I co teraz? -cera - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-22, 14:49   #31
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: I co teraz? -cera

A próbowałyście kram Daxa ReLipid lub Inter-Fragrences z serii hypoalergicznej? z może phisiogel...
Sprawdzcie, by w kremie nie było alkoholu.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 20:39   #32
ffurbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
Re: I co teraz? -cera

Heya,
pozdrawiam wszystkie Wizazanki
Na Forum jestem swieza i z zapartym tchem szukam wszelkich wypowiedzi na temat problemow z wypryskami (szczegolnie ropnymi).
Postanowilam wreszcie zadzialac walczac z tymi potwornymi intruzami , wytrwac i nie poddawac sie. Nie narzekam szczegolnie na skore calej twarzy, tylko broda jest siedliskiem tych okropnosci. Sa wielkie, dlugo sie rozwijaja a potem dlugo goja albo zastygaja niewyksztalcone i zostaja po nich wypuklosci siniejace pod wplywem zimna. Poki co nie mam ochoty odwiedzac specjalistow bo do tej pory nie bardzo sie sprawdzili i postanowilam zaaplikowac sobie kuracje samodzielnie pod wplywem Waszych wypowiedzi na Forum

Kupilam ostatnio benzacne i tormentiol i herbatke z bratka. Zastanawialam sie nad brevoxylem, ale przerazily mnie opisy wysuszenia skory i pieczenia wiec zrezygnowalam. Nie wiem czy specyfiki, ktore wlasnie zaczelam stosowac przyniosa pozytywne efekty mam taka nadzieje.
Nawiazujac do Twojego pytania Kasiura (troche pozno udzielam tej informacji) za benzacne zaplacilam ok 7 pln, a brevoxyl kosztuje ok 20 pln. Brateczka kupilam niestety w saszetkach, ale mimo to wiaze z jego dzialaniem nadzieje na poprawe

Zycze wszystkim Wizazankom sukcesow w z niechcianymi paskudztwami.
Bede wdzieczna za wszelkie rady i komentarze
Pozdrawiam
ffurbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 23:09   #33
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Re: I co teraz? -cera

hej
no jesli chodzi o skarbnice wiedzy o tradziku, ze tak powiem to istnieje taka stronka ; http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm gdzie poprostu napisano wszystko, co tylko o tej dolegliwosci mozna powiedziec, polecam!!!! bo na tutjeszym forum ten problem byl juz poruszany z milion razy i nie wiem czy bedzie sie chcialo jeszcze komus o tym pisac, choc jesli chcesz to mozesz poszukac w wyszukiwarce, choc osobiscie uwazam, ze wiecej fachowych informacji znajdziesz na ww.stronie
CO do benzacne, to juz kupilam (5zl )i jestem jak narazie b.zadowolona, choc skora schodzi mi niemilosiernie! mimo iz mam strasznie "gruba" i tlusta cere. Jesli obawiasz sie brevoxylu 4% -towego, to dziwie sie ze wybralas 5% benzacne, po nim skora zluszcza sie i schodzi o wiele bardziej niz po brevoxylu!!!!
Co do tormentiolu to jest dobry. choc nie rewelacyjny, ale lagodzi a jesli chodzi o bratek, to z doswiadczenia wiem, ze dziala b.dobrze, ale na poczatku 90% osob ma od niego straszny wysyp, wiec sie nie zdziw! potem powinno przejsc
pozdrawiam
i powodzenia))
__________________
[eucerin][/eucerin]
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 09:09   #34
ffurbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
Re: I co teraz? -cera

Hey

Dzieki za komentarz i link
Wiem,ze temat tradziku i pochodnych nie jest nowy i wiele o nim powstalo tekstow. Poniewaz www.wizaz.pl znalazlam w tym tygodniu, jeszcze nie dotarlam do wszystkich interesujacych mnie informacji.
Na benzacne sie zdecydowalam, gdyz jest tanszy od brevoxylu,o ktorym przeczytalam ze piecze po nim skora i luszczy sie potwornie. Mam nadzieje,ze benzacne 5% nie pozbawi mnie skory na brodzie, zreszta nie wiem czy moze byc gorzej niz jest ;(
Bratek nie jest najpyszniejszy, ale czego sie nie robi dla poprawy wygladu skory
Pozdrawiam
ffurbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 11:09   #35
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: I co teraz? -cera

grudniowa-szatynka napisał(a):
> Dzięki dziewczyny, skutecznie przkonałyście mnie do zakupu brevoxylu. Waham się jeszcze miedzy nim z benzacne... Ale moze poradze się jeszcze kolezanek Ale dzieki jeszcze raz za wszystkie posty!
> I mam pytanie co do nawilzania. Podczas stosowania brevoxylu bede o nim pamietac, tylko który krem byłby najlepszy?
> 1. krem nawilżająco matujacy garnier Czysta Skóra [bardzo dobry, używam go bardzo długo]
> 2. clearasil complete - matujacy krem nawilzajacy
> 3. czy klasyczny nivea w niebieskim opakowaniu.
> Co myslicie?
>
> Pozdrawiam!

