krostki, które nie znikają - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 09:46   #1
HaniaBe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2

krostki, które nie znikają


Cześć Dziewczyny, bardzo chciałam dołączyć mój post do któregoś z istniejących już wątków, ale niestety nie jestem w stanie podać nazwy/przyczyny mojego problemu, w związku z czym postanowiłam rozpocząć nowy wątek. Otóż nigdy nie borykałam się z problemami skórnymi jako nastolatka - jestem już dawno po okresie dojrzewania, a od około 2 lat z moją skórą dzieje się coś dziwnego - podskórne grudki i krostki głównie na brodzie i o ile czoło i policzki mam teraz w miarę czyste (miewam jakieś takie dziwne okresowe wysypy, przy czym nie umiem znaleźć żadnej zależności pomiędzy np dniem cyklu, jedzeniem, stresem itp a tymi wysypami), natomiast z brodą jest nie najlepiej. Dodam, że te krostki widoczne na zdjęciach nie znikają od ponad pół roku - to nie jest więc tak, że one wychodzą i schodzą - jeśli ich nie zdrapie (co widać po przebarwieniach) to same nie znikną. Oczywiście byłam u dermatologa, przeszłam kurację differinem, locacidem i epiduo i niestety jak widać krostki cały czas są. Miałam robione badania hormonalne - wszystko niby ok. Zastanawiam się nad wizytą u kosmetyczki - może to prosaki, zaskórniki, (alergia) i da się je jakoś usunąć kwasami/oczyszczaniem manualnym? Może mogłybyście mi więc doradzić, czy powinnam np cały czas korzystać z porad dermatologa i faszerować się tymi maściami (dodam, że mam bardzo wrażliwą cerę i na prawdę kiepsko znoszę te wszystkie wysuszające i agresywne kuracje), czy może udać się do kosmetyczki, chociaż w tym wypadku będzie to jedynie działanie objawowe? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02952.jpg (68,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02953.jpg (66,8 KB, 23 załadowań)
HaniaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 10:12   #2
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: krostki, które nie znikają

Mam na brodzie coś podobnego. Traktuję to peelingiem z kwasami albo maseczką z sody, a po takim zabiegu delikatnie wyciskam (samo ładnie wychodzi wtedy, nie muszę wyciskać na siłę, ani nic, wystarczy lekki ucisk opuszkami palców). U mnie to są tak jakby zatkane pory/zaskórniki (ale bez czarnych kropek na wierzchu), a nie typowe krostki z ropą.
Nie zdrapuj i nie wyciskaj na siłę bo tylko nabawisz się przebarwień
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 10:30   #3
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: krostki, które nie znikają

Mi pojawiają się czasem takie,wyciskam je lub traktuje maścią Benzacne. Polecam niebieska bo czerwona jest mocniejsza i silnie wysusza. Stosuj punktowo bo inaczej ze skóry zrobisz wiór.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 12:57   #4
HaniaBe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: krostki, które nie znikają

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi, chyba wybiorę się jutro na konsultację do kosmetyczki - zobaczymy co da się z tym zrobić
HaniaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 05:36   #5
Hekate1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: krostki, które nie znikają

Spróbujcie odstawić pastę z fluorem
Hekate1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 13:08   #6
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: krostki, które nie znikają

a ja polecam kosmetyczkę. wiem, ze wiele osób jest przeciwna manualnemu czyszczeniu, ale czasami nie ma innej rady jak tą właśnie drogą pozbyć się dziadów. a potem np smarować się kremem z kwasem.
u mnie to bardzo pomaga, bo szczególnie na brodzie mam cholery, które mogłyby siedzieć pod skórą do usr**** śmierci.
a kosmetyczka na pewno tak je wyciśnie, że nie powinno być znamion (gdzie przy wyciskaniu na własną rękę jest to raczej pewne)
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 14:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.