Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-01, 13:39   #1
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565

Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?


W czerwcu wychodzę za mąż. Przeprowadzimy się do mieszkania, które jest w miarę duże i wygodne, ale jednopokojowe (salon z aneksem kuchennym + "wnęka" sypialniana). W tej chwili mieszkamy w kawalerce, zresztą maleńkiej, jednak jest to dla nas bardziej sypialnia (oboje codziennie od świtu do późnego wieczora w pracy lub na uczelni, teraz jeszcze dochodzą jakieś przedślubne sprawunki, które pochłaniają nam cały wolny czas); spędzamy wspólnie tylko wieczory i stwierdzam, że taka mała przestrzeń - jak na razie - nie jest konfliktogenna...
Ale powoli już marzy nam się dziecko i tutaj proszę Was o opinie. Czy są tu jakieś mamy żyjące z partnerem i maluchem w kawalerce? Według Was powinno się odłożyć decyzję o dziecku na kilka lat do przodu, kiedy może będziemy w stanie mieszkać w czymś większym? Czy zaadaptowanie kawalerki do potrzeb niemowlaka oznacza jakiś duży remont? Do jakiego wieku dziecka da radę mieszkać tak we trójkę?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:46
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:43   #2
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
W czerwcu wychodzę za mąż. Przeprowadzimy się do mieszkania, które jest w miarę duże i wygodne, ale jednopokojowe (salon z aneksem kuchennym + "wnęka" sypialniana). W tej chwili mieszkamy w kawalerce, zresztą maleńkiej, jednak jest to dla nas bardziej sypialnia (oboje codziennie od świtu do późnego wieczora w pracy lub na uczelni, teraz jeszcze dochodzą jakieś przedślubne sprawunki, które pochłaniają nam cały wolny czas); spędzamy wspólnie tylko wieczory i stwierdzam, że taka mała przestrzeń - jak na razie - nie jest konfliktogenna...
Ale powoli już marzy nam się dziecko dziecku i tutaj proszę Was o opinie. Czy są tu jakieś mamy żyjące z partnerem i maluchem w kawalerce? Według Was powinno się odłożyć decyzję o dziecku na kilka lat do przodu, kiedy może będziemy w stanie mieszkać w czymś większym? Czy zaadaptowanie kawalerki do potrzeb niemowlaka oznacza jakiś duży remont? Do jakiego wieku dziecka da radę mieszkać tak we trójkę?
Tak
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:48   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Tak
Zdecydowanie. Po co męczyć siebie, dziecko i narażać się na kryzys w związku? Ja bym nawet psa w takiej kawalerce nie trzymała.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:51   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
W czerwcu wychodzę za mąż. Przeprowadzimy się do mieszkania, które jest w miarę duże i wygodne, ale jednopokojowe (salon z aneksem kuchennym + "wnęka" sypialniana). W tej chwili mieszkamy w kawalerce, zresztą maleńkiej, jednak jest to dla nas bardziej sypialnia (oboje codziennie od świtu do późnego wieczora w pracy lub na uczelni, teraz jeszcze dochodzą jakieś przedślubne sprawunki, które pochłaniają nam cały wolny czas); spędzamy wspólnie tylko wieczory i stwierdzam, że taka mała przestrzeń - jak na razie - nie jest konfliktogenna...
Ale powoli już marzy nam się dziecko i tutaj proszę Was o opinie. Czy są tu jakieś mamy żyjące z partnerem i maluchem w kawalerce? Według Was powinno się odłożyć decyzję o dziecku na kilka lat do przodu, kiedy może będziemy w stanie mieszkać w czymś większym? Czy zaadaptowanie kawalerki do potrzeb niemowlaka oznacza jakiś duży remont? Do jakiego wieku dziecka da radę mieszkać tak we trójkę?
Nie powinno się odkładać takiej decyzji, bo na dziecko nigdy nie ma idealnej pory. Jeśli będziecie małżeństwem, będziecie mieć WŁASNE mieszkanie, pracę, możliwości finansowe do utrzymania dziecka to na co czekać? To na pewno nie będzie szczyt komfortu i wygody, ale jestem pewna, że da się to tak zaaranżować, żeby żyć w dobrych warunkach i pogodzić kącik dziecka z Waszą sypialnią i kącikiem wypoczynkowym. Jeśli oboje chcecie dziecka to po co czekać? I bić się z myślami, że chcielibyście już, ale trzyma Was kwestia mieszkaniowa, a potem za kilka lat się może okazać, że teraz to już nie tak łatwo o dziecko i trzeba było się starać od razu. Tym bardziej, że z tego co piszesz wynika, że nie macie w perspektywie najbliższych lat większego mieszkania na widoku, więc decyzja o dziecku odwlekłaby się do nie wiadomo kiedy.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:51   #5
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Pierwsze co mi przyszło do głowy to bzykać się przy dziecku nie widzę tego
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:52   #6
ladymezmerize
Raczkowanie
 
