Grudniowe mamusie 2014 cz. III - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-03, 14:42   #4051
madziqqq
Rozeznanie
 
Avatar madziqqq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 948
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

a tak zupełnie z innej beczki to bym zjadła takich kulek z ryzu preparowanego
madziqqq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:01   #4052
niteczka83
Zadomowienie
 
Avatar niteczka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 053
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Hej,
nadrabiałam 2 ostatnie dni - wow ...

Misia - kciuki niech posiedzi jak najdłużej

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
I mam jeszcze pytanie do doświadczonych mam. Czy maść Maltan na sutki jest ok? Czy może polecacie całkiem inną?
Hasiap - ja polecam Purelan 100 (medeli) a oprócz tego tak jak pisała któraś z dziewczyn (wiem brzmi teraz okropnie, dla niektórych obleśnie) smarowanie własnym pokarmem - pomaga.

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
jaki macie system organizacji szafy?rozmiarami? czy rodzajem ubranka?totalnie nie wiem co mam zrobić
Przede wszystkim rozmiarami a oprócz tego grupuję w każdym rozmiarze na osobno: bodziaki, pajace, spodnie itd...

Cytat:
Napisane przez madziqqq Pokaż wiadomość
zdaję sobie sprawę, że to głupie pytanie no ale cóż :P
po co te pieluchy tetrowe i flanelowe? tzn do odbicia żeby na ramie położyć no ewentualnie na przewijak ale do czego jeszcze się przydadzą??
Madziqqq - tak jak pisały dziewczyny - m.in. na ulewanie, odbijanie, u nas zamiast poduszki synek miał tetrówki pod głową, uwielbiał mieć tetrówki obok głowy nie tylko pod, jak idziesz do lekarza i kładziesz na wadze to też podkładasz pieluchę, ... do dziś używam. Teraz dokupię więcej flanelowych. Flanelą przykrywałam Małego jak było ciepło (zresztą do dziś śpi przykryty max flanelą), zasłaniałam od słonka.

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny..
Jestem po wizycie i nie jest dobrze.
Dostalam antybiotyk ( niestety kat C) i ze wzgledu na te infekcje pessar mi scoagna pod koniec pazdziernika, a wtedy od razu urodze. Bede go miala sciaganego w szpitalu..martwie sie bo to bedzie dopiero 34 tc. W dodatku nic nie mam, a nadal mam lezec! Kasy tez nie mamy, bo zus milczy, a cale oszczednosci na ciaze i dziecko wydalismy na ciaze (ponad 10tys) . Na szczescie dostalismy troszke ciuszkow typu body i odkupilismy po taniemu bujaczek i lozeczko turystyczne. Ehh gdybym wiedziala, ze upadne, to bym sobie nie siadala..
Lolcia - kciuki będzie dobrze, może jeszcze posiedzi w brzuszku po zdjęciu pessara. Poza tym 34 tydzień - to jest całkiem dobrze (wiadomo lepiej bliżej 40)

Dziewczyny gdzie wrzucacie swoje brzuszki? Chciałam na prośbę Inki wrzucić i nie wiem gdzie - na klub nie potrafię (dawno też nie wchodziłam) a tu chyba już nie wrzucacie? Na @?
niteczka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:02   #4053
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Ja sie wlasnie objadam nalesnikami z powidlami sliwkowymi ale takich kulek to tez bym zjadla
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:04   #4054
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Czytam Was Dziewczyny non stop, ale co nadrobie to i tak nie udaje mi się czegokolwiek napisać, bo znów trzeba nadrabiać (mimo, że siedzę na l4 od początku września i mam sporo czasu). Może teraz uda mi się pisać na bieżąco...

Cytat:
Napisane przez karooka Pokaż wiadomość
Lolcia nie martw sie 34tc to juz duze niemowle i na pewno sobie poradzi. Czesto przezywaja juz nawet te urodzone w 27tc. A moze po antybiotyku bedzie na tyle lepiej ze nie beda musielu sciagac krążka?
Jak dostalam L4 lezace to mam meza wyslac do zusu czy pocztą?
karooka, może to głupie pytanie, ale ... mimo wszystko je zadam.Czemu wysyłasz l4 do ZUSu? Pytam, ponieważ ja wysyłam do pracodawcy i nie wiem... być może też powinnam bezpośrednio do ZUSu?

