Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 14:19   #3331
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Yes
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 14:58   #3332
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

okazało się, że mam przyjść 16 po egzaminie i kiedyś tam będę musiała zrobić nadgodziny :/ ciekawe tylko ile mi w tym PORDzie zejdzie nie chcę mieć na wstępie problemów
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:27   #3333
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Trzymajcie jutro kciuki za mnie Staram się załatwić sobie staż w rejestracji w mojej przychodni. Dzisiaj byłam w UP, chyba mają fundusze na staże, bo babka powiedziała, że mam sobie znaleźć sobie pracodawcę i można złożyć wtedy wniosek. Jutro idę do dyrektorki tej przychodni. Myślę, że się zgodzi, bo pracy mają tam naprawdę sporo i stażysta by się przydał Rozmawiałam dzisiaj z jedną babką z tamtej rejestracji i powiedziała, że raczej nie będzie problemów. Oj, oby się udało.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 17:34   #3334
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ja będę 3mać kciuki
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:14   #3335
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Ja będę 3mać kciuki


Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie dziewczyn
Babka w UP pokazała mi, gdzie jest do pobrania ten wiosek, który pracodawca oddaje do UP (że chce stażystę). No i tam jest napisane, że pracodawca zobowiązuje się po zakończeniu stażu zatrudnić tę osobę na co najmniej 6 miesięcy, na umowę o pracę. A ja właśnie nie chcę być później zatrudniona, bo planuję wyjechać na studia do innego miasta. Czy będzie w porządku względem UP, jeżeli np. pracodawca da mi tę umowę po zakończeniu stażu, a ja po jednym dniu się zwolnię? Szczerze mówiąc właśnie tak mam zamiar przekonać mojego przyszłego pracodawcę, żeby przyjął mnie na staż
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:23   #3336
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam dylemat...Czy lepiej poszukac stazu na wlasna ręke w firmach , czy jednak brać co popadnie z PUP? Pomocy, nie wiem co zrobic..czy jutro jechac do pup i wziac co bedzie, czy jednak poczekac pare dni i poszukac samemu?
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 20:11   #3337
mika456
Raczkowanie
 
Avatar mika456
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 192
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość


Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie dziewczyn
Babka w UP pokazała mi, gdzie jest do pobrania ten wiosek, który pracodawca oddaje do UP (że chce stażystę). No i tam jest napisane, że pracodawca zobowiązuje się po zakończeniu stażu zatrudnić tę osobę na co najmniej 6 miesięcy, na umowę o pracę. A ja właśnie nie chcę być później zatrudniona, bo planuję wyjechać na studia do innego miasta. Czy będzie w porządku względem UP, jeżeli np. pracodawca da mi tę umowę po zakończeniu stażu, a ja po jednym dniu się zwolnię? Szczerze mówiąc właśnie tak mam zamiar przekonać mojego przyszłego pracodawcę, żeby przyjął mnie na staż
Hmm powiem Ci, ze wiele osob ma staz pol roku, rok i nikt ich po tym czasie nie zatrudnia, wiec naprawde sadze ze gwarancji nie ma, napisane pewnie i jest, ale sadze ze rzeczywistosc wyglada zupelnie inaczej

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dylemat...Czy lepiej poszukac stazu na wlasna ręke w firmach , czy jednak brać co popadnie z PUP? Pomocy, nie wiem co zrobic..czy jutro jechac do pup i wziac co bedzie, czy jednak poczekac pare dni i poszukac samemu?
Jesli znajdziesz sobie instytuacje ktora Cie bedzie chciala na staz wziac, musisz jeszcze brac pod uwage ze rozpatrywanie Twojego podania moze potrwac "troche", ja na sama decyzje czy urzad oplaci mi staz czekalam miesiac ! Potem jeszcze badania i inne takie, ze ostatecznie cale procedury trwaly prawie 2 m-ce !
Pisze po to bys pozniej nie miala takiej sytuacji, ze Ci w UP powiedza, ze juz wszystkie pieniadze rozdzielili i z Twojego stazu nici.
Jak przyjmiesz ktorys ze stazy z UP sa szanse ze cale procedury potrwaja krocej i wieksza pewnosc ze maja juz przemyslane kwestie finansowe
__________________
"Mam tyle słów jest ich siła
Życzeń i pragnień jak w kolędzie
Gdzie się podziały kiedy byłaś
Czy się odnajdą gdy znów będziesz...?"
mika456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 20:16   #3338
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mika456 Pokaż wiadomość
Hmm powiem Ci, ze wiele osob ma staz pol roku, rok i nikt ich po tym czasie nie zatrudnia, wiec naprawde sadze ze gwarancji nie ma, napisane pewnie i jest, ale sadze ze rzeczywistosc wyglada zupelnie inaczej
Ja już miałam 6 miesięcy staż, ale w Urzędzie i było wiadomo, że później nie zostanę zatrudniona.

