konwertery optyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 09:54   #1
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447

konwertery optyczne


Posiadam cyfrówkę Canon PowerShot A710 IS

Lubię fotografować, ale nigdy tak naprawdę nie koncentrowałam się na tym jakoś specjalnie - dlatego też mało co, pewnie, orientuje się w fotografii. Mimo, to zawsze zależy mi, aby wyciągnąć ze zdjęć jak najlepiej - jak najwięcej to możliwe. Moim małym kompakcikiem udaje się zrobić naprawdę niezłe zdjęcia, trzeba po prostu wyczuć też aparat...

i teraz znalazłam w necie przypadkiem akcesoria do mojego aparatu.
Konwertery optyczne: telekonwerter, konwerter szerokokątny oraz nasadkę makro. i jakieś tulejki...

Wyczytałam w necie co, po co i dlaczego - ale brakuje mi praktycznych informacji na ten temat. Co mogę uzyskać telekonwerterem, a co konwerterem szerokokątnym - po co się je stosuje, co mogę nimi osiągnąć? itp


Czy te konwertery zmieniają jakość moich zdjęć? Znalazłam w necie jakieś testy (nie wiem jaki aparat, jakie firmy itp ale zdjęcia były dość rozmyte, jak z kamery)

Czy jest jakieś konwerter, obiektyw - który można założyć dodatkowo w celu robienia ostrzejszych np. portretów tj - postać - rozmyte tło bohen


Czy byłby ktoś miły mi to prosto wytłumaczyć
- tak po chłopsku do czego te akcesoria
__________________


Edytowane przez aezn913
Czas edycji: 2010-10-21 o 09:59
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 10:51   #2
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: konwertery optyczne

jesli chodzi o pierścienie macro mam i nie polecam, nie używam,psuja jakość,trzeba być naprawde bardzo cierpliwym żeby coś z nich wyciągnac strasznie mydlą,lepiej kupic jakies szkło 42 ja kupiłam niedawno pentacona i adapter do zamocowania i jestem bardzo zadowolona jesli chodzi o bokeh a wydałam łącznie 150 zł podam przykład,mi chodziło jedynie o bokeh ( ale jest to oczywiście manual)
http://justine1985.deviantart.com/#/d31325s
co do konwerterów to nie mam pojęcia,ale powtarzam,szkoda kasy na pierścienie macro lepiej jakies uzywane szkło za grosze kupić
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 11:54   #3
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: konwertery optyczne

ale mówisz o kompakcie czy lustrzance ?
i jaki to adapter do zamocowania- bo bardzo fajny daje efekt

czy pozostałe zdjęcia kwiatków robiłaś tym samym adapterem ??

Macro akurat tak średnio mnie interesuje, macro w aparacie naprawdę na moim poziomie fotografowania przyrody mi wystarcza

Ja znalazłam takie tuleje link
ale to bardziej dla poprawy jakości i kolorów

konwerter szerokokątny link
500zł wow ,

czy takim jakimś wechikułem da radę robić zdjęcia, portrety na miarę lustrzanki?
link
__________________


Edytowane przez aezn913
Czas edycji: 2010-10-21 o 12:01
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:03   #4
pimpcia
Zadomowienie
 
Avatar pimpcia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 261
Dot.: konwertery optyczne

jeżeli chcesz zająć się fotografowaniem, a nie pstrykaniem to tylko lustrzanka cyfrowa Ci na to pozwoli. W twoim kompakcie głębia ostrości ustawiona jest na full i możesz zapomnieć o rozmytym tle (bokeh). Starszą używaną lustrzankę kupisz na allegro w cenie kompaktu.
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a...lebia_ostrosci

Edytowane przez pimpcia
Czas edycji: 2010-10-21 o 14:09
pimpcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 15:09   #5
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: konwertery optyczne

Cytat:
Napisane przez pimpcia Pokaż wiadomość
jeżeli chcesz zająć się fotografowaniem, a nie pstrykaniem to tylko lustrzanka cyfrowa Ci na to pozwoli. W twoim kompakcie głębia ostrości ustawiona jest na full i możesz zapomnieć o rozmytym tle (bokeh). Starszą używaną lustrzankę kupisz na allegro w cenie kompaktu.
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/a...lebia_ostrosci
lubię fotografować - ale na dzień dzisiejszy wolę wykorzystać na maxa swojego kompakta i trochę zacząć się nim bawić - bez żadnej szkody - niż z marszu kupować lustrzanke (lustrzanka nie czyni nikogo od razu profesjonalistą). Niestety często oglądam zdjęcia znajomych z najnowszych lustrzanek - i nigdy powiedziałabym, że to nie jest zwykły kompakt - tu trzeba przede wszystkim umiejętności i trochę pewnie wiedzy - z czym szczerze, nie najlepiej stoję. A z drugiej strony, fotografowania nie nazwałabym moim wielkim hobby - ot czasem mam wenę po prostu...

co do rozmytego tła - nie do końca się zgodzę . Można osiągnąć efekt bokeh (oczywiście, ma to swoje ograniczenia) - trzeba po prostu znać swój sprzęt na jakoby 100% - na dowód wklejam fotę mojego autorstwa - wykonaną KOMPAKTEM

