Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 11:44   #181
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Odnośnie korzystania z nocnika... Teraz panuje jakaś moda, żeby dziecko, jak już pewnie siedzi sadzać na nocnik...- to jest nazywane nauką...
Co to za nauka, jak dziecko nie rozumie związku przyczynowo- skutkowego między potrzebą oddania moczu, a nocnikiem. Żadna matka mi nie powie, że np. 8m. dziecko rozumie, że jak się czuje parcie na pęcherz, to trzeba do nocnika zrobić.
Owszem, jak posadzisz, to prędzej czy później zrobi...no pewnie..ale to nie jest nauka, bo dziecko jak nie rozumiało, tak nie rozumie...a zrobiło bo tak samo zrobiłoby w pieluchę.
Jest to oszczędność na pampku...zgadza się i to jest pozytyw, ale niech mi nikt nie wpiera, że jest to nauka...bo dziecko jeszcze nie jest gotowe na żadną naukę nocnika...zwyczajnie nie kuma bazy...
Stąd później się czyta, że dziecko było "uczone" od roku, a świadomie zaczęło robić do nocnika w wieku 2 lat...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:15   #182
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Odnośnie korzystania z nocnika... Teraz panuje jakaś moda, żeby dziecko, jak już pewnie siedzi sadzać na nocnik...- to jest nazywane nauką...
Co to za nauka, jak dziecko nie rozumie związku przyczynowo- skutkowego między potrzebą oddania moczu, a nocnikiem. Żadna matka mi nie powie, że np. 8m. dziecko rozumie, że jak się czuje parcie na pęcherz, to trzeba do nocnika zrobić.
Owszem, jak posadzisz, to prędzej czy później zrobi...no pewnie..ale to nie jest nauka, bo dziecko jak nie rozumiało, tak nie rozumie...a zrobiło bo tak samo zrobiłoby w pieluchę.
Jest to oszczędność na pampku...zgadza się i to jest pozytyw, ale niech mi nikt nie wpiera, że jest to nauka...bo dziecko jeszcze nie jest gotowe na żadną naukę nocnika...zwyczajnie nie kuma bazy...
Stąd później się czyta, że dziecko było "uczone" od roku, a świadomie zaczęło robić do nocnika w wieku 2 lat...
Mnie zastanawia jak to jest, że kiedyś większość dzieci była odpieluchowana około roku i jakoś kumała o co chodzi Teraz podobno sie nie da bo za wcześnie i dziecko nie rozumie, a kiedyś dało radę. Ciekawe czy jak byśmy na tetrze dzieci chowały to szybciej by rozumiały
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:24   #183
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

DariaKom
Ja po dzisiejszej akcji z wycieraniem tyłka po kupsku, zaczynam myśleć o nocniku w celu oszczędzenia sobie i młodej nerwów, a nie w celu nauki

boska latynoska
tylko, że dopiero ponoć koło 1,5 roku zaczynają dziecku pracować zwieracze,
więc albo kiedyś inaczej się rozwijaliśmy albo ktoś tu trochę koloryzuje i ten rok to jest bardziej 1,5 roku

Moja teściowa twierdzi że odpieluchowała 6 miesięczne dziecko.

Poza tym może przy tetrze była większa motywacja, żeby to dziecko w kocu nauczyć korzystania z nocnika, bo ile można to prac i to jeszcze we Frani.
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2012-05-17 o 12:26
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:39   #184
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Odnośnie korzystania z nocnika... Teraz panuje jakaś moda, żeby dziecko, jak już pewnie siedzi sadzać na nocnik...- to jest nazywane nauką...
Co to za nauka, jak dziecko nie rozumie związku przyczynowo- skutkowego między potrzebą oddania moczu, a nocnikiem. Żadna matka mi nie powie, że np. 8m. dziecko rozumie, że jak się czuje parcie na pęcherz, to trzeba do nocnika zrobić.
Owszem, jak posadzisz, to prędzej czy później zrobi...no pewnie..ale to nie jest nauka, bo dziecko jak nie rozumiało, tak nie rozumie...a zrobiło bo tak samo zrobiłoby w pieluchę.
Jest to oszczędność na pampku...zgadza się i to jest pozytyw, ale niech mi nikt nie wpiera, że jest to nauka...bo dziecko jeszcze nie jest gotowe na żadną naukę nocnika...zwyczajnie nie kuma bazy...
Stąd później się czyta, że dziecko było "uczone" od roku, a świadomie zaczęło robić do nocnika w wieku 2 lat...
raczej wyuczenie "odruchu" -> kupa=nocnik, ale wszystko zalezy od dziecka. Moja kolezanka rowno ze mna zaczela sadzac dziecko na nocnik (8m) i teraz(2l) nie ma zadnego problemu z tym a ja mojego musialabym przywiazac do tego nocnika :P.
Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia jak to jest, że kiedyś większość dzieci była odpieluchowana około roku i jakoś kumała o co chodzi Teraz podobno sie nie da bo za wcześnie i dziecko nie rozumie, a kiedyś dało radę. Ciekawe czy jak byśmy na tetrze dzieci chowały to szybciej by rozumiały
bo kiedys sie nie cackano z dziecmi....

