Buszując wśród książek: Terry Pratchett - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-14, 20:30   #31
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Dobry wybór uwielbiam fragment z ostatniej strony Kosiarza ... taki ciekawy, zyciowy
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 16:01   #32
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Smile Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Zabrałam się właśnie po raz pierwszy za książkę ze Świata Dysku. Wybór padł na "Piramidy" - nie znam Pratchetta, nie przeprowadziłam wstępnego rekonesansu a ten tytuł jakos intuicyjnie do mnie przemówił z półki bibliotecznej .

Ciężko było mi się 'wbić' w historię przez jakieś 30 stron - nie czytam raczej literatury SF. Poza tym Pratchett chyba nie oszczędza czytelnika i od razu bezlitośnie wprowadza w swoje 'światy' bez zbędnych wyjaśnień . W każdym razie udało mi się wbić, po czym poszło już gładko.

Książka może mnie jakoś specjalnie nie porwała (za Pratchetta chwyciłam, bo wielce zachwalany), ale nie jestem jeszcze nawet w połowie . Momentami jest całkiem zabawna. W "Piramidach" akurat jest wiele analogii do spraw religii (Biblia), nauki - ujętych tak, że mam wrażenie że ukuły sie w mojej własnej głowie. To sie nazywa trafić w poczucie humoru - co z moim jego poczuciem może być trudne . Odnosze tez wrażenie, że on lubi takie satyry na nasz rzeczywisty świat tworzyć. Takie alternatywne wymiary wychodzące z pytania: "a co by było, gdyby...".

Fabuła przyjemna, autor, na szczęście, nie przynudza. Bardzo podobają mi sie przypisy , zazwyczaj to one są najzabawniejsze. Ciekawa jestem rozwoju wypadków. Pratchett rzeczywiście ma nieco 'odstający' od ogółu sposób prowadzenia narracji i rzadko spotykany sposób pisania. Taki świeży, jak dla mnie, powiew.

Nie nazwałabym go geniuszem, ale cóż można z całą pewnością stwierdzić po przebrnięciu (nawet nie ) połowy przypadkiem wybranej książki jego autorstwa Przeczytałam wątek i zabiore się w nastepnej kolejności za najbardziej wychwalane tu pozycje. Może mnie coś uwiedzie. Może uwiedzie mnie ścifi
__________________

Edytowane przez ahinsa
Czas edycji: 2006-12-26 o 16:03 Powód: rozbicie tekstu, zeby sie ławtiej czytało
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 18:37   #33
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Ja jestem zdecydowana fanka serii o Strazy. Reszte lubie ale bez przesady.
I ashinsa namawiam Cie oczywiscie do poczytania o Samie Vimesie, Marchewie i moim ulubiencu trollu Detrytusie.
Podaje kolejnosc w jakiej najlepiej czytac:
Straz! Straz!
Zbrojni
Na glinianych nogach
Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Piaty elefant
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:04   #34
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Lubuś, mów mi Aga, prościej napisać
(aaale sie czepiam dzis)
Dzięki za podanie kolejności , skorzystam.
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 19:29   #35
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

O Ty niedobra, musialas mi wytknac pomylke?
Dziekuje, juz dla mnie jestes AGA.

Ja tez sie dzisiaj czepiem i jakos tak wrogow sobie zbieram. Chyba za duzo Swiat jak dla mnie
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 08:51   #36
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Podaje kolejnosc w jakiej najlepiej czytac:
Straz! Straz!
Zbrojni
Na glinianych nogach
Bogowie, honor, Ankh-Morpork
Piaty elefant
Dzięki, na jakiś czas odłożyłam Pratchetta, dobrze wrócić czasem do tego Świata W tej kolejności na przykład
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:56   #37
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Zabrałam się właśnie po raz pierwszy za książkę ze Świata Dysku. Wybór padł na "Piramidy" - nie znam Pratchetta, nie przeprowadziłam wstępnego rekonesansu a ten tytuł jakos intuicyjnie do mnie przemówił z półki bibliotecznej .

Ciężko było mi się 'wbić' w historię przez jakieś 30 stron - nie czytam raczej literatury SF. Poza tym Pratchett chyba nie oszczędza czytelnika i od razu bezlitośnie wprowadza w swoje 'światy' bez zbędnych wyjaśnień . W każdym razie udało mi się wbić, po czym poszło już gładko.

