnienie to jest zespoleniu się jądra komórki jajowej z jądrem plemnika (co następuje w jajowodzie, blisko jego ujścia od strony jajnika)
prof. dr hab. Bolesław Suszka biolog, pracownik naukowy PAN.

1963 r. Ministerstwo Zdrowia, Edukacji i Opieki Społecznej USA zdefiniowało aborcję jako "wszystkie środki, które mają na celu upośledzenie zdolności do życia zygoty w każdym momencie od chwili zapłodnienia do momentu rozwiązania" (Clowes, 1997).

Poronienie (łac. abortus), zgodnie z definicją podaną przez WHO, jest ukończeniem ciąży poniżej ukończonego 22 tygodnia czasu jej trwania.

Komórkę jajową od momentu zapłodnienia nazywamy zarodkiem, później, po ośmiu tygodniach płodem, ale nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek, mający określony genom, czyli kompletny zestaw chromosomów i genów. [prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan, b. Konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie]

(powyższe cytaty z http://www.forumrodzina.fora.pl/spra...olsce,143.html)

Nie jest to światopogląd lecz nauka. Warto się pofatygować (jeśli kogoś temat interesuje, bo właśnie do osób chcących wiedzieć co zażywają, kieruję swój post) i poczytać fachową recenzję tego leku a nieaktualizowaną przez firmę ulotkę wrzucić do kosza, gdzie jej miejsce.

A po 3. to nie jest tabletka wczesnoporonna i zapamiętaj to sobie.
...praktycznie bez komentarza...komunizm, propaganda i brak wolności słowa nawet na forum

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

ps. Emi podobno (jak sama napisałaś w jednym poście) na 'minipigułkach' się nie znasz ...
__________________
lato, ach to Ty...
izabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 17:13   #64
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: cerazette

to raczej Ty podałaś komunistyczną wersję aborcji bo obecna to:

"Aborcja to działanie, medyczne bądź chirurgiczne, mające na celu zakończenie ciąży poprzez usunięcie płodu i łożyska z macicy."

i dalej:

"Zapłodniona komórka (zygota) to jeszcze nie początek nowego życia. Teraz przez parę dni wędruje przez jajowód, nieustannie dzieląc się, przy czym jednocześnie nie zwiększa swojego rozmiaru. To etap bruzdkowania, którego efektem jest wielokomórkowy zarodek. Przesuwany jest ruchami rzęsek pokrywających nabłonek jajowodów i skurczami mięśniówki jajowodów. Wydzielina produkowana przez nabłonek ułatwia poślizg komórki. W ostatnim stadium bruzdkowania powstaje blastocysta, czyli jajo płodowe - pęcherzyk składający się z dwóch warstw. Trofoblast pełni funkcje ochronne i odżywcze, z embrioblastu powstaje ciało zarodka. Przez kilka dni pobytu w macicy zarodek odżywia się tzw. mleczkiem macicznym - substancją wydzielaną przez śluzówkę. Jednocześnie enzymy wydzielane przez jajo powodują nadtrawienie błony śluzowej macicy. Zarodek zagnieżdża się w wytrawionym zagłębieniu, endometrium je obrasta. Proces ten zwany implantacją lub zagnieżdżeniem rozpoczyna się mniej więcej po 6 dniach od owulacji, ale w zależności od tego, jak długo zarodek znajdował się w jajowodach, rozpocząć się może od 4 do nawet 12 dni od jajeczkowania." - i dopiero od momentu zagnieżdżenia mówimy o ciąży.

Amen.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez Marwari
Czas edycji: 2009-07-21 o 17:15
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 19:04   #65
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez izabellita Pokaż wiadomość
...praktycznie bez komentarza...komunizm, propaganda i brak wolności słowa nawet na forum

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

ps. Emi podobno (jak sama napisałaś w jednym poście) na 'minipigułkach' się nie znasz ...
Jeśli cytujesz moją wypowiedź to ją CYTUJ a nie dopisujesz coś do tego dlatego popraw to.