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Poza tym może przy tetrze była większa motywacja, żeby to dziecko w kocu nauczyć korzystania z nocnika, bo ile można to prac i to jeszcze we Frani.
hah bankowo !!!
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:41   #185
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Izabella myślę o tym samym, Agata robi kupe mniej więcej o tej samej porze dnia i widze, ze coś się dzieje, ale mysle o tej nakładce na sedes, bo mycie nocnika po kupie to tez nie miłe zajęcie

Moja szwagierka podobno miała 8 miescy jak robiła na nocnik
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:50   #186
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Izabella myślę o tym samym, Agata robi kupe mniej więcej o tej samej porze dnia i widze, ze coś się dzieje, ale mysle o tej nakładce na sedes, bo mycie nocnika po kupie to tez nie miłe zajęcie
z tym myciem to mnie też przeraża
a obawiam się, że sedes nie przejdzie, bo młoda będzie się bała,
nawet z kąpaniem w dużej wannie musiałyśmy się sporo oswajać

u nas też kupa z reguły o podobnej porze i często po minie widać,
i teraz jak o nocniku zaczęłam myśleć to akurat ostanie 4 dni przestała robić regularnie, czyżby czyta mi w myślach

natomiast próby nauki do nocnika na razie uważam za bezsensowe chociażby ze tego względu że młode moje jeszcze nie chodzi
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:00   #187
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia jak to jest, że kiedyś większość dzieci była odpieluchowana około roku i jakoś kumała o co chodzi Teraz podobno sie nie da bo za wcześnie i dziecko nie rozumie, a kiedyś dało radę. Ciekawe czy jak byśmy na tetrze dzieci chowały to szybciej by rozumiały
Nie kumała...robiła na nocnik, bo była posadzona i siedziała aż zrobiła...to z kumaniem nie ma nic wspólnego.
Tetra miała tą przewagę, że dziecku było mokro, odczuwało dyskomfort..a pampek jest tak skonstruowany, by chłonąć i żeby mokro nie było mimo sika. Dlatego dzieci nie mają problemu z posikaniem się w pampka i spokojnym czekaniem na zmianę...a w tetrze było mokro, zimno i nieprzyjemnie.
Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
DariaKom
Ja po dzisiejszej akcji z wycieraniem tyłka po kupsku, zaczynam myśleć o nocniku w celu oszczędzenia sobie i młodej nerwów, a nie w celu nauki

boska latynoska
tylko, że dopiero ponoć koło 1,5 roku zaczynają dziecku pracować zwieracze,
więc albo kiedyś inaczej się rozwijaliśmy albo ktoś tu trochę koloryzuje i ten rok to jest bardziej 1,5 roku

Moja teściowa twierdzi że odpieluchowała 6 miesięczne dziecko.

Poza tym może przy tetrze była większa motywacja, żeby to dziecko w kocu nauczyć korzystania z nocnika, bo ile można to prac i to jeszcze we Frani.
Otóż to...jeżeli ktoś decyduje się na wcześniejsze odpieluchowanie, to ja kibicuję, ale niech nie mówi, że dziecko "umie"...bo ono nie umie, tylko siku zdarzyło się kiedy akurat było na nocniku...nie ma to nic wspólnego z premedytacją.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
z tym myciem to mnie też przeraża
a obawiam się, że sedes nie przejdzie, bo młoda będzie się bała,
nawet z kąpaniem w dużej wannie musiałyśmy się sporo oswajać

u nas też kupa z reguły o podobnej porze i często po minie widać,
i teraz jak o nocniku zaczęłam myśleć to akurat ostanie 4 dni przestała robić regularnie, czyżby czyta mi w myślach

natomiast próby nauki do nocnika na razie uważam za bezsensowe chociażby ze tego względu że młode moje jeszcze nie chodzi
U mnie też ... póki co moja raczej miałaby zabawę nakładając sobie nocnik na głowę, niż rozumiejąc, że to miejsce na siku i kupę.

