poród w usa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-10, 15:47   #1
kacha:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4

poród w usa


czesc dziewczyny, w lutym tego roku urodzilam w usa coreczke moge wiec sluzyc rada gdyby ktoras z was nie wiedziala jak tam zalatwic ubezpieczenie dla siebie i dziecka przed porodem bo bez ubezpieczenia niestety trzeba placic za kazda usluge medyczna a ceny sa niewyobrazalnie wysokie...
kacha:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 14:09   #2
Monika4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: poród w usa

Czesc!
Jesli mozesz to udziel mi kilka porad jak sie starac o ubezpieczenie przed porodem,no i jak to wszytsko wyglada po porodzie?Czy dziecko otrzymuje obywatelstwo amerykańskie?
Z góry dzieki za rady!!!
Pozdrawiam
Monika4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:53   #3
1a74ab3cd8ec4642312a47c5e32ec664852c15ee_61e8a601b5908
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

hej

czy możesz podzielic sie swoja wiedza na temat porodu w USA i zalatwienia ubezpieczenia
1a74ab3cd8ec4642312a47c5e32ec664852c15ee_61e8a601b5908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 02:09   #4
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Hej, ja jestem w ciazy i bede rodzic w lipcu w Oregonie. To moja pierwsza ciaza, wiec nic nie wiem. mam ubezpieczenie, wiec o tym informacje mnie akurat nie interesuja, ale brdziej chcaialbym wiedziec gdzie rodzilas i jakie byly opcje porodu, bo z tego co slyszlam, to w tu raczej popieraja porod naturalny, bez znieczulenia. Czy ty tak rodzilas ?
A jezeli chodzi o ubezpieczenie to chyba trudno jest cos ogolem doradzic, bo co stan to obyczaj i poza tym kazde ubezpieczenie jest inne.
pozdarwiam.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 06:31   #5
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Smile Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez poulette Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem w ciazy i bede rodzic w lipcu w Oregonie. To moja pierwsza ciaza, wiec nic nie wiem. mam ubezpieczenie, wiec o tym informacje mnie akurat nie interesuja, ale brdziej chcaialbym wiedziec gdzie rodzilas i jakie byly opcje porodu, bo z tego co slyszlam, to w tu raczej popieraja porod naturalny, bez znieczulenia. Czy ty tak rodzilas ?
A jezeli chodzi o ubezpieczenie to chyba trudno jest cos ogolem doradzic, bo co stan to obyczaj i poza tym kazde ubezpieczenie jest inne.
pozdarwiam.
Moja siostra urodzila w lipcu synka w New York, miala ubezpieczenie. Co do znieczulenia - od poczatku pytali jakie chce znieczulenie (jak siostra juz nie mogla wytrzymac dostala Epidural). Kobieta na sali obok chciala rodzic naturalnie i rodzila. Decyzja nalezy do pacjentki.
Zgadzam sie z Poulette jesli chodzi o ubez. - w kazdym stanie jest inaczej
P.S Gratulacje Poulette, zycze Wam duzo zdrowia
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 17:37   #6
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Dziekuje Gosiu.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 06:33   #7
1a74ab3cd8ec4642312a47c5e32ec664852c15ee_61e8a601b5908
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

Monika4 dostałaś może odpowiedź od uzytkownika kacha?
1a74ab3cd8ec4642312a47c5e32ec664852c15ee_61e8a601b5908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 20:37   #8
cichosza2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: poród w usa

