Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-12, 01:32   #1
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia

Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!


..bo ja ciagle jestem pod wrazeniem, mimo, ze minal juz tydzien..
Siedze na tym filmwebie, no ale to nie to samo co podzielic sie informacjami z moimi kochnaymi wizazankami

Film mnie po prostu.. - oczarowal.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 09:34   #2
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

a jak z zakończeniem? bo ja czytałam książkę i zakończenie mnie odrzuciła, jak dla mnie było po prostu głupie, i straciłam ochotę na film:/
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 09:44   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

To ja chyba coś źle przeczytałam na Filmwebie właśnie , bo zrozumiałam, że film będzie wyświetlany w Polsce od przyszłego roku dopiero.
Jestem bardzo ciekawa filmu - Christian Bale i Hugh Jackman...
Edit: Jowisiu widzę, że nie mieszkasz w PL
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:12   #4
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
a jak z zakończeniem? bo ja czytałam książkę i zakończenie mnie odrzuciła, jak dla mnie było po prostu głupie, i straciłam ochotę na film:/
Heh mi sie zakonczenie bardzo podobalo (jezeli jest takie samo i mowimy o wyjasnieniu pewnych kwestii.. na przyklad takich, jak to mozliwe, ze on znalazl identycznego dublera hm..). Nas w kinie zakonczenie zaskoczylo chyba kazdego. Jest swietnie zrobione, chodzi o detale, ktorych byc moze nie ma w ksiazce, jak to czesto bywa, na przyklad, ze on oddaje swojej coreczce czerwona kauczukowa pilke przed pojsciem na skazanie i mowi do niej "do zobaczenia za chwile.. are you watching closely? "

albo kiedy wyjasnia sie sprawa takiego a nie innego traktowania swojej zony; swoja droga, bardzo podobal mi sie motyw kiedy on mowi, ze ja kocha, a ona usmiechajac sie odpowiada, ze sa dni w ktorych to mowi, bo to czuje, i sa takie, w ktorych mowi, bo musi powiedziec. I ze ona zawsze wie kiedy, to bylo jakies takie kurcze piekne AAch, w ogole tyle bylo pieknych scen..


Wiesz, shachownica, mi sie wlasnie zakonczenie podobalo chyba dlatego, ze zupelnie sie go nie spodziewalam, a jednoczesnie polaczylo wszystkie elementy i odpowiedzialo na wszystkie pytania jakie sobie zadawalam!



Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
To ja chyba coś źle przeczytałam na Filmwebie właśnie , bo zrozumiałam, że film będzie wyświetlany w Polsce od przyszłego roku dopiero.
Jestem bardzo ciekawa filmu - Christian Bale i Hugh Jackman...
Edit: Jowisiu widzę, że nie mieszkasz w PL
Aaa to nie wiem kiedy wychodzi.. Rozmawialam z kilkoma osobami, wiec oni chyba ten film sobie po prostu sciagneli Premiera swiatowa normalnie jest 20ego listopada i tak wiem ze wyszlo we francji, niemczech, wloszech.. Ach, czyli u was jeszcze nie ma? Szkoda
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:33   #5
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Premiera swiatowa normalnie jest 20ego listopada i tak wiem ze wyszlo we francji, niemczech, wloszech.. Ach, czyli u was jeszcze nie ma? Szkoda
Na Filmwebie są często sprzeczne info, bo daty premier się zmieniają. Aktualnie widnieje 17.10.2006 r. jako data premiery światowej, zaś 05.01.2007 r. jako data premiery w Polsce.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 15:32   #6
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Heh mi sie zakonczenie bardzo podobalo (jezeli jest takie samo i mowimy o wyjasnieniu pewnych kwestii.. na przyklad takich, jak to mozliwe, ze on znalazl identycznego dublera hm..). Nas w kinie zakonczenie zaskoczylo chyba kazdego. Jest swietnie zrobione, chodzi o detale, ktorych byc moze nie ma w ksiazce, jak to czesto bywa, na przyklad, ze on oddaje swojej coreczce czerwona kauczukowa pilke przed pojsciem na skazanie i mowi do niej "do zobaczenia za chwile.. are you watching closely? "

albo kiedy wyjasnia sie sprawa takiego a nie innego traktowania swojej zony; swoja droga, bardzo podobal mi sie motyw kiedy on mowi, ze ja kocha, a ona usmiechajac sie odpowiada, ze sa dni w ktorych to mowi, bo to czuje, i sa takie, w ktorych mowi, bo musi powiedziec. I ze ona zawsze wie kiedy, to bylo jakies takie kurcze piekne AAch, w ogole tyle bylo pieknych scen..


