Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-18, 14:36   #2101
enka999
Zadomowienie
 
Avatar enka999
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 942
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

jest tu ktoś kto zdawał CAE i mógłby polecić dobre książki/materiały do nauki?
__________________
from skinny to fit

Włosomaniaczka

enka999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 23:18   #2102
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć. Można?

Jakiś czas temu bardzo zaniedbałam angielski i jest mi, z tego powodu, wstyd. Planuję powrócić do intensywnej nauki i ponownie się z tym językiem zaprzyjaźnić (chociaż nie wiem jak mi pójdzie. Może się okazać, że przez ten czas szanowny pan zdążył się na mnie poważnie obrazić).
Na dobry początek kupiłam nowy numer English Matters i odkopałam repetytorium maturalne. Rozglądam się też za jakimś serialem. Byłabym wdzięczna za sugestie.

Na mojej liście umieściłam również hiszpański (i kilka innych języków, ale wolę na razie ogarnąć dwie rzeczy, bo nie przeceniałabym mojego małego móżdżka ) i jemu też mam zamiar poświęcić trochę czasu każdego dnia. Zaopatrzyłam się w samouczki i dwie książki do gramatyki oraz w Profesora Pedro, ale może któregoś pięknego dnia zapiszę się na kurs. Kiedy uznam, że mam za dużo pieniędzy. Na razie jednak będę działać sama, uzbroję się w szabelkę i będę nią dzielnie wymachiwać, żeby żadne lenistwo nie odciągało mnie od nauki.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 01:21   #2103
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Tak siedze i myślę. Zastanawiam się nad nauką kolejnego języka i korci mnie francuski. Nigdy nie miałam z nim nic wspólnego i jestem kompletnie zielona. Drugi język, który biorę pod uwagę jest hiszpański, który uwielbiam i nawet kilka lat temu byłam na kursie. To chyba tylko kwestia przypomnienia materiału i mogę ruszyć dalej. Wiem jak co się wymawia, mam znajomych których to jest pierwszy język więc mogę z nimi rozmawiać. Jednak francuski jest bardziej przydatny tutaj gdzie mieszkam. Tylko jak już mówiłam nic o nim nie wiem. Za który język wy byście się wzięły w mojej sytuacjii? Powiedzcie mi o waszych doświadczeniach z francuskim.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 02:09   #2104
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Jeżeli wydaje Ci się, że częściej używałabyś francuskiego i byłby on bardziej przydatny, a nie dostajesz szału na sam jego dźwięk (mam alergię na francuski ), to wydaje mi się, że może lepiej byłoby spróbować właśnie z nim, a hiszpański zostawić na później. W końcu możesz najpierw pobawić się z jednym i doprowadzić go do jakiegoś sensownego poziomu, a następnie zająć się drugim.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 02:10   #2105
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Jeżeli wydaje Ci się, że częściej używałabyś francuskiego i byłby on bardziej przydatny, a nie dostajesz szału na sam jego dźwięk (mam alergię na francuski ), to wydaje mi się, że może lepiej byłoby spróbować właśnie z nim, a hiszpański zostawić na później. W końcu możesz najpierw pobawić się z jednym i doprowadzić go do jakiegoś sensownego poziomu, a następnie zająć się drugim.
Moge dac mu szanse pouczyc sie miesiac I albo go polubie albo nie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 08:45   #2106
201710231223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 784
Dot.: Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

cześć mogę się dołączyć?
201710231223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 09:13   #2107
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej! Moglybyscie polecic mi jakas ksiazke do nauki rosyjskiego? Chcialabym zaczac uczyc sie sama w domu i nie wiem ktora ksiazka da mi jakies podstawy? Ktos tu pytal o wloski , ja polecam ksiazki wyd.Edgard.
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 10:54   #2108
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Cześć. Można?

