Pytanko o dorobienie ząbków ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-13, 14:04   #1
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398

Pytanko o dorobienie ząbków ;)


Mam mały problem z moimi jedynkami górnymi. Ogólnie mam proste ząbki (kończę leczenie aparatem) ale moje dwie jedynki górne są po prostu za krótkie i nierówne i w związku z tym chciałam zapytać czy istnieje jakaś metoda, która mogłaby przedłużyć te ząbki. Nie chodzi o koronki czy licówki, tylko o jakąś metodę która pozowliłaby na dorobienie tych 2 mm zęba, wiem że namodziłam, ale jestem ciekawa czy da się tak to zrobić, bo przeszkadza mi to. Jeżeli tak to proszę anpiszcie co i jak, a jeżeli nie da, to pomóżcie jak mogłąbym inaczej to naprawić. Aha i jak można bezpiecznie i zdrowo zlikwidować przerwę między zębami, bo mam małą przerwe na dolnej szczęce.

Z góry dziękuję
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 11:12   #2
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Zwyczajne wypełnienie. W wyniku uszkodzenia lekiem większość zebów mam tak sztukowane. Dentysta mi odradził korony i licówki, bo do połowy mam zdrowe zęby (poza tym sa drogie ), wiec tylko dosztukowano mi plombkę. Robi się to tak, ze nakładają Ci specjalną foremkę, która formuje ten dosztukowany kawałek. Trzyma mi się to bardzo dobrze, a wierzch zęba dodatkowo mam pokryty warstwą "sztucznego szkliwa", więc nie widać kompletnie, że ząb jest połowicznie sztuczny
Najlepiej zapytaj dentysty o to, co Ci radzi
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 15:50   #3
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

dzieki wielkie już myślałam że nikt nie mial czegoś takiego i że coś wymyśliłam a możesz napisać ile to kosztowało u Ciebie??
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 09:22   #4
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Hmm generalnie myślę, że to powinno zamknąć się w granicach 80-100 za zęba, ale ja miałam tego pecha, że jeden dentysta trochę sprawę spieprzył, więc płaciłam dwukrotnie czyli raz 80 i drugi raz 60. Zależy jakie masz zęby i jak zostanie zrobiony ten sztuczny kawałek. U mnie źle dobrano kolor, dlatego pokryto mi zęby dodatkowo szkliwem, natomiast można się bez tego obejść podobno
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 10:29   #5
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Cytat:
Napisane przez mujer
Zwyczajne wypełnienie. W wyniku uszkodzenia lekiem większość zebów mam tak sztukowane. Dentysta mi odradził korony i licówki, bo do połowy mam zdrowe zęby (poza tym sa drogie ), wiec tylko dosztukowano mi plombkę. Robi się to tak, ze nakładają Ci specjalną foremkę, która formuje ten dosztukowany kawałek. Trzyma mi się to bardzo dobrze, a wierzch zęba dodatkowo mam pokryty warstwą "sztucznego szkliwa", więc nie widać kompletnie, że ząb jest połowicznie sztuczny
Najlepiej zapytaj dentysty o to, co Ci radzi

