pierwsza tabtelka antykoncepcyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-21, 20:45   #1
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283

pierwsza tabtelka antykoncepcyjna


witam!
mam zacząc brać tabletki antykoncepcyjne, i teraz mam problem bo mam wziasc 1 szą zgodnie z 1 szym dniem okresu, i dostałam dziś o 21:30! i teraz nie wiem czy dziś już mogę wziąść tą tabletke czy mam czekać do jutra(bo już prawie 22)
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:05   #2
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

od pojawienia się okresu masz 24godziny na przyjęcie pierwszej tabletki
możesz wziąć już teraz, możesz wziąć np rano
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:57   #3
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez sweetbe Pokaż wiadomość
witam!
mam zacząc brać tabletki antykoncepcyjne, i teraz mam problem bo mam wziasc 1 szą zgodnie z 1 szym dniem okresu, i dostałam dziś o 21:30! i teraz nie wiem czy dziś już mogę wziąść tą tabletke czy mam czekać do jutra(bo już prawie 22)
Spokojnie, nie musi być co do minuty. Weź dziś.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:05   #4
kassiulka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 118
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Dlaczego 22 jest złą godziną?? Chyba, że źle rozumiem intencje jej podania. Ja biorę tabletki o tej h i jest jak najbardziej ok :P.
kassiulka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:56   #5
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Ja biorę ok 23 i to jak najbardziej odpowiednia godzina dla mnie.
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 23:30   #6
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

nigdy nie czekaj na nic , bierz od razu jak pojawi sie okres a jak juz bierzesz nastepne opakowanie to sobie ustal jedna godzine nastaw sobie przypominacz codzienny i bedzie ok ja biore o 22 czasem sie spozniam ale nie wiecej niz do pol godziny ;p wiem ze mozna do 12h ale ja sie jakos boje . lepiej byc ostroznym . pamietaj zeby nie zazywac w miedzy czasie ziol z dziurawca, nadmiar wit C , zadnych antybiotykow, i unikaj wymiotow (np po imprezie ) wczesniej niz 2h po zazyciu tabltki takie rady ode mnie
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 23:38   #7
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez sweetbe Pokaż wiadomość
witam!
mam zacząc brać tabletki antykoncepcyjne, i teraz mam problem bo mam wziasc 1 szą zgodnie z 1 szym dniem okresu, i dostałam dziś o 21:30! i teraz nie wiem czy dziś już mogę wziąść tą tabletke czy mam czekać do jutra(bo już prawie 22)
ja brałam tabletki własnie wieczorem, 21-22 uważam, że jest to najlepsza pora, wezmiesz, zasniesz i po klopocie
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 07:30   #8
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

dziękuje za odpowiedzi, bo nie wiedziałam czy mogę wziasc w danym dniu mimo pozniej godziny dostania okresu czy juz następnego wzięłam tak jak radziłyście odrazu i muszę przyznać, że póki co narazie nie boli, a zawsze w trakcie okresu cierpie katusze!

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

dziękuje za odpowiedzi, bo nie wiedziałam czy mogę wziasc w danym dniu mimo pozniej godziny dostania okresu czy juz następnego wzięłam tak jak radziłyście odrazu i muszę przyznać, że póki co narazie nie boli, a zawsze w trakcie okresu cierpie katusze!
dziękuje za rady!
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 08:19   #9
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Mi lekarka powiedziala, ze najlepiej brac wieczorem
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:30   #10
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

wydaje mi sie, ze pora dnia lub nocy nie ma znaczenia. trzeba to po prostu dopasowac do wlasnych potrzeb ja np.biore o 21. ale bez przesady-to nie jest bomba z zapalnikiem, jak sie czlowiek spozni, to nic sie nie stanie (o ile spoznienie mniejsze niz 12h
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 06:19   #11
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

no wiec biore ok 21.30 czasem ok 23, po tyg prawie stosowania myślałam, że będzie mniej okresu a jest więcej, mniej boli to fakt ale i tak musiałam wziąść tab na ból.
zobaczymy, może potem będzie lepiej
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 11:30   #12
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Witam!
Pozwoliłam sobie dopisac się do wątku, ponieważ także mam pytanie odnośnie pierwszej tabletki ...
Moje pytanie pewnie wyda się niektórym śmieszne, ale nigdy wczesniej nie przyjmowałam takich tabletek i po prostu pewnych rzeczy nie wiem...
Otóż na moim opakowaniu każda z tabletek podpisana jest dniem tygodnia oraz narysowane są strzałeczki według ktorych trzeba zażyc tabletkę... moje pytanie brzmi: czy gdy już będę musiała wziąsc pierwszą tabletkę (załóżmy, że to będzie czwartek), to muszę zacząc wyjmowac je po kolei od pierwszej (tu pierwszy jest poniedziałek), czy mogę wyjąc ją z dowolnego czwartku...
Jak już pisałam nie zażywałam nigdy takich tabletek i nie wiem czy każda z nich ma inna dawkę leku na każdy dzień cyklu czy też każda tabletka ma takie same właściwości.
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:42   #13
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