Avatar ladymezmerize
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 420
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Ja jakbym miala męża i dziecko to już przynajmniej w 2 pokojowym mieszkaniu bym chciała zamieszkać. Możecie np. 1 pokoj dla dziecka i spraw związanych z dzieciątkiem, a drugi pokoj zrobic pokoj dzienny/salon/ ze stołem, tv, a na noc po prostu rozkładać to i spać tam jako sypialnia, ja bym jakoś tak to zorganizowała
__________________
...
ladymezmerize jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:56   #7
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

No, jedna osoba chce się chociaż na chwilę zdrzemnąć, gdy druga będzie zajmować się dzieciakiem, który ma kolki i się drze, jak będzie miało problemy ze snem to żadne z Was się nie wyśpi ani tv nie załączy i do tego zero gości pewnie przez jakiś czas. Nic tylko robić i rodzić.
Miałam w rodzinie przykład takich kawalerkowiczków z dzieckiem. Facet po nocce chce spać, dziecko się drze, do babki koleżanki nie przychodziły, do faceta koledzy też nie. Oboje niewyspani i sfrustrowani.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 13:57   #8
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Sądzę, że dużo zależy od tego jak da się to mieszkanie zaaranżować i jak duże ono jest. Bo pokój 15mkw to faktycznie jest problem. Ale czasami są takie kawalerki gdzie można jakąś osobną przestrzeń wydzielić.
Ja gdybym miała czekać z dzieckiem tylko ze względu na mieszkanie to bym nie czekała.
Ewentualnie po ślubie poczekałabym całkowicie z zakupem mieszkania, aż będzie nas stać na 2-pokojowe, pod warunkiem, że to nie oznacza X lat czekania, kiedy ja bym dziecko chciała już teraz.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 13:59   #9
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
W czerwcu wychodzę za mąż. Przeprowadzimy się do mieszkania, które jest w miarę duże i wygodne, ale jednopokojowe (salon z aneksem kuchennym + "wnęka" sypialniana). W tej chwili mieszkamy w kawalerce, zresztą maleńkiej, jednak jest to dla nas bardziej sypialnia (oboje codziennie od świtu do późnego wieczora w pracy lub na uczelni, teraz jeszcze dochodzą jakieś przedślubne sprawunki, które pochłaniają nam cały wolny czas); spędzamy wspólnie tylko wieczory i stwierdzam, że taka mała przestrzeń - jak na razie - nie jest konfliktogenna...
Ale powoli już marzy nam się dziecko i tutaj proszę Was o opinie. Czy są tu jakieś mamy żyjące z partnerem i maluchem w kawalerce? Według Was powinno się odłożyć decyzję o dziecku na kilka lat do przodu, kiedy może będziemy w stanie mieszkać w czymś większym? Czy zaadaptowanie kawalerki do potrzeb niemowlaka oznacza jakiś duży remont? Do jakiego wieku dziecka da radę mieszkać tak we trójkę?
Ja bym troche jednak poczekala. Dzieci szybko rosna, a rodzicom jest potrzebna wlasna przestrzen i intymnosc.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:02   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Zależy jaka to kawalerka, jakiej wielkości, jaki ma kształt czy da się jakoś podzielić przestrzeń. Dać się da tak mieszkać, osobna kwestia na ile to będzie komfortowe.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:03   #11