Ale teraz jest inaczej, bo zatrudnić ma mnie w sumie firma prywatna - co prawda w tej przychodni lekarze przyjmują na NFZ, ale to chyba nie ma znaczenia.

Żeby nie było żadnych problemów z tym stażem, mam tyle wydatków
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 20:35   #3339
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziewczynki z gory przepraszam jesli pytam o cos co jest opisane kilka stron wczesniej ale 112 stron watku jakos nie zacheca
Mam pytanko. Z tego co sama wiem i tu na ostatnich stronach wyczytalam to moge sama isc do jakiejs firmy spytac czy nie potzrebuja stazystow i potem zalatwic wszystko z UP zeby tam isc na staz tak? Wiec skoro tak, to czy wiedzac ze chce isc na staz najwczesniej pod koniec lipca, po studiach, ale wiem gdzie chce go odbyc to czy moge juz to zalatwiac? Jakos zaklepac czy sie dogadac z ta firma? Czy musze czekac jeszcze troche czasu z zalatwianiem?
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 20:53   #3340
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dylemat...Czy lepiej poszukac stazu na wlasna ręke w firmach , czy jednak brać co popadnie z PUP? Pomocy, nie wiem co zrobic..czy jutro jechac do pup i wziac co bedzie, czy jednak poczekac pare dni i poszukac samemu?
szukając na własną rękę szukasz czegoś co Cię naprawdę interesuje, nie wiem po jakich jesteś studiach ale w moim zawodzie np praktycznie nie ma staży w UP, nie potkałam się z tym ja ani nikt z moich studiów, każdy załatwiał sobie sam. W co lepszych instytucjach dyrektorzy przebierają w chętnych stazystach więc nawet nie ma mowy żeby taki staż był sobie ot tak w UP. Ja sama najpierw szłam z CV i LM do kadr i dyrektora i dopiero po jego zgodzie ta instytucha pisała wniosek do UP.

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
Dziewczynki z gory przepraszam jesli pytam o cos co jest opisane kilka stron wczesniej ale 112 stron watku jakos nie zacheca
Mam pytanko. Z tego co sama wiem i tu na ostatnich stronach wyczytalam to moge sama isc do jakiejs firmy spytac czy nie potzrebuja stazystow i potem zalatwic wszystko z UP zeby tam isc na staz tak? Wiec skoro tak, to czy wiedzac ze chce isc na staz najwczesniej pod koniec lipca, po studiach, ale wiem gdzie chce go odbyc to czy moge juz to zalatwiac? Jakos zaklepac czy sie dogadac z ta firma? Czy musze czekac jeszcze troche czasu z zalatwianiem?
Zeby załatwić sobie staż musisz być zarejestrowana jako bezrobotna w UP, jeśli jeszcze studiujesz (dziennie) to nie możesz być zarejestrowana, więc nie za bardzo możesz sobie szukać stażu. Chcąc iść na staż w lipcu to za wcześnie na szukanie w firmach. Przecież nikt nie będzie trzymał miejsca dla stażysty jeśli w każdej chwili może przyjść stażysta, który zacznie "od zaraz" (po załatwieniu formalności). Poczekaj do końca studiów. Do rejestraci w UP i rozpoczęcia stażu w zawodzie (ja musiałam distarczyć xero do instytucji) potrzebny Ci będzie dyplom a na to poczekasz jeszcze troche po studiach pewnie.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 21:06   #3341
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Zeby załatwić sobie staż musisz być zarejestrowana jako bezrobotna w UP, jeśli jeszcze studiujesz (dziennie) to nie możesz być zarejestrowana, więc nie za bardzo możesz sobie szukać stażu. Chcąc iść na staż w lipcu to za wcześnie na szukanie w firmach. Przecież nikt nie będzie trzymał miejsca dla stażysty jeśli w każdej chwili może przyjść stażysta, który zacznie "od zaraz" (po załatwieniu formalności). Poczekaj do końca studiów. Do rejestraci w UP i rozpoczęcia stażu w zawodzie (ja musiałam distarczyć xero do instytucji) potrzebny Ci będzie dyplom a na to poczekasz jeszcze troche po studiach pewnie.
dzieki
A osoby ktore studiuja zaocznie i sa na stazu sa traktowane jako bezrobotne?
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 21:19   #3342
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy mam szansę dostać staż np. w banku jeżeli skończe tylko ogólniak a mam zamiar iść na zaoczną ekonomię? Jak myślicie ?
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 21:49   #3343
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dzieki mika i monika w sumie racja, ja potrzebuje staż juz teraz najlepiej, bo ciezko z kasą u mnie...wiec ide jutro do pup o 8 rano, i mam nadzieje ze cos znajdą mi teraz biore co popadnie. Wszystko jedno. Najwyzej po tym stazu pojde na jeszcze jeden

