nastolatka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-05, 21:42   #1
de_monn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1

nastolatka


Witam. Od jakiegoś czasu poczytuje wszelkie biochemiczne dostępne wątki i co nieco z Waszych rad probuje stosować i u siebie. Kompletuje również wyprawkę z BU i aby zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne ingrediencje chcialabym się dopytać i wyjaśnić wątpliwości.
Głównie chodzi mi o pielęgnację skóry trzynastolatki. od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się u niej na kończynach odbarwienia, suche, szorstkie choć nie swędzące. Wizyta u dermatolog poskutkowała wnioskiem o alergicznym przesuszeniu i receptą na robioną maść. Do tego zalecono stosowanie aptecznych środków myjących typu Emolium - kremowy żel do mycia. żel sam w sobie po kilku pierwszych zastosowaniach super jednakże doczytałam że ma w swym składzie SLS co jest chyba wątpliwie dobroczynnym składnikiem? czy macie może jakies propozycje na środki własnej roboty ze składników dostępnych na BU bo nie wiem czy olejki itp nadają się do tak młodej skóry...
de_monn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:30   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: nastolatka

Olejek myjący na pewno nie zaszkodzi nawet tak młodej skórze.
Ogólnie jeśli używa się jakiegoś preparatu np z sodium laureth sulfate, parafiną, parabenami czy też innymi składnikami uważanymi za drażniące, zapychające, wysuszające, uczulające a naszej skórze one nie przeszkadzają, to nie ma potrzeby z nich rezygnować. Jeśli skóra owej 13-latki dobrze reaguje na preparaty Emolium i sama nastolatka nie jest nimi znudzona nie ma potrzeby, żeby szukać czegoś innego.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:49   #3
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: nastolatka

Moze jakis krem mocno nawilżający?
Albo oliwka bambino?
Moze zacznij stosowac po kąpieli balsam. Moja kol ma np: na rekach sucha skóre a reszta okey wiec daje na rece krem oliwkowy lekka formuła i ma nawilżone
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.