Mam też kolejne pytanie dotyczące butelki - dla mam planujących karmienie piersią też się przydadzą? Jeśli tak to do czego?

Odnośnie czegoś łagodzącego na sutki – mam polecone od Cioci purelan firmy medela- do dostania w aptekach. Poleciła mi ponieważ jest to czysta lanolina i w przeciwieństwie do wielu innych środków nie trzeba go zmywac przed karmieniem, co jest bardzo wygodne, bo na początku karmi się bardzo często.
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:04   #4055
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Niteczko na maila Kochana zdjecia leca

U mnie jutro jest zbiorka ubran do domu samotnej matki,i wlasnie koncze moja i tz szafe przegladac... O matko ile Ja mam ubran w ktorych nie chodze
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:04   #4056
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

niteczka, fotki są na naszym e.mailu
Muszę się dorzucić jak wstanę na nogi i będzie mi się chciało coś ze sobą zrobić
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:10   #4057
madziqqq
Rozeznanie
 
Avatar madziqqq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 948
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez niteczka83 Pokaż wiadomość

Dziewczyny gdzie wrzucacie swoje brzuszki? Chciałam na prośbę Inki wrzucić i nie wiem gdzie - na klub nie potrafię (dawno też nie wchodziłam) a tu chyba już nie wrzucacie? Na @?
wrzucaj raz dwa na mejla

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Ja sie wlasnie objadam nalesnikami z powidlami sliwkowymi ale takich kulek to tez bym zjadla
na forum dla ciężarnych zdecydowanie nie powinno być reklam jedzenia a to właśnie przez tą zakichaną reklamę mi się zachciało ;(
madziqqq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 15:19   #4058
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Hej

Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Ja sie melduje po wizycie mały ma 1300 g i długie nogi jest 2 tyg do przodu i wychodzi na 14.12 - zobaczymy jak wyjdzie w praniu. U mnie gorzej bo duzo wydzieliny wiec jakaś infekcja to dostałam globulki no i w moczu znow bakterie piasek i inne pierdoły to teraz furagina w ruch 3x2 dziennie :/
Dziewczyny czy któraś decyduje sie na prywatny szpital? Rozważam Swissmed W Gdańsku i kosztuje 6-7 tys...
A i na wózek sie zdecydowałam-będzie x-lander x-move

Co do prywatnych szpitali to z tego co wiem i słyszałam, że wszystko fajnie jak poród jest bez komplikacji, gorzej jeśli się (tfu tfu) pojawią takie, z którymi nie dadzą rady.
Wózek fajny, xlandery są porządne, choć wiele ludzi na nie i tak narzeka - nie ma idealnego wózka chyba

--------------
Ja też dziś po wizycie - córeczka waży 1330g także w normie

Co do ubrania na wyjście to ja miałam dla Kuby 2 paczki zrobione: na 56 i 62 cm bo jednak nie wiadomo jakie maleństwo będzie duże. Ubieranie Kuby na wyjście to było nie lada wyzwanie - zasikał nam śpioszki ktore ubieralismy chyba ze 2h z TŻ
Aha no i body na początek to zły pomysł. W szpitalu żeśmy się tez namęczyli z tym. Od razu po przyjeździe do domu teściowa pokupowała więcej pajacyków. Teraz też mam ich sporo, bo wygodne to i ładne.

Ja się dowiedziałam ostatnio, że musze mieć wszystko do szpitala dla siebie i małej. W poprzednim zapewniali dużo, no trudno, bedzie trzeba sporo rzeczy naszykowac...
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:31   #4059
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez jojla Pokaż wiadomość
dzięki
po co Ci gaśnica?


