Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 15:41   #1
Deiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Farfaraway
Wiadomości: 64

Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna


Cześć, dziewczyny!
Czy jest tu jakaś higienistka stomatologiczna z Krakowskiej Medycznej Szkoły Policealnej?
Chciałabym się dowiedzieć, czy trudno się dostać. W sensie, czy liczy się na to coś więcej niż kolejność zgłoszeń i zdanie egzaminu wstępnego/przejście rozmowy kwalifikacyjnej. I jak wygląda ten egzamin potwierdzający predyspozycje?
Poważnie się zastanawiam nad złożeniem podania, bo w tym roku piszę maturę, ale chcę zrobić sobie przerwę, bo wiem, że będę musiała ją poprawiać. I w czasie tej przerwy chciałabym zdobyć jakiś zawód. Mieli otworzyć ten zawód w policealnej blisko mojego miejsca zamieszkania, ale niestety się nie udało. A do niepublicznych nie chcę iść.
Więc mam do wyboru albo tę szkołę na kierunku higienistki stomatologicznej, albo technik usług kosmetycznych w mojej okolicy. Nie chciałabym czegoś bardzo trudnego, bo wtedy mogłabym nie znaleźć czasu na naukę do poprawiania matury. ;/
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Deiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 12:53   #2
czarnamamba94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 15
Dot.: Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna

hej. ja uczęszczam do tej szkoły, co prawda na inny kierunek :P ale powiem Ci, że zmieniły się zasady rekrutacji, zobacz na ksm.krakow.pl teraz nie ma żadnych egzaminów wstępnych. moja koleżanka jest na 2 roku Higienistki Stomatologicznej właśnie w tej szkole i jest zadowolona. także myślę, że jest to dobra opcja )
czarnamamba94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 00:02   #3
Little Lola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 86
Dot.: Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna

Cytat:
Napisane przez Deiris Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny!
Czy jest tu jakaś higienistka stomatologiczna z Krakowskiej Medycznej Szkoły Policealnej?
Chciałabym się dowiedzieć, czy trudno się dostać. W sensie, czy liczy się na to coś więcej niż kolejność zgłoszeń i zdanie egzaminu wstępnego/przejście rozmowy kwalifikacyjnej. I jak wygląda ten egzamin potwierdzający predyspozycje?
Poważnie się zastanawiam nad złożeniem podania, bo w tym roku piszę maturę, ale chcę zrobić sobie przerwę, bo wiem, że będę musiała ją poprawiać. I w czasie tej przerwy chciałabym zdobyć jakiś zawód. Mieli otworzyć ten zawód w policealnej blisko mojego miejsca zamieszkania, ale niestety się nie udało. A do niepublicznych nie chcę iść.
Więc mam do wyboru albo tę szkołę na kierunku higienistki stomatologicznej, albo technik usług kosmetycznych w mojej okolicy. Nie chciałabym czegoś bardzo trudnego, bo wtedy mogłabym nie znaleźć czasu na naukę do poprawiania matury. ;/
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Dokładnie ten kierunek studiuje moja przyjaciółka Do rekrutacji liczy się tam matura z chemii lub biologii (nie pamiętam ) oraz test predyspozycji. Polega on na modelowaniu i rysowaniu.
Nauka w tej szkole jest dosyć wymagająca i pochłania sporo funduszy
__________________
Jestem Lola

niektórzy ludzie nigdy nie tracą rozumu.
jakże prawdziwie okropne życie
muszą prowadzić.


~C. Bukowski
Little Lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 11:20   #4
delicado
Przyczajenie
 
Avatar delicado
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna

Cytat:
Napisane przez Little Lola Pokaż wiadomość
Dokładnie ten kierunek studiuje moja przyjaciółka Do rekrutacji liczy się tam matura z chemii lub biologii (nie pamiętam ) oraz test predyspozycji. Polega on na modelowaniu i rysowaniu.
Nauka w tej szkole jest dosyć wymagająca i pochłania sporo funduszy
O czym Ty piszesz?
Po pierwsze nie ,,studiuje" się higienistki bo na studiach jest ogólnie kierunek stomatologia a higienistka tylko w szkołach policealnych gdzie można zróbić technika/zawód.
A po drugie pomyliły Ci się chyba kierunki.. Autorka wątku pyta o higienistkę a nie o technika protetycznego.
Matury nie wymagają w tej szkole. Wystarczy mieć skończoną szkołę średnią! a test predyspozycji który opisałaś nie dotyczy higienistki tylko technika protetycznego.
Nie myl też studiów ze szkołami policealnymi
Obecnie tylko na studia trzeba mieć maturę a nie do szkół policealnych.

Do autorki, ja też wybieram się do tej szkoły na ten kierunek
Dowiedziałam się ostatnio, że jest miła atmosfera w tej szkole i dużo osób mi ją polecało.
Co do szkoły i kierunku higienistka stom. to wystarczy złożyć komplet dokumentów. Rozmowy kwalifikacyjne lub testy są w przypadku kiedy jest za dużo osób na danym kierunku lub na kierunkach w których wymagane są jakieś ,,talenty"(np.technik protetyczny) czy większa wiedza (np. technik farmacji). Nauka trwa 2 lata, w pierwszym semestrze jest sama nauka a od drugiego semestru dochodzą praktyki

Edytowane przez delicado
Czas edycji: 2014-05-31 o 11:27
delicado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 17:38   #5
andzielineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Higienistka stomatologiczna! Krakowska Medyczna Szkoła Policealna

Witam. I podbija wątek! Może któraś z Was chce się zapisać na higienistkę stomatologiczną od września w Krakowie ? Bo ja planuję do Atuta i szukam kogoś chętnego również
andzielineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-24 18:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.