Jakiś czas temu bardzo zaniedbałam angielski i jest mi, z tego powodu, wstyd. Planuję powrócić do intensywnej nauki i ponownie się z tym językiem zaprzyjaźnić (chociaż nie wiem jak mi pójdzie. Może się okazać, że przez ten czas szanowny pan zdążył się na mnie poważnie obrazić).
Na dobry początek kupiłam nowy numer English Matters i odkopałam repetytorium maturalne. Rozglądam się też za jakimś serialem. Byłabym wdzięczna za sugestie.
Co do angielskiego, to bardzo polecam słuchanie radia BBC (włącz sobie przy sprzątaniu, gotowaniu, a z pewnością wpadnie Ci coś w ucho i ogólnie osłuchasz się z językiem) oraz jeśli chodzi o brytyjski akcent to najlepiej oglądać typowe brytyjskie nowsze seriale na przykład Skins (polecam, bo można nauczyć się również słówek, których nie ma w książkach i podręcznikach, z używa się ich w Anglii). Z książek to polecę English Grammar in Use, kupiłam niedawno i jestem bardzo zadowolona. Lepiej wytłumaczonej gramatyki nigdzie nie znajdziesz.
A, jeszcze czytaj książki! Zacznij od bajek, potem przechodź na trudniejszą literaturę. Ja właśnie zabieram się za Oliviera Twista
Dobrze też by było jakbyś znalazła sobie kogoś z kim możesz codziennie rozmawiać po angielsku najlepiej na skypie, ale może być też na facebooku. Uwierz, pomaga bardzoooo!
Stosowałam to wszystko co opisałam powyżej i mój angielski jest na poziomie C1/C2 Przeszłam z B1 do takiego poziomu w niecały rok.
(Jeszcze byłam przez moment na kursie językowym w Anglii, również polecam!)
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 11:04   #2109
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Tak siedze i myślę. Zastanawiam się nad nauką kolejnego języka i korci mnie francuski. Nigdy nie miałam z nim nic wspólnego i jestem kompletnie zielona. Drugi język, który biorę pod uwagę jest hiszpański, który uwielbiam i nawet kilka lat temu byłam na kursie. To chyba tylko kwestia przypomnienia materiału i mogę ruszyć dalej. Wiem jak co się wymawia, mam znajomych których to jest pierwszy język więc mogę z nimi rozmawiać. Jednak francuski jest bardziej przydatny tutaj gdzie mieszkam. Tylko jak już mówiłam nic o nim nie wiem. Za który język wy byście się wzięły w mojej sytuacjii? Powiedzcie mi o waszych doświadczeniach z francuskim.
Hej, hej, to ja się może wypowiem
Hiszpańskiego uczyłam się, hmmm, może lepiej powiedzmy ''miałam kontakt'', bo wiadomo, jak to jest w dzisiejszych czasach z drugim językiem w szkole, nie uogólniając, oczywiście (są szkoły, które dobrze uczą). Francuskiego uczę się od prawie miesiąca, od zera, też byłam kompletnie zielona. I od razu Cię tu będę przekonywać, żebyś wybrała francuski mi ten język bardziej podchodzi, wiadomo. Ale każdy ma swój gust. Hiszpański jest łatwiejszy, tak wszyscy mówią, ale ja łatwiej uczę się francuskiego. Nie wiem, taki dziwak ze mnie

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
Hej! Moglybyscie polecic mi jakas ksiazke do nauki rosyjskiego? Chcialabym zaczac uczyc sie sama w domu i nie wiem ktora ksiazka da mi jakies podstawy? Ktos tu pytal o wloski , ja polecam ksiazki wyd.Edgard.
Ja korzystałam z tego:
-Mikołaj Czyrko ''Uczymy się języka rosyjskiego'',
i tego:
http://samouczki.pl/photos/jezyk-ros...1294249122.jpg
Obie są dosyć starej daty, takie typowo ''komunistyczne'', ale obie bardzo dobre. Wszystko od podstaw, od samego alfabetu. Polecam