Carmen ja mysle ze masz szanse. Bo w sumie pojdziesz na zaoczne studia ekonomiczne, czyli bedziesz miala wyzsze wykształcenie. czyli wszystko na dobrej drodze zależy jakie bank ma wymagania,ale raczej wyższe potrzebne by ci było.

Edytowane przez MissKiss
Czas edycji: 2009-03-10 o 21:52
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:16   #3344
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

witam!! a jak to dokładnie jest ze stażem?? jak przepracuję 12 mc to potem wogóle już nie mogę iść na kolejny staż czy jak to jest?? nie jestem zbyt obcykana w tych sprawach
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:45   #3345
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martynika Pokaż wiadomość
witam!! a jak to dokładnie jest ze stażem?? jak przepracuję 12 mc to potem wogóle już nie mogę iść na kolejny staż czy jak to jest?? nie jestem zbyt obcykana w tych sprawach
Staz moze trwac max 12 miesiecy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 08:45   #3346
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
A osoby ktore studiuja zaocznie i sa na stazu sa traktowane jako bezrobotne?
ja byłam na stażu (zarejestrowana jako bezrobotna) jednocześnie studiując zaocznie

a z tymi listami obecności - to dziewczyny naprawdę zapytajcie czy nie można ich wysyłać faksem do UP

a ja nadal czekam na dec. w sprawie przyznania stażu
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:26   #3347
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hejo dziewczyny! Bylam dzis w PUP, i dostałam staż w sądzie jako pracownik biurowy. ciesze sie bardzo. I na szczescie z zaswiadczeniem od lekarza jest tak, ze tylko wymaga sie potwierdzenia czy sie nadaje czy nie bez zadnych pobierań krwi i przeswietlania płuc JUHUUUU!! I wszystko tak szybko idzie: od 19.03 moze juz zaczne nawet moglabym wczesniej ale jade na koncert na dwa dni, wiec tak... Ale max sie ciesze, ze to tak szybko poszło. I sąd pracuje od 7:30 do 15:30, takze supcio, cale popoludnie dla mnie
A ktoras z was moze miala staz w sądzie? I jakie obowiązki i wogole atmosfera...? ja sie tylko boje nowych ludzi, czy będą jacyś spoko czy nie...

Dominikowo, a ty ile juz czekasz na tą decyzje o stazu? A to sama sobie znalazłas staz czy z PUP?

Edytowane przez MissKiss
Czas edycji: 2009-03-11 o 09:34
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:26   #3348
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
dzieki
A osoby ktore studiuja zaocznie i sa na stazu sa traktowane jako bezrobotne?
tak, nadal są zarejestrowane w UP mimo, że są na stażu.