A moje pytanie z tematu było jak mogę urozmaicić swój aparat, aby trochę z nim pokombinować - i co mogę czym w praktyce osiągnąć.
__________________


Edytowane przez aezn913
Czas edycji: 2012-07-11 o 11:03
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 17:32   #6
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: konwertery optyczne

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
lubię fotografować - ale na dzień dzisiejszy wolę wykorzystać na maxa swojego kompakta i trochę zacząć się nim bawić - bez żadnej szkody - niż z marszu kupować lustrzanke (lustrzanka nie czyni nikogo od razu profesjonalistą). Niestety często oglądam zdjęcia znajomych z najnowszych lustrzanek - i nigdy powiedziałabym, że to nie jest zwykły kompakt - tu trzeba przede wszystkim umiejętności i trochę pewnie wiedzy - z czym szczerze, nie najlepiej stoję. A z drugiej strony, fotografowania nie nazwałabym moim wielkim hobby - ot czasem mam wenę po prostu...

co do rozmytego tła - nie do końca się zgodzę . Można osiągnąć efekt bohen (oczywiście, ma to swoje ograniczenia) - trzeba po prostu znać swój sprzęt na jakoby 100% - na dowód wklejam fotę mojego autorstwa - wykonaną KOMPAKTEM

link zdj

A moje pytanie z tematu było jak mogę urozmaicić swój aparat, aby trochę z nim pokombinować - i co mogę czym w praktyce osiągnąć.
Przede wszystkim trzeba chęci i pracy - większości tych nabywców nawet nie przeczyta instrukcji. Włączają "auto" i myślą mam lustrzankę jestem profi.
Jak kupiłem swoją pierwszą lustrzankę to zacząłem naukę od trybu manualnego i czytania instrukcji. Cały czas coś kombinowałem, eksperymentowałem z ustawieniami zresztą dalej tak robię bo człowiek się uczy całe życie.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:41   #7
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: konwertery optyczne

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim trzeba chęci i pracy - większości tych nabywców nawet nie przeczyta instrukcji. Włączają "auto" i myślą mam lustrzankę jestem profi.
Dokładnie, zgadzam się, ale jak pisałam wyżej...

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
fotografowania nie nazwałabym moim wielkim hobby - ot czasem mam wenę po prostu...
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 20:13   #8
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: konwertery optyczne

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
lubię fotografować - ale na dzień dzisiejszy wolę wykorzystać na maxa swojego kompakta i trochę zacząć się nim bawić - bez żadnej szkody - niż z marszu kupować lustrzanke (lustrzanka nie czyni nikogo od razu profesjonalistą). Niestety często oglądam zdjęcia znajomych z najnowszych lustrzanek - i nigdy powiedziałabym, że to nie jest zwykły kompakt - tu trzeba przede wszystkim umiejętności i trochę pewnie wiedzy - z czym szczerze, nie najlepiej stoję. A z drugiej strony, fotografowania nie nazwałabym moim wielkim hobby - ot czasem mam wenę po prostu...

co do rozmytego tła - nie do końca się zgodzę . Można osiągnąć efekt bohen (oczywiście, ma to swoje ograniczenia) - trzeba po prostu znać swój sprzęt na jakoby 100% - na dowód wklejam fotę mojego autorstwa - wykonaną KOMPAKTEM

link zdj

A moje pytanie z tematu było jak mogę urozmaicić swój aparat, aby trochę z nim pokombinować - i co mogę czym w praktyce osiągnąć.
Bokeh, nie bohen
No wiadomo, coś tam zawsze będzie bardziej rozmyte, ale - nie oszukujmy się -
czegoś takiego
nie uzyskasz za pomocą kompaktu, ŻADNEGO. Hybrydy są dobre, ale na dłuższą metę wcale nie takie najlepsze.

Ale nie o to pytałaś.
Konwertery są jakimś rozwiązaniem - ale cudów nie oczekuj. Zawsze to dodatkowe soczewki, a co za tym idzie - pogorszenie jakości, zabranie światła. Do hybryd jednak się przydają. Sama gdzieś jeszcze mam Raynoksa do mojego Lumiksa i całkiem sympatyczna gadzina była, ale mając porównanie z pierścieniami - nie ma porównania

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o pierścienie macro mam i nie polecam, nie używam,psuja jakość,trzeba być naprawde bardzo cierpliwym żeby coś z nich wyciągnac strasznie mydlą,lepiej kupic jakies szkło 42 ja kupiłam niedawno pentacona i adapter do zamocowania i jestem bardzo zadowolona jesli chodzi o bokeh a wydałam łącznie 150 zł podam przykład,mi chodziło jedynie o bokeh ( ale jest to oczywiście manual)
http://justine1985.deviantart.com/#/d31325s
co do konwerterów to nie mam pojęcia,ale powtarzam,szkoda kasy na pierścienie macro lepiej jakies uzywane szkło za grosze kupić
Pierścienie nie psują jakości one tylko oddalają soczewkę, czyli zmniejszają minimalną odległość ostrzenia. Pogorszenie jakości wynika z faktu, że ciężko wtedy ostrość złapać, jeżeli każdy - nawet najdrobniejszy - ruch ręki zmienia nam odległość obiektywu od obiektu.
A szkła pod M42 to już jest zupełnie inna bajka, nie na ten temat
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.