po ostatniej kontroli w punkcie kontroli pojazdów, zwrócono uwagę, że mój samochód nie posiada gaśnicy, a udało mi się i dorwałam w netto ostatnie 2
Lolcia współczuję - mam nadzieję, że Ci się ułoży wszystko
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:32   #4060
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
robię listę wyprawkową...na razie tylko listę wcześniej pracowałam to nie miałam do tego głowy a teraz jestem w domu i chcę sobie zaplanować ale mam tyle wątpliwości...wiem, że już było na tematy wyprawkowe itd ale sobie nie pozapisywałam co tam ciekawego pisałyście...
1.
jakie pieluchy? te newborny z pampersa najmniejsze jedną pakę na pierwsze kilka dni do szpitala i do domu (bo chyba nie są takie tanie) czy może być od razu Dada 2 (3-6kg)?
2.
butelka - na początek taka mała 125ml? jedna wystarczy? pojęcia nie mam jaka ale chyba avent natural będzie dobra?
3.
podkłady poporodowe takie na łóżko do szpitala dla mnie to jakie duże mają być? to takie coś np? http://allegro.pl/duzy-podklad-na-lo...639795031.html
4.
któraś polecała jakieś wkładki laktacyjne...nie pamiętam która z Was ani jakie?
5.
majty siateczkowe jakaś konkretna firma warta polecenia czy po prostu siateczkowe i ile takich potrzeba?
1. Zakupiłabym paczkę 1-ek do szpitala, jakby co to ktoś Ci dowiezie bo ida jak woda
2. Jeśli zamierzasz karmić piersią to 1 wystarczy. My mielismy jedną 125 ml i starczyło - ja dokarmiałam małego po 3 tygodniach od urodzenia. Miałam Avent ale była beznadziejna (przeciekała uszczelka) także nie wiem, czy po prostu mi się taki bubel trafił bo kolezanka miala i była ok. Ale polecam baaaardzo Tommee Tippee chyba sa tańsze, mają fajny kształt cycka i super się sprawdzały.
3. Taki podkład, wcześniej mialam te 90x60 cm, teraz nie wiem czy nie wezmę z Rossmanna taki do przewijania dzieci z Rossmanna albo Bella Panda ale one mniejsze. Jak kupisz wiecej to sie przyda pozniej jak pojdziesz z maluchem w odwiedziny i bedziesz przebirac, takze nie zmarnuje się.
4. Ja wypróbowałam rozne i moge polecić z Canpola
5. Hmmm ze dwie paczki?? Nie pamietam ile miałam. Teraz kupuję 1 paczke, mam jeszcze 2 szt. wielorazowych a jak brakie to TŻ dowiezie. Miałam tez z Canpola.

Lolcia, wspolczuje tego wszystkiego w ciązy Ale naprawde dzieciaczki w 34 tygodniu są juz spore, maluszek trafi do inkubatorka. Z pewnością zapewnią mu dobra opiekę! Nie martw się na zapas - bliźniaki czesto sie w tym tygodniu rodza przecież.
Co do zakupow - nie zamawiasz przez internet?
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:40   #4061
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Przegladam ciuszki malej ktore mialam na wieszku posegregowalam kolorami zeby do prania bylo latwiej. Ciezko bedzie zdecydowac co ubrac a co nie bo wszystko takie fajne
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 15:40   #4062
Joanna_JSZ
Raczkowanie
 
Avatar Joanna_JSZ
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 38
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Witam Dziewczyny! U mnie zimno. Niedawno wróciłam z zakupów, byłam w Rossmannie i Naturze. W sumie to nie kupiłam za wiele, kilka bzdetów. Najlepsze jest to, że w Naturze na półkach stoją już serwetki i świeczki Bożonarodzeniowe. Chyba trochę za wcześnie na takie rzeczy. Chociaż nie powiem, ładne były.

korooka
- ja też dostałam wczoraj L4 od swojego lekarza i też na tydzień do następnej wizyty. TŻ zawiózł je wczoraj do ZUS-u.

Basjenia
- ja mam na razie 10 białych pieluch tetrowych i jedną kolorową tetrową. Ale tych kolorowych tetrowych to też chce mieć 10. No i oczywiście flanelowe, też chyba by się przydało 10. Z tym, że to dopiero sam początek mojego kompletowania wyprawki, także jeszcze długa droga przede mną i duuużo kupowania.

LoLcIa123
- Kochana, trzymaj się. Wszystko będzie dobrze.

