Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 20:46   #2161
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

nie ma czegoś takiego jak "moje parametry" >> wystarczyło przeczytać ostatnie 3-4 strony tego wątku.
każdy model soczewek powinien zostać dopasowany przez optometrystę - musi zobaczyć jak dana soczewka leży na oku...
także zamawiając sobie w ciemno soczewki, jesteś na idealnej drodze, aby złapać albo jakąś infekcję albo np. zapalenie rogówki. także gratuluję
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 20:54   #2162
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Trochę nie rozumiem, po co ta ironia... Napisałam, że soczewki to dla mnie krótka przygoda, nawet nie noszę ich codziennie. Na wizycie usłyszałam, że istotne są parametry, a nie firma, skoro byłam w gabinecie i badał mnie specjalista, to uważam, że jednak miałam prawo założyć, że wie, co mówi.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 21:00   #2163
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ironia dlatego, że jesteś kolejną osobą, która nie potrafi przeczytać kilku stron danego wątku - naprawdę, polecam Ci lekturę tego wątku, bo przez swoją nieświadomość możesz po prostu sobie zrobić krzywdę...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:05   #2164
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wiecie ile ok kosztowały by soczewki na jedne oko miesięcznie?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:32   #2165
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zależy, jakie. Otwórz jakiś sklep internetowy i sprawdź.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 18:42   #2166
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie soczewek jednodniowych, a widzę, że jest tu kilka dziewczyn, które się bardzo dobrze orientują

Noszę soczewki od trzech miesięcy, tylko jednodniowe, nie miałam innych.

Kupiłam (w necie) soczewki fitview daily, nie zauważyłam gapa jedna, że mają B.C. 8,5. Po badaniu u optometry miałam kartę z informacją, że moje parametry to B.C. 8,6 a DIA 14,2. Optometra zamówił dla mnie soczewki o B.C. 8,7, czułam się w nich świetnie. Obecnie noszę takie o moich wymiarach, (też mi służą), a fitview leżą, bo nie wiem czy różnica między 8,5 a 8,6 to dużo? Nie bardzo mam możliwość wybrać się do tego faceta, bo w mojej mieścinie jest on raz w tygodniu, w czasie, kiedy pracuję.

Z góry dzięki za pomoc
Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc.
Tylko specjalista może sprawdzić czy te soczewki fitview są dla Ciebie odpowiednie

Na przyszłość lepiej kupować te produkty i o takich rozmiarach jak zaleca specjalista. Powinnaś otrzymać dokładną informację o nazwie i rozmiarze soczewek, które mozesz kupować

Znaczenie mają nie tylko parametry, ale też nazwa soczewki, ponieważ poza wielkością, soczewki różnią się też materiałem,z którego są wykonane
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2013-10-20 o 18:46
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 05:37   #2167
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Fiolka85, wielkie dzięki za rzeczową odpowiedź. No właśnie ten optometrysta mi powiedział, że mam zwracać uwagę na parametry i wysokie uwodnienie soczewki, a firma i nazwa ma mniejsze znaczenie...

Umówiłam się na wizytę w innym miejscu, mam zabrać posiadane soczewki i pani sprawdzi, co i jak.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 20:51   #2168
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Fiolka85, wielkie dzięki za rzeczową odpowiedź. No właśnie ten optometrysta mi powiedział, że mam zwracać uwagę na parametry i wysokie uwodnienie soczewki, a firma i nazwa ma mniejsze znaczenie...

Umówiłam się na wizytę w innym miejscu, mam zabrać posiadane soczewki i pani sprawdzi, co i jak.
to dziwne, bo za firmą i nazwą stoi materiał, z którego jest wykonana soczewka, a ten materiał ma również wpływ na dopasowanie soczewki.


Zobaczymy co powiedzą Ci w innym miejscu.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 22:00   #2169
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

chciałam dobrze a wyszło jak zawsze
stwierdziłam, że za długo już nosze night& day ciby i chciałam zrobić przerwę i wroclam do air optixow, ktore miałam dobrane wczesniej.
efekt: podejrzenie zapalenia rogówki, cały dzien krople i żel na zmianę .
Nie mialam mozliwosci jechac do swojego okulisty więc poszłam na miejscu do innego.
przy okazji okazało sie ze wada w prawym oku zwiększyła się do -5 ;o
dziwne, jak miałam niedawno badania w soczewkach to dalej mi dobrano - 4,75. Na dodatek, ze mam wg komputera wychodza cylindry 1 na prawym i 1.25 na lewym. badania typowe na tablicy nie powtierdzają, i w zadnych soczewkach u okulisty z cylindrami nie widziałam lepiej, wręcz przeciwnie
zastanawiam sie czy to mozliwe i czy nie zrobic badań w innym miejscu dodatkowo...