Książka może mnie jakoś specjalnie nie porwała (za Pratchetta chwyciłam, bo wielce zachwalany), ale nie jestem jeszcze nawet w połowie . Momentami jest całkiem zabawna. W "Piramidach" akurat jest wiele analogii do spraw religii (Biblia), nauki - ujętych tak, że mam wrażenie że ukuły sie w mojej własnej głowie. To sie nazywa trafić w poczucie humoru - co z moim jego poczuciem może być trudne . Odnosze tez wrażenie, że on lubi takie satyry na nasz rzeczywisty świat tworzyć. Takie alternatywne wymiary wychodzące z pytania: "a co by było, gdyby...".

Fabuła przyjemna, autor, na szczęście, nie przynudza. Bardzo podobają mi sie przypisy , zazwyczaj to one są najzabawniejsze. Ciekawa jestem rozwoju wypadków. Pratchett rzeczywiście ma nieco 'odstający' od ogółu sposób prowadzenia narracji i rzadko spotykany sposób pisania. Taki świeży, jak dla mnie, powiew.

Nie nazwałabym go geniuszem, ale cóż można z całą pewnością stwierdzić po przebrnięciu (nawet nie ) połowy przypadkiem wybranej książki jego autorstwa Przeczytałam wątek i zabiore się w nastepnej kolejności za najbardziej wychwalane tu pozycje. Może mnie coś uwiedzie. Może uwiedzie mnie ścifi
Czuję się jakbyś mi z ust wyjęła przynajmniej 80% tego co chciałam powiedzieć.

Też zabrałam się za Pratchetta teraz (chociaż Twoje teraz było inne niż moje teraz )
Też są to Piramidy.
Też głównie dlatego, że o geniuszu Pratchetta słyszę ze wszystkich stron włączając w to wizaż niewątpliwie
Nie lubię fantastyki tak ogólnie (z powodu, który w gruncie rzeczy/tak uogólniając/ brzmi "nie, bo nie" - takie 'zboczenie').

No i przeczytałam pierwsze kilka stron do tej pory...
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-13, 20:43   #38
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Ram(b)uś
Mnie też było okropnie ciężko na początku, ale warto sie pomęczyć i dojść w Piramidach do około 30tej strony. Potem to już gładko
Powodzenia.

Wypożyczyłam wczoraj 'Równoumagicznienie'. Korzystam z miejskiej biblio, więc nie mogłam podążyć śladem, który wytyczyła mi Luba Zmolestuje znajomych o "Straż! straż!" i wtedy już wrócę na właściwy tor
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 20:54   #39
malijka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 850
GG do malijka
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Ja właśnie czytam Wiedźmikołaja ... tylko niemrawo mi to idzie ze względu na to, że mam sporo do zrobienia na zaliczenia, egzaminy (generalnie okres sesji i pisanie pracy licencjackiej) ...

Ale nie powiem (póki co), żeby to była najlepsza jego książka ...
__________________
"Każde życie trwa tyle samo. Nawet to bardzo długie i to bardzo krótkie. W każdym razie z punktu widzenia wieczności."
malijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 20:56   #40
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez ahinsa Pokaż wiadomość
Ram(b)uś
Mnie też było okropnie ciężko na początku, ale warto sie pomęczyć i dojść w Piramidach do około 30tej strony. Potem to już gładko
Powodzenia.

Wypożyczyłam wczoraj 'Równoumagicznienie'. Korzystam z miejskiej biblio, więc nie mogłam podążyć śladem, który wytyczyła mi Luba Zmolestuje znajomych o "Straż! straż!" i wtedy już wrócę na właściwy tor
Kończę już czytać.
Rzeczywiście - jak się nie jest przywyczajonym do stylu Pratchetta to na początku idzie ciężko.

Rozkochałam się w przypisach

Korzystając z okazji będę dalej czytać inne (teraz już bardziej /w miarę możliwości/ po kolei - korzystając z "rozkładu" Lubej ) - bo jeszcze mi się [nie daj boże! ] przypomni, że nie lubię fantastycznej ("bo tak" )
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 22:59   #41
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

No a ja mam pytanie

Nie miałam jeszcze kontaktu z Pratchettem, a chciałabym, zastanawiam się więc, od czego zacząć. Wg kolejności wydania (tak jak jest w tabelce http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aw...y_Komputerowe), głównymi bohaterami, czy na chybił-trafił?
Stracę coś, nie jadąc po kolei?
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 07:50   #42
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

najlepiej czytac wg daty wydania albo seriami - Ricewind, straz, czarownice - gdyz kazda z ksiazek zawiera sporo odniesien do poprzedniej ja wlasnie czytam "kosiarza" - smierc szczurow rzadzi
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 15:55   #43
Finnabair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 588
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Bardzo lubie tę serię, a szczególnie "Kosiarza" i "Morta"
(ze względu na postać Śmierci, wybitna!)
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
Finnabair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:30   #44
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Przeczytałam ostanio "Kapelusz pełen nieba" - o wiedźmach Stwierdzam, że o wiedźmach są najfajniejsze książki Pratchetta Ale inne też. Lubię, gdy pojawia się Śmierć i głośno mówi

