Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-01, 19:55   #1381
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Co to znaczy "specjalnie nie przejął"? Owen i April poczuli potrzebę wyjechania i pomagania innym. Callie płakała i wspominała Dereka przy pacjencie. Miranda płakała, a potem z Benem zaczęli gadać o śmierci. Edwards płakała. Arizona darła się na jakąś panią doktor na stołówce, która narzekała, że nie zatrudniono nowego neurochirurga... Myślę, że każdy miał jakiś moment "przejęcia się" tą śmiercią. Może przez te skoki w czasie niektórzy ludzie tego nie zauważyli, nie wiem.

Obejrzyj odcinek zamiast czytać fora!


Och, miałam wrażenie, że być może próbowali zasugerować, że Cristina była na pogrzebie wspierać Mer i dlatego pokazali tę postać od tyłu. No, ale skoro to Amelia, to szkoda.
Czytałam greysanatomy.fora i postanowiłam obejrzeć, jak będą napisy, podzielę się wrażeniami (to pewnie będzie długi i nudny post ;p) i pożegnam się z GA na zawsze.
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 23:51   #1382
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Obejrzałam odcinek ze śmiercią Dereka. Moim zdaniem nie było aż tak źle, jeśli chodzi o ten odcinek.
Ogólnie od jakiegoś czasu GA to dla mnie serial z gatunku SF, a Shonda ma jakąś chorą obsesję na punkcie śmierci i ludzkich dramatów Chyba nikt w normalnym życiu nie przeżył takiej ilości tragedii jak bohaterowie GA.
Po Waszych opiniach spodziewałam się, że będzie gorzej, a tymczasem hmm... odcinek jak odcinek
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 10:49   #1383
Zuziaxxx
Zadomowienie
 
Avatar Zuziaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 486
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że to Amelia była na tym pogrzebie.
Amelia też mnie denerwuje. Nic Jej nie pasuje,wieczny foch.
Aktorka grająca Jo napisała na twitterze, że to Cristina Poza tym Alex powiedział w jednej scenie, że nie miała ona kontaktu z Mer od pogrzebu, więc dla mnie sprawa jasna
Zuziaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 11:20   #1384
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez Zuziaxxx Pokaż wiadomość
Aktorka grająca Jo napisała na twitterze, że to Cristina Poza tym Alex powiedział w jednej scenie, że nie miała ona kontaktu z Mer od pogrzebu, więc dla mnie sprawa jasna
Może umknął mi ten moment rozmowy Alexa. W sumie gdyby Cristiny nie było to trochę chamskie zagranie bo jakby nie bylo wiele zawdzięcza Derekowi a On Jej.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 12:15   #1385
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Oczywiście jest ciąża Aż dziw, że nagle Mer zrobiła się taka płodna, bo do tej pory ciężko jej szło zajście w ciążę. Scena pogrzebu to żenada, jakieś 5 sekund i koniec. Cristiny oczywiście zabrakło... Jak widać nie ma powrotu do Shondalandu choćby na chwilę Jedyne, co mi się podobało, to Alex będący "tą osobą" dla Mer i ostatnia scena, kiedy Mer włożyła czepek Dereka.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Inna sprawa, że matka zniszczyła Mer życie, zrobiła z niej osobę bez emocji, właściwie jej nie wychowywała, zafundowała jej traumę, a nagle Mer nadaje córce imię po niej? No proszę Was
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 13:43   #1386
Zuziaxxx
Zadomowienie
 