chce nowe okularki zatem zrobić, prosze polećcie jakieś dobre i niedrogie (wiem nierealne ;p) salony w wawce
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:57   #2170
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jak masz stan zapalny, to trudno, aby badanie ostrości widzenia było rzetelne...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 00:17   #2171
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jak masz stan zapalny, to trudno, aby badanie ostrości widzenia było rzetelne...
tylko nie dodałam, że dobór szkieł był już po leczeniu, nie na wizycie gdzie zgłosiłam się z tym chorym okiem, bo wiadomo, że mogłby być to zaburzone...
dlatego poszukuję salonu by nowe okulary zrobić, ewentualnie ponowić badania w celu pewności.
natomiast załatwiłam się powrotem do moich poprzednich soczewek, może wynika to z mniejszej przepuszczalności tlenu
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą

Edytowane przez szafirowa
Czas edycji: 2013-10-22 o 00:18
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 08:14   #2172
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To zmienia postać rzeczy
Ile czasu nosiłaś teraz Optixy?

Zdecydowanie idź po inną opinię. Badanie komputerowe jest orientacyjne - jeśli źle widzisz w cylindrach, to nie ma sensu się nimi katować (miałam problemy z dostosowaniem się do nich, ale literki widziałam idealnie). Mój kolega z pracy był na 3 badaniach zanim wyrobił szkła, po czym okazało się, że mimo nieznacznych różnic na receptach widzi fatalnie, nie jest w stanie prowadzić samochodu. Męczył się miesiąc czasu, aż trafił na lekarza, który w cenie 1 wizyty wykonał 2 badania w ciągu dnia, zrobił dokładny wywiad, przeanalizował historię szkieł kolegi i dobrał idealne. Oczywiście za te złe musiał zapłacić.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 16:19   #2173
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
To zmienia postać rzeczy
Ile czasu nosiłaś teraz Optixy?

Zdecydowanie idź po inną opinię. Badanie komputerowe jest orientacyjne - jeśli źle widzisz w cylindrach, to nie ma sensu się nimi katować (miałam problemy z dostosowaniem się do nich, ale literki widziałam idealnie). Mój kolega z pracy był na 3 badaniach zanim wyrobił szkła, po czym okazało się, że mimo nieznacznych różnic na receptach widzi fatalnie, nie jest w stanie prowadzić samochodu. Męczył się miesiąc czasu, aż trafił na lekarza, który w cenie 1 wizyty wykonał 2 badania w ciągu dnia, zrobił dokładny wywiad, przeanalizował historię szkieł kolegi i dobrał idealne. Oczywiście za te złe musiał zapłacić.
Na cylindry się nie zdecydowałam, widziałam w nich zdecydowanie gorzej na badaniu. Nie miałam tez nigdy żadnych problemow z widzeniem by chociaż o nich pomyśleć, W miarę możliwości sprobuję się do mojego okulisty dostać.
W sierpniu wróciłam do optixow, jak mowię miałam je także dobierane, tylko ze to było zanim zakochałam się nihgt &dayach. do ktorych na pewno wracam po całej tej akcji
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 17:49   #2174
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez miss inDependence Pokaż wiadomość
Witam Was, mam pytanie, czy któraś z Was miała może styczność z soczewkami FitView Daily? Dopiero rozpoczęłam swoją przygodę z soczewkami i szukam najlepszych i nie ukrywam, że cena także ma znaczenie
Ja miałam z nimi styczność (dostałam je do testów). I powiem Ci, że nie widziałam różnicy między nimi a jednodniowymi z Johnsona. Także możesz spokojnie wypróbować
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 17:06   #2175
pastelowy_usmiech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 221
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, czy tylko ja tak mam, że kiedy mam soczewki to nie mogę patrzeć na siebie w lustrze(głównie w sztucznym świetle), czy może ja naprawdę jestem taka brzydal i teraz to widzę dopiero? Wydaje mi się, że nie są zbyt mocne, bo wszystko widzę w porządku, tylko to moje odbicie mnie dobija, wszystko tak masakrycznie wyostrzone
__________________