Moim zdaniem, żaden z wymienionych. Dwa ppierwsze mają w nazwie słowo "nawilżający" ale tak naprawdę nie nawilżają ani trochę, raczej przesuszają. Przy kuracji nadtlenkiem benzoilu (bezncane, brevoxyl) polecam jakiś naprawdę łagodny nawilżający krem (bez słowa "mat" w nazwie). Inter Fragrances z serii Hypoalergicznej czy Oligoaquavita, bardzo dobre nawilżające kremy na w ofercie Dax Cosmetics (jest teraz nowa seria do cery wrażliwej), cenię również produkty Flosleku oraz Norela - jest świetna seria Dermosystem 20 - polecam, własnie testuję. Jak ktoś ma więcej pieniędzy to może coś z apteki, np Toleriane La Roche Posay, czy Prosensiv Dermedica. Dermedic też wypuścił ciekawą nowość - pojawił się krem z serii Acne Expert przeznaczony dla cery suchej ze zmianami trądzikowymi. Opis brzmi szalenie obiecująco. Jak wreszcie zuzyję to co mam, to kupię na 100%

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 11:17   #36
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: I co teraz? -cera

A zapomniałam dopisać dlaczego nie polecam Nivei - ani klasycznej ani soft - po prostu nie znam osobiście większego zapychacza porów ma niebezpieczny skład, osobom z suchą skórą i bez tendencji do zaskórników nie zaszkodzi, ale mieszańcom - moze zrobić dużo złego. Ostrzegam lojalnie.

Co do róznic - beznacne/brevoxyl. Ja zdecydowanie wolę brevoxyl - dwa razy droższy ale o zdecydowanie lepszej formie. Nie jest taki drażniący. Ma formę idealnie wchłaniającego się kremu, można go stosować w dzień pod makijaż. Stary Beznacne zasycha w skorupkę, mogłam go stosować tylko w domu, na noc - smarowałam i zmywałam po 2 godzinach, bo koszmarnie podraznia skórę - zostawały mi suche czerwone spuchnięte plamy - jak po poparzeniu.

Co do strony Luskiewnika, hmmm... no jakiś czas temu było trochę pisane na ten temat... nie sugerowałabym się wszystkim, co głosi ten pan, tak bardzo przekonany o własnej boskości. Ciężko się zgodzić z jego niektórymi tezami, czy ocenami kosmetyków. Kwestia dyskusyjna.

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-29, 14:11   #37
ffurbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
Re: I co teraz? -cera

Przestraszylas mnie Smoczyco porownaniem benzacne i brevoxylu. Po przeczytaniu opisow na temat kondycji skory po zastosowaniu brevoxylu zdecydowalam sie na wersje tansza czyli benzacne i mam nadzieje ze nie oszpeci calkowicie mojej nieszczesnej brody Z Twojego opisu: "zostawały mi suche czerwone spuchnięte plamy - jak po poparzeniu" powinnam sie raczej spodziewac piekla Wiem,ze nie kazdy przypadek jest taki sam i byc moze Twoja skora gorzej tolerowala wlasnie beznacne, co nie oznacza, ze u mnie bedzie tak samo, prawda? Jesli sama nie sprawdze to sie nie dowiem co moze mi pomoc.Pozostaje wiec metoda prob i bledow.

Jeszcze jedno pytanie: benzacne stosuje sie punktowo na wulkany a brevoxylem smaruje sie cala twarz czy tez wystarczy tylko zaatakowane miejsca?

Dzieki i pozdrawiam
ffurbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-29, 18:39   #38
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Re: I co teraz? -cera

Smoczyca napisał(a):
>
> Moim zdaniem, żaden z wymienionych. Dwa ppierwsze mają w nazwie słowo "nawilżający" ale tak naprawdę nie nawilżają ani trochę, raczej przesuszają. Przy kuracji nadtlenkiem benzoilu (bezncane, brevoxyl) polecam jakiś naprawdę łagodny nawilżający krem (bez słowa "mat" w nazwie.

Masz w sumie sporo racji. Zawsze po zastosowaniu kremu mat. - naw. garnier czysta skóra byłam zachwycona długim efektem matu. Gorzej z nawilżaniem. Sporóbuje kremów, które wymieniłaś. Wielkie dzięki!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:34   #39
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: Re: I co teraz? -cera

Cytat:
Napisane przez młodaa Pokaż wiadomość
Tak, co do Brevoxylu wiem ze jest skuteczny, choc sadze ze z powazniejszym tradzikiem (a szczegolnie z wypryskami ropnymi nie radzi sobie).
Probelm w tym ze nie wiem czy odstawic wszystkie srodki na tradzik-czyli drazniace cere czy postawic na razie na nawilzanie i to moze pomoze w uzyskaniu matowej cery.

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie moim problemem
nie radzi z wypryskami ponieważ jest to krem typowo do cery zaskórnik owej działa na zaskórniki otwarte i zamknięte. Ale polecam jest rewelacyjny!
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:04   #40
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: I co teraz? -cera

dokładnie - brevoxyl jest stosowany w przypadku zaskórników. Zmiany ropne wymagają specjalistycznego leczenia - zazwyczaj przy pomocy retinoidów. te wydawane są z przepisu lekarza. leki te sa dostępne w różnych dawkach - dlatego w zalezności od nasilenia problemu lekarz zapisze odpowiednią kurację

Na typowy trądzik nie ma skutecznych, domowych sposobów. O ile za pomocą nieskpmplikowanych kuracji można pozbyć się zaskórników, o tyle ropne stany zapalne, ze wzgledu na obecność bakterii w skórze wymagają konsultacji z dermatologiem.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.