Avatar Zuziaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 486
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Oczywiście jest ciąża Aż dziw, że nagle Mer zrobiła się taka płodna, bo do tej pory ciężko jej szło zajście w ciążę. Scena pogrzebu to żenada, jakieś 5 sekund i koniec. Cristiny oczywiście zabrakło... Jak widać nie ma powrotu do Shondalandu choćby na chwilę Jedyne, co mi się podobało, to Alex będący "tą osobą" dla Mer i ostatnia scena, kiedy Mer włożyła czepek Dereka.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Inna sprawa, że matka zniszczyła Mer życie, zrobiła z niej osobę bez emocji, właściwie jej nie wychowywała, zafundowała jej traumę, a nagle Mer nadaje córce imię po niej? No proszę Was
Już bez przesady z tym pogrzebem. Uśmiercenie Dereka nie było planowane od początku sezonu, sam Dempsey dowiedział się o tym tuż przed nagrywaniem odcinka. Już widzę jak Sandra Oh rzuca swoje zobowiązania i przyjeżdża nagrać 1-2 sceny. Nawet jeśli ona by się zgodziła, to jest małe prawdopodobieństwo, że Kate Walsh i aktorki grające siostry Dereka akurat w tym samym czasie nie miałyby żadnej pracy. Takie rzeczy się uzgadnia wcześniej, w przypadku śmierci Dereka zabrakło czasu. Dobrze, że nie zrobili sceny pogrzebu, bo przynajmniej możemy sobie dopowiedzieć, że Addison, siostry Dereka i Cristina tam były.

Edytowane przez Zuziaxxx
Czas edycji: 2015-05-02 o 13:46
Zuziaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 14:04   #1387
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Inna sprawa, że matka zniszczyła Mer życie, zrobiła z niej osobę bez emocji, właściwie jej nie wychowywała, zafundowała jej traumę, a nagle Mer nadaje córce imię po niej? No proszę Was
Obosze, no! Najgłupsza decyzja, jaką mogła podjąć, jeśli chodzi o imię. Prędzej spodziewałabym się Alexandry - po Lexie i trochę po Alexie, który się najbardziej interesował Mer po jej wyjeździe, po śmierci Dereka i stał się "jej osobą".
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 14:07   #1388
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez Zuziaxxx Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie zrobili sceny pogrzebu, bo przynajmniej możemy sobie dopowiedzieć, że Addison, siostry Dereka i Cristina tam były.
No cóż, wychodząc z tego założenia, to Zola też mogła się pojawić nagle, a widz powinien się był domyślić, że została adoptowana, tak samo z większością innych rzeczy Moim zdaniem jednak ten pogrzeb powinien był zostać pokazany porządnie.

Uważam, że ten serial powinien się na tym sezonie skończyć. Owen mógłby powiedzieć Amelii, że ją kocha i chce z nią być (może nawet się oświadczyć). Webber i matka Jacksona biorą ślub. Alex oświadcza się Joe. Meg mówi Mer, że cieszy się, że ma siostrę. Na ślubie Webbera wyjawia mu, że jest dumna, mając takiego ojca. Callie i Arizona przychodzą na ślub razem z Sophie, ale jako matki, a nie para. Mer ma trójkę dzieci, które są teraz całym jej życiem. April ponownie zachodzi w ciążę. Edwards dostaje się gdzieś na jakiś wypasiony staż. Naprawdę, w tym serialu obecnie nie ma praktycznie żadnych wątków, więc bez problemu można go skończyć jednym odcinkiem.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Obosze, no! Najgłupsza decyzja, jaką mogła podjąć, jeśli chodzi o imię. Prędzej spodziewałabym się Alexandry - po Lexie i trochę po Alexie, który się najbardziej interesował Mer po jej wyjeździe, po śmierci Dereka i stał się "jej osobą".
Ooooo, to byłby taki wspaniały wybór
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 16:43   #1389
MJ_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 82
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

To ja chyba źle usłyszałam, a oglądałam bez napisów, bo wydawał o mi się, że dała córce na imię "Alice"

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Z ciekawości włączyłam sobie jeszcze raz i faktycznie, Elis...
__________________
"You think that true love is the only thing that can crush your heart... The thing that will take your life and light it up or destroy it. Then you become a mother..."
MJ_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:29   #1390
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Podzielam zdanie, ze serial powinien sie zakonczyc na tej serii.