Moja znajoma ma wizę imigracyjną, poleciała do Stanów i będzie rodziła wFiladelfii. Proszę o informacje dotyczące formalności poporodowych jak rejestracja dziecka( gdzie, do kiedy), czy otrzymuje jakiś zasiłek, co z obywatelstwem amerykańskim dla dziecka( jakie formalności i gdzie załatwiać), jak wyrobić maluszkowi paszport, jakie formalności są z tym związane( zgoda ojca na paszport, do jakiego urzędu się udać). Proszę o pomoc. Z pozdrowieniami
cichosza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 22:52   #9
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez cichosza2 Pokaż wiadomość
Moja znajoma ma wizę imigracyjną, poleciała do Stanów i będzie rodziła wFiladelfii. Proszę o informacje dotyczące formalności poporodowych jak rejestracja dziecka( gdzie, do kiedy), czy otrzymuje jakiś zasiłek, co z obywatelstwem amerykańskim dla dziecka( jakie formalności i gdzie załatwiać), jak wyrobić maluszkowi paszport, jakie formalności są z tym związane( zgoda ojca na paszport, do jakiego urzędu się udać). Proszę o pomoc. Z pozdrowieniami
Rejestracja dziecka, tzn social security number to w specjalnym urzedzie, wystraczy ze w google wystuka nazwe miasta w ktorym rodzi i te nazwe SSN i tam bedzie wszytsko wyjasnione, akt urodzenia : wszytsko wypelnia sie w szpitalu, albo jeszcze przed (mi ubezpieczyciel dal juz teraz paipery do wypelnienia,) i tam tez jest wszytsko wyjasnione.
Paszport mozna wyrobic bez problemu, bo dziecko dostaje automatycznie obywatelstwo amerykanskie. Nie wiem gdzie trezba sie zglosic, ale trzeba miec juz SSN i akt urodzenia, ale tego tez mozna sie dowiedziec na necie.
Poza tym te informacji dotycza stanu Oregon, nie wiem czy w innych jest tak samo czy nie. Polecam jeszcze raz google.com

Ogolnie mowiac, jak ma legalny pobyt i ubezpieczenie, to wszytsko jest bardzo prosto zalatwic.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:37   #10
schoolcraft
Wtajemniczenie
 
Avatar schoolcraft
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 2 356
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez poulette Pokaż wiadomość
Rejestracja dziecka, tzn social security number to w specjalnym urzedzie...
Ja rodzilam w lipcu 2007 i bylo tak, ze w szpitalu przed pojsciem do domu wypelnialam potrzebne informacje dla mego maluszka na birth certificate. Nie wiem, jak w innych stanach, ale w Michigan jest tak, ze na formularzu jest takie okienko w ktorym sie pytaja, czy chcesz, aby szpital automatycznie zalatwil Social Security. Jesli tak, to trzeba tylko odchaczyc w tym okienku i zalatwione.
Po 2 tygodniach dostalam poczta birth certificate i po 3-4 dostalam dla maluszka Social Security Number.
A wiec nigdzie nie musialam isc i cokolwiek zalatwiac.
No i oczywiscie bez SSN w USA nic nie mozna zalatwic...
Aha, no i dziecko automatycznie ma obywatelstwo
Jak zwracalismy tax'y, to nam jeszcze 1000 dolarow zaplacili za to, ze urodzilismy obywatela
__________________
I treat my patients with compassion,
Wearing scrubs is my fashion;
I fight sickness with aggression -
NURSING is my profession!
schoolcraft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 00:09   #11
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez schoolcraft Pokaż wiadomość
Ja rodzilam w lipcu 2007 i bylo tak, ze w szpitalu przed pojsciem do domu wypelnialam potrzebne informacje dla mego maluszka na birth certificate. Nie wiem, jak w innych stanach, ale w Michigan jest tak, ze na formularzu jest takie okienko w ktorym sie pytaja, czy chcesz, aby szpital automatycznie zalatwil Social Security. Jesli tak, to trzeba tylko odchaczyc w tym okienku i zalatwione.
Po 2 tygodniach dostalam poczta birth certificate i po 3-4 dostalam dla maluszka Social Security Number.
A wiec nigdzie nie musialam isc i cokolwiek zalatwiac.
No i oczywiscie bez SSN w USA nic nie mozna zalatwic...
Aha, no i dziecko automatycznie ma obywatelstwo
Jak zwracalismy tax'y, to nam jeszcze 1000 dolarow zaplacili za to, ze urodzilismy obywatela
Hmmm....nice !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 07:23   #12
cichosza2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: poród w usa

A czy wiecie może ile trwa procedura wyrobienia paszportu niemowlęciu i czy potrzebna jest zgoda ojca. Matka jest rezydentem a ojciec Polakiem i jest w kraju. prosze o informacje. pozdrawiam
cichosza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:21   #13
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez cichosza2 Pokaż wiadomość
A czy wiecie może ile trwa procedura wyrobienia paszportu niemowlęciu i czy potrzebna jest zgoda ojca. Matka jest rezydentem a ojciec Polakiem i jest w kraju. prosze o informacje. pozdrawiam
W stanie Oregon :
normalna procedura trwa okolo 2 tygodni, ale w wyjatkowych sytuacjach mozna wyrobic paszport nawet w 24 godziny.
Nie wiem czy trzeba zgody ojca, ale watpie.... musisz sie dowiedzic w swoim stanie.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:46   #14
cichosza2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: poród w usa