Nie znam się aż tak jak na pigułkach dwuskładnikowych ale wiem na pewno więcej niż Ty

Tutaj jest wolonosc słowa ale fakty są inne a Ty głosisz jakieś mongolskie teorie.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:33   #66
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość

Cerazette jest tak samo wczesnoporonna jak Escapelle...

Dokładnie. I jakby były wczesnoporonne to raczej by nie były sprzedawane, bo z tego co się orientuję, to nie jest to legalne, prawda?
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:36   #67
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Dokładnie. I jakby były wczesnoporonne to raczej by nie były sprzedawane, bo z tego co się orientuję, to nie jest to legalne, prawda?
Wczesnoporonne są w Polsce nielegalne
A cała awantura jest o to, że kościół ma inna definicję ciąży niż medycyna...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 20:43   #68
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Wczesnoporonne są w Polsce nielegalne
A cała awantura jest o to, że kościół ma inna definicję ciąży niż medycyna...

No wiesz, wg. Kościoła to powinniśmy uprawiać seks tylko kiedy chcemy dziecka, nie stosować środków anty (przecież plemniki też czują!) i najlepiej nie czerpać przyjemności ze zbliżenia...
Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:32   #69
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
No wiesz, wg. Kościoła to powinniśmy uprawiać seks tylko kiedy chcemy dziecka, nie stosować środków anty (przecież plemniki też czują!) i najlepiej nie czerpać przyjemności ze zbliżenia...
No tak i do tego mam wrażenie że wszelkie przyjemnosci to zuooo.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:38   #70
izabellita
Raczkowanie
 
Avatar izabellita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: domek :)
Wiadomości: 33
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
to raczej Ty podałaś komunistyczną wersję aborcji bo obecna to:

"Aborcja to działanie, medyczne bądź chirurgiczne, mające na celu zakończenie ciąży poprzez usunięcie płodu i łożyska z macicy."

i dalej:

"Zapłodniona komórka (zygota) to jeszcze nie początek nowego życia. Teraz przez parę dni wędruje przez jajowód, nieustannie dzieląc się, przy czym jednocześnie nie zwiększa swojego rozmiaru. To etap bruzdkowania, którego efektem jest wielokomórkowy zarodek. Przesuwany jest ruchami rzęsek pokrywających nabłonek jajowodów i skurczami mięśniówki jajowodów. Wydzielina produkowana przez nabłonek ułatwia poślizg komórki. W ostatnim stadium bruzdkowania powstaje blastocysta, czyli jajo płodowe - pęcherzyk składający się z dwóch warstw. Trofoblast pełni funkcje ochronne i odżywcze, z embrioblastu powstaje ciało zarodka. Przez kilka dni pobytu w macicy zarodek odżywia się tzw. mleczkiem macicznym - substancją wydzielaną przez śluzówkę. Jednocześnie enzymy wydzielane przez jajo powodują nadtrawienie błony śluzowej macicy. Zarodek zagnieżdża się w wytrawionym zagłębieniu, endometrium je obrasta. Proces ten zwany implantacją lub zagnieżdżeniem rozpoczyna się mniej więcej po 6 dniach od owulacji, ale w zależności od tego, jak długo zarodek znajdował się w jajowodach, rozpocząć się może od 4 do nawet 12 dni od jajeczkowania." - i dopiero od momentu zagnieżdżenia mówimy o ciąży.