A w kwestii: scenarzysci maja nas za za nic dorzuce od siebie
- Mer wyjechala z dziecmi, nie bylo jej pol roku z hakiem, czemu na tarasie ciagle stoja dzieciece rowerki? Naprawde nie mozna bylo ich schowac? Mam wrazenie, ze one sa na stale do desek przymocowane, ciagle stoja w tym samym miejscu
-Tyle bylo podkreslane jakie to Meg ma cudowne kontakty z rodzicami, szczegolnie z Mama, z ktora na poczatku sporo rozmawiala przez telefon. A tu Swieto Dziekczynienia, BN, Meg zamiast do rodzicow jechac to u Kareva ciasto dyniowe z folii i pizze z kartonika wyjada.

Szczegoly, wiem, ale jakie denerwujace

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2015-05-02 o 20:31
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:35   #1391
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

bez sensu, że ostatnia scena to Amelia z dzieckiem, a w nowym promo było że teraz będzie się czepiać Mer o jej decyzję. trochę się to kupy nie trzyma wg mnie.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 21:34   #1392
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
bez sensu, że ostatnia scena to Amelia z dzieckiem, a w nowym promo było że teraz będzie się czepiać Mer o jej decyzję. trochę się to kupy nie trzyma wg mnie.
Pasują do siebie z Owenem. Ten po jakimś czasie wydarł się do Cristiny, że zabiła ich dziecko, a w czasie aborcji siedział obok niej i trzymał ją za rękę.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 21:59   #1393
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Gdyby mieli zakończyć to na tym sezonie, jaki byłby sens śmierci Dereka? Ja obejrzałam najnowszy odcinek. Jutro napiszę pożegnalny post ;p i kończę Greys Anatomy.
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:54   #1394
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5125608 6]Podzielam zdanie, ze serial powinien sie zakonczyc na tej serii.

A w kwestii: scenarzysci maja nas za za nic dorzuce od siebie
- Mer wyjechala z dziecmi, nie bylo jej pol roku z hakiem, czemu na tarasie ciagle stoja dzieciece rowerki? Naprawde nie mozna bylo ich schowac? Mam wrazenie, ze one sa na stale do desek przymocowane, ciagle stoja w tym samym miejscu
-Tyle bylo podkreslane jakie to Meg ma cudowne kontakty z rodzicami, szczegolnie z Mama, z ktora na poczatku sporo rozmawiala przez telefon. A tu Swieto Dziekczynienia, BN, Meg zamiast do rodzicow jechac to u Kareva ciasto dyniowe z folii i pizze z kartonika wyjada.

Szczegoly, wiem, ale jakie denerwujace [/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
bez sensu, że ostatnia scena to Amelia z dzieckiem, a w nowym promo było że teraz będzie się czepiać Mer o jej decyzję. trochę się to kupy nie trzyma wg mnie.
Zgadzam się z Wami, bez sensu to kompletnie. Mam wrażenie, że scenarzyści zapominają o tym, co sami napisali.

Inna sprawa - Mer przez prawie rok nie pracowała jako lekarz i nagle może ot tak z miejsca operować? Po strzelaninie w szpitalu musiała mieć zgodę psychologa, a tu nic. Że nie wspomnę, że przez ten czas medycyna na pewno poszła do przodu i pewnie potrzeba byłoby czasu, żeby wdrożyła się na nowo. Plus oczywiście ma ledwie narodzone dziecko, a pierwsze to robi, to leci operować Litości.

Inna sprawa. Amelia niby nie wiedziała, że Mer wraca (Alex sam po nią pojechał). A w domu oczywiście sterylna czystość, na stole nie stoi nawet kubek. Jak mnie to wkurza w serialach, że te domy wyglądają tak, jakby bohaterzy w ogóle nie żyli.

No i kolejna rzecz - minął prawie rok, wymienili Zolę i małego Baileya, ale nikt inny się nie zmienił, żadnej dziewczynie nie urosły nawet włosy Jedynie April ścięła.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:59   #1395
Zuziaxxx
Zadomowienie
 
Avatar Zuziaxxx
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 486
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Obejrzałam przed chwilą i mi się podobało (w przeciwieństwie do ostatniego odcinka), chociaż nic zaskakującego się nie działo. Wątek wyjazdu Mer i całe to rozciągnięcie w czasie na plus. Największa żałoba za nami, Japril i szef z Catherine na prostej, nie będziemy musieli przeżywać kolejnej ciąży. Nic tylko rozpoczynać nowe wątki :P

Tylko proszę, już bez flashbacków, tymi z tego sezonu można obdarzyć pozostałe 10, a i tak zostanie...