Tak w ogóle to od poniedziałku zabieram się ostro do roboty. Przygotowuję wyprawkę, sprzątam itd.
__________________
18.08.2012

Czekamy na Ciebie...
Joanna_JSZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:45   #4063
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
Dobrze, że z dzidziusiem wszystko dobrze Tylko ta infekcja niepotrzebna, no ale czytając wpisy nie ty jedna i pewnie nie ostatnia niestety

Co do szpitala prywatnego to hmm ja będę rodzić w prywatnej klinice. Ona należy do mojego (zaprzyjaźnionego) gina. Za wizyty nie płacę ani złotówki, ale na poród musi zebrać całą ekipę: anestezjologa, chirurga, neonatologa i położną, no i on sam. I jak powiedział - on ze swojej części kasy za poród rezygnuje, jednak musi tamtym zapłacić (co jest logiczne). Mieszkam w mniejszym mieście i ta impreza dla mnie to koszt 4-5tys. Sama nie uzbierałabym tej kasy i pewnie wybrałabym zwykły szpital, jednak teściowa jako dobra znajoma gina nie wyobraża sobie, żebym rodziła gdzie indziej jak u niego - więc zaproponowała, że zapłaci za poród. I na tym u mnie poprzestało. I powtarzam - gdyby nie fakt, że ten gin jest nam bliską osobą - to nawet nie wzięłabym pod uwagę rodzić w prywatnych klinikach czy szpitalach i jeszcze za to płacić tak grubą kasę.. Wyjątkiem chyba by było, że cud poczęcia dokonałby się po wieloletnich staraniach z wynikiem in-vitro. Wtedy kasę choćby spod ziemi ale bym zapłaciła.

Dziekuje mam nadzieje ze z infekcja szybko pójdzie.
Co do szpitala to bije sie z myślami. W prywatnym chociaż maz będzie cały czas przy mnie i nie bede mieć 6 osób na sali...


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Gratulacje wizyty

Dziekuje


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Joanna_JSZ Pokaż wiadomość

Tak w ogóle to od poniedziałku zabieram się ostro do roboty. Przygotowuję wyprawkę, sprzątam itd.
Ja chce do końca października wszystko kupic wyprać ułożyć i posprzątać same grube rzeczy mi zostały - łóżeczko materac wózek leżaczek i laktator. Reszta juz jest i czeka



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:49   #4064
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny..
Jestem po wizycie i nie jest dobrze.
Dostalam antybiotyk ( niestety kat C) i ze wzgledu na te infekcje pessar mi scoagna pod koniec pazdziernika, a wtedy od razu urodze. Bede go miala sciaganego w szpitalu..martwie sie bo to bedzie dopiero 34 tc. W dodatku nic nie mam, a nadal mam lezec! Kasy tez nie mamy, bo zus milczy, a cale oszczednosci na ciaze i dziecko wydalismy na ciaze (ponad 10tys) . Na szczescie dostalismy troszke ciuszkow typu body i odkupilismy po taniemu bujaczek i lozeczko turystyczne. Ehh gdybym wiedziala, ze upadne, to bym sobie nie siadala..
34 tc ciąży to nie jest źle poza tym nawet jeśli masz miękką szyjkę nie znaczy, że od razu urodzisz. Czytałam trochę o kobietach z pessarem i bywało, że miały ściągany w 37 tc, a rodziły po terminie ja w 38 tc przed cc miałam 4 cm rozwarcia!! Położne patrzyły na mnie jak na ducha i kazały dawać znać kiedy zacznę rodzić moja poprzednia gin nie badała mnie często na samolocie, kto wie, może chodziłam tak od kilku dobrych tygodni
Zadzwońcie do zusu i spróbuj ich ponaglić. Sporo z wyprawki można kupić przez all.

Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
robię listę wyprawkową...na razie tylko listę wcześniej pracowałam to nie miałam do tego głowy a teraz jestem w domu i chcę sobie zaplanować ale mam tyle wątpliwości...wiem, że już było na tematy wyprawkowe itd ale sobie nie pozapisywałam co tam ciekawego pisałyście...
1.
jakie pieluchy? te newborny z pampersa najmniejsze jedną pakę na pierwsze kilka dni do szpitala i do domu (bo chyba nie są takie tanie) czy może być od razu Dada 2 (3-6kg)?
2.
butelka - na początek taka mała 125ml? jedna wystarczy? pojęcia nie mam jaka ale chyba avent natural będzie dobra?
3.
podkłady poporodowe takie na łóżko do szpitala dla mnie to jakie duże mają być? to takie coś np? http://allegro.pl/duzy-podklad-na-lo...639795031.html
4.
któraś polecała jakieś wkładki laktacyjne...nie pamiętam która z Was ani jakie?
5.
majty siateczkowe jakaś konkretna firma warta polecenia czy po prostu siateczkowe i ile takich potrzeba?