jeśli bierzesz tabletki jednofazowe dwuskładnikowe (np yasminelle, novynette, m21, diane, syndi, yasmin, cilest, harmonet) to nie ma znaczenia od której tabletki zaczniesz bo wszystkie mają taki sam skład - oznaczenia dni tygodnia i strzałeczki są dla naszej wygody by w razie zapomnienia łatwiej dojść którego dnia nie przyjęłyśmy tabletki
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:48   #14
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Bardzo dziękuje za odpowiedź...
Te tabletki które mam to NOVYNETTE... ale na ulotce nie ma jednoznacznie podanej takiej informacji.
Czyli tak dla upewnienia się- mogę (np) pominac pierwszy pn , wt, śr i zacząc od czwratku.
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:52   #15
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za odpowiedź...
Te tabletki które mam to NOVYNETTE... ale na ulotce nie ma jednoznacznie podanej takiej informacji.
Czyli tak dla upewnienia się- mogę (np) pominac pierwszy pn , wt, śr i zacząc od czwratku.
tak
opakowanie musieli od czegoś zacząć, a że poniedziałek to pierwszy dzień tygodnia - to od niego zaczęli
Ty bierzesz od tego dnia kiedy dostaniesz okres oczywiście nie musisz, możesz wziąć tabletkę z poniedziałku gdy okres dostaniesz w sobotę np, ale jednak te dni tygodnia to spore ułatwienie
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:59   #16
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

dostajesz okres w czwartek to bierzesz tabletke z czwartku to jest tylko dla ulatwienia dla nas zebys pamietala czy wzielas tabl czy tez nie
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 23:09   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

gdyby nie te oznaczenia to bym zwariowała ja po kilku godzinach od wziecia tabletki zastanawiam sie czy ją wzielam, i dzieki tym oznaczeniom moge sprawdzic
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 08:51   #18
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Dziewczyny pomocy!

Po kilku miesięcznej przerwie, wróciłam do tabletek. Wtedy to był Logest, teraz - Novynette. Byłam u ginekologa z powodu bólu jajników, na co przepisał mi 3 preparaty (1 dopochwowy, 2 doodbytnicze). Brałam je 2 dni i ból ustąpił. Poprosiłam też o tabletki anty ze względu na to, że nie ufam gumce. Ostatni raz kochałam się z chłopakiem ok 4 dni temu. 2 dni temu powinnam dostać okres. Zamiast niego mam raczej plamienia. Wzięłam tabletki 1 dnia plamienia z nadzieją, że to właśnie okres... Ból jajników jest niewielki, zawsze miałam dość silny ból pierwszego dnia.

Martwie się tym. Nie wiem, czy ta zmiana jest wywołana tabletkami anty, preparatami na ból jajników, czy może ciążą??

Pomocy!
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 08:59   #19
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez Natix Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy!

Po kilku miesięcznej przerwie, wróciłam do tabletek. Wtedy to był Logest, teraz - Novynette. Byłam u ginekologa z powodu bólu jajników, na co przepisał mi 3 preparaty (1 dopochwowy, 2 doodbytnicze). Brałam je 2 dni i ból ustąpił. Poprosiłam też o tabletki anty ze względu na to, że nie ufam gumce. Ostatni raz kochałam się z chłopakiem ok 4 dni temu. 2 dni temu powinnam dostać okres. Zamiast niego mam raczej plamienia. Wzięłam tabletki 1 dnia plamienia z nadzieją, że to właśnie okres... Ból jajników jest niewielki, zawsze miałam dość silny ból pierwszego dnia.

Martwie się tym. Nie wiem, czy ta zmiana jest wywołana tabletkami anty, preparatami na ból jajników, czy może ciążą??

Pomocy!
A le dni mialas brac te leki? Tylko 2 dni?
Jak to powinnas dostac 2 dni temu okres? Przeciez masz 7 dni przerwy i w tym czasie masz dostac krwawienie. A poza tym, jesli to Twoje pierwsze opakowanie to organizm musi się przystosowac do hormonów.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 09:06   #20
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Tak, tylko 2 dni je brałam. Nie były to leki doustne, więc wydaje mi się, że działają trochę inaczej. Są chyba bardziej skierowane na konkretny problem. Odstawiłam je, bo pojawiło się plamienie.
Jest to pierwsze opakowanie Novynette, więc nie ma 7 dniowej przerwy takiej typowej, jak podczas regularnego brania tabletek. Powinnam dostać go 2-3 dni temu wg kalendarzyka. Chociaż ostatnio mam nieregularny cykl...
Natix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:27   #21
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

nie rozumiem kurcze nic z tegoco piszesz. zacznij po kolei i spokojnie a cos postraam sie doradzic
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 22:22   #22
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