Edytowane przez Zuziaxxx
Czas edycji: 2015-05-02 o 23:01
Zuziaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 01:11   #1396
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez anlaya Pokaż wiadomość
Gdyby mieli zakończyć to na tym sezonie, jaki byłby sens śmierci Dereka? Ja obejrzałam najnowszy odcinek. Jutro napiszę pożegnalny post ;p i kończę Greys Anatomy.
Ok
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 09:29   #1397
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Niestety ale po raz kolejny jestem rozczarowana tym co sie dzialo w odcinku :/ ogladam z przyzwyczajenia i czystej ciekawosci.. tak juz zniszcyli ten serial ze chyba bardziej sie nie da

Oprocz tego ze sie uplakalam (a mi nue wiele potrzeba :P ) praktycznie nic ciekawego.. gadka bailey z tym jej facetem jakas beznadziejna, april pomaga na wojnie? Seriously
Mer oczywiscie w ciazy i oczywiscie z komplikacjami tak jak obstawialysmy i to nadanie imienia po matce.. plus tak jak piszecie dziecko urodzone przez cc a ona sobie tak po prostu do pracy wrocila i operuje ? Jaaasne


Swoja droga Amelia w ogole tu nie pasuje, a jeszcze jak jeszcze ma zamiar sie czepiac Mer o decyzje to juz bedzie wisienka na torcie
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:20   #1398
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

W ogóle to zażenowało mnie, że w retrospekcjach z dzieciństwa Mer jej matkę grała zupełnie inna aktorka, tak samo jak wtedy, kiedy chciała się zabić. A tu nagle oddając Meg do adopcji (raczej niewiele lat później) nagle jest "starą" wersją siebie, tyle że w peruce. Żenada
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 16:33   #1399
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość

No i kolejna rzecz - minął prawie rok, wymienili Zolę i małego Baileya, ale nikt inny się nie zmienił, żadnej dziewczynie nie urosły nawet włosy Jedynie April ścięła.
Sofia ciagle ta sama, nowy Bailey wygladal na starszego od niej
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 09:34   #1400
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Odcinek moim zdaniem dosyć słaby, ale na nic dobrego nie liczyłam. Dwie rzeczy bardzo mi się spodobały- pojawienie się Alexa w szpitalu, zaraz po narodzinach Ellis i symboliczna końcówka- czepek z promem.
Mam cichą nadzieję, że w kolejnych sezonach Alexa będzie więcej. Od początku ta postać wzbudzała we mnie sympatię.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 09:52   #1401
ab_daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 42
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

dla mnie serial obniżył poziom, niestety
ab_daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:21   #1402
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez ab_daria Pokaż wiadomość
dla mnie serial obniżył poziom, niestety
No, to już ze dwa sezony temu.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:45   #1403
Sadunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 573
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

