Zapalenie mieszków czy wrastające włoski? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 20:32   #1
Judit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 130
Angry

Zapalenie mieszków czy wrastające włoski?


Czesc dziewczyny! Z góry przepraszam was za to że piszę a pewnie takich tematów było już sto. Otóż mam problem. Ni wiem jak rozróżnić zapalenie mieszków włosowych od wrastających włosków. Mam problem ponieważ nigdy w zyciu nie miałam z tym problemu. Ostatnio się goliłam jakies 4/5 dni temu i było ok po jakims czasie zauważyłam jakbym miała jakieś uczulenie na łydkach, pomyslałam ze to normalne, że to pewnie jakies podrażnienie po goleniu czasem mi sie jakies podrażnienia zdarzały chociaz nigdy takie jak teraz. Otóż obecnie na nogach wyskakują mi jakby pryszcze z białym czubkiem. Dokładnieto tylko na łydkach. Wyskakują mi pojedyncze i w sumie to olałam. Wczoraj koleżanka zapytała mnie gdzie mnie tak bardzo komary pogryzły i przyjrzałam się swoim nogam a tam własnie takie krotski jakby bąble po ugryzieniu komara. Wiecie może co to może byc? Wyczytałam ze jesli to zapalenie to trzeba się kremować czymś z mocznikiem ( czy emolium krem specjalny go posiada?) czy może powinnam go stosować jakimś srodkiem na trądzik ( a troche tego mam: differin, zorac, artederm, masc robiona przez dermatolog, brevoxyl) Co polecacie? Poki co wysmarowałam to jakąś maśćią łagodząco na AZS.
Judit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:23   #2
pani kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 42
Dot.: Zapalenie mieszków czy wrastające włoski?

Również chciałam się dowiedzieć, co stosować na zapelnie mieszków włosowych. Słyszałam że dobrze działa na nie złuszczanie. Wysmarowalam dzisiaj nogi zoraciem zeby chociaz troche je złuszczyc. Na jakimś forum wyczytałam, że mozna smarować davercinem, akurat go mam więc dlatego sprawdzałam. Można nogi traktować prepreratami antytrądzikowymi. Mnie zawsze ale to zawsze zapalenie dopada latem, kiedy chce sie pokazac nogi, a tam stado króst
pani kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 20:38   #3
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Zapalenie mieszków czy wrastające włoski?

Mi trochę pomaga na to robienie peelingów. W sumie to codziennie - przy regularnym goleniu. I pomógł mi też peeling antybakteryjny do twarzy - szybciej te krostki zeszły.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 21:38:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.