nie rozumiem, jak to pierwsze opakowanie i nie ma 7-dniowej przerwy?? Kiedy wzielas pierwsza tabletke??
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 19:22   #23
kalina2906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Mam małe pytanie ... pierwszy raz biore tabletki antykoncepcyjne sindi 35. Są to tabletki które pojawiły się niedawno na naszym rynku... Na ulotce było napisane by wziąć pierwszą tabletke zgodnie z dostaniem miesiączki ... ja miesiączke dostałam we wtorek i jako pierwszą tabletke wziełam te oznaczoną symbolem wtorku jak było napisane na ulotce... jednakże wiadomo że musze wziąć 21 tabletek czyli gdy skączy mi sie paczka powinnam wziąć te tabletke z poniedziałku i potem zrobić siedmiodniową przerwe czy wziąć te 20 tabletek i zrobić przezwe a następną paczke zacząć od poniedziałku tuż po siedmio dniowej przerwie ???? przepraszam że moje myśli są takie zagmatwane ale nie wiem jak mam to inaczej wytłumaczyć.... Prosze o szybką odpowiedz ....
kalina2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:32   #24
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

1) okres mialas we wtorek i zaczynasz we wtorek,
2) opakowanie skonczysz w poniedzialek - > w tym czasie wystepuje przerwa na krwawienie z odstawienia
3)nowe opakowanie zaczynasz we wtorek, w nastepnym tygodniu (nawet jesli krwawienie nie wystapi, co sie zdarza)



jesli chcesz to mozesz zmienic dzien tygodnia z tego wtorku na niedziele, w ten sposob przerwe skrocisz o 2 dni , i zaczniesz nowe opakowanie w niedziele.

mam nadzieje ze nie pomieszalam
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:38   #25
kalina2906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Czyli mam wziąć 21 tabletek z tego starego opakowania .... dziękuje za rade
kalina2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 12:59   #26
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

no wiec mija 1 sze opkwanie YAzu

i kolejne pytanie nie dosć, że zapmniałam tabletki wziąśc tej 1szej białej placebo, to wziełam ją po 14h. a potem druga placebo o tej porze co zawsze, i dzis kiedy mam wziasc 3cią placebo dostałam okres, i teraz nie wiem, czy mam brać tą trzecią palcebo a jutro czwarta, a potem 1 sza tab z nowego opakowania, czy zacząć nowe opakowanie z 1 tabletką(skoro to 1szy dzien okresu)
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 13:03   #27
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez sweetbe Pokaż wiadomość
no wiec mija 1 sze opkwanie YAzu

i kolejne pytanie nie dosć, że zapmniałam tabletki wziąśc tej 1szej białej placebo, to wziełam ją po 14h. a potem druga placebo o tej porze co zawsze, i dzis kiedy mam wziasc 3cią placebo dostałam okres, i teraz nie wiem, czy mam brać tą trzecią palcebo a jutro czwarta, a potem 1 sza tab z nowego opakowania, czy zacząć nowe opakowanie z 1 tabletką(skoro to 1szy dzien okresu)
to się liczy tylko przy całkowitym rozpoczynaniu brania tabletek - tzn wtedy gdy przyjmujesz pierwszą tabletkę w życiu

kolejne opakowania zaczynasz zgodnie ze schematem, czyli wtedy gdy skończą Ci się tabletki placebo, krwawienie nie ma nic do tego
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 13:22   #28
sweetbe
Raczkowanie
 
Avatar sweetbe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 283
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

dziękuje za pomoc
to jest moje 1 sze opakowanie, dostałam wczesniej niż zawsze bo zreguły mialam co 30-31 dni, a tu już 26, zobaczymy jaki będzie mam nadzieję , że mniejszy i nie taki bolesny
ale teraz w czasie stosunku nic mnie nie boli, a w prezerwatywie bolało nie ma problemu , że za sucho i jest więcej uczuć ale za to jestem bardziej chumorzasta i czasem z rana mnie mdli, zobaczymy co będzie potem
sweetbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 13:36   #29
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez sweetbe Pokaż wiadomość
dziękuje za pomoc
to jest moje 1 sze opakowanie, dostałam wczesniej niż zawsze bo zreguły mialam co 30-31 dni, a tu już 26, zobaczymy jaki będzie mam nadzieję , że mniejszy i nie taki bolesny
ale teraz w czasie stosunku nic mnie nie boli, a w prezerwatywie bolało nie ma problemu , że za sucho i jest więcej uczuć ale za to jestem bardziej chumorzasta i czasem z rana mnie mdli, zobaczymy co będzie potem
to jak miałaś zawsze teraz w ogóle się nie liczy.. teraz masz krwawienia, a nie miesiączki - są one sztucznie wywołane, przez co powinny (bo takie jest zamierzenie tabletek) występować w trakcie tabletek placebo
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 15:55   #30
martyneczkaa3
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 980
Dot.: pierwsza tabtelka antykoncepcyjna

1) a więc jeśli by wzięła tę tabletkę np. następnego dnia powiedzy ok 20 (nie minęły 24h) to nic by się nie stało?
2) a jesli by wzięła po 24h to co by było? powinna się zabezpieczać dodatkowo przez kolejne 7 dni tak? a co z faktem, ze tabletke trzeba przyjąć 1 lub 5 dnia cyklu (wg. ulotki dołączonej do opakowania)?
martyneczkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.