Najlepiej pokazują to opisy matek na wątkach odpieluchowawczych...one opisują sytuacje, gdzie np. dziecko 1.5 roczne zaczyna alarmować, że trzeba na nocnik ale jest już po wysikaniu się. Dziecko coś tam kojarzy, że nocnik+ siku..ale nie może zrozumieć o co dokładnie chodzi.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 13:03   #188
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Mnie zastanawia jak to jest, że kiedyś większość dzieci była odpieluchowana około roku i jakoś kumała o co chodzi Teraz podobno sie nie da bo za wcześnie i dziecko nie rozumie, a kiedyś dało radę. Ciekawe czy jak byśmy na tetrze dzieci chowały to szybciej by rozumiały
Wg jakich źródeł?

Pierwsze słyszę. Nikt w mojej rodzinie (a mam sporo kuzynków) ani wśród znajomych rodziców, nie odpieluchował dziecka w tym wieku. Więc albo mam jakiś wybitnie leniwych ludzi wokół, albo to trochę ubarwiona wersja jest.

Mój brat był na tetrze i srał w gacie do 3 roku życia, a i potem mu się zdarzało. Bez pieluchy. To nie jest kwestia materiału.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:23   #189
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Wg jakich źródeł?

Pierwsze słyszę. Nikt w mojej rodzinie (a mam sporo kuzynków) ani wśród znajomych rodziców, nie odpieluchował dziecka w tym wieku. Więc albo mam jakiś wybitnie leniwych ludzi wokół, albo to trochę ubarwiona wersja jest.

Mój brat był na tetrze i srał w gacie do 3 roku życia, a i potem mu się zdarzało. Bez pieluchy. To nie jest kwestia materiału.
Moja mama stwierdziła, że kiedyś wcześniej się odpieluchowywało...ale to wcześniej, to może 1,5 roku było...a nie 1 rok czy 5 miesięcy. Oczywiście jestem za tym, żeby sprawnie to przeprowadzać, ale nie tak na siłę.

Z jednej strony uważamy, że "nie sadzać" bo jak samo nie umie, to nie przyspieszać, "nie stawiać" jak samo nie stoi i tak dalej...za to na nocnik sadzać, mimo, że dziecko nie dojrzało do tego, żeby zakumać akcję.
Dla mnie nie jest żadnym sukcesem, że posadzę moją Maję i akurat jej się przytrafi przypadkowo nasikać...sukcesem będzie jak ona powie "siku" i zechce być posadzona na nocnik...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:17   #190
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Z jednej strony uważamy, że "nie sadzać" bo jak samo nie umie, to nie przyspieszać, "nie stawiać" jak samo nie stoi i tak dalej...za to na nocnik sadzać, mimo, że dziecko nie dojrzało do tego, żeby zakumać akcję.
Dla mnie nie jest żadnym sukcesem, że posadzę moją Maję i akurat jej się przytrafi przypadkowo nasikać...sukcesem będzie jak ona powie "siku" i zechce być posadzona na nocnik...
ja jestem przeciwko przyspieszaniu.... ale na sile go nie sadzalam, tylko po to by mniej pampow szlo, przyszedl czas ze nocnik byl najgorszy to sie nie sadzalo dziecka , nic na sile . A teraz czekam az sam wykarze chec zalatwiania sie do nocnika.
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:52   #191
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

tydzień temu byłam na taki wieczorku (modlitewnym)
są tam dyżurne mamy, które zajmują znudzonymi dziećmi

koleżanka oddała niespełna roczniaka pod opiekę, ja mojego dwulatka,
ja założyłam mojemu pieluchę, żeby im tam nic nie polał

potem odbierałyśmy dzieci, i ta opiekunka zdaję relację koleżance:
- grzeczny był, zrobił dwa razy siku do ubikacji

tamten mały nie miał pampersa, a mój miał
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 19:33   #192
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Wolna ręka, ale w trybach- czyli żywot młodej matki

Roczne dziecko ma jeszcze niedojrzały układ nerwowy, nie jest w stanie pomyśleć "acha, zaraz będzie siusiu", wstrzymać, iść do nocnika, zdjąć sobie spodnie i się załatwić. Bo chyba nikt tu nie miał na myśli opcji wołania 'mamo siku!!'
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.