kłopot z podkładem - pomóżcie :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-22, 20:44   #1
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771

kłopot z podkładem - pomóżcie :-(


Witam dziewczyny! Widzę że wiele z Was się zna na sprawie więc chcę zapytać. Chociaż mam 21 lat nigdy nie używałam pudru ani żadnego podkładu, zawsze maluję tylko oczy i usta. Niebawem mam kilka bardzo ważnych spotkań, i chcę zakupić puder i podkład, żeby wyglądać schludnie, poważnie, dojrzale no i... pięknie ;-).

Proszę, powiedzcie mi jak wybrać podkład dla siebie? Słyszałam, że należy sprawdzić niewiele fluidu na nadgarstu, ale kolor mojej cery się różni od koloru nadgarstka. I jak później dobrac do podkładu puder? Jak ocenić czy jego kolor będzie wyglądał naturalnie (jak dla mnie pudry wszystkie wyglądają tak samo gdy się je ogląda w sklapie czy w katalogu).
Jak wybrać podkład i puder? Skąd mam wiedzieć jakie odcienie? I czy opłaca się kupować tańsze pudry i podkłady, gdyż będę używać ich na prawdę baaardzo rzadko?

Prosze pomóżcie.... na prawdę nie znam sie na tym...
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 21:46   #2
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

Jestem ciekawa gdzie slyszalas, ze fluid nalezy sprawdzac na nadgarstku... hmmm.. To nie prawda, podklad nosi sie na buzi a nie na nadgarstku. Powinnas sprawdzic go na buzi najlepiej w swietle dziennym, nie sztucznym. Kolor podkladu powinien byc bardzo zblizony do Twojego naturalnego odcienia skory. Najlepiej sprawdz go nakladajac go na rzuchwe i szyje. Najlepiej wybierz podklad o jeden ton jasniejszy od koloru cery poniewaz pozniej ciemnieje na twarzy.
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 22:11   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

A jaką masz cerę?Bo jeżeli nie masz z nią żadnych problemów to zamiast podkładu możesz wybrać krem koloryzującyCokolwiek wybierzesz sprawdzaj zawsze na buzi i nie w sztucznym świetle.Najlepiej iść i przetestować sobie pare podkładów i kremów na buzi po czym zobaczyć jak będą wyglądały na dworzu, i mozna zmyća potejm powrócic po ten najodpowiedniejszy
Ja słyszałam, że podkład może byc o ton jaśniejszy lub ciemniejszy od koloru cery, to puder powinien być jaśniejszy ponoć.Mi niektóre podkłady jaśnieją na buzi
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 23:36   #4
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

nie mam idealnej cery, i właśnie dlatego chcę zatuszować niedoskonałości, tylko bez efektu "maski", ale boję się że źle wybiorę kolor, zmarnuję pieniądze i nic z tego nie wyjdzie...... ale dzięki za dotychczasowe rady
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 00:41   #5
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

Ja moge Ci polecic Smooth Results - podklad Maybelline. Nie tworzy efektu maski, fajnie sie rozprowadza, ale ja na wszelki wypadek pod podklad uzywam kremu nawilzajacego - aby nie bylo zadnych smug. Odcien mozesz dobrac nakladajac na rzuchwe kropelke podkladu i rozcierajac go dokladnie. W ten sposob wybierzesz najbardziej zblizony do odcienia Twojej cery. Jesli masz pojedyncze krostki, pod podklad mozesz uzyc punktowo korektora zielonego (np Bell, albo Neutrogena Vichy). Podklad rozprowadz takze na szyi i w okolicach uszu, by nie wygladalo to dziwnie (maska na twarzy). Na podklad duzym pedzelkiem naloz puder (ja wole te w kamieniu, ale to juz rzecz gustu) i uzywam L'oreal Ideal base ale mam cere mieszana. Jesli masz jasna cere, unikaj pudrow brazujacych, bo beda wygladaly nienaturalnie i nie nakladaj ich zbyt duzo, bo bedzie je widac. Najlepiej jest uzyc jasniejszego pudru w strefie T (czolo, nos, broda) i troszke ciemniejszego na policzkach lub rozu. Wtedy twarz jest fajnie rozswietlona i wyglada na zdrowsza, wrecz promienieje. Co jeszcze... hm to chyba wszystko co mam ci do poradzenia.
Udanych zakupow zycze Iskralight
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 21:14   #6
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

Dobry jest jesio Lasting Performance - dobrze kryje, nie tworzy smug.Jest tylko troche drogi bo ok 50zł.Przejrzyj KWC
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 16:38   #7
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: kłopot z podkładem - pomóżcie :-(

ja polecam podklad : SHISEIDO, a puder : RIMMEL albo SEPHORA (<- nie jest drogi a jestem z niego zadowolona).
milych zakupow
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.