Zapalenie skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 13:51   #1
dna125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3

Zapalenie skóry?


cześć, jakieś 3 miesiące temu zaczęła mi się czerwienić skóra w okolicach nosa, później zaczęła stamtąd schodzić sucha skóra. Smarowałem to maścią trybiotykiem, czymś tam jeszcze i pomagało w ten sposób, że zaczerwienienie zmniejszało się, skóra nie schodziła. Ale po jakimś czasie zaczęło znów czerwienieć, więc zgłosiłem się do pani dermatolog. Ta przepisała mi metronidazol, posmarowałem raz i teraz przeżywam istny dramat. Tego samego dnia zaczęło ostro piec, zaczerwieniło się bardzo, drugi dzień to samo. Wieczorem zaczęła mi się robić tak jakby skorupa, dziś rano znów płatki suchej skóry. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić...

Pokażę zdjęcia jak to wyglądało wczoraj wieczorem i dziś rano...
Nie wiem czy to jest zapalenie skóry, ale jeśli jest, to nie wiem czy atopowe czy łojotokowe.









Dwa pierwsze zdjęcia wczoraj wieczorem, trzecie i czwarte dzisiaj rano
dna125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 17:48   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Zapalenie skóry?

To mi wygląda na łojotokowe zapalenie skóry więc metronidazol niby przepisany dobrze. ŁZS nie jest łatwym schorzeniem w leczeniu.
Ta skóra musi się złuszczyć bo jest już zniszczona.
Wg mnie maść działa prawidłowo.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 18:40   #3
dna125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zapalenie skóry?

Tylko przed użyciem tej maści miałem może z dwie, trzy czerwone plamki po lewej stronie nosa, a po użyciu to się skumulowało i stało się o wiele bardziej widoczne i piekące
dna125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 07:42   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zapalenie skóry?

To ten "kompetentny" dermatolog u którego byłeś nie powiedział co Ci dolega tylko maść przypisała? Pytałeś w ogóle jak poza metronidazolem dbać o skórę?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 15:46   #5
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Zapalenie skóry?

Wygląda to na łzs - miałam takie same objawy.

W tej chorobie ważne jest stosowanie preparatów działających przeciwgrzybiczo, a metronidazol to antybiotyk.

Jest wiele dermokosmetyków na łzs, ja polecam Oliprox - przynajmniej mi bardzo pomógł, ale zazwyczaj znalezienie odpowiedniego kremu jest dość długotrwale.

I trzeba pamiętać o diecie niskocukrowej, ograniczać ostre i wysoko przetworzone jedzenie.

Te zmiany swędzą? U mnie tak było.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 23:37   #6
dna125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Zapalenie skóry?

1) Nie powiedziała co mi jest, przepisała po prostu tę maść. Ogólnie skórę twarzy mam cały czas czerwoną, taki rumień: http://www.derkomed.pl/images/rumieniec.jpg i dostałem na to jakiś krem, ale on nie wywołał nieporządanych skutków. Innych rad na temat dbania o skórę nie dostałem.

2) Swędziały i piekły, na przemian.

3) Przez 3 dni stosowałem "Laticort" i praktycznie nie było śladu po tym łuszczeniu, odstawiłem na kolejne 3 dni i znów widać początkowe objawy, czyli malutkie białe łuszczenia. Właśnie idę znów posmarować na noc
dna125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 19:06   #7
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez dna125 Pokaż wiadomość
Przez 3 dni stosowałem "Laticort" i praktycznie nie było śladu po tym łuszczeniu, odstawiłem na kolejne 3 dni i znów widać początkowe objawy, czyli malutkie białe łuszczenia. Właśnie idę znów posmarować na noc
Pewnie, że śladu nie było, bo to maść sterydowa
To nie jest rozwiązanie - prawdziwego problemu nie wyleczy, a za to uzależni skórę i w dalszej perspektywie spowoduje dodatkowo jej posterydowe zapalenie.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 12:05   #8
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Zapalenie skóry?

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Pewnie, że śladu nie było, bo to maść sterydowa
To nie jest rozwiązanie - prawdziwego problemu nie wyleczy, a za to uzależni skórę i w dalszej perspektywie spowoduje dodatkowo jej posterydowe zapalenie.
Dokładnie - sterydy pomogą szybko i na krótko - nie wyleczą przyczyny, tylko złagodzą objawy. A efektem długotrwałego stosowania może być trudne do wyleczenia posterydowe zapalenie skóry.

Ja sama dostałam od derma maść sterydową, ale jak na razie nie odważyłam się jej użyć, więc Tobie także radzę ostrożność.

To co masz przy nosie wygląda na łzs, ale na podstawie zdjęcia trudno ocenić, a poza tym diagnozę może postawić tylko dobry lekarz.

Ja mam diagnozę, ale zaproponowane "leczenie: to jak dla mnie porażka. Inny lekarz potwierdził moje obawy i odradził stosowanie sterydów na twarz. Zresztą, poczytaj sobie ulotkę Laticortu.

Na razie sama znalazłam krem, który mi pomaga, tylko nie wiem, na jak długo...
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.