oficjalnie klatwa shondy mnie dopadla i zapowiedzialam w ostatniej wiadomosci, ze jak bede chora to obejrze final. tadam. jestem zasmarkana po pas, wiec objerzalam. reasumujac. nie. no po prostu no nie.
prosze niech ktos mi wyjasni dwukropek
dlaczego mer wyjechala? czy ciazy nie mozna przechodzic w domu?
jakim cudem osoba posiadajaca prace moze rzucic wszystko z dnia na dzien i wyjechac, a potem jak niby nic wrocic?
dlaczego rzeczy, ktore leza przez pol roku nie sa zakurzone i nikt ich nie rusza?
wiecej jest takich perelek logicznych, bez kitu.
poniewaz robilam przy ogladaniu inne rzeczy nie zrozumialam - co sie stalo z april?
Sadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:54   #1404
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez Sadunia Pokaż wiadomość
oficjalnie klatwa shondy mnie dopadla i zapowiedzialam w ostatniej wiadomosci, ze jak bede chora to obejrze final. tadam. jestem zasmarkana po pas, wiec objerzalam. reasumujac. nie. no po prostu no nie.
prosze niech ktos mi wyjasni dwukropek
dlaczego mer wyjechala? czy ciazy nie mozna przechodzic w domu?
jakim cudem osoba posiadajaca prace moze rzucic wszystko z dnia na dzien i wyjechac, a potem jak niby nic wrocic?
dlaczego rzeczy, ktore leza przez pol roku nie sa zakurzone i nikt ich nie rusza?
wiecej jest takich perelek logicznych, bez kitu.
poniewaz robilam przy ogladaniu inne rzeczy nie zrozumialam - co sie stalo z april?
Nie wiem czy zauważyłaś, ale w hamerykańskich serialach praca w ogóle traktowana jest jako taki mało znaczący dodatek do życia i można w każdej chwili wyjechać na pół roku, uciec do lasu na kilka dni po nieudanej operacji, albo zrobić cokolwiek innego.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2015-05-04 o 13:22
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:55   #1405
Sadunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 573
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie wiem czy zauważyłaś, ale w hamerykańskich serialach praca w ogóle traktowana jest jako taki mało znaczący dodatek do życia i można w każdej chwili wyjechać na pół roku, uciec o latu na kilka dni po nieudanej operacji, albo zrobić cokolwiek innego.
a masz racje. to ja tez tak chce!
Sadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:56   #1406
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Połowę finału przewinęłam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 13:20   #1407
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

ale przecież to nie był finał..
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 13:32   #1408
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Haha to widać jak oglądałam Jakoś tak założyłam ze skoro 2h i wszystkie wątki jakoś się urywają to finał
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 13:46   #1409
breathe0808
Raczkowanie
 
Avatar breathe0808
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 295
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Mnie "rozwalił" trochę początek wszyscy wiedzą, że Dereka wcięło i Mer strasznie to przeżywa. Mer wchodzi, widać gołym okiem, że coś jest nie tak, a nikt nie zwraca na nią uwagi. Nikt nie podejdzie i nie zapyta czy Derek się znalazł
__________________
I'm a little bit of everything...
breathe0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 15:19   #1410
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Grey's Anatomy: CHIRURDZY sezon 10

Zapowiadałam, że obejrzę ten sezon do końca, a potem kończę, ale zmieniłam zdanie... Nie będę już oglądać kolejnych odcinków. Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać dłuższy post osoby, która oglądała GA od 7 lat, to zapraszam

Może zacznę od dwugodzinnego odcinka. Najbardziej zirytowało mnie to wkładanie nam do głowy zdania o karuzeli. Eliss jest chyba najbardziej wkurzającą postacią w całej serii. Mówi o karuzeli dosłownie zawsze, niestety często jest to tak wymuszone, że jak powiedziała to kolejny raz, podczas podpisywania papierów o zrzeczeniu się praw do Meggie, parsknęłam śmiechem. Shonda, nie musiałaś tego powtarzać tyle razy. Wszyscy zrozumieli Twoje przesłanie. Naprawdę.
Rozumiem, po co był ten przeskok w czasie. Żebyśmy nie musieli oglądać zapłakanej Mer, klęczącej na kolanach Mer, Mer chcącej się zabić. Zaraz... przecież te zachowania w ogóle nie pasują do Mer. Na palcach jednej ręki można policzyć, kiedy płakała w serialu. I tak, były to zwykle momenty związane z Derekiem. Normalną rzeczą, po utracie kogoś najbliższego, jest żałoba. A my, fani, nie dostaliśmy nawet tego. Może właśnie potrzebne były te łzy, poczucie, że bohaterowie serialu naprawdę przeżywają odejście Dereka. Derek był główną postacią, a nie dostał godnego pożegnania, nie miał też godnej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że Rhimes tak bardzo uwzięła się na niego, że nie potrafiła wznieść się ponad osobiste animozje i przygotować pięknego odejścia i pożegnania, takiego, które nie tyle, co wyciskałoby łzy, ale byłoby zapamiętane w sposób pozytywny, pełne sentymentu, szacunku. A dostaliśmy kilka sekund pogrzebu, dublerkę Sandry Oh, kilka ciepłych słów Callie o Dereku, i... przedziwne, trwające pół roku, rozmowy Bailey i Bena oraz najbardziej irytującą na świecie Amelię i jej super żarty o zmarłym bracie. W tym czasie Webber romansował z Catherine, jakby Derek był nikim ważnym w jego życiu. A przecież był ważny. I Mer jest dla niego jak córka. A Shonda wsadziła mu w usta tylko jej porównanie do Ellis. Każdy poszedł do przodu, każdy przeżywał żałobę na swój sposób, ale szkoda, że tego nie było tak naprawdę widać. Wydawałoby się, że nikt nie przejął się zbytnio śmiercią Dereka, bo... bohaterowie wyrażali w tym odcinku to, co Shonda myśli o aktorze. A to wszystko po 10 latach, kiedy zaczęła się historia MerDer...