Amen.
skąd pochodzi ta definicja ?

zgodnie z polskim prawem, WHO i rzeszą badań naukowych (powstała w momencie zapłodnienia zygota jest już odrębnym organizmem genetycznym, jedynym w swoim rodzaju) to właśnie życie zaczyna się od zapłodnienia. byłam w ciąży i żaden lekarz nie wskazywał na jej początek o zagnieżdżenia zarodka w błonie macicy tylko od zapłodnienia a nawet 2 tygodnie wcześniej.

można unikać prawdy i świadomości, że mogło się kogoś zabić, zwłaszcza tak bezbronnego jak malutkie dziecko. może chociaż warto się zastanowić co się bierze i nie być w pionkiem w grze wielkich korporacji, której celem jest zgarnięcie jak największej kasy. bo na pewno nie zależy im na Waszym zdrowiu, tym bym się nie łudziła.

pozdrawiam
__________________
lato, ach to Ty...
izabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 14:38   #71
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: cerazette

Biore cerazette od tygodnia i mam bóle głowy od 4 dni.Czy może to mieć coś ze sobą wspólnego...?
Czyli te tabsy są w polsce niedostepne tak? skoro wczesnoporonne? pytam z ciekawości
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 16:04   #72
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: cerazette

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Biore cerazette od tygodnia i mam bóle głowy od 4 dni.Czy może to mieć coś ze sobą wspólnego...?
Czyli te tabsy są w polsce niedostepne tak? skoro wczesnoporonne? pytam z ciekawości
może, ale nie musi. Są w Polsce dostępne i NIE SĄ wczesnoporonne...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 09:29   #73
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Cerazette a plamienia

Dziewczyny, jeśli był podobny wątek to z góry przepraszam.
Biorę obecnie 3 opakowanie cerazette. Wcześniej byłam zadowolona, żadnych plamień, zmian nastroju, spadków libido.
Niestety, od 3 opakowania mam plamienia. Wiem, że to normalne przy cerazette, ale zastanawiam się, czy jest szansa, że one miną czy powinnam zmienić tabletki. Plamienia trwają już 3 tydzień, było kilka dni przerwy i znowu to samo.
Macie podobne doświadczenia? Czy dać sobie jeszcze jedno opakowanie na próbę czy raczej plamienia nie miną?
Dzięki za rady!
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 09:56   #74
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli był podobny wątek to z góry przepraszam.
Biorę obecnie 3 opakowanie cerazette. Wcześniej byłam zadowolona, żadnych plamień, zmian nastroju, spadków libido.
Niestety, od 3 opakowania mam plamienia. Wiem, że to normalne przy cerazette, ale zastanawiam się, czy jest szansa, że one miną czy powinnam zmienić tabletki. Plamienia trwają już 3 tydzień, było kilka dni przerwy i znowu to samo.
Macie podobne doświadczenia? Czy dać sobie jeszcze jedno opakowanie na próbę czy raczej plamienia nie miną?
Dzięki za rady!
hej ja biore te tabletki też tyle że 1 opakowanie. mialam po tygodniu juz plamienia ale nie az tak długie niewiem co ci poradzić a co ulotka na to..? czytałas dokładnie?? jak nie to może skonsultuj to z ginem..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:00   #75
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: Cerazette a plamienia

Ulotka i lekarz twierdzą, że plamienia mogą pozstać... To kiepska wiadomość. Bardziej jestem ciekawa Waszych doświadczeń, może powinnam zmienić pigułki. Kiedyś brałam harmonet i było ok, ale teraz cerazette ze względu na papierosy
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:19   #76
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
Ulotka i lekarz twierdzą, że plamienia mogą pozstać... To kiepska wiadomość. Bardziej jestem ciekawa Waszych doświadczeń, może powinnam zmienić pigułki. Kiedyś brałam harmonet i było ok, ale teraz cerazette ze względu na papierosy
na papierosy..? a co to ma wspólnego..? ja je biore bo karmie piersią.. a co do plamień no skoro lekarz tak mówi to musisz to odczekać..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:23   #77
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
na papierosy..? a co to ma wspólnego..? ja je biore bo karmie piersią.. a co do plamień no skoro lekarz tak mówi to musisz to odczekać..
Większość lekarzy traktuje palenie jako przeciwwskazanie do antykoncepcji hormonalnej, cerazette ze względu na skład najmniej koliduje z paleniem, tzn ryzyko zakrzepicy nei jest tak duże jak przy innych pigułkach
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:38   #78
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli był podobny wątek to z góry przepraszam.
Biorę obecnie 3 opakowanie cerazette. Wcześniej byłam zadowolona, żadnych plamień, zmian nastroju, spadków libido.
Niestety, od 3 opakowania mam plamienia. Wiem, że to normalne przy cerazette, ale zastanawiam się, czy jest szansa, że one miną czy powinnam zmienić tabletki. Plamienia trwają już 3 tydzień, było kilka dni przerwy i znowu to samo.
Macie podobne doświadczenia? Czy dać sobie jeszcze jedno opakowanie na próbę czy raczej plamienia nie miną?
Dzięki za rady!
Przez pierwsze opakowania organizm przyzwyczaja się do hormonów, więc może stopniowo te plamienia miną. Jeśli jednak są bardzo uciążliwe, to chyba lepiej zrezygnować z papierosów i zmienić tabletki.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:48   #79
angel_karolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 157
Dot.: Cerazette a plamienia