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Sądzę, że dużo zależy od tego jak da się to mieszkanie zaaranżować i jak duże ono jest. Bo pokój 15mkw to faktycznie jest problem. Ale czasami są takie kawalerki gdzie można jakąś osobną przestrzeń wydzielić.
Ja gdybym miała czekać z dzieckiem tylko ze względu na mieszkanie to bym nie czekała.[...]
Zwykle nie odkłada się takiej decyzji "tylko ze względu na mieszkanie", ale na sytuację materialną Teraz obydwojga nie ma całe dnie w domu, studiują i pracują - ergo ani nie zarabiają dużo (bo wynajęliby coś większego) ani nie mają czasu. Brak pracy w ciąży=jeszcze mniejsze pieniądze. Umowa zlecenie=brak pieniędzyw czasie ciąży. Poza tym wydzielanie osobnej przestrzeni w kawalerce no przestań, to nie loft
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 14:07   #12
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Zwykle nie odkłada się takiej decyzji "tylko ze względu na mieszkanie", ale na sytuację materialną Teraz obydwojga nie ma całe dnie w domu, studiują i pracują - ergo ani nie zarabiają dużo (bo wynajęliby coś większego) ani nie mają czasu. Brak pracy w ciąży=jeszcze mniejsze pieniądze. Umowa zlecenie=brak pieniędzyw czasie ciąży. Poza tym wydzielanie osobnej przestrzeni w kawalerce no przestań, to nie loft
Od września mam dostać umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyby nie to, to w ogóle nie pozwoliłabym sobie na rozważanie ciąży...
Cóż, loft to to nie jest, ale od biedy - być może - moglibyśmy jakoś wydzielić część mieszkania na mini-mini sypialnię (taką tapczan+szafka nocna) lub pokoik dla dziecka. Tylko nie wiem ile by to kosztowało i czy jest sens... Chcielibyśmy, by jak najdłużej spało przy nas:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f34a6468c7c700a95ab134b2429fbb81.jpg (61,3 KB, 858 załadowań)
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:09
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:08   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Niestety z doświadczenia znajomych wiem, że baaardzo często pary, które zdecydowały się na dziecko mieszkając w kawalerce już w tej kawalerce zostają, a to dziecko tego potem nienawidzi. No bo ciągle ważniejsze wydatki, bo przecież dziecko cały czas małe, potem już nastolatek, więc lada dzień się wyprowadzi i po co szukać większego, brać kredyt itp. I tak żyje się całe życie w tej kawalerce.

Ja bym się na dziecko mając kawalerkę nie zdecydowała nigdy. Dla mnie to jednak za mała przestrzeń na 3 osoby.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:09   #14
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Od września mam dostać umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyby nie to, to w ogóle nie pozwoliłabym sobie na rozważanie ciąży...
Cóż, loft to to nie jest, ale od biedy - być może - moglibyśmy jakoś wydzielić część mieszkania na mini-mini sypialnię (taką tapczan+szafka nocna) lub pokoik dla dziecka. Tylko nie wiem ile by to kosztowało i czy jest sens... Chcielibyśmy, by jak najdłużej spało przy nas:


to dostan te umowe bo teraz to sa bezsensowne rozwazania.
btw, to jest Wasze mieszkanie czy wynajmujecie?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:10   #15
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Od września mam dostać umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyby nie to, to w ogóle nie pozwoliłabym sobie na rozważanie ciąży...
Cóż, loft to to nie jest, ale od biedy - być może - moglibyśmy jakoś wydzielić część mieszkania na mini-mini sypialnię/pokoik dla dziecka. Tylko nie wiem ile by to kosztowało i czy jest sens... Chcielibyśmy, by jak najdłużej spało przy nas:
Najgorzej. Pamiętaj, że po urodzeniu dziecka nie zmieniasz się nagle w matronę, ale nadal jesteś kobietą. Każdy ma prawo do intymności, to, co teraz wydaje Wam się fajne po roku będzie udręką.
Ile macie lat?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:11   #16
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Ja mieszkałam z rodzicami wiele lat w ten sposób do ok. 12 roku życia. Nie stać nas było na nic większego, ustrój polityczny się zmienił, doszła zmiana pracy rodziców itd. W sumie było ok, bo każde miało swój kąt. Fakt salon był zarazem sypialnią rodziców i był przechodni do kuchni i mojego pokoju (rodzice zrobili z pierwotnej kuchni mój pokój, a kuchnię zrobili jako aneks), więc z biegiem czasu, gdy stawałam się starsza robiło się ciasno :P
A no i jeszcze nasza kawalerka miała ok. 38 m2, a nie tak jak dzisiejsze min. 20 m2. Więc sądzę, że wiele zależy od rozplanowania i metrażu. Z małym dzieckiem da radę, ale trzeba myśleć o zmianie na większe.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:12   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Od września mam dostać umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyby nie to, to w ogóle nie pozwoliłabym sobie na rozważanie ciąży...
Cóż, loft to to nie jest, ale od biedy - być może - moglibyśmy jakoś wydzielić część mieszkania na mini-mini sypialnię (taką tapczan+szafka nocna) lub pokoik dla dziecka. Tylko nie wiem ile by to kosztowało i czy jest sens... Chcielibyśmy, by jak najdłużej spało przy nas:
Wiesz co, kombinować to można, można nawet łóżeczko dziecka do żyrandola nad łóżkiem przywiązać i uznać, że miejsca dość, tylko po co? Dla mnie ciasnota to pierwsza przyczyna konfliktów, na razie jesteście we dwoje, ale dziecko to dodatkowy człowiek - nieważne, że mały, ale wciąż człowiek, a Wam się metraż nie zwiększy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:18   #18
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Mieszkanie od rodziców. Mamy 24 i 25 lat, akurat poglądy na wychowywanie i rodzicielstwo bardzo klarowne (z wykształcenia jestem nauczycielką, pracuję jako przedszkolanka, on ukończył m.in. pedagogikę).
Zawsze chciałam być młodą mamą, tak jak moja mama. Z czasem (odkąd pracuję z dziećmi i odkąd interesuję się położnictwem, moja przyjaciółka jest położną) widzę coraz więcej korzyści z takiego rozwiązania, jak choćby łatwiejszy poród.
Jestem zwolenniczką założenia, że ani po ślubie, ani po urodzeniu dziecka ludzie nie zmieniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie zamierzam transformować się w jakąś matronę. Zakładam, że to doświadczenie, które mnie rozwinie, a nie podetnie mi skrzydła.

Dajcie spokój, nie będziemy tam mieszkać do końca życia Nie jesteśmy pewni gdzie i kiedy się przeprowadzimy, ale to kawalerka na kilka lat. Dlatego też wyraźnie pytałam o opinie co do mieszkania z maluchem, dzidziusiem ;p
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014


Edytowane przez cukraktywna
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:20
cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:22   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

A czemu chcesz żeby dziecko spało jak najdłużej koło łóżka rodziców? Mnie to zawsze się wydawało nieco dziwne Jasne, pierwsze miesiące - może tak wygodniej, ale dziecko rośnie, rodzice chcą intymności, a tu córeczka tuż obok. Nie widzę tego za bardzo...
No ale tak naprawdę to rodzice małych dzieci których znam najczęściej nawet jak mają te dwa pokoje, to w jednym mają salon a w drugim sypialnię swoją plus dziecka. Więc wychodzi w sumie na to samo Wszyscy przy tym mówią, że to tylko na początek a jak dziecko podrośnie to dostanie samodzielny pokój, a jakoś kończy się na tym, że to odkładają bo nie chce im się robić rewolucji Ew. jak kupują większe mieszkanie, 3 pokoje, to robią pokój dziecku.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 14:24   #20
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Jestem zwolenniczką założenia, że ani po ślubie, ani po urodzeniu dziecka ludzie nie zmieniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie zamierzam transformować się w jakąś matronę. Zakładam, że to doświadczenie, które mnie rozwinie, a nie podetnie mi skrzydła.