Zrobiłam wczoraj napad na dział językowy w mojej bibliotece, akurat, ku mojemu zadowoleniu, było bardzo dużo książek do francuskiego chociaż też takich starych, ale dobrych
-Ryszard Dobrosz ''Exercicies d'autocontrole'',
-Nina Gubrynowicz ''Parlons un peu'',
-Miaria Szypowska ''A l'aventure'' (to na koniec zostawię, bo trochę zaawansowane),
-H. Martyniak ''Les vacances de Pierre'' i Pierre et ses amis''
Tak więc biorę się do roboty.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 12:27   #2110
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Z B1 do C1/C2 w rok? W zyciu nie uwierze, zbyt kolosalna roznica gramatyczna i przede wszystkim slownictwa, ktore jest wymagane na poziomie bieglosci jezykowej
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 12:31   #2111
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Z B1 do C1/C2 w rok? W zyciu nie uwierze, zbyt kolosalna roznica gramatyczna i przede wszystkim slownictwa, ktore jest wymagane na poziomie bieglosci jezykowej
Mnie ostatnio znajomy mowil, ze w dwa lata doszedl do C1 z hiszpanskiego, ale teraz mu sie nie chce i ciagle jest na tym poziomie ;-)
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 13:03   #2112
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Napisała, że była w Anglii na kursie...
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 13:26   #2113
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Co do angielskiego, to bardzo polecam słuchanie radia BBC (włącz sobie przy sprzątaniu, gotowaniu, a z pewnością wpadnie Ci coś w ucho i ogólnie osłuchasz się z językiem) oraz jeśli chodzi o brytyjski akcent to najlepiej oglądać typowe brytyjskie nowsze seriale na przykład Skins (polecam, bo można nauczyć się również słówek, których nie ma w książkach i podręcznikach, z używa się ich w Anglii). Z książek to polecę English Grammar in Use, kupiłam niedawno i jestem bardzo zadowolona. Lepiej wytłumaczonej gramatyki nigdzie nie znajdziesz.
A, jeszcze czytaj książki! Zacznij od bajek, potem przechodź na trudniejszą literaturę. Ja właśnie zabieram się za Oliviera Twista
Dobrze też by było jakbyś znalazła sobie kogoś z kim możesz codziennie rozmawiać po angielsku najlepiej na skypie, ale może być też na facebooku. Uwierz, pomaga bardzoooo!
Stosowałam to wszystko co opisałam powyżej i mój angielski jest na poziomie C1/C2 Przeszłam z B1 do takiego poziomu w niecały rok.
(Jeszcze byłam przez moment na kursie językowym w Anglii, również polecam!)
Dziękuję bardzo.
Nie pomyślałam jakoś. Szukałam seriali po tytułach i opisach, a zapomniałam, że rzeczywiście bardziej zależy mi na brytyjskim angielskim i może należałoby zwrócić uwagę też na ten szczegół.
A co do książek, to mam English Grammar in Use, ale lubię uczyć się z kilku źródeł, więc zaopatrzyłam się jeszcze w Destination C1 & C2 i odkopałam stare repetytorium maturalne.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 13:40   #2114
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 415
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Napisała, że była w Anglii na kursie...
Jeżeli była na kursach typu EF, Atas, czy Sprachcaffe, to tam za wiele się człowiek nie nauczy; no chyba, że jedzie na rok...
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 13:58   #2115
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie rozumiem tej wielkiej podniety tym, że doszła z poziomu B1 do C1/C2 w tak krótkim czasie. Może jest wyjątkowo uzdolniona i wystarczy, że raz przeczyta/usłyszy i już ogarnia. Albo siedziała od rana do nocy i nic innego nie robiła, tylko się uczyła. Dajcie spokój. Chodźmy na obiadek.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 17:52   #2116
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Polecam repetytoria dla maturzystów To kompendium wiedzy w skondensowanej formie Wszystko zależy też od tego JAK lubisz się uczyć
Mogłabyś polecić mi jakieś konkretne?

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej wielkiej podniety tym, że doszła z poziomu B1 do C1/C2 w tak krótkim czasie. Może jest wyjątkowo uzdolniona i wystarczy, że raz przeczyta/usłyszy i już ogarnia. Albo siedziała od rana do nocy i nic innego nie robiła, tylko się uczyła. Dajcie spokój. Chodźmy na obiadek.
Dokładnie. Ciężko osiągnąć taki poziom w rok, ale myślę ze jest to możliwe.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 19:21   #2117
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mogę się przyłączyć ?
Mówię angielskim na B2, oraz niemieckim na A2. Zaczynam właśnie arabski i rozmyślam nad japońskim lub rosyjskim. W przeszłości uczyłam się francuskiego, ale kompletnie tego języka nie czułam.
Marzy mi się podejście do certyfikatu z angielskiego, tylko pieniędzy brak i strach za duży, że obleje
Hej, hej I jak tam Twój arabski? Ja właśnie wróciłam z Tunezji Jestem zachwycona!
Co do nauki arabskiego to gorąco polecam na youtube kanał LearnArabicWithMaha I rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać po arabsku, mimo, że popełni się błędy! Mi najwięcej trudności sprawia alfabet, ale dla chcącego nic trudnego
Szukam właśnie też jakiejś dobrej książki do nauki arabskiego... Polecisz coś może?
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 20:43   #2118
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Hej, hej, to ja się może wypowiem
Hiszpańskiego uczyłam się, hmmm, może lepiej powiedzmy ''miałam kontakt'', bo wiadomo, jak to jest w dzisiejszych czasach z drugim językiem w szkole, nie uogólniając, oczywiście (są szkoły, które dobrze uczą). Francuskiego uczę się od prawie miesiąca, od zera, też byłam kompletnie zielona. I od razu Cię tu będę przekonywać, żebyś wybrała francuski mi ten język bardziej podchodzi, wiadomo. Ale każdy ma swój gust. Hiszpański jest łatwiejszy, tak wszyscy mówią, ale ja łatwiej uczę się francuskiego. Nie wiem, taki dziwak ze mnie