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;19010292]Przez pierwsze opakowania organizm przyzwyczaja się do hormonów, więc może stopniowo te plamienia miną. Jeśli jednak są bardzo uciążliwe, to chyba lepiej zrezygnować z papierosów i zmienić tabletki.[/QUOTE]

Mrowinka, a ile wg Ciebie opakowań warto czekać aż się przyzwyczai? 3 czy więcej?
angel_karolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 16:04   #80
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez angel_karolcia Pokaż wiadomość
Mrowinka, a ile wg Ciebie opakowań warto czekać aż się przyzwyczai? 3 czy więcej?
Wiesz, ja nie mogę mówić, jak jest wg mnie, bo nie jestem lekarzem. Ale moja pani ginekolog wspominała o 3 miesiącach na przyzwyczajenie się. Biorę inne pigułki niż Ty, przeczekałam nawet 5 opakowań - niestety, organizm się nie przyzwyczaił, plamienia nadal mnie męczą. Będę zmieniać tabletki.
Idź do lekarza, niech on Ci powie, co robić - czy nadal brać, czy też lepiej zrezygnować.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 12:36   #81
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Cerazette a plamienia

Brałam cerazette zaraz po porodzie, po tygodniu od pierwszej tabletki dostałam plamienia, które trwało 1,2,3 ,4....i po 7 dniach odstawiłam, kiedy odstawiłam, plamienie ustało. Przeszłam na zwykłe tabletki anty...Organizm podobno do 3 miesięcy się przezwyczaja do nowych leków.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:29   #82
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Cerazette a plamienia

Zastanawiam się nad braniem minipigułek i mam takie pytanie, bo czytam gdzieś że okres można wstrzymac tabletkami na max 3 miesiace ( dotyczyło to chyba takich normalnych tabletek anty.) a jeśli bierze sie minipigułki to okres może sie zatrzymać? czy mozna w takim razie brac je kilka lat? brak miesiączki nie wpływa negatywnie na zdrowie ?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 23:51   #83
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Cerazette a plamienia

z tego co wiem [sama nigdy nie brałam]to przy pigułkach jednoskładnikowych masz nieregularne krwawienia. nie zatrzymują one okresu tak jak te dwuskładnikowe.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 06:14   #84
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Cerazette a plamienia

Jestem w połowie trzeciego opakowania i cały czas plamię lub krwawię z tygodniowymi przerwami. Jest to uciążliwe. Zastanawiam się, czy na tym ma polegać ich działanie antykoncepcyjne
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 07:11   #85
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cerazette a plamienia