...Grey's Anatomy zaczęłam oglądać jakoś pod koniec liceum. Wtedy nie było możliwości oglądania online, dopiero później zaczęły pojawiać się takie serwisy, jak kinoman. Trzeba było ściągać z neta, czasami trwało to całą noc, bo wtedy nie było tak szybkiego łącza. Pierwsze 3 sezony połknęłam w kilka tygodni, później już oglądałam na bieżąco. Relacje MerDer były elektryzujące, ciekawe przypadki medyczne, fajne, inteligentne dialogi, wysmakowany i delikatny humor, świetna ścieżka dźwiękowa. I dużo emocji, których do tej pory nie wywołała we mnie żadna inna produkcja. Może to dziwne, ale to na greysach wylewałam może łez, na wzruszających filmach nigdy się mi to nie zdarzało. Może dlatego, że z wieloma postaciami udało mi się utożsamić. Najbardziej z Mer i Cristiną. Dereka raz lubiłam, raz kochałam, innym razem miałam go dość. Dokładnie tak, jak główna bohaterka. To tylko oznacza, że aktorzy świetnie odgrywali swoje role. Później pojawił się Owen, kolejna lubiana przeze mnie postać, a po tym, jak połączył się z Cristiną - inaczej tego się nie da nazwać - stworzyli niesamowity, pełen chemii i emocji związek. W między czasie mieliśmy Lexie i Sloana, przykład na to, że różnica wieku jest niczym, w porównaniu do prawdziwego uczucia. Byli razem słodcy i zabawni, ale na koniec, stali się bohaterami tragicznymi. Kiedyś była wspaniała, silna, mocna w słowach Bailey. Jej speeche, to że była postrachem wśród stażystów, że miała wpływ na samego szefa, stała się przykładem, że nawet niepozorna osoba może być wielka. Mieliśmy ciekawy związek Callie i Arizony, chociaż nigdy im nie kibicowałam, ale Calzona miała wielu fanów. Kiedy tak podsumuję wszystko, to podoba mi się tylko przemiana Alexa. April i Jackson miewali swoje momenty, ale ostatecznie są maślani i bezpłciowi razem, w dodatku stracili dziecko. Ok., podliczając wszystko, nic z tych wspaniałych postaci nie zostało, nie będzie już tych emocji, wszystko, co było dobre, zostało wyrwane temu serialowi w brutalny sposób. W czasie trwania GA zdążyłam skończyć studia, dostać się na aplikację, znaleźć pierwszą prawdziwą pracę, przeżyć wielki zawód miłosny, problemy przeróżne, zakochać się, stworzyć swoje małe miejsce na ziemi. To dużo czasu. Ale nie widzę ani jednego powodu, żeby zostać z serialem. Dlatego żegnam się z Greysami po wielu latach.

Każdego, kto dotrwał do końca, podziwiam Byłam w tym wątku i poprzednich, z osób, które były od początku chyba nie został nikt. Znikam i ja Być może będę podczytywać, a serial może kiedyś obejrze, jak się już skończy. Póki co Shonda odebrała przyjemność oglądania starych odcinków, bo wiadomo, jak kończy się to wszystko. Miłego oglądania wszystkim!
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-09 11:02:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.