Ja korzystałam z tego:
-Mikołaj Czyrko ''Uczymy się języka rosyjskiego'',
i tego:
http://samouczki.pl/photos/jezyk-ros...1294249122.jpg
Obie są dosyć starej daty, takie typowo ''komunistyczne'', ale obie bardzo dobre. Wszystko od podstaw, od samego alfabetu. Polecam



Zrobiłam wczoraj napad na dział językowy w mojej bibliotece, akurat, ku mojemu zadowoleniu, było bardzo dużo książek do francuskiego chociaż też takich starych, ale dobrych
-Ryszard Dobrosz ''Exercicies d'autocontrole'',
-Nina Gubrynowicz ''Parlons un peu'',
-Miaria Szypowska ''A l'aventure'' (to na koniec zostawię, bo trochę zaawansowane),
-H. Martyniak ''Les vacances de Pierre'' i Pierre et ses amis''
Tak więc biorę się do roboty.
Chyba francuski wygra powiesz mi od czego powinnam zaczac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 20:45   #2119
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ciężko osiągnąć taki poziom w rok, ale myślę ze jest to możliwe.
Na pewno trudno jest to zrobić, bo od pewnego momentu jest już tylko gorzej i gorzej, ale wydaje mi się, że wszystko zależy od danego człowieka i ile czasu poświęca językowi. Jeden nauczy się w rok, a drugi nie ogarnie tego samego nawet przez dziesięć lat.
Nie podejrzewam, żeby hedwigaa miała jakiś cel w mówieniu nieprawdy, bo raczej nikomu nie zależy, żeby zaimponować grupce nieznajomych dziewczyn na forum, więc nie podniecałabym się jakoś szczególnie w tej kwestii i po prostu przyjęła do wiadomości, że są osoby, które potrafią nauczyć się języka w szybkim czasie i tyle. Ja nie ogarniam tak szybko, ale to mnie zmotywowało, żeby robić więcej.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 20:59   #2120
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Chyba francuski wygra powiesz mi od czego powinnam zaczac?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja mam ''Język francuski dla początkujących'' Marii Szypowskiej. Niesamowita książka. I jeszcze korzystam z 'Pas de probleme'' Supermemo dla początkujących (tak, wydałam te 50 zł, tak ciężkie dla mojej studenckiej (od dwóch tygodnii ) kieszeni, ale było warto). Do tego polecam oglądanie np. TV 5 MONDE, każdy program ma napisy francuskie-nic nawet nie rozumiejąc, trzeba od początku słuchać, żeby język nie brzmiał tak dziko No i mój ulubiony element-piosenki francuskie przydatne do nauki słownictwa, ale także dla własnej przyjemności ja polecam piosenki Indilii (S.O.S, Derniere danse, Tourner dans le vide) i Zaz ''Je Veux''.
Powodzenia!

To ja teraz coś napiszę, z racji tego, że właśnie zostałam językowo skopana...i to przez, o ironio, angielski...zrobiłam w internecie test Cambridge i wyszło mi, że nawet CEA bym nie zdała, ba, z tym pierwszym certyfikatem (nie pamiętam nazwy) bym miała problemy. A pisałam w tym roku maturę rozszerzoną i w sumie z dogadaniem się w tym języku mam małe problemy...
Czy podniosę ten marny poziom angielskiego korzystając z tych pomocy, proszę, wypowiedzcie się:
-English Grammar in Use Cambridge,
-bank słów z repetytorium Longmana do matury rozszerzonej (sporo tego...),
- podcasty: isel. edu.pl,
-Oxford Word Skills Advanced,
-Macmillan ''Advanced Language Practise'' Michael'a Vince'a.
Te dwie pozycje ostatnie przeglądając dostaję drgawek... O.o
Oglądam też koreańskie seriale, oczywiście z angielskimi napisami i tutaj wszystko rozumiem...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 21:06   #2121
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Oglądam też koreańskie seriale, oczywiście z angielskimi napisami i tutaj wszystko rozumiem...
Kocham Cię. Co ciekawego oglądasz? Ja ostatnio obejrzałam koreańską wersję Hana Kimi i bardziej mi się podobała, chociaż każdy się ekscytował tą pierwszą japońską wersją. Teraz mam ochotę na więcej, ale jest tyle tego, że nie wiem za co się zabrać. Ogólnie koreański bardzo mi się podoba i któregoś dnia obejrzałam kilka lekcji na YT i byłam szalenie szczęśliwa, kiedy słyszałam te pojedyncze słówka w serialu.