Dziękuje za wcześniejsze informacje A czy ktoś orientuje się jak wygląda procedura uzyskania paszportu dla niemowlaka? czy może być wpisany w paszport mamy?- mama jest rezydentem i urodziła synka w USA. Ojciec jes w Polsce. CZy potrzebna jest jego zgoda na załatwienie paszportu i gdzie to się załatwia, ile trwa wyrabianie i jakie dokumenty są potrzebne? Proszę o informacje i z góry dziękuję?
cichosza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 16:11   #15
mahusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 51
Dot.: poród w usa

To jak jest z tym ubezpieczeniem? Bardzo chcialabym wiedziec jak je uzyskac! Gratuluje wszystkim mamom !!!
mahusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 15:35   #16
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez mahusia Pokaż wiadomość
To jak jest z tym ubezpieczeniem? Bardzo chcialabym wiedziec jak je uzyskac! Gratuluje wszystkim mamom !!!
Kazdy stan ma swoje reguly. Jesli jestes z NY, to moge udzielic ci wskazowek na priv.
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 17:34   #17
mahusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 51
Dot.: poród w usa

Tak, jestem z NY, jak znajdziesz chwilke skrobnij koniecznie wszystko co wiesz!!! Z gory dziekuje!!!
mahusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 01:55   #18
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez mahusia Pokaż wiadomość
Tak, jestem z NY, jak znajdziesz chwilke skrobnij koniecznie wszystko co wiesz!!! Z gory dziekuje!!!
Interesuje cie zwykle ubezpieczenie czy ubezpieczenie dla kobiet w ciazy?
__________________
All Because Two People Fell In Love...
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 07:20   #19
mahusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 51
Dot.: poród w usa

Obydwa. Moja sytuacja jest nieco skomplikowana, bo zyje na 3 domy (w 3 roznych krajach). W tym roku najwiecej czasu spedze jednak w NYC. Chcialabym wiedziec jak to wszystko wyglada (z ubezpieczeniami) na przyszlosc. Tym bardziej, ze amerykanski system zdrowia jest bardzo (nie)slawny ... Poki co nie planuje(my) ciazy, ale takie rzeczy zawsze dobrze jest miec obcykane. Dzieki za odpowiedzi! W jakiej czesci NY mieszkasz?
mahusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 16:39   #20
mami2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

czesc bede rodzic w lipcu w nowym jorku i bardzo bym prosila o informacje na temat uzyskania ubezpieczenia wiem ze mam sie udac do wybranego szpitala ale nie mam pojecia co dalej. z gory dziekuje za pomoc.
mami2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:44   #21
mami2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: poród w usa

czesc jesli bys mogla prosilabym cie o pomoc w sprawie zalatwienia ubezpieczenia ja w tej chwili nie mam zadnego mieszkam w NY i bede rodzic w lipcu wiem ze mam udac sie do wybranego szpitala z informacja od ginekologa ze jestem w ciazy i nie wiem nic poza tym. z gory dziekuje ci za pomoc.
mami2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 14:20   #22
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez mami2 Pokaż wiadomość
czesc jesli bys mogla prosilabym cie o pomoc w sprawie zalatwienia ubezpieczenia ja w tej chwili nie mam zadnego mieszkam w NY i bede rodzic w lipcu wiem ze mam udac sie do wybranego szpitala z informacja od ginekologa ze jestem w ciazy i nie wiem nic poza tym. z gory dziekuje ci za pomoc.
Mysle, ze Logest wie duzo w tej kwestii, bo tez rodzila w NY na tym ubezpieczeniu miejskim. Ja nic o tym niestety nie wiem.
Pozdrawiam i zycze zdrowka dla Ciebie i malenstwa.
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:57   #23
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

hejka dziewczyny mam ogromna prosbe jestem w 5 miesiacu ciazy i chciała bym leciec do new yorku aby tam urodzic małą my z mezem may wizy turystyczne, tylko chcielibysmy leciec pod koniec ciazy na sam porud prosze odpowiedzcie mi czy dostałabym wtedy ubezpieczenie czy musielibysmy za wszystko płacic, i jak to jest z tymi wszystkimi dokumentami dla małej ile trzeba czekac prosze o szybka odpowiedz
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 00:15   #24
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: poród w usa