nie jestem przekonana co do takiej metody trzeba sie liczyć z tym że wcześniej czy póżniej takie wypełnienia odpadną, materiał odbudowujący nie wytrzyma ciągłej eksploatacji jakim jest ciągłe odgryzanie pokarmów w końcu to zęby sieczne.Porozmawiaj z dobrym stomatologiem bo my tu nie widzimy Twoich ząbków.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 09:11   #6
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Khemm myślisz, ze korony czy licówki są wieczne? Generalnie to szkoda spiłowywać i niszczyć zęba, jeśli jest on zdrowy i ładny. Korony i licówki są na zęby, z których nic już w zasadzie nie będzie. Oczywiście, można sobie pokryć nawet i zdrowe zęby, ale czy to ma sens?
Ja nie namawiam, niech każdy robi jak chce. Mówię, jaka metode zastosowana na mojej szczęce. Przeszłam już z zębami chyba wszystkie możliwe opcje i jestem nastawiona zachowawczo na leczenie. Jak na razie nic mi nie wypadło, jedynie zajmuję sie upiększaniem wyglądu zebów. Na korony jest czas zawsze, jak już mi - jak twierdzisz - wypadną wypełnienia, to wówczas mogę sobie zrobić korony. Nic straconego. Natomiast jeśli teraz ząb zostanie spiłowany, to już do końca życia pozostaje korona
Oczywiście, wszystko zalezy od stanu zębów i od dentysty. Na drastyczniejsze posunięcia zawsze jest czas.
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 09:48   #7
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Mujer ja w swoim poście nie napisałam słowa o koronach czy licówkach.Napisałam tylko że odbudowanie takich rzeczy czasem mija sie z celem i najczęsciej stomatolodzy zostawiają takie zęby tak jak są bo taka ich natura,jesli pacjent sie uprze to oczywiście można to zrobić trzeba sie jednak liczyć z tym że odbudowa może odpaść ( a może nie) gdyż sa to z.ęby sieczne biorące czynny udział odgryzaniu pokarmów i odbudowa może tego nie wytrzymać a i do tego trzeba troche opracować ząb ,niestety.
Ta dyskusja zreszta mija sie z celem bo nie widzimy zębów autorki postu i tylko możemy snuć domysły.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 11:12   #8
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, na pewno wezmę pod uwagę komenatrze wszystkich, widzę ze są rozbieżności cenowe, jedna osoba podała od 80-100 a druga powyżej 200, zależy to pewnie od miasta. N apewno udam się do dentysty żeby to skonsultować ale niestety u mnie w mieście nie ma dobrych dentystów dlatego chciałam zapytać mujer gdzie robiłaś swoje ząbki ale już za tym drugim razem, kiedy ci się udało. A może ktoś miał coś takiego robione z woj. świętokszyskiego, najbardziej interesuje mnie Kielce, Radom, no i Warszawa też może być w ostateczności ale podejrzewam że ceny w wawie będą 2 lub 3 razy większe niż np. w Kielcach a jakość ta sama. Pomózcie!!!
PS. przepraszam za moją ciemnotę , ale czy te ceny ktore podajecie to są za jednego zęba??
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 18:59   #9
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Autorka postu pytała o to co można zrobić z takimi zebami - czysto orientacyjnie. Ja oczywiście nie polecam w ogóle ruszania zdrowych zębów, jeśli o to chodzi.
Natomiast ceny faktycznie zależą od gabinetów i miast. Bywałam tez u dentystów, którzy brali sobie po 200 za wypełnienie, ale wcale nie byli tacy znowu dobrzy. Cena niekoniecznie decyduje o jakości ;/ (stwierdzam z bólem, ze kupę kasy wyrzuciłam w błotko)
Ja akurat jestem nie z okolic, które podajesz, więc raczej Ci nie pomoge
Ale fakt - zastanów sie nad tym, czy warto zdrowe zęby męczyc.
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:58   #10
annajantar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Cytat:
Napisane przez mujer
Zwyczajne wypełnienie. W wyniku uszkodzenia lekiem większość zebów mam tak sztukowane. Dentysta mi odradził korony i licówki, bo do połowy mam zdrowe zęby (poza tym sa drogie ), wiec tylko dosztukowano mi plombkę. Robi się to tak, ze nakładają Ci specjalną foremkę, która formuje ten dosztukowany kawałek. Trzyma mi się to bardzo dobrze, a wierzch zęba dodatkowo mam pokryty warstwą "sztucznego szkliwa", więc nie widać kompletnie, że ząb jest połowicznie sztuczny
Najlepiej zapytaj dentysty o to, co Ci radzi

sztuczne szkliwo... dobre
w sumie szynka za 6.50 w tesco też pozornie dobrze wygląda
annajantar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 05:39   #11
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Czuję sie obrażona i denerwujesz mnie :/ Nie rozumiem o co Ci chodzi???? Człowieku, czy rozumiesz co to znaczy mieć zęba mówiąc niefachowo BEZ SZKLIWA? I wiesz co to znaczy w takim wypadku pokryć zęba warstwą, która imituje szkliwo? E? Co w w tym jacie takiego strasznie porównywalnego do szynki z tesco, he?
Dobra, nie chce mi się z Wami gadać ;]
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 07:56   #12
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