jak sobie coś jeszcze przypomnę to będę pytać
1.pieluchy pampers r.1 jest taka paczka około 50 sztuk radzę wziąć całą. Rozmiar 2 też może być, zaciśniesz bardziej i będzie git. Nie są aż tak bardzo większe ja sama się zastanawiam nad kupnem od razu dada, ale zobaczę jak z kasą. Możesz spróbować 2 w domu już
2.butelka 125 ml jak najbardziej. Ilość zależy od sposobu karmienia. Jak piersią to wystarczy jedna ( niby się nie przepaja dziecka na piersi, ale czasem się daje herbatkę z rumianku czy kopru ) ja do przepajania miałam zwykłą z canpola. Przy karmieniu mm to napewno z 2.
3. Podkłady to rozmiar jest dobry. Tak około 3 do 5 sztuk w razie przecieku krwi. U mnie to zapewnia szpital
4.wkładki to z tych droższych są dobre. Unikaj z carefoura helen harpen są beznadziejne. Z bella nawet, nawet. Avent i jeszcze jakieś to są lepsze ( chodzi o to, że dobrze chłoną i są przewiewne )
5. Nie pamiętam firmy majteczek. Wiem, że miałam takie co były 3 szt w opakowaniu i spokojnie można było je prać


Cytat:
Napisane przez NaamaH6669 Pokaż wiadomość
Ja sie melduje po wizycie mały ma 1300 g i długie nogi jest 2 tyg do przodu i wychodzi na 14.12 - zobaczymy jak wyjdzie w praniu. U mnie gorzej bo duzo wydzieliny wiec jakaś infekcja to dostałam globulki no i w moczu znow bakterie piasek i inne pierdoły to teraz furagina w ruch 3x2 dziennie
Mały to spory chłopczyk a co do infekcji to co zrobisz, zdaża się, a jesteśmy na to podatne teraz niestety. Oby globulki pomogły

Cytat:
Napisane przez madziqqq Pokaż wiadomość
a tak zupełnie z innej beczki to bym zjadła takich kulek z ryzu preparowanego
Oooo też bym zjadła. Pyszota
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 15:50   #4065
grey cat
Raczkowanie
 
Avatar grey cat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Fajnie, że imię się Wam podoba ja znam osobiście jednego Wiktora ale odkąd się zdecydowaliśmy to co chwilę widzę w tv jakiegoś albo w sklepie słyszę jak jakaś mama tak woła synka.

Chemisette - myślę o szpitalu na Kopernika, mam najbliżej. No ale opinie są różne. Przyjaciółka rodziła w Żeromskim i była zadowolona, kilka znajomych na Ujastku i też nie narzekały.
grey cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:11   #4066
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
Chemisette - myślę o szpitalu na Kopernika, mam najbliżej. No ale opinie są różne. Przyjaciółka rodziła w Żeromskim i była zadowolona, kilka znajomych na Ujastku i też nie narzekały.
Ja rodziłam na Kopernika, ale przed remontem i to byla zgroza bo trafiłam na II pietro i tą niewyremontowaną część - było 9 osob na sali
Kolezanka urodziła kilka dni temu tam i jest baaaardzo zadowolona z warunków i opieki

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Ja jeszcze nie piore, prasuje niczego ale też podobnie jak niektore z Was do konca października chce się wyrobić. Tym bardziej, że bede miała CC ktore sa planowane 38,39 tydzien wiec i 1 grudnia mała moze byc z nami.

A w ogole to sie wzruszyłam znowu jak mi gin powiedziała, że 'z córeczka wszystko dobrze'. Nie moge uwierzyc, ze teraz bedzie dziewczynka Tak mi sie strasznie marzyła i będzie nasza gwiazdka. A przekonana byłam od poczatku, że bedzie drugi chłopiec
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:24   #4067
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
Fajnie, że imię się Wam podoba ja znam osobiście jednego Wiktora ale odkąd się zdecydowaliśmy to co chwilę widzę w tv jakiegoś albo w sklepie słyszę jak jakaś mama tak woła synka.