pastelowy_usmiech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 18:13   #2176
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pastelowy_usmiech Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy tylko ja tak mam, że kiedy mam soczewki to nie mogę patrzeć na siebie w lustrze(głównie w sztucznym świetle), czy może ja naprawdę jestem taka brzydal i teraz to widzę dopiero?
Heh. A nie nosisz/nosiłaś okularów? Ja nie widzę różnicy w wyglądzie pomiędzy tym gdy jestem w okularach a soczewkach. Jak jestem bez jednych albo drugich to oczywiście różnicę widzę, a raczej będąc precyzyjnym - niewiele widzę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 09:08   #2177
chocolatik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 20
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Soczewki noszę od ok. 5 miesięcy. Dotąd używałam soczewek Acuvue Oasys, do tego płynu Opti-Free (najpierw Replenish, obecnie wzięłam do spróbowania Pure Moist). Noszę je zazwyczaj po 15-16 godzin. Chciałabym się przerzucić na soczewki kolorowe. Tyle że.. z Acuvue jakoś te kolory do mnie nie przemawiają, noo może w ostateczności szafirowy A tak to podobają mi się niektóre z:
Rainbow Soft Contacts (EOS)
firmy ColourVue (szczególnie "3 Tones" i "Glamour")
Freshlook ColorBlends
Neo Cosmo

I tu moje pytanie: miała któraś z Was soczewki kolorowe? Jakich firm? Jak się "sprawują" te które wymieniłam?
Dodam jeszcze że mam ciemną tęczówkę i zależy mi na tym, by nie "przebijała".
chocolatik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 17:54   #2178
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

W ramach pójścia po rozum do głowy jestem w końcu posiadaczkę nowych okularow, ktore spełniają wszystkie moje oczekiwania i nawet strasznie je polubiłam noszę wymiennie z soczewkami, a wieczorami już zawsze okulary, do pracy przed kompem też. także jestem z siebie dumna
a przy okazji trafiłam na świetny salon optyczny w wawie, gdzie dobrali mi piękne oprawki (fiolecik ), do tego szkla ze wszystkimi powłokami i antyrefl., ze przy mojej wadzie i jak na wawę zaskoczyli mnie b.pozytywnie ceną. Trafiłam tam przez przypadek i na pewno tam wrocę
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 19:47   #2179
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez chocolatik Pokaż wiadomość
Soczewki noszę od ok. 5 miesięcy. Dotąd używałam soczewek Acuvue Oasys, do tego płynu Opti-Free (najpierw Replenish, obecnie wzięłam do spróbowania Pure Moist). Noszę je zazwyczaj po 15-16 godzin. Chciałabym się przerzucić na soczewki kolorowe. Tyle że.. z Acuvue jakoś te kolory do mnie nie przemawiają, noo może w ostateczności szafirowy A tak to podobają mi się niektóre z:
Rainbow Soft Contacts (EOS)
firmy ColourVue (szczególnie "3 Tones" i "Glamour")
Freshlook ColorBlends
Neo Cosmo

I tu moje pytanie: miała któraś z Was soczewki kolorowe? Jakich firm? Jak się "sprawują" te które wymieniłam?
Dodam jeszcze że mam ciemną tęczówkę i zależy mi na tym, by nie "przebijała".
Dobór soczewek kolorowych to nie tylko wybór koloru, ale tez dopasowanie odpowiedniego modelu, pod kątem rozmiaru, sztywności uwodnienia itp.
Więc jeżeli chcesz zmienić typ soczewki powinnaś udać się na wizytę i dopasować nowe soczewki.

To jak dana soczewka sprawuje się u innych osób, może nie mieć zbyt dużego związku z tym jak będzie się sprawować na Twoich oczach...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 08:21   #2180
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jakiś czas temu pisałam tutaj, że idę na badanie pod kątem dopasowania soczewek, które nieopatrzenie (przez swoją niewiedzę właściwie), zamówiłam w necie.
No i tak myślę, że jeśli kilka osób mi odpowiedziało, to podzielę się wynikami wizyty.
Okazało się, że zarówno FitView, jak i te drugie soczewki (nie pamiętam nazwy, a nie mam ich teraz pod ręką), są dobrze dopasowane do oka, leżą jak trzeba. Byłam również zaskoczona samym badaniem, poprzednia osoba dobierająca mi soczewki nie zbadała moich oczu tak dokładnie.
Więc już uspokojona śmigam teraz w soczewkach na zmianę z okularami.
Pozdrawiam dziewczyny
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 11:43   #2181
menrinka
Raczkowanie
 
Avatar menrinka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy są może tutaj jacyś optometryści?
menrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 12:36   #2182
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam tutaj, że idę na badanie pod kątem dopasowania soczewek, które nieopatrzenie (przez swoją niewiedzę właściwie), zamówiłam w necie.
No i tak myślę, że jeśli kilka osób mi odpowiedziało, to podzielę się wynikami wizyty.
Okazało się, że zarówno FitView, jak i te drugie soczewki (nie pamiętam nazwy, a nie mam ich teraz pod ręką), są dobrze dopasowane do oka, leżą jak trzeba. Byłam również zaskoczona samym badaniem, poprzednia osoba dobierająca mi soczewki nie zbadała moich oczu tak dokładnie.
Więc już uspokojona śmigam teraz w soczewkach na zmianę z okularami.
Super, cieszę się
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 15:35   #2183
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy któraś z Was testowała może soczewki i płyny EyeLove? Zastanawiam się właśnie, czy nie przetestować. Do tej pory zawsze okuliści dobierali mi Air Optixy Aqua/Oasys.