Niestety przy cerazette mogą cały czas pojawiać się plamienia, ale nie jest to regułą!
Parę lat temu jak je brałam, to nie miałam żadnych plamień, zero skutków ubocznych dopiero po odstawieniu dostałam krwawienia.
W tym roku postanowiłam do nich wrócić, skoro kiedyś mi służyły, to czemu teraz miało by być inaczej, no i tu się pomyliłam
przy pierwszym opakowaniu przy 22 tabletce zaczęło się 5 dniowe plamienie, przypominające lekki okres z bólem brzucha, a gdzieś tak w połowie 2 opakowania odstawiłam z powodu spadku libido po poziomu zerowego, ciężkiego wysypu trądziku, przetłuszczających się włosów, mega celulitu na pośladkach i udach i depresji, krwawienia po odstawieniu nie było, ale się tym nie przejęłam, bo podobno przy tych tabletkach to norma @ przyszedł dopiero po 37 dniach, a kolejny po 41!

Edytowane przez mysiunia85g
Czas edycji: 2010-07-06 o 07:14
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 13:09   #86
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Cerazette a plamienia

Cytat:
Napisane przez Devayani Pokaż wiadomość
Jestem w połowie trzeciego opakowania i cały czas plamię lub krwawię z tygodniowymi przerwami. Jest to uciążliwe. Zastanawiam się, czy na tym ma polegać ich działanie antykoncepcyjne
plamienia są typowe dla minipigułek i niestety nic z tym nie da się zrobić, bo tym steruje estrogen, którego ta pigułka nie ma. Z czasem mogą zaniknąć łącznie z comiesięcznym krwawieniem - wiele pań stosujących minipigułkę nie ma "miesiączki".
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:27   #87
tenkowa
Przyczajenie
 
Avatar tenkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Cerazette pilne pytanie !

Witam przepraszam ze otwieram nowy wątek ale bardzo się spieszę proszę mnie zrozumieć.
aktualnie kończe pierwsze opakowanie cilestu (dzis ostatnia tabletka) ze wzgledu na okolicznosci zmieniam je na cerazette i tu jest problem pani ginekolog powiedziala ze pierwsza tabletke cerazette mam zażyć jak pojawi się krwawienie po odstawieniu , a w ulotce jest tak :

"jeżeli wcześniej pacjentka przyjmowała inny złożony doustny preparat antykoncepcyjny - przyjmowanie należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabl. poprzedniego preparatu"

I KOGO JA MAM TERAZ SŁUCHAĆ ?
tenkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 13:16   #88
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cerazette pilne pytanie !

Cytat:
Napisane przez tenkowa Pokaż wiadomość
Witam przepraszam ze otwieram nowy wątek ale bardzo się spieszę proszę mnie zrozumieć.
aktualnie kończe pierwsze opakowanie cilestu (dzis ostatnia tabletka) ze wzgledu na okolicznosci zmieniam je na cerazette i tu jest problem pani ginekolog powiedziala ze pierwsza tabletke cerazette mam zażyć jak pojawi się krwawienie po odstawieniu , a w ulotce jest tak :

"jeżeli wcześniej pacjentka przyjmowała inny złożony doustny preparat antykoncepcyjny - przyjmowanie należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabl. poprzedniego preparatu"

I KOGO JA MAM TERAZ SŁUCHAĆ ?
Ja bym wzięła tak jak piszę w ulotce, w końcu cerazzete bierze się bez przerwy, bo w blistrze jest 28 tabletek, więc nie bardzo rozumiem po co czekać na krwawienie z odstawienia, ale to tylko moje zdanie.
Nawet większość kobiet po porodzie nie czeka na pierwszą miesiączkę, tylko po 6 tyg. od porodu zaczyna brać tabletki.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 13:47   #89
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Cerazette pilne pytanie !

A do tego cerazette ma mniej hormonów niż Cilest.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 15:55   #90
tenkowa
Przyczajenie
 
Avatar tenkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Cerazette pilne pytanie !

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
A do tego cerazette ma mniej hormonów niż Cilest.
Nie mam pojęcia o co Ci chodzi?
nie pytam o to ..

Edytowane przez tenkowa
Czas edycji: 2010-07-30 o 15:59
tenkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-01 19:20:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.