Edytowane przez 201606211611
Czas edycji: 2014-07-19 o 21:07
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 21:18   #2122
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Kocham Cię. Co ciekawego oglądasz? Ja ostatnio obejrzałam koreańską wersję Hana Kimi i bardziej mi się podobała, chociaż każdy się ekscytował tą pierwszą japońską wersją. Teraz mam ochotę na więcej, ale jest tyle tego, że nie wiem za co się zabrać. Ogólnie koreański bardzo mi się podoba i któregoś dnia obejrzałam kilka lekcji na YT i byłam szalenie szczęśliwa, kiedy słyszałam te pojedyncze słówka w serialu.
Hahahahaha przepraszam, nie przyzwyczaiłam się, że mi ktokolwiek mówi, że mnie kocha ba, nawet lubi ja Ciebie też!
Oglądam KBS WORLD, ciągle są seriale, ''Ruby's Ring'', ''Golden Cross'', ''Two Mothers'' itd. Szukałam czegokolwiek do ćwiczenia angielskiego, a oglądając BBC rozumiem co trzecie słowo... a te seriale wciągają, wciągają! Jeszcze mi się niedługo uwidzi tego języka uczyć i to dopiero będzie tragedia hahaha. I jakie te dziewczyny wszystkie są idealne, aż oczy bolą...a Ci faceci przepraszam, dla mnie nawet temat się na tym kończy
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 21:40   #2123
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja przymierzałam się do "Coffee Prince", ale obejrzałam ćwierć odcinka i zniechęciła mnie wrzeszcząca główna bohaterka. Nie wiem po co tyle wrzeszczeć. Tak samo było w koreańskiej wersji Hana Yori Dango (nigdy nie pamiętam koreańskiego tytułu )... Po co to tak drzeć paszczę na całą Koreę? Nie wiem o co tym dziewczynom chodzi. Wydaje mi się, że japońskie bohaterki są spokojniejsze (przynajmniej główne, bo te niunie w tle też czasami potrafią ryknąć ).