mpt
, chyba raczej o co innego chodziło.
Jak będzie wyglądało Wasze życie intymne? Bo chyba nie seks przy dziecku jak podrośnie?
Poza tym już ktoś tu pisał, że np. jak dziecko będzie Wam płakało po nocach, to osoba która dajmy na to idzie następnego dnia do pracy, czy nawet będzie chciała odespać zarwaną noc z powodu dziecka, po prostu nie będzie miała jak się wyspać. Oboje będziecie rozdrażnieni, bo zmęczenie, ciasnota, mało przestrzeni osobistej, co może prowadzić do konliktów.

Czy i kiedy istniałaby szansa zmiany Waszych warunków mieszkaniowych? Bo póki dziecko malutkie to jeszcze można ewentualne ryzykować, ale to na pewno nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Bo i dziecko potem będze chciało mieć własny pokój, żeby kolegów zaprosić, a nie tak z rodzicami ciągle.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:28   #21
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Dla mnie nawet przy niemowlęciu seks byłby dziwny. Okres połogu minie, zaczną się ciągoty do bara-bara a tu dzidziuś płacze. Nieważne, że nie rozumie jeszcze nic, ważne, że seks przy dziecku - jakiejkolwiek wielkości - to patologia i tyle.

Ja bym zainwestowała w coś większego i wtedy o dziecko się starała. Bo w kawalerce się pozabijacie, proza życia codziennego Was przytłoczy. Niestety. Ja mieszkam w dużym domu, wiele pokoi, łazienki, kuchnia i tak dalej, a czasami nie chciało mi się oglądać nikogo, zwłaszcza rodziców - ot, chwila dla siebie byłą mi potrzebna. A co dopiero w dwóch pokoiczkach. To nie są warunki dla dziecka. A poza tym niby chwilowa ta sytuacja, ale dziecko nie będzie sprawiało coraz mniej wydatków, tylko coraz więcej.

Nie myśleliście od kredycie?
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:33   #22
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Dla mnie nawet przy niemowlęciu seks byłby dziwny. Okres połogu minie, zaczną się ciągoty do bara-bara a tu dzidziuś płacze. Nieważne, że nie rozumie jeszcze nic, ważne, że seks przy dziecku - jakiejkolwiek wielkości - to patologia i tyle.

Ja bym zainwestowała w coś większego i wtedy o dziecko się starała. Bo w kawalerce się pozabijacie, proza życia codziennego Was przytłoczy. Niestety. Ja mieszkam w dużym domu, wiele pokoi, łazienki, kuchnia i tak dalej, a czasami nie chciało mi się oglądać nikogo, zwłaszcza rodziców - ot, chwila dla siebie byłą mi potrzebna. A co dopiero w dwóch pokoiczkach. To nie są warunki dla dziecka. A poza tym niby chwilowa ta sytuacja, ale dziecko nie będzie sprawiało coraz mniej wydatków, tylko coraz więcej.

Nie myśleliście od kredycie?
zaczelo sie od kawalerki a teraz dwa pokoiczki to za malo?
zaraz aby planowac dziecko powinno sie miec conajmniej 100 metrowe mieszkanie, zeby za duszno nie bylo.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:37   #23
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
[...]Zakładam, że to doświadczenie, które mnie rozwinie, a nie podetnie mi skrzydła.[...]
Zakładam, że ten "dzidziuś" jest mimo wszystko dla Ciebie dość enigmatycznym stworem
Myślę, że te 3-4 lata spokojnie możecie poczekać, a pewnie w tym czasie Wasza sytuacja się zmieni. Weźmiecie kredyt, wynajmiecie komuś kawalerkę i znajdzie się miejsce na "dzidziusia" (tak, jestem uczulona na to słowo).
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:40   #24
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Mieszkanie od rodziców. Mamy 24 i 25 lat, akurat poglądy na wychowywanie i rodzicielstwo bardzo klarowne (z wykształcenia jestem nauczycielką, pracuję jako przedszkolanka, on ukończył m.in. pedagogikę).
Zawsze chciałam być młodą mamą, tak jak moja mama. Z czasem (odkąd pracuję z dziećmi i odkąd interesuję się położnictwem, moja przyjaciółka jest położną) widzę coraz więcej korzyści z takiego rozwiązania, jak choćby łatwiejszy poród.
Jestem zwolenniczką założenia, że ani po ślubie, ani po urodzeniu dziecka ludzie nie zmieniają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie zamierzam transformować się w jakąś matronę. Zakładam, że to doświadczenie, które mnie rozwinie, a nie podetnie mi skrzydła.

