Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 15:26   #1
balbinka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4

Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku


hej dziewczyny....mam pewnien problem od jakis 2 dni mam lekkie plamienie, upaławy o brazowym koloze jak ostatniego czy 1 dnia okresu...zoastalo mi jescze 6 tabletek do konca listka...wczesniej wszystko bylo ok. normalny okres itd itd...tabletki biore od wrzesnia wiec nie jest to 1 opkawoanie przy ktory wie ze takie rzeczy to normalne..ostatnio jestem non stop chora...przez tydzien baralam antybiotyki i teraz znowu przeziebiona..moze to ma jakis wplyw?no nie mam pojecia;/czy moze ktoras z was tak miala?raczej watpie ze jesteem w ciazy..gdyz jak by nie bylo bralam te tabsy (choc wiem ze dzailanie jest oslabione po antybiootykach) no i nigdy chlopak nei spuszcza mi sie do srodka...wiem ze jest mozliwosc ale to jeden na milion chyba aby zaszla w ciaze..ja mysle ze to moze cos innego..oslabienie...czy moze ktos mial podobnie?
balbinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 21:40   #2
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

Witam!Tez miałam taki problem tyle że u mnie plamienie się zaczęło po ok roku brania Harmonetu.zawsze dobrze się czułam,krwawienie jak w zegarku.Nie chorowałam takze nie wiem czy antybiotyki mogą mieć wpływ na wystąpienie plamienia.U mnie wszystko się zaczęło psuć jak raz nie zrobiłam przerwy.Też miałam plamienie i co śmieszne regularnie jak zostawało mi 6 tabsów do końca.Poza tym normalnie dostawałam krwawienie z odstawienia.Spytałam gina i mi powiedział że takie nie zrobienie przerwy może tak rozregulować.Teraz zaczynam inne tabletki także zobaczymy.Chyba jedyne co Ci mogę poradzić to wizyte u lekarza i ewentualną zmiane pigułek.
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 21:45   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

moim zdaniem powinnaś odwiedzić ginekologa, bo takie plamienie nie wiadomo skad zawsze warto wyjasnic.
ja przez prawie rok bralam yasminelle, na poczatku wszystko bylo ok. a niedawno skutki uboczne zaczely mi wylazic i ginekolog mi zmienil
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 06:42   #4
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

Też myślę, że warto by było odwiedzić na Twoim miejscu gina. Krwawienie z dróg rodnych może mieć różne przyczyny - w tym też - nieodpowiedni poziom hormonów w organizmie. Bez badania trudno to stwierdzić, ale musisz mieć świadomość, że stężenie naturalnych hormonów w organizmie kobiety przyjmującej tabletki anty (te "najlżejsze") i tak jest 40-to krotnie większe niż naturalnie, więc różne rzeczy mogą sie dziać...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:03   #5
balbinka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

dzieki za odzew! kurcza a ja nadal plamie;/ hmm..dodam ze we wrzesniu milam robiona cytologie i mam I grupe i nie mm nadzerki wiec wszystko bylo ok...jejku jak ja nie lubie chodzic do lekarzy;/ok zrobie tak..w patek biore ostatnia tabletke z listka iwec w pon czy w torek powinnam dostac okres..jesli dostane i bedzie wysztko ok to dobrze jesli nie w srode pojde do gina(moj lekarz tylko srody).moze jezcze ktos mial cos podobnego?
balbinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:13   #6
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

Ale co rozwiąże to że dostaniesz okres w przerwie?? Tu chodzi o to że masz krwawienia między opakowaniami... jeśli chcesz czekać to zobacz czy dostaniesz
okres i czy plamienia w trakcie opakowania się powtórzą. Wydaje mi sie że poprostu Twój organizm zaczął źle reagować na dane tabletki i trzeba je zmienić poprostu na inne. Bo to nie jest tak że jak jedne tabletki nam podpasują to jest sie na nich przez niewiadomo ile lat.
Niektóre antybiotyki osłabiają tabletki i trzeba sie zabezpieczać podczas kuracji i tydzień po. Jeśli tego nie robiłaś to zrób test ciążowy 14 dni od stosunku.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:44   #7
balbinka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

masz racje...jednak jutro nie moge isc do lekarza bo mam problem zeby dzis od ksiegowej wziasc RMua..co do stosunkow podacz brania antybiotykow nie zabepieczalam sie doatkowo..ale tez nigdy moj chlopak nie konczyl we mnie..uwazam ze to raczej ni emozliwe..choc wiadomo nigdy nie mow nigdy...coz...zrobie tak jak pislalam zobacze jak z tym okresem bedzie i praawdopodobnie pojde w przyszla srode do lekarza
balbinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 09:27   #8
balbinka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

ok jestem po wizycie udalo sie..doktor nawet nie badala powiedziala ze to normalne ze tak niektorzy maja po antybiotykach i mam normalnie teraz zrobic ta przerwe 7 dniowa i zaczac nowe opakowanie i obserowowac..jesli przy nowym opakowaniu znowu beda plamienia to poprostu trzeba zminic na inne tabletki.tylko z tego wszystkiego zapomnialam sie spytac czy jestem dobrze zabezpieczona czy musze dodatkowo sie zabezpieczac czyms;/moze wiecie?
balbinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:00   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Krawiwie podczas brania tabletek a biore juz pol roku

Cytat:
Napisane przez balbinka83 Pokaż wiadomość
ok jestem po wizycie udalo sie..doktor nawet nie badala powiedziala ze to normalne ze tak niektorzy maja po antybiotykach i mam normalnie teraz zrobic ta przerwe 7 dniowa i zaczac nowe opakowanie i obserowowac..jesli przy nowym opakowaniu znowu beda plamienia to poprostu trzeba zminic na inne tabletki.tylko z tego wszystkiego zapomnialam sie spytac czy jestem dobrze zabezpieczona czy musze dodatkowo sie zabezpieczac czyms;/moze wiecie?

moim zdaniem lepiej się zabezpieczyc przez 7 dniową przerwę i może z 7 dni pierwszego opakowania, bo te 2 tygodnie w gumce jakoś przebolejesz a nie bedziesz gdybać potem i się denerwować czy jesteś w ciąży czy nie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.