Chemisette - myślę o szpitalu na Kopernika, mam najbliżej. No ale opinie są różne. Przyjaciółka rodziła w Żeromskim i była zadowolona, kilka znajomych na Ujastku i też nie narzekały.
Mi koleżanka odradziła Kopernika, ma złe wspomnienia. Ja myślałam o Siemiradzkim, nawet tam chodzę do przychodni. Byłam na dniach otwartych na Ujastku i tz stwierdził, że to hotel nie szpital Odnowione odziały i jeden z dwóch najlepszych oddziałów neonatologicznych w Krakowie. I prawdopodobnie zdecyduje się na Ujastek. Tam masz osobną salę przedporodową, tak samo sala porodowa jest dla ciebie. Każda sala przedporodowa posiada własną łazienkę więc nie ma problemu w razie prysznica aby ból załagodzić. A co najważniejsze tz może być cały czas przy tobie, na sali przedporodowej i porodowej. Każda sala ma sprzęt i jak czegoś brakuje to donoszą. Zmieniła się też polityka odnośnie znieczulenia,po badaniach jeśli nie masz przeciwwskazań dają ci znieczulenie, jeśli nie chcesz albo nie możesz to dają gaz rozweselający. Więc nikt tu nie powie że trzeba płacić za znieczulenie, każda pacjentka dostaje. Sale poporodowe są jedno lub dwuosobowe z łazienką. Maluszek jest cały czas z tobą, chyba że chcesz odpocząć to pielęgniarki biorą dziecko. Po porodzie sn wypisują po 2 dniach, a po cc po trzech oczywiście jeśli mama i dziecko dobrze się czują. Jak dla mnie same zalety i moje koleżanki też chwaliły
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:32   #4068
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

a ja się tak zastanawiam...bo jara mnie poród w wodzie i mam nadzieję że pozwolą mi siedzieć w wannie tak długo jak to tylko możliwe. nie wiem jakie są zwyczaje w tym szpitalu gdzie chcę rodzić w przyszłym tygodniu sr to się dowiem...
ale co do tego prysznica tak się zastanawiam...za każdym razem się rozbiera do takiego prysznica? bo wszyscy mówią 2 koszule do szpitala...no to jak umoczę jedną to przecież cąły poród w niej nie będę...?!
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:42   #4069
grey cat
Raczkowanie
 
Avatar grey cat
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Widziałam w takim programie "Porody" jak babeczka rodziła i się pod prysznicem polewała wodą to tak po krzyżu i dole brzucha się polewała a koszulę jakoś zawinęła do góry chyba

Demeter fajnie, że masz takie świeże informacje od koleżanki, wiem, że tam był remont i takiej masakrycznej sali to już chyba nie ma, nie wyobrażam sobie w kilka osób rodzić, zgroza..

Chemisette - brzmi super ten Ujastek, ja raczej zostanę przy Kopernika, tam tż też może być i znieczulenie bezpłatne, opieka dla dzieciątka też super w razie problemów.
grey cat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 16:44   #4070
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
Fajnie, że imię się Wam podoba ja znam osobiście jednego Wiktora ale odkąd się zdecydowaliśmy to co chwilę widzę w tv jakiegoś albo w sklepie słyszę jak jakaś mama tak woła synka.

Chemisette - myślę o szpitalu na Kopernika, mam najbliżej. No ale opinie są różne. Przyjaciółka rodziła w Żeromskim i była zadowolona, kilka znajomych na Ujastku i też nie narzekały.
Gdyby nie to że mamy różne terminy to.bysmy się na porodówce spotkały ja na Ujastek byłam od początku nastawiona bo moja gin tam pracuje. Za to w żeromskim mam koleżankę położna. Ale mężowi już zapowiedziałam że choćbym Miała Zacząć Rodzic W Samochodzie To Jedziemy Do Ujastka




Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Mi koleżanka odradziła Kopernika, ma złe wspomnienia. Ja myślałam o Siemiradzkim, nawet tam chodzę do przychodni. Byłam na dniach otwartych na Ujastku i tz stwierdził, że to hotel nie szpital Odnowione odziały i jeden z dwóch najlepszych oddziałów neonatologicznych w Krakowie. I prawdopodobnie zdecyduje się na Ujastek. Tam masz osobną salę przedporodową, tak samo sala porodowa jest dla ciebie. Każda sala przedporodowa posiada własną łazienkę więc nie ma problemu w razie prysznica aby ból załagodzić. A co najważniejsze tz może być cały czas przy tobie, na sali przedporodowej i porodowej. Każda sala ma sprzęt i jak czegoś brakuje to donoszą. Zmieniła się też polityka odnośnie znieczulenia,po badaniach jeśli nie masz przeciwwskazań dają ci znieczulenie, jeśli nie chcesz albo nie możesz to dają gaz rozweselający. Więc nikt tu nie powie że trzeba płacić za znieczulenie, każda pacjentka dostaje. Sale poporodowe są jedno lub dwuosobowe z łazienką. Maluszek jest cały czas z tobą, chyba że chcesz odpocząć to pielęgniarki biorą dziecko. Po porodzie sn wypisują po 2 dniach, a po cc po trzech oczywiście jeśli mama i dziecko dobrze się czują. Jak dla mnie same zalety i moje koleżanki też chwaliły