TAAA, tak najlepiej tu tylko przyjechac i urodzic na koszt nas, podatnikow :-s
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 03:48   #25
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez mami2 Pokaż wiadomość
czesc jesli bys mogla prosilabym cie o pomoc w sprawie zalatwienia ubezpieczenia ja w tej chwili nie mam zadnego mieszkam w NY i bede rodzic w lipcu wiem ze mam udac sie do wybranego szpitala z informacja od ginekologa ze jestem w ciazy i nie wiem nic poza tym. z gory dziekuje ci za pomoc.
ja jestem z ny, jesli chcesz to napisz pw do mnie to ci odpowiem na cokolwiek chcesz


wiktoria99, jesli przyjedziesz na sam porod to nie wiem czy uda ci sie wszystko zalatwic, wiem ze jest jakas granica do ktorej mozna starac sie o ubezpieczenie w ciazy
__________________
  
[/CENTER]

Edytowane przez kaolinait
Czas edycji: 2010-03-02 o 03:49
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 04:06   #26
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
TAAA, tak najlepiej tu tylko przyjechac i urodzic na koszt nas, podatnikow :-s

Reign no co Ty przeciesz to panstwo placi a nie podatnicy
Najbardziej mi sie podoba jak mama jezdzi mercedesem, dziecko bugaboo a przy okienku u lekarza wyciaga ubezpieczenie panstwowe niestety system do niczego bo jest taki przypadkow masa, poprostu ludzie dobrze kombinuja

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2010-03-02 o 04:08
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 13:21   #27
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
ja jestem z ny, jesli chcesz to napisz pw do mnie to ci odpowiem na cokolwiek chcesz


wiktoria99, jesli przyjedziesz na sam porod to nie wiem czy uda ci sie wszystko zalatwic, wiem ze jest jakas granica do ktorej mozna starac sie o ubezpieczenie w ciazy
hejka a mozecie mi powiedziec do kiedy jest termin starania sie o ubezpieczenie prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 13:41   #28
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: poród w usa

wiktoria99, nie mam pojecia ale wiem ze wiele rzeczy trzeba zalatwic do 28 tygodnia
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:44   #29
wiktoria99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wiktoria99, nie mam pojecia ale wiem ze wiele rzeczy trzeba zalatwic do 28 tygodnia
wiecie co rozmawiałam dzisiaj ze znajomą ona mieszka w nowym yorku jest nie legalnie i poszła do ubezpieczalni w 32 tygodniu i wszystko załatwiła od reki wiec nie wiem która kłamie

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
wiktoria99, nie mam pojecia ale wiem ze wiele rzeczy trzeba zalatwic do 28 tygodnia
wiecie co rozmawiałam dzisiaj ze znajoma z nowego yorku ona nie dawno urodziła jest tam nielegalnie i poszła do ubezpieczalni w 8 miesiacu i wszystko załatwiła od reki wiec teraz nie wiem juz jak to jestjesli ktos rodził nie dawno niech napisze jak to jest rzeczywiscie i jak z załatwieniem dokumentów dla dziecka pozdrawiam
wiktoria99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:08   #30
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: poród w usa

Cytat:
Napisane przez wiktoria99 Pokaż wiadomość
wiecie co rozmawiałam dzisiaj ze znajomą ona mieszka w nowym yorku jest nie legalnie i poszła do ubezpieczalni w 32 tygodniu i wszystko załatwiła od reki wiec nie wiem która kłamie

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------


wiecie co rozmawiałam dzisiaj ze znajoma z nowego yorku ona nie dawno urodziła jest tam nielegalnie i poszła do ubezpieczalni w 8 miesiacu i wszystko załatwiła od reki wiec teraz nie wiem juz jak to jestjesli ktos rodził nie dawno niech napisze jak to jest rzeczywiscie i jak z załatwieniem dokumentów dla dziecka pozdrawiam
a jakie Ty chcesz ubezpieczenie? Panstwowe czy prywatne? O prywatnym zapomnij nie dadza ci w ciazy. Jesli chodzi o panstwowe to niby czemu my mamy placic za twoj porod? Jesli chcesz obywatela to porsze sobie za porod zaplacic zapraszamy. To jest wlasnie zmiana ktora powinna byc wprowadzona w reformie zdrowia. smiech by podatnicy placili za porody i ubezpieczenie nielegalnych

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2010-03-02 o 16:11
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 19:22:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.