ja tez uwazam, ze nie ma co meczyc ZDROWYCH zebow. jennus na pewno nie zdecydowalabym sie na twoim miejscu na zadne koronki ani licowki - zawsze to sztuczny zab. poszlabym do dobrych stomatologów, ktorzy tym sie zajmuja i popytalabym. na pewno zaciagnelabym opinii kilku dentystow.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 16:01   #13
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Hej...
A czy wiecie może czym można usunąć, jakie są sposoby na to by zlikwidować szparkę-przedziałek na przednich górnych ząbkach(2 jedynki)??Jeszcze nie byłam z tym u dentysty ale zaczyna mnie to już wkurzać...tylko nie chcę aparatu..!!Proszę o jakieś pomysły...I jak ktoś wie...ceny!Z góry dzięki
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 15:07   #14
szewc
Przyczajenie
 
Avatar szewc
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Jeśli nie chcesz zastosować aparatu to możesz poprosić lekarza o dorobienie (doklejenie) do zęba specjalnej plomby. W tym celu lekarz musi nadpiłować odrobinę te 2 zęby, uformować plombę, dokleić, poczekać chwilkę aż zastygnie i wszystko. Ewentualnie trochę go nadpiłować i pokryć jakąś warstwą ochronną Ja miałem ten zabieg robiony na jednej "dwójce" i trzyma się już 4 rok. W zasadzie nie widać różnicy ale i tak muszę go poprawić bo mi się kształt tego zęba nie podoba
szewc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:51   #15
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Do szewca:A ile takie doklejenie kosztuje??Czy to jest bezpieczne??Może wypaść taka plomba??
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:19   #16
szewc
Przyczajenie
 
Avatar szewc
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Ja za taki zabieg u dobrego dentysty zapłaciłem 80 polskich złotych za jednego zęba. A ile się będzie trzymał to zależy jak ten ząb jest silnie eksploatowany (u mnie 4 lata i jest okey). Ząb doklejony z kompozytu jeśli dobrze jest dobrany w zasadzie niczym się nie różni w wyglądzie.
Tylko idź do dobrego sprawdzonego dentysty!
szewc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:08   #17
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

A czy znasz jakiegos dobrego dentyste w Warszawie??Czy to co ty miałeś robione z zębem to przypadkiem nie jest licówka porcelanowa?Bo własnie czytalam o nich i sadze ze by mi pomogly ale sa drogie
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:09   #18
szewc
Przyczajenie
 
Avatar szewc
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

Możliwe że to jest licówka porcelanowa, ale nie wydaje mi się że 80 złotych za zęba to drogo. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać...Niestety nie znam żadnych dentystów w Warszawie
szewc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:38   #19
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

80zł to bardzo tanio...Jednakże ja wolałabym zrobić sobie coś na stałe żeby nie chodzić i nie wymieniać ciągle na nowe, bądź martwić się że mi wypadnie..Licówki porcelanowe o których pisałam są bardzo drogie...Heh no ale na zębach nie będę oszczędzać...Mam nadzieje że to nie jest szkodliwe i że można je zrobić w każdym wieku i na każde uzębienie...Jeszcze nie byłam na konsultacji ale wybiore się po wakacjach..Tylko najgorsze jest to że nie wiem który stomatolog jest dobry w Warszawie...Nie chce wydać kasy a później płakać że coś jest nie tak..Jeżeli ktoś mógłby mi kogoś polecić byłabym wdzięczna...Każdy grosz w końcu jest cenny..Buziaki
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 08:59   #20
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Pytanko o dorobienie ząbków ;)

zależy od wielkości szpary i zgryzu pacjenta..

można próbowac materałem światłoutwardzalnym.. jeśli większa szpara to licówka lub korona...
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.