Zmarszczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 20:32   #1
hallucinogenic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6

Zmarszczki


W przeciągu dosłownie 3 miesięcy pod oczami zrobiły mi się spore zmarszczki. Niepokojące dla mnie jest to, że nie był to proces powolny, skończyłam 21 lat i nagle bum. Z dnia na dzień moja cera zauważanie (nie tylko dla mnie) wygląda coraz gorzej, a ja jestem przerażona, bo to przecież nie jest normalne, żeby cera tak szybko się zmieniała.
Nie chcę tracić pieniędzy na kolejne kremy, które nie przynoszą efektów, dlatego chciałabym najpierw poznać zdanie wizażanek.
hallucinogenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 12:47   #2
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Zmarszczki

Tutaj przydałaby się opinia specjalisty. Może to przesuszenie skóry?

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Kremy nie usuną zmarszczek. W dodatku producenci nabierają konsumentów i nie raz skład danego produktu kosmetycznego mnie śmieszy.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 12:58   #3
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Zmarszczki

Moim zdaniem spróbuj skórę nawilżać,odżywiać i natłuszczać bo być może jest przesuszona/ odwodniona. Ja tak miałam, pewnego dnia wstałam ze zmarszczkami pod oczami, więc zaczęłam pić1,5 l wody dziennie,żeby nawilżyć skórę od środka, bo to podstawa i kupiłam porządny krem w aptece do skóry odwodnionej, który zatrzymuje wilgoć w skórze. Podziałało.
Zrób sobie taki test. Wstań rano i zobacz, czy na twarzy masz odciśnięty ślad poduszki, jeśli tak to Twoja skóra potrzebuje nawilżenia.

Pozdrawiam
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 19:42   #4
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Zmarszczki

Miałam podobnie, dosłownie z dnia na dzień pod oczami strasznie pomarszczyła mi się skóra. U mnie przyczyną było przesuszenie skóry spowodowane w dużej mierze maściami na trądzik i nieodpowiednią pielęgnacją, gdzie zamiast porządnie nawilżać skórę dodatkowo katowałam ją kremami matującymi. Poza tym stosowałam zbyt agresywne żele do twarzy, które również wysuszyły mi skórę na wiór. Być może u Ciebie jest podobnie. Nie martw się, na pewno jest to odwracalne tylko musisz zmienić pielęgnację. Napisz jak wyglądała ona do tej pory bo bez tego nie poznamy i nie wyeliminujemy przyczyny.

Na Twoim miejscu skupiłabym się teraz na ostrym nawilżaniu. Mi pomogło OCM. Stosuję tę metodę od jakiegoś czasu i wszystko wróciło do normy, a nawet jest lepiej niż przedtem. Poprawie uległa nie tylko skóra pod oczami, ale na całej twarzy.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 13:31   #5
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Zmarszczki

No właśnie chciałam jeszcze dodać,żeby uważać na kosmetyki... Używałam kiedyś pewnego odżywczego (!) żelu pod oczy i na powieki, a okazało się,że w składzie ma jakieś alkohole czy coś w tym stylu. Efektem była przesuszona skóra.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:15   #6
hallucinogenic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zmarszczki

W sumie coś w tym przesuszeniu o którym mówicie może być racji. Co prawda używam kremów dość delikatnych jednak regularnie. Na dzień zieje z kozim mlekiem na noc AA. Twarz myję delikatnymi kosmetykami. Często robię maseczki. Jednak piję bardzo mało płynów w ciągu dnia. Muszę jeszcze dodać, że kiedy byłam młodsza moja cera należała do mieszanej. Od kilku miesięcy jednak jakby zmieniła typ na suchą.
hallucinogenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 21:20   #7
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Zmarszczki

Skóra, nawet ta mieszana czy tłusta może bardzo łatwo się odwodnić przy nieodpowiedniej pielęgnacji i źle dobranych kosmetykach.
Wtedy trzeba stosować kremy jak i wszystkie pozostałe kosmetyki do cery wrażliwej/suchej.
Ja akurat od dziś wprowadzam taka terapię i musiałam trochę zmodyfikować moją kosmetyczkę.
Polecam także spróbować zrezygnować z wody do mycia twarzy (tylko mleczko+tonik lub płyn micelarny) - woda może niektórych podrażniać i powodować dodatkowe problemy ze skórą.
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.