Germini, trudno doradzić. Ja zaczęłam od pierwszej książki "Kolor magii". Potem "Blask fantastyczny", ale jak trafiłam na "Równoumagicznienie", to zakochałam się i koniecznie chciałam o wiedźmach. W sumie tu każdy coś znajdzie i każdemu coś dopasuje. Humor Pratchetta jest charakterystyczny. Jeśli coś nie może się wydarzyć, to się wydarzy... Oprócz wiedźmowatych tomów najbardziej wbił mi się ten (nie pamiętam tytułu ), o skrytobójcach i ich szkole (niesamowity!) mniej spodobały się natomiast "Piramidy" i "Ruchome obrazki". Ale zaraz ktoś napisze, że dla niego właśnie te są najlepsze

Bo taki w tym urok!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:54   #45
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

A ja wczoraj pochlonelam "prawde"... Tydzien sie zbieralam do kupienia,a raczej walczylam z checia zakupu i swiadomoscia ze jak zaczne czytac to bede miala jeden wieczor nauki wyrwany. Ale sesje skonczylam i w nagrode Pratchetta nabylam mrrrr

A Pratchetta odkrylam jeszcze podstawowce czytalam wiec od pierwszej ksiazki wydanej u nas i niecierpliwie czekalam na kolejne...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:59   #46
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Ale wszystkie o czarownicach (Babcia Weatherwax ) są zabójcze. No i generalnie wszystkie wszystkie ze Świata Dysku... Pratchett na prezydenta
uwielbiam Pratchetta
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:35   #47
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Dzięki, dziewczyny
W takim układzie zacznę chyba od "Koloru magii", żeby sobie za bardzo nie komplikować przygody z Pratchettem
Ilość książek, które napisał, powalił mnie-nowicjuszkę i gdyby to nie była seria, na pewno sama dałabym radę a tak musiałam spytać Was
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 14:46   #48
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Melduje się kolejna fanka Pratchetta
Dawno temu przeczytałam "Kolor magii", ale jakoś mnie wtedy nie porwał (zupełnie nie rozumiem dlaczego...).
Ostatnio sięgnęłam po "Ruchome obrazki" i naprawdę gorąco polecam! Genialna książka. Aż się zdziwiłam, że żadna z was o niej jeszcze nie napisała. Zakochałam się przede wszystkim w gadającym psie Gaspode, no po prostu jest cudowny z tą swoją uroczą wadą wymowy!!
Teraz czytam "Prawdę" i w sumie fajnie mi się kolejność ułożyła (zupełnie przypadkowo), bo Obrazki są o filmie, a Prawda o druku/prasie.

A Świat Dysku...No cóż, naprawdę mnie fascynuje! Genialna sprawa
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:52   #49
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

ja mam pytanie troszkę w innym temacie. Czy orientujecie się czy jego książki są dostępne w jakimś innym wydawnictwie? ja bardzo bardzo chciałabym zakupić sobie po kolei całość, ale cena jaka mi wychodzi mnie przeraża ostatnio zauważyłam, że Prószyński i s-ka wydali dwie części w serii kieszonkowej, ale nie wiem czy mają zamiar wypuścić całość a zważywszy że cena wydania kieszonkowego jest połowę o mniejsza..
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 21:52   #50
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Ja do Prachetta mam mieszane uczucia
Z jednej strony niektóre książki są super-śmieszne i naprawdę z pazurem
A z 2 strony np "Ciekawe czasy" tak mnie zanudzily,że przeczytałam tylko kilkanaście stron i zostawiłam to w cholerę Nie wiem,czy ma jedne książki lepsze,a inne gorsze,czy jego specyfika tak oddziałuje,że nie zawsze da się go czytać
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 19:33   #51
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
ja mam pytanie troszkę w innym temacie. Czy orientujecie się czy jego książki są dostępne w jakimś innym wydawnictwie? ja bardzo bardzo chciałabym zakupić sobie po kolei całość, ale cena jaka mi wychodzi mnie przeraża ostatnio zauważyłam, że Prószyński i s-ka wydali dwie części w serii kieszonkowej, ale nie wiem czy mają zamiar wypuścić całość a zważywszy że cena wydania kieszonkowego jest połowę o mniejsza..
chyba tylko to jedno wydawnictwo go wydaje w Polsce...
poszukaj na allegro - czasami ludzie sprzedaja cale swoje kolekcje i wtedy wychodzi duzo taniej
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 20:50   #52
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
ja mam pytanie troszkę w innym temacie. Czy orientujecie się czy jego książki są dostępne w jakimś innym wydawnictwie? ja bardzo bardzo chciałabym zakupić sobie po kolei całość, ale cena jaka mi wychodzi mnie przeraża ostatnio zauważyłam, że Prószyński i s-ka wydali dwie części w serii kieszonkowej, ale nie wiem czy mają zamiar wypuścić całość a zważywszy że cena wydania kieszonkowego jest połowę o mniejsza..
Ja widzialam te 1 ksiązki Prachetta,wydane przez Pruszyński,ale w mniejszym formacie i w czarych okładkach (jeszcze nie z tymi fajnymi rysunkami ).Było to w jakimś centrum taniej książki,czy coś takiego we Wro.Kosztowały chyba 8-10 zł.I o ile pamiętam jakaś w tej kolorowej okładce też była.Więc jak coś,to szukaj w takich miejscach
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:43   #53
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
chyba tylko to jedno wydawnictwo go wydaje w Polsce...
poszukaj na allegro - czasami ludzie sprzedaja cale swoje kolekcje i wtedy wychodzi duzo taniej
zaglądam właśnie, ale na razie jest oferta 23 tomów za 499 zł wychodzi średnio 21 zł z haczkiem za książkę no ale trzeba się rozglądać.