Ja kiedyś byłam szalenie zakochana w japońskim (do dzisiaj w sumie zajmuje spore miejsce w moim puchatym serduszku), ale teraz na wcześniejszym miejscu jest koreański. Niby trudniejsza wymowa i chyba gramatyka też, ale pocieszam się mniejszą ilością krzaczków. Poza tym jest uroczy i po koreańsku mogę nawet boysbandów słuchać, chociaż ogólnie mi się to nie zdarza.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 22:29   #2124
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Hej, hej I jak tam Twój arabski? Ja właśnie wróciłam z Tunezji Jestem zachwycona!
Co do nauki arabskiego to gorąco polecam na youtube kanał LearnArabicWithMaha I rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać po arabsku, mimo, że popełni się błędy! Mi najwięcej trudności sprawia alfabet, ale dla chcącego nic trudnego
Szukam właśnie też jakiejś dobrej książki do nauki arabskiego... Polecisz coś może?
Tunezja... miałam rok temu romans z Tunezyjczykiem, ale ostatecznie nie udało mi się tego kraju odwiedzić.
Ogólnie podziwiam osoby uczące się arabskiego - mnie też się podoba, ale nawet nie mam odwagi go ruszyć, wydaje mi się z tak odległej bajki...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 02:16   #2125
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, wyluzujcie To jest możliwe podnieść poziom z B1 do C1 w rok Wystarczy motywacja, czas, ale również talent, który rzekomo ja posiadam. Nie byłam na żadnym beznadziejnym kursie angielskiego, poza tym rozmawiam codziennie po angielsku, a w szkole mam lekcje z native speakerem. Żyję językiem angielskim. Dajcie spokój, każdy uczy się we własnym tempie i poświęca czasu na języki tyle ile chce i może...
Cieszmy się, że łączy nas pasja do języków obcych i wspierajmy się.
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 11:44   #2126
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dziewczyny, co polecacie na podniesienie poziomu angielskiego z B2 na C1?
staram się słuchać jak najwięcej po angielsku (filmy, seriale, muzyka), czytać angielskie artykuły i informacje, ale zastanawiam się czy by nie sprawić sobie jakiejś książki do gramatyki... co sądzicie?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 13:39   #2127
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyluzujcie To jest możliwe podnieść poziom z B1 do C1 w rok Wystarczy motywacja, czas, ale również talent, który rzekomo ja posiadam. Nie byłam na żadnym beznadziejnym kursie angielskiego, poza tym rozmawiam codziennie po angielsku, a w szkole mam lekcje z native speakerem. Żyję językiem angielskim. Dajcie spokój, każdy uczy się we własnym tempie i poświęca czasu na języki tyle ile chce i może...
Cieszmy się, że łączy nas pasja do języków obcych i wspierajmy się.
Zgadzam się, każdy ma swoje tempo i wszystko zależy od tego ile wysiłku włoży w naukę. Ja od B1/B2 też w niecały rok przeszłam na C1/C2, z niemieckiego. Nie było to jednak ot tak sobie, ale wtedy serio bardzo dużo się uczyłam (nawet więcej niż na maturę :P). Już tu kiedyś wspomniałam, że to głównie dzięki jednej z wykładowczyń, która nas zasypywała ćwiczeniami, tłumaczeniami i słownictwem. Było ciężko, ale z perspektywy czasu to był najlepszy czas nauki niemieckiego w moim życiu.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 18:42   #2128
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Co do angielskiego, to bardzo polecam słuchanie radia BBC (włącz sobie przy sprzątaniu, gotowaniu, a z pewnością wpadnie Ci coś w ucho i ogólnie osłuchasz się z językiem) oraz jeśli chodzi o brytyjski akcent to najlepiej oglądać typowe brytyjskie nowsze seriale na przykład Skins (polecam, bo można nauczyć się również słówek, których nie ma w książkach i podręcznikach, z używa się ich w Anglii). Z książek to polecę English Grammar in Use, kupiłam niedawno i jestem bardzo zadowolona. Lepiej wytłumaczonej gramatyki nigdzie nie znajdziesz.
A, jeszcze czytaj książki! Zacznij od bajek, potem przechodź na trudniejszą literaturę. Ja właśnie zabieram się za Oliviera Twista
Dobrze też by było jakbyś znalazła sobie kogoś z kim możesz codziennie rozmawiać po angielsku najlepiej na skypie, ale może być też na facebooku. Uwierz, pomaga bardzoooo!
Stosowałam to wszystko co opisałam powyżej i mój angielski jest na poziomie C1/C2 Przeszłam z B1 do takiego poziomu w niecały rok.
(Jeszcze byłam przez moment na kursie językowym w Anglii, również polecam!)
W takim razie ile czasu dziennie poświęcałaś na to wszystko?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Tak siedze i myślę. Zastanawiam się nad nauką kolejnego języka i korci mnie francuski. Nigdy nie miałam z nim nic wspólnego i jestem kompletnie zielona. Drugi język, który biorę pod uwagę jest hiszpański, który uwielbiam i nawet kilka lat temu byłam na kursie. To chyba tylko kwestia przypomnienia materiału i mogę ruszyć dalej. Wiem jak co się wymawia, mam znajomych których to jest pierwszy język więc mogę z nimi rozmawiać. Jednak francuski jest bardziej przydatny tutaj gdzie mieszkam. Tylko jak już mówiłam nic o nim nie wiem. Za który język wy byście się wzięły w mojej sytuacjii? Powiedzcie mi o waszych doświadczeniach z francuskim.
Też kiedyś stałam przed takim wyborem i zabrałam się za hiszpański, teraz postawiłabym na francuski. Mam książki do obu języków. Jeśli chodzi o francuski to przejrzyj forum francuski.ang.pl, dużo tytułów tam padło, fajne pozycje są z Wiedzy Powszechnej. Supermemo też jest ok, na blogu Undi też jest sporo info o nauce tego języka. Mnie odstraszyła wymowa.

Paula_95 co zaczęłaś studiować?

Z moją koleżanką stwierdziłyśmy, że w tych czasach najelepiej studiować języki a potem podyplomówki robić - to tak z naszego doświadczenia.
__________________
2016 14

2015 24

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2014-07-20 o 18:43
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 19:10   #2129
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Studiuje hiszpanski francuski mam na lektoracie. Dla mnie hiszpanski jest łatwiejszy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 19:20   #2130
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie wiem jak wychodzi szczegółowe porównanie, ale hiszpański ma zdecydowanie łatwiejszą wymowę i wydaje mi się, że sporo osób, w takim zestawieniu, wybrałoby hiszpański.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.