Możecie polecić jakieś dobre krople do oczu, które można używać na założone soczewki w ciągu dnia? Chodzi o coś pomocniczego dla kogoś, kto dużo pracuje przy komputerze i czasami chciałby nawilżyć sobie zmęczone oczy. Myślałam o:
Barnaux Eyeye Hydraclair lub EYE SEE Herbal Eye Drops 15 ml.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 21:28   #2184
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was testowała może soczewki i płyny EyeLove? Zastanawiam się właśnie, czy nie przetestować. Do tej pory zawsze okuliści dobierali mi Air Optixy Aqua/Oasys.


Możecie polecić jakieś dobre krople do oczu, które można używać na założone soczewki w ciągu dnia? Chodzi o coś pomocniczego dla kogoś, kto dużo pracuje przy komputerze i czasami chciałby nawilżyć sobie zmęczone oczy. Myślałam o:
Barnaux Eyeye Hydraclair lub EYE SEE Herbal Eye Drops 15 ml.
Ja odkąd spróbowałam kropli Hyabak innych już nie szukam. Ceny są bardzo różne w internetowych aptekach można kupić już za 19 zł, a stacjonarnie w aptekach pod 40zł podchodzą, nawet ponad 40 zł widziałam.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 22:29   #2185
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Ja odkąd spróbowałam kropli Hyabak innych już nie szukam. Ceny są bardzo różne w internetowych aptekach można kupić już za 19 zł, a stacjonarnie w aptekach pod 40zł podchodzą, nawet ponad 40 zł widziałam.
to bardzo dobre krople
Mnie osobiście najbardziej odpowiadają Hyal drop multi
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 22:41   #2186
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kupuje ktos soczewki w rossmanie?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 07:48   #2187
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mój kolega z pracy. On twierdzi, że są dobre i wcale nie trzeba wydawać fortuny jak ja. Ale jest to osoba, która mimo noszenia soczewek chodzi do kontroli co trzy lata, więc niespecjalnie kieruję się jego opinią w tym temacie, bo mam szacunek do własnych oczu i wolę iść na dobór do optometrysty.

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 08:44   #2188
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Chyba musze wybrać sie do okulisty bo 2 lata nie byłam juz :/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 18:45   #2189
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

witam potrzebuje rady !!

Soczewki kontaktowe nosze 2 rok, na początku było to -3,50 potem -3,75. Szybko pogorszyło się do -4.0. W ciągu miesiąca poczułam, że coraz gorzej widzę. Z racji, że popsuły mi się okulary poszłam do normalnego okulisty po receptę na nowe i zbadanie wzroku. Moja wada to teraz -4,75 oko prawe (o,75 cylinder) oko lewe -5 !! byłam w szoku ( Moje pytanie brzmi, o jakiej mocy mogę kupić soczewki ?

Stosowałam soczewki ultra flex premier oraz air optix.

Proszę o radę0
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:55   #2190
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
witam potrzebuje rady !!

Soczewki kontaktowe nosze 2 rok, na początku było to -3,50 potem -3,75. Szybko pogorszyło się do -4.0. W ciągu miesiąca poczułam, że coraz gorzej widzę. Z racji, że popsuły mi się okulary poszłam do normalnego okulisty po receptę na nowe i zbadanie wzroku. Moja wada to teraz -4,75 oko prawe (o,75 cylinder) oko lewe -5 !! byłam w szoku ( Moje pytanie brzmi, o jakiej mocy mogę kupić soczewki ?

Stosowałam soczewki ultra flex premier oraz air optix.

Proszę o radę0
Właściwie trzeba by zacząć od sprawdzenia czy na oko z astygmatyzmem wystarczy zwykła soczewka czy jednak przydałaby się soczewka z cylindrem.
Jeżeli okaże się, że potrzebna jest soczewka cylindryczna to trzeba dopasować od nowa soczewkę, ponieważ soczewka z cylindrem ma inne parametry niż zwykła soczewka minusowa.

Jak już będziesz u kontaktologa to będziesz mogła przymierzyć próbne soczewki i ocenić w których najlepiej widzisz.

Przy takiej wadzie soczewki będą trochę słabsze niż okulary.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.