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
39/40
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:50   #4071
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość

Demeter fajnie, że masz takie świeże informacje od koleżanki, wiem, że tam był remont i takiej masakrycznej sali to już chyba nie ma, nie wyobrażam sobie w kilka osób rodzić, zgroza..
Dla uściślenia - to sala poporodowa
Te do rodzenia są odnowione, bardzo fajne no i pojedyncze.
Ale strasznie było jak do tych 9 osob przychodzili goście a ja z cyc.ami ciagle na wierzchu Nie robiło mi już to różnic pozniej, bo chciałam, żeby Kuba przestał w koncu płakać a on non stop głodny był
Dzieciaki płakały non stop, bo taka ilośc to zawsze któreś
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 16:54   #4072
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez grey cat Pokaż wiadomość
Widziałam w takim programie "Porody" jak babeczka rodziła i się pod prysznicem polewała wodą to tak po krzyżu i dole brzucha się polewała a koszulę jakoś zawinęła do góry chyba

Demeter fajnie, że masz takie świeże informacje od koleżanki, wiem, że tam był remont i takiej masakrycznej sali to już chyba nie ma, nie wyobrażam sobie w kilka osób rodzić, zgroza..

Chemisette - brzmi super ten Ujastek, ja raczej zostanę przy Kopernika, tam tż też może być i znieczulenie bezpłatne, opieka dla dzieciątka też super w razie problemów.
Koleżanka z dwa lata temu tam rodziła, a teraz to ja wogóle się nie dowiadywałam jak tam teraz jest, może się zmieniło. U mnie od początku nie wchodził w gre

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
Gdyby nie to że mamy różne terminy to.bysmy się na porodówce spotkały ja na Ujastek byłam od początku nastawiona bo moja gin tam pracuje. Za to w żeromskim mam koleżankę położna. Ale mężowi już zapowiedziałam że choćbym Miała Zacząć Rodzic W Samochodzie To Jedziemy Do Ujastka








Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wiesz mój może zawsze się pośpieszyć
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:05   #4073
niteczka83
Zadomowienie
 
Avatar niteczka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 053
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Niteczko na maila Kochana zdjecia leca
Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
niteczka, fotki są na naszym e.mailu
Cytat:
Napisane przez madziqqq Pokaż wiadomość
wrzucaj raz dwa na mejla
Dzięki dziewczyny wrzucę jak smyk pójdzie spać

Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
robię listę wyprawkową...na razie tylko listę wcześniej pracowałam to nie miałam do tego głowy a teraz jestem w domu i chcę sobie zaplanować ale mam tyle wątpliwości...wiem, że już było na tematy wyprawkowe itd ale sobie nie pozapisywałam co tam ciekawego pisałyście...
1.
jakie pieluchy? te newborny z pampersa najmniejsze jedną pakę na pierwsze kilka dni do szpitala i do domu (bo chyba nie są takie tanie) czy może być od razu Dada 2 (3-6kg)?
2.
butelka - na początek taka mała 125ml? jedna wystarczy? pojęcia nie mam jaka ale chyba avent natural będzie dobra?
3.
podkłady poporodowe takie na łóżko do szpitala dla mnie to jakie duże mają być? to takie coś np? http://allegro.pl/duzy-podklad-na-lo...639795031.html
4.
któraś polecała jakieś wkładki laktacyjne...nie pamiętam która z Was ani jakie?
5.
majty siateczkowe jakaś konkretna firma warta polecenia czy po prostu siateczkowe i ile takich potrzeba?

jak sobie coś jeszcze przypomnę to będę pytać
Basiabasia - odpowiem:
1. ja biorę na początek droższe z pampersa 1 (idą jak szalone także wiesz - standard to 10 pieluch na dobę, ale zależy od dziecka może być i więcej - także jak będziesz w szpitalu a tak naprawdę nigdy nie wiadomