Jak radzić sobie z psią cieczką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-12, 10:34   #1
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja

Jak radzić sobie z psią cieczką?


Moja sunia ma pierwszą cieczkę...a ja mam stado psów pod blokiem :/
Wychodzi zawsze tylko na smyczy,puszczam ją luzem na polach,ale teraz to tez niemozliwe,bo psy ida za nami.
wiedziałam z czym się wiaże przygarnięcie suczki,miałam już sunię wczesniej,ale takich problemów nie było,czasem się tyko jakis psiak pokręcił koło niej.
A teraz jest koszmar.Psy wchodza na klatkę,pod drzwi,ja to zniose,przegonie i tyle,ale sasiedzi zaczynają sie denerwowac (nie dziwie się).Kupiłam w sklepie zoologicznym spray,który miał podobno zabijac zapach cieczki,ale to nic nie daje.
Sunia w domu tez szaleje,próbuje kopulować z moją nogą i wszytstkim co sie do tego nadaje,wchodzi mi caly czas na kolana,skacze pod drzwiach. wychodze z nia ile mogę,ale czasem po prostu się nie da,bo ledwo przekroczę próg już jest przy niej stadko i nie da się iść.
Na psy któe mają na nią ochotę chyba nic nie poradze,ale może znacie jakieś metody,żeby moja psina się trochę uspokoiła?
Przed następną cieczką rozważam sterylizację,ale teraz musimy jakoś przetrwac...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 18:16   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

sterylizacja to bardzo dobry pomysł
a co z tą cieczką...u kotki można by dac zastrzyk hormonalny, hamujący ruję.
U suki- nie wiem, zadzwoń do weta i się zapytaj (zastrzyk ma sens tylko jeśli planujesz sterylke, bo każde podawanie hormonów suczce zwiększa ryzyko ropomacicza i raka macicy)
ale to chyba tylko tydzień trwa...edit: u kota tydzień, u suki do 20 dni

http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html
sąsiadka zakładała suczce pończochę na kuper
trzymaj się, musisz jakos to przeczekać, skonsultuj się z wetem, może można te zastrzyki podać, to wyciszy cieczkę
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 18:21   #3
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

moja chodzila nieraz w majtach
wez na spacer jakiegos wiekszego kijaszka i troche postrasz te psiny
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 22:21   #4
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

z pończochami i gatkami nie radze kombinować bo psy jak w desperacji to do wszystkiego zdolne są

hihi jak moja psina ma cieczke wychodzi z nią mój tata, jego sie psy boją

jak go nie ma to wychodzimy razem z moim TZtem bierzemy kijka, parasolke i walczymy dzielnie
ale zwykle nie jest tak tragicznie

gorzej, ze jak moja suczka ma cieczke psy CHODZĄ TEŻ ZA MNĄ !!! to jest dopiero uciążliwe iść przez miasto z grupką psów...co za obcuiach wogóle

czasami odprowadzają mnie aż pod szkołę ostatnio uciekałam z koleżanka i zamknełyśmy sie w kościele, wyszłyśmy tylnymi dzwiami i zgubiłyśmy natrętnego burka



Popieram sterylke, z cieczka bedzie spokój, a i uniknie wielu chorób, wyjdzie jej to na pewno na dobre, a i przypadkowe szceniaczki nie wpadną niespodziewanie. Moja poprzednia suczka była wysterylizowana i było ok
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 22:24   #5
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Martek, a twoja suczka nie jest wysterylizowana ?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 22:50   #6
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Cytat:
Napisane przez esfira
Martek, a twoja suczka nie jest wysterylizowana ?
esfiro sterylka ze wzg zdrowotnych na razie w planach jest, ostatecznie decydują rodzice szcenaiczków nie planujemy, choć teoretycznie w przyszłości mogłaby mieć(tylko jeszce jednej oceny brakuje)
piesek-kundelek jest po sterylce, wiec z jego strony nic nie grozi
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 23:04   #7
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Kupowałam kiedyś takie ziołowe tabletki w zoologicznym, na sierść, i przykry zapach z pyska dla psa, na opakowaniu pisało, ze "neutralizują zapach cieczki" może pomniejszą choć troche "atrakcyjność" Twojej suczki w oczach psów Chociaż pewnie wielkich efektów nie dają


W każdym razie trzeba pamiętać, żeby nie spuszczać oka z suczki, a już na peno nie spuszcać ze smyczy, to jest chwila moment a zawsze sie jakiś pies znajdzie, suczki lubią uciekać, żeby później wrócić z kinder-niespodzianka, nawet nad tymi najposłuszniejszymi zwykle instynkt "bierze gore"
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-13, 08:58   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Dzięki za rady staram się własnie wychodzić z TŻ,jego trochę się azorki boją
Za mną też łażą :/ Na zakupy,do pracy,wszędzie 2-3 psiaki za mną.
Trza jakos przertwać...
Wczoraj moja sunia była nieznośna,non stop właziła mi na kolana,lizała,próbowała kopulować z nogą,dosłownie właziła na mnie jak tylko mogła...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 09:18   #9
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Stokrotko Twoja sunia musi mieć bardzo mocny instynkt skoro tak sie zachowuje,też miałam sunie ale u niej cieczka przechodziła praktycznie niezauważalnie (poza plamieniem oczywiście) wogóle nie dała w tym czasie podejśc do siebie żadnemu psu warczała i gryzła.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 10:38   #10
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

właśnie przez pierwsze dni też nie dawała psom do siebie podejść,a teraz coś się zmieniło i sama ciagnie do nich jak szalona
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 09:46   #11
Wilcze_Serce
Raczkowanie
 
Avatar Wilcze_Serce
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 30
GG do Wilcze_Serce
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Można tak:

~Specjalene tabletki kupić u weterynarza [naprawde działają moja suczka nie miała po tym cieczki]
~wysterylizowanie
~Płyn do sierści [ale to nie działa pewnie]
~umg. jeszcze są majtki ...ale drogie są ^^
Wilcze_Serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-14, 14:21   #12
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Cytat:
Napisane przez Wilcze_Serce
Można tak:

~Specjalene tabletki kupić u weterynarza [naprawde działają moja suczka nie miała po tym cieczki]
~wysterylizowanie
~Płyn do sierści [ale to nie działa pewnie]
~umg. jeszcze są majtki ...ale drogie są ^^
tak ale tabletki na dłuższą metę nie wyjdą suczce na zdrowie, tabletki, zastrzyki hormonalne...chociaż nie ma po nich cieczki, mogą spowodować w przyszłości choroby i to bardzo poważne.

Stokrotko twoja suczka ma silny instynkt moja nigdy nie zachowywała sie aż tak , w sumie nie ma róźnicy w jej zachowaniu kiedy ma cieczke, tyle tyle tylko, ze nie ucieka przed psami i nie chce iść jak sie ją ciągnie, w domu normalnie sie zachowuje.W takim wypadku najlepsza byłaby sterylka
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 09:00   #13
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

ja kupiłam płyn w sprayu na zneutralizowanie zapachu wabiącego psy i działa. przed każdym spacerem trzeba napsikać na tyłek i uda.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 09:33   #14
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Wink Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

U mnie z cieczka nie bylo problemow. Mielismy sterylizowac po pierwszej cieczce ale niestety sucz nam sie rozchorowala. Teraz jestesmy juz po drugiej cieczce i mamy ustalony termin sterylki. Oczywiscie decyzja o sterylce jest najelpsza. Rad niestety nie mam wiele, u nas poza plamieniem i to takze niewielkim Klara zachowywala sie normalnie a w dodatku ani jeden pies nie zainteresowal sie nia. Moze nie wydzielala tego zapachu wabiacego samce.
Ale przez cala cieczke Klara chodzila na smyczy, zrezygnowalismy z codziennego biegania po lesie, a spacery ograniczylismy do minimum. Siusiu kooopka i do domu. W domu oczywiscie nadrabialismy brak ruchu. Mysle ze moglibyscie tak sprobowac. Aha majty nosila grzecznie tylko jej wkladki wymienialismy.

Hormony - tylko w ostatecznosci, moga spowodowac roznosci od lysienia do roznych powaznych chorob.

Postaraj sie moze kupic tabletki z chlorofilem. Mozna je dostac u weta ale ja np kupilam w sklepie zoologicznym. Powinny byc tez na necie. Koszt kolo 15 zl za 120 tabletek. DEZO TABS>


O tu masz linka - oczywiscie sklep przypadkowy poszukaj w kilku moze bedzie jeszcze lepsza cena. To chyba te same tabletki co podawala Martek.
http://psiraj.pl/sklep/product_info....711d181d0e0f6a


No i oczywiscie powodzenia.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 11:30   #15
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Oprócz tego co juz dziewczyny Ci poradziły, możesz jeszcze zapytać u weta o coś łagodnie uspokajającego dla suczki. Nie żadne hormony (bo z tego może być więcej szkody niż pożytku), tylko właśnie coś uspokajającego (ale z tych łagodniejszych środków), żeby ją troszkę wyciszyć.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 11:44   #16
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Ja z uspokajajacych rzeczy polecam Hydroxizinum w syropie, jest na recepte. My stosujemy syropek na chorobe lokomocyjna. Ale psiak zachowuje sie normalnie, po prostu w samochodzie spi, ale jak nadarza sie okazja do zabawy to zachowuje sie jak zwykle czyli szaleje
Ale mozecie sprobowac
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 18:24   #17
paula:)
Raczkowanie
 
Avatar paula:)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 120
GG do paula:)
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

witam
mam pytanie...czy ma moze ktoras z Wizazanek dwa pieski-a dokladnie suczke i psa ktore przebywaja na dworze? jesli tak to jak radzicie sobie w czasie cieczki?
paula:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 06:55   #18
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Cytat:
Napisane przez paula:) Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie...czy ma moze ktoras z Wizazanek dwa pieski-a dokladnie suczke i psa ktore przebywaja na dworze? jesli tak to jak radzicie sobie w czasie cieczki?
Niestety jedyne rozwiązanie to całkowite oddzielenie. Teoretycznie wystarczy na kilka dni płodnych ale nigdy dokładnie nie wiesz kiedy to przypada , poza tym żywotność plemników może być kilkudniowa i to bardzo wydłuża okres oddzielania. Jesli nie zależy ci na szczenietach to najlepsze rozwiązanie to sterylizacja suki bądź kastracja psa.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 07:16   #19
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Przy tak silnym instynkcie macierzyńskim czeka cię najprawdopodobniej kolejny problem -ciąża urojona. Jesli zauważysz ,że twoja suczka pęcznieje i dostaje mleka nie wpadaj w panikę, że jej nie dopilnowałaś tylko musisz to przeczekać. Trzeba wtedy zapewnić jej bardzo duzo ruchu -nie będzie już pachnieć więc bez towarzystwa innych psów . Dobrze zabrać jej maskotki które będzie chciała "wychowywać".
Nie wiem spytaj weterynarza może teraz są jakieś środki które mogą temu zapobiec ale jak już się zacznie ciąża urojona można ją tylko przeczekać. Nie daj się namówić na ciążę rzeczywistą jako rozwiązanie problemu . Posiadanie szczeniat spowoduje wzmożenie i tak już silnego instynktu i kolejna ciaża urojona będzie jeszcze silniejsza.

Co do srodków zaradczych na spacery w cieczce to te Dezo Tabs Mikity o których pisano są bardzo dobre i naprawdę zmniejszają zapach. Pomimo nazwy angielskiej to polski producent i powinnas je bez problemu dostać w sklepie zoologicznym. Dodatkowo możesz sunię popryskać na spacery dezodorantem intymnym dla pań -jest o wiele skuteczniejszy niz wszelkie dezodoranty psie. To wszystko jednak ułatwi ci spacery ale nie zmieni psychiki suki. Jesli tak wygląda pierwsza cieczka ,kolejne będą gorsze.

Jedynym rozwiazaniem długoterminowym jest sterylka .W momencie gdy zdecydujecie ,że nie chcecie suczki kryć najlepiej to zrobić około 3 miesięcy po cieczce. Tabletki hormonalne nie dopuszczające do cieczki mają bardzo dużo skutków ubocznych i raczej stosuje sięje tam gdzie żyją obok siebie pies i suka a suka miewa co pewien czas szczenieta.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 13:49   #20
SaruniaL
Raczkowanie
 
Avatar SaruniaL
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 119
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Najlepszym wyjsciem bedzie odczekanie okolo 2 iesiecy po cieczce i wysterylizowanie
__________________
but the more I see, the less I know
SaruniaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:29   #21
paula:)
Raczkowanie
 
Avatar paula:)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 120
GG do paula:)
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

hannao,SaruniaL - dzieki za odpowiedz tak wlasnie myslalam ze najlepszym sposobem bedzie sterylizacja lub kastracjatylko teraz musze sie zastanowic co wybrac...bo na moje nieszczescie sasiada suka tez wlasnie ma cieczke,wiec czekaja mnie jakies 3 tygodnie meczarni mowicie ze 2,3 miesiace po cieczce najlepiej to zrobic? na spacerki to raczej nie chodze ze wzgledu na psy...ale o tym dezodorancie intymnym dla pan nigdy bym nie pomyslala...trzeba sprobowac

i jeszcze raz dzieki za pomoc
paula:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:49   #22
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Cytat:
Napisane przez paula:) Pokaż wiadomość
tak wlasnie myslalam ze najlepszym sposobem bedzie sterylizacja lub kastracjatylko teraz musze sie zastanowic co wybrac..D
hm, nie rozumiem? chcesz wybrać czy swoją suczkę wykastrujesz czy wysterylizujesz?
Sterylizuje się suczki, kastruje psy.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:02   #23
czarna_inez666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 64
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4835711]hm, nie rozumiem? chcesz wybrać czy swoją suczkę wykastrujesz czy wysterylizujesz?
Sterylizuje się suczki, kastruje psy. [/quote]

przeciez to to samo
czarna_inez666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:31   #24
paula:)
Raczkowanie
 
Avatar paula:)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 120
GG do paula:)
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4835711]hm, nie rozumiem? chcesz wybrać czy swoją suczkę wykastrujesz czy wysterylizujesz?
Sterylizuje się suczki, kastruje psy. [/quote]


chodzilo mi o to ze musze sie zastanowic czy wysterylizowac SUCZKE czy wykastrowac PSA bo sasiad tez ma suke,no i moj piesek wiariuje
paula:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:25   #25
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Jak masz wybrać tylko jedno to wykastruj psa bo będziesz miała spokój w czasie cieczki swojej suki i cieczki suki sąsiada. Poza tym kastracja psa jest dużo mniejszym zabiegiem niż sterylizacja suki.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 18:06   #26
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

ale sterylizacja suki chroni ja przed wieloma chorobami, więc jesli nie masz zamiaru (mam nadzieję ) jej rozmnażać, to jak tylko bedziesz miała kase wysterylizuj suczkę
fachowo mówiąc i suki i psy sie kastruje- usuwa narządy rozrodcze, bo sterylizacja to tylko podwiązanie jajowodów lub nasieniowodów
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 18:57   #27
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

też jestem ogromną zwolennczką sterylizacji wszystkich suk które nie zamierza się kryć i to niezależnie czy ma się psa w poblizu -czy nie choćby jako profilaktyka ropomacicza które zdarza się niezmiernie często u starszych suk. Pisalam tylko , że w przypadku operacji tylko 1 zwierzęcia ,kastracja psa zalatwi sprawę bardziej kompleksowo.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:12   #28
paula:)
Raczkowanie
 
Avatar paula:)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 120
GG do paula:)
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

no faktycznie bardziej kompleksowo zalatwi sprawe kastracja psa...ale z drugiej strony chyba zdecyduje sie jednak na sterylizacje (kastracje) suczki bo bedzie to dla niej chyba lepszea jakos sobie bede musiala radzic z psem sasiada... a co do rozmnazannia jej....zrobilabym to moze raz,jesli znalazlabym psa o tej samej rasie(suczeke mam wilczura,a psa nowofunlanda)bo nie chce zeby potem male pieski(kundelki) blakaly sie po schronisku jesli nikt ich nie wezmie,bo dosyc cierpia tam juz te co sa obecnie.
a orientujecie sie moze ile kosztuje taki zabieg sterylizacji suki?

z gory dziekuje za pomoc
paula:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 06:54   #29
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

Musisz zapytać weterynarza. Ceny bardzo się różnią w zależności od osoby i lokalizacji.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:06   #30
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak radzić sobie z psią cieczką?

napewno sterylka jest tańsza niz odchowanie moitu szczeniorów jakieś 200 zł (srednio)
a suki nie rozmnazaj, jest dużo psów w Polsce, niech te najpierw znajda domy, dajmy im szansę
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.