Wiesz, shachownica, mi sie wlasnie zakonczenie podobalo chyba dlatego, ze zupelnie sie go nie spodziewalam, a jednoczesnie polaczylo wszystkie elementy i odpowiedzialo na wszystkie pytania jakie sobie zadawalam!
no pewne rzeczy bardzo kiepsko wyjaśniono w książce, a tak fajnie mi się ją czytało, stąd pewnie potężne rozczarowanie na koniec. podobało mi się, że historia dotyczy światka iluzojnistów, który sam w sobie jest przecież fascynujący i myślałam, że pójdzie autor w tę stronę, a on mi tu z jakoś ezoteryką wyjeżdża, bałwan jeden
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory




Edytowane przez shachownica
Czas edycji: 2006-12-12 o 18:10 Powód: poprawki
shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 17:32   #7
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
no pewne rzeczy bardzo kiepsko wyjaśniono w książce, a tak fajnie mi się ją czytało, stąd pewnie potężne rozczarowanie na koniec. podobało mi się, że historia dotyczy światka iluzojnistów, które samo w sobie jest przecież fascynujące i myślałam, że pójdzie autor w tę stronę a on mi tu z jakoś ezoteryką wyjeżdża, bałwan jeden
ej ej ej ej, cos mi tu smierdzi, wiesz czesto ksiazka jest zupelnie inna niz film a raczej film inny niz ksiazka, a najczesciej wlasnie o zakonczenie chodzi (chociazby, pardon, spieprzona koncowka "Perfum"), wiec moze sa jakies roznice? Czy 'ezoteryka' masz na mysli fakt, ze jemu sie w koncu udalo hm.. rozmnozyc?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 18:08   #8
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
ej ej ej ej, cos mi tu smierdzi, wiesz czesto ksiazka jest zupelnie inna niz film a raczej film inny niz ksiazka, a najczesciej wlasnie o zakonczenie chodzi (chociazby, pardon, spieprzona koncowka "Perfum"), wiec moze sa jakies roznice? Czy 'ezoteryka' masz na mysli fakt, ze jemu sie w koncu udalo hm.. rozmnozyc?
aż dla pewności sprawdziłam czy piszemy o tym samym ale tak, to książkę o której piszę użyto jako podstawy scenariusza
i dokładanie i to rozmnażanie się czepiam, nie wiem jak w filmie ale od czytania tego to mnie prawie zęby rozbolały, wrrr. ale na film się wybiorę... dla aktorów
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 00:25   #9
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
aż dla pewności sprawdziłam czy piszemy o tym samym ale tak, to książkę o której piszę użyto jako podstawy scenariusza
i dokładanie i to rozmnażanie się czepiam, nie wiem jak w filmie ale od czytania tego to mnie prawie zęby rozbolały, wrrr. ale na film się wybiorę... dla aktorów

Ale nie wiem jak w ksiazce, w filmie to rozmnazanie wlasnie jest swietnie, bo bardzo delikatnie ujete. Pod koniec filmu zaczynamy rozumiec, ze on sie rozmnazal, ale nie widzimy wlasciwie zadnych jego 'dubli'. To co kocham w kinie, to wlasnie to poczatkowe niedopowiedzenie i czytanie miedzy wierszami : otoz pokazuja nam jak niedaleko tej tajemniczej fabryki (Davida Bowie ) oto nasz glowny bohater znajduje sie na wysypisku kilkuset czarnych kapeluszy (ktore wczesniej poddane sa, niby to nieudanemu eksperymentowi) oraz masie czarnych kotow (ktory byl poddany eksperymentowi, a 'widocznie' i namacalnie za pierwszym razem nic sie z nim nie stalo).
Wtedy to wlasnie widz rozumie, ze skoro kapeluszy jest masa a wszystkie takie same (mierzy sie je jakims tam przyrzadem) oraz kotow to... aaach (wykrzykuje w duchu widz) jego tez musi byc kilkanascie bo eksperyment dziala i naprawde dubluje! I nagle za pomoca kilku flash-backow widzimy jak za kazdym jednym razem po udanej i okrzyknietej brawami przez widownie magicznej sztuczce on, biedak, musi ZABIC swojego dubla... Nie jest to jednak DO Konca pokazane, i dlatego jest piekne. Nagle zaczynamy tez rozumiec POCZATEK filmu (KTO wpada do pulapki bedacej akwarium z woda i DLACZEGO akurat spada tam a ona zamyka sie na klodke!!). Wiemy juz wiec, ze sie rozmnazal, ale jest to ujete w sposob bardzo delikatny. Zatem o zadnej ezoteryce nie mozna wiekszej chyba mowic..
A film, nie no, musisz zobaczyc!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 12:28   #10
kasian86
Zakorzenienie
 
Avatar kasian86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 289
GG do kasian86
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Bylam wczoraj w kinie!! Wspaniały film, po prostu rewelacja, naprawde dawno nie widzialam takiego filmu, jest wyjatkowy... Polecam Wam wszystkim, warto sie wybrac do kina.
kasian86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 16:47   #11
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Prestiż (The Prestige).. ktos juz widzial?!!

Cytat:
Napisane przez kasian86 Pokaż wiadomość
Bylam wczoraj w kinie!! Wspaniały film, po prostu rewelacja, naprawde dawno nie widzialam takiego filmu, jest wyjatkowy... Polecam Wam wszystkim, warto sie wybrac do kina.

dziekuje

to samo czulam wychodzac z kina.... !!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.