Cytat:
Napisane przez carmen20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy mam szansę dostać staż np. w banku jeżeli skończe tylko ogólniak a mam zamiar iść na zaoczną ekonomię? Jak myślicie ?
zależy jakie dany bank będzie miał wymagania, ale generalnie żeby iść na staż nie trzeba mieć wyższego wykształcenia. chociaż w moim zawodzie np żeby iść na staż trzeba mieć skończone studia ale nie wszędzie tak jest. Popytaj w UP, w bankach. Jeśli dany bank ma sporo chętnych stażystów to zapewne weźmie kogoś po studiach ale jeśli nie to możesz próbować.



ja też czekam wciąż na decyzję kiedy zaczynam staż. do UP dzwoniłam z tydzień temu i powiedzieli mi że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i mam czekać na informacje. W mojej instytucji też nie wiedzą kiedy stażyści zaczną teraz te staże. Telefonu z UP ani widu ani słychu. Moja koleżanka, na którą też był ten wniosek rozpatrzony pozytywnie też nic więcej nie wie. nie wiem ile to jeszcze może potrwać. zaczynam się niecierpliwić i nie mogę sobie nic zaplanować przez to.

Edytowane przez moni_ka.g
Czas edycji: 2009-03-11 o 10:29
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:21   #3349
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

No wlasnie najgorsze jest czekanie na to wszystko.. ale to dlugo wszystko trwa u Was..U mnie dziwnie tak szybko, dzis poszłam, byla oferta, poszlam do sądu zaniesc jakies papiery, i juz w sumie..A Wy macie te staze oferowane z PUP czy same je znalazłyscie? To moze jak samemu sie zalatwia to pewnie to wszystko tyle trwa...
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 11:22   #3350
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dokladnie tak, bedac na stazu z UP, jest sie tam dalej zarejestrowanym. Jestem studentka studiow zaocznych i z tego co wiem, to tylko zostalam zgloszona do ZUS-u, a tak to dalej jestem zarejestrowana w UP. A co do badan, to fakt, roznie z tym bywa, ja musialam tylko zrobic badanie u okulisty.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:18   #3351
fireman240
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 22
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

a ja trochę z innej beczki skoro

http://www.psz.praca.gov.pl/main.php...bjectID,867779

stażowe (140% zasiłku) wynosi 772,60 zł a PUP odlicza wysokości - ok. 26,4 % na składki to skąd kwota tych 670 zł na ręke za staż.
Jeśli 772,60 jest kwotą brutto to po odjęciu składek powinno być 568,63 zł na ręke, skąd więc kwota 670?
fireman240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:11   #3352
klaudiaaa86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 043
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hej mam pytanie do dziewczyn ktore skonczyly staz..dostalyscie kartke z PUP do wypisania przez szefowa, i ja mam sama sobie napisac jakie umiejetnosci ale w sumie tez staz to za wiele mnie nie nauczyl i teraz nie wiem co sobie wpisac , co moze sie przydac kiedys??

mam wpisane umiejetnosci obslugi biura (urzadzenia biurowe- komp,fax,ksero,bindownica itp)`;`segregacja`/ archiwizacja dokumentow, wysylanie i odbieranie korespondencji...

co moge wpisac jeszcze? bo wyzej jest podpunkt jakie zadania realizowalo sie to napisalam ze org imprez okolicznosciowych, pomoc w przygotowaniu dyplomow, zaproszen,,,`;`zapoznanie sie z dokumentacja, i obsluga roznych rzeczy,,

co moge dopisac w umiejetnosciach????
__________________
" If You find The Right Person Never let her go away"


http://www.suwaczek.pl/cache/fd6c8075da.png

Kocham Mojego Misia
23.09.2009r - Alanek
03.12.2009r. - Together forever
klaudiaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:28   #3353
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hej, mam małe pytanko. Może wyda się śmieszne ale "kto pyta nie bładzi"

Zastanawiam się nad podjęciem stażu, ale w PUP nie mają żadnych ciekawych ofert. Zostaję mi tylko szukać na własną rękę. I tu mam pytanko czy lepiej iść osobiście do Instytucji, w kórej chce się odbyć staż czy może wysłać mailowo do ich działu kadr zapytanie o możliwośc odbycia stażu.

Myślę, że lepiej osobiście, ale koleżanka była w jednej firmie i kobieta w kadrach miała do niej pretensje, że najpierw nie napisała maila lub zadzwoniła.