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Ja widzialam te 1 ksiązki Prachetta,wydane przez Pruszyński,ale w mniejszym formacie i w czarych okładkach (jeszcze nie z tymi fajnymi rysunkami ).Było to w jakimś centrum taniej książki,czy coś takiego we Wro.Kosztowały chyba 8-10 zł.I o ile pamiętam jakaś w tej kolorowej okładce też była.Więc jak coś,to szukaj w takich miejscach
te dwie akurat mam, tylko pytanie czy będą wydawać dalsze w tym formacie ale nie wydaje mi się
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:55   #54
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Właśnie zaczynam "Piramidy", to moja pierwsza książka Prachetta, sięgnęłam głównie z ciekawości bo tak go tutaj zachwalacie. A "Piramidy" dlatego że z tych dostępnych w bibliotece były najwcześniejsze.
Pozdrawiam miłośniczki Świata Dysku, może i ja do Was dołączę...
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 22:45   #55
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
Właśnie zaczynam "Piramidy", to moja pierwsza książka Prachetta, sięgnęłam głównie z ciekawości bo tak go tutaj zachwalacie. A "Piramidy" dlatego że z tych dostępnych w bibliotece były najwcześniejsze.
Pozdrawiam miłośniczki Świata Dysku, może i ja do Was dołączę...
"Piramidy" czytalam Dobre DOBRE
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 09:24   #56
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
"Piramidy" czytalam Dobre DOBRE
NO jasne że dobre, na razie jestem na 105 stronie ale podoba mi się.
Łatwo się czyta.
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:10   #57
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
chciałabym zakupić sobie po kolei całość, ale cena jaka mi wychodzi mnie przeraża ostatnio zauważyłam, że Prószyński i s-ka wydali dwie części w serii kieszonkowej, ale nie wiem czy mają zamiar wypuścić całość a zważywszy że cena wydania kieszonkowego jest połowę o mniejsza..
O właśnie; mądre pytanie. Też z chęcią się dowiem

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
zaglądam właśnie, ale na razie jest oferta 23 tomów za 499 zł wychodzi średnio 21 zł z haczkiem za książkę
Widziałam tę aukcję - dużo sobie koleś żąda za sztukę, biorąc pod uwagę, że książki nie są w idealnym stanie

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
te dwie akurat mam, tylko pytanie czy będą wydawać dalsze w tym formacie ale nie wydaje mi się
A myślałaś o tym, żeby napisać w tej sprawie do wydawnictwa?
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 21:34   #58
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
NO jasne że dobre, na razie jestem na 105 stronie ale podoba mi się.
Łatwo się czyta.
Dobre,dobre
I wlasnie to mnie dziwi-ze czasami super mi sie go czyta,a czasami kompletna kicha
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 21:43   #59
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
te dwie akurat mam, tylko pytanie czy będą wydawać dalsze w tym formacie ale nie wydaje mi się
Tez jestem ciekawa, ale obawiam sie, ze nie. Juz dobrych kilka lat temu wydali dwie pozycje w ramach serii kieszonkowej i dalej cisza
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 09:19   #60
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: [książki] Świat Dysku Pratchett'a

Właśnie skończyłam "Piramidy", podobała mi się.
Myślę że sięgnę po kolejną jego książkę. Mam ochotę na cykl o czarownicach, tylko nie wiem czy będzie coś z tego w bibliotece.
Pozdrawiam Wszystkich
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.