Dajcie spokój, nie będziemy tam mieszkać do końca życia Nie jesteśmy pewni gdzie i kiedy się przeprowadzimy, ale to kawalerka na kilka lat. Dlatego też wyraźnie pytałam o opinie co do mieszkania z maluchem, dzidziusiem ;p
Hej, a masz pewność ze za kilka lat zmienicie kawalerke na wieksze? Może lepiej było wziąść coś 2 pokojowego choćby już teraz niż potem bawić się w przeprowadzki, skoro jak sama mówisz już myslicie o dzieciach? Przy dzieciach są spore wydatki, dlatego może być cieżko z zaoszczędzeniem.

W temacie-mieszkać się da z dzieckiem nie tylko w kawalerce, zresztą moi rodzice przez pare lat tak własnie mieszkali z trójką dzieci,ponieważ bylismy mali nie wspominam tego zle, no ale co się oszukiwać, intymności zero.

I to co już pisały dziewczyny, chałas, brak własnej przestrzeni do odpoczynku czy na wizyty znajomych.

Moja siostra też tak mieszkała, wytrzymała 2lata i było ciezko. Teraz mieszkają w duzym M3 a kawalerke sprzedali. Jako rozwiązanie tymczasowe moze byc, ale trzeba liczyć się ze sporymi niedogodnościami, w tym parmanentny brak miejsca, bo pojawieniu się dziecka bedą w krótce potem towarzyszyć rozmaite zabawki, akcesoria, wózki, rowerki etc.

Do tego chałas pralki, zmywarki, Tv, krzyki dziecka, gotujacy się obiad, odkurzanie i wszystkie inne tego typu czynności zgromadzone w jednym pomieszczeniu, tu nie ma mowy o odpoczynku i wygodzie, ani wy nie odpoczniecie, ani dziecko.

Edytowane przez ewelajna25
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:45
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:43   #25
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
zaczelo sie od kawalerki a teraz dwa pokoiczki to za malo?
zaraz aby planowac dziecko powinno sie miec conajmniej 100 metrowe mieszkanie, zeby za duszno nie bylo.
Koniecznie z klimatyzacją i lodówką z funkcją krojenia chleba!
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:45   #26
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Koniecznie z klimatyzacją i lodówką z funkcją krojenia chleba!

chcę!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 14:53   #27
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Ja bym tam z mężem nie wytrzymała, a co dopiero z niemowlakiem
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 15:11   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Od września mam dostać umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyby nie to, to w ogóle nie pozwoliłabym sobie na rozważanie ciąży...
Cóż, loft to to nie jest, ale od biedy - być może - moglibyśmy jakoś wydzielić część mieszkania na mini-mini sypialnię (taką tapczan+szafka nocna) lub pokoik dla dziecka. Tylko nie wiem ile by to kosztowało i czy jest sens... Chcielibyśmy, by jak najdłużej spało przy nas:
mam nadzieję, że to taki żarcik na prima aprilis....
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 15:25   #29
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

przeciez nawet tv nie wlaczysz jak dziecko bedzie spalo...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 15:30   #30
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Mieszkanie w kawalerce z mężem i dzieckiem - da się?

dać to na pewno się da, znam małżeństwo mieszkające w akademiku z dwójką(!) dzieci.

ale ja jednak bym poczekała.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 20:41:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.