Jak Wy myślicie?
__________________
... stop crying now here comes the sun ...
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:41   #3354
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
No wlasnie najgorsze jest czekanie na to wszystko.. ale to dlugo wszystko trwa u Was..U mnie dziwnie tak szybko, dzis poszłam, byla oferta, poszlam do sądu zaniesc jakies papiery, i juz w sumie..A Wy macie te staze oferowane z PUP czy same je znalazłyscie? To moze jak samemu sie zalatwia to pewnie to wszystko tyle trwa...
Ja sobie sama szukałam stażu, staży z UP nie uznaję, gdyż w moim zawodzie nie ma staży w UP i nawet przez chwilę nie myslałam o tym, żeby liczyć na UP, co nie znaczy że mam coś do staży jakie proponują.

Cytat:
Napisane przez klaudiaaa86 Pokaż wiadomość
hej mam pytanie do dziewczyn ktore skonczyly staz..dostalyscie kartke z PUP do wypisania przez szefowa, i ja mam sama sobie napisac jakie umiejetnosci ale w sumie tez staz to za wiele mnie nie nauczyl i teraz nie wiem co sobie wpisac , co moze sie przydac kiedys??
ja też sama wypisywałam,wpisałam tam to co należało do moich obowiązków, co robiłam na codzień. potem podpisywał się pod tym opiekun stażu więc i tak nie mogłam nic naściemniać, wręcz musiałam się ograniczać bo jako stażystki byłyśmy zmuszone do wykonywania czynności, które nie należą do obowiązków osoby na takim stanowisku. W zaświadczeniu UP i tak jest tylko napisane że nabyło się praktycznej umiejętności pracy w danym zawodzie + dołączona tabelka i opinia. Nie masz co wymyślać niewiadomo czego.

Cytat:
Napisane przez Slavenka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad podjęciem stażu, ale w PUP nie mają żadnych ciekawych ofert. Zostaję mi tylko szukać na własną rękę. I tu mam pytanko czy lepiej iść osobiście do Instytucji, w kórej chce się odbyć staż czy może wysłać mailowo do ich działu kadr zapytanie o możliwośc odbycia stażu.
Myślę, że lepiej osobiście, ale koleżanka była w jednej firmie i kobieta w kadrach miała do niej pretensje, że najpierw nie napisała maila lub zadzwoniła.
Jak Wy myślicie?
Ja byłam osobiście w instytucji (jedynej,które mnie interesowała, więc zależało mi). Najpierw byłam tam pytać o możliwość stażu, powiedzieli mi co mam przynieść (CV,LM), gdzie złożyć, itp. i tak zrobiłam. Osobiście więcej się dowiesz.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:57   #3355
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fireman240 Pokaż wiadomość
stażowe (140% zasiłku) wynosi 772,60 zł a PUP odlicza wysokości - ok. 26,4 % na składki to skąd kwota tych 670 zł na ręke za staż.
Jeśli 772,60 jest kwotą brutto to po odjęciu składek powinno być 568,63 zł na ręke, skąd więc kwota 670?
Bo druga połowę na składki dopłaca PUP, tak przynajmniej wynika z mojego kwitka z wypłatą.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:13   #3356
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
a ty ile juz czekasz na tą decyzje o stazu? A to sama sobie znalazłas staz czy z PUP?
sama załatwiłam sobie staż w urzędzie, teraz czekam az wyśla zgłoszenie do pup, może juz wysłali, jutro dzwonie

MissKiss gratulacje - rzeczywiście ekspresowo
mnie tam nie śpieszno, bo mam małą córcie w domu, ale wiem że trzeba - to dla naszego wspólnego dobra
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:20   #3357
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
No wlasnie najgorsze jest czekanie na to wszystko.. ale to dlugo wszystko trwa u Was..U mnie dziwnie tak szybko, dzis poszłam, byla oferta, poszlam do sądu zaniesc jakies papiery, i juz w sumie..A Wy macie te staze oferowane z PUP czy same je znalazłyscie? To moze jak samemu sie zalatwia to pewnie to wszystko tyle trwa...:cool:
Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
sama załatwiłam sobie staż w urzędzie, teraz czekam az wyśla zgłoszenie do pup, może juz wysłali, jutro dzwonie

MissKiss gratulacje - rzeczywiście ekspresowo
mnie tam nie śpieszno, bo mam małą córcie w domu,
ale wiem że trzeba - to dla naszego wspólnego dobra
Procedura wyglada nastepujaco. Po zlozeniu przez Was lub pracodawce wniosku panie od stazy wprowadzaja wniosek.Nastepnie okolo tyg. lub dwoch zajmuje posrednikowi zakwalifikowanie Was na staz. Taki wniosek idzie potem do komisji, ktora decyduje o mozliwosci podjecia przez Was stazu. [ procedury z Czestochowy ] Pup ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku. Jedyny powod dla ktorego moze trwac to krocej jest taki, ze w Pupie mogli akurat nie miec tyle papierkowej roboty i to wszytsko.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 16:26   #3358
mika456
Raczkowanie
 
Avatar mika456
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 192
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ja zaczynam się zastanawiać co zrobić z tym moim stażem...
Problem główny i w zasadzie jedyny nudzę się tam jak mops, sama dziś mi kierowniczka powiedziała, że nie ma mi co dać, że nie mają dla mnie komputera i mieć nie będą, a teraz głównie przecież wszystko właśnie na komputerze się robi. Siedzę więc, gapię się w okno, czasem pójdę trzy pokoje dalej i odbije coś na ksero, czasem wpiszę korespondencję i urlopy i... to by było na tyle.
Pracy szukam i poki co jej nie ma, jeśli zgłoszę sprawę do UP to mogę mieć nieprzyjemności w instytucji gdzie ten staż odbywam, jeśli zrezygnuję nie podając przyczyny poniosę konsekwencje w UP. Nie wiem co z tym zrobić, ale jak pomyślę, że jeszcze ponad 7 miesięcy przede mną to ... brrr. Ja tam zwariuję, siedząc kołkiem 8 godzin, nie robiąc właściwie nic.
Nuda męczy jeszcze mocniej, niż nawał pracy
__________________
"Mam tyle słów jest ich siła
Życzeń i pragnień jak w kolędzie
Gdzie się podziały kiedy byłaś
Czy się odnajdą gdy znów będziesz...?"
mika456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 16:56   #3360
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mika456 Pokaż wiadomość
Ja zaczynam się zastanawiać co zrobić z tym moim stażem...
Problem główny i w zasadzie jedyny nudzę się tam jak mops, sama dziś mi kierowniczka powiedziała, że nie ma mi co dać, że nie mają dla mnie komputera i mieć nie będą, a teraz głównie przecież wszystko właśnie na komputerze się robi. Siedzę więc, gapię się w okno, czasem pójdę trzy pokoje dalej i odbije coś na ksero, czasem wpiszę korespondencję i urlopy i... to by było na tyle.
Pracy szukam i poki co jej nie ma, jeśli zgłoszę sprawę do UP to mogę mieć nieprzyjemności w instytucji gdzie ten staż odbywam, jeśli zrezygnuję nie podając przyczyny poniosę konsekwencje w UP. Nie wiem co z tym zrobić, ale jak pomyślę, że jeszcze ponad 7 miesięcy przede mną to ... brrr. Ja tam zwariuję, siedząc kołkiem 8 godzin, nie robiąc właściwie nic.
Nuda męczy jeszcze mocniej, niż nawał pracy
Też tak miałam jak byłam po raz pierwszy na stażu w Urzędzie. Na szczęście to były tylko 3 miesiące. Jedyna rada to starac sobie czas jakos ogranizowac. Jeśli wiesz już na czym mniej wiecej polega praca spróbuj iśc o krok do przodu i proponuj im pomoc w jakiś łatwych pracach. Daj im do zrozumienia, że mogą Ci zlecac bardziej ambitne zadania i byc może dopuszczą Cię do komputera. U mnie tak było. Również siedziałam jak kołek bez kompa i kobitki u mnie starały się jak mogły nawet kiedy nie było pracy. Pociesz się, że zawsze to jest 670 zł i lepiej sie tak przemęczy niz ich nie miec.

Zwykle zadają te same pytania. Jednak nie jest tak sztywno i nie wymagają tyleco na normalnych rozmowach. Raczej powiedziałabym, że jest to luźna rozmowa po to by po prostu poznac przyszłego stażytę a nie jego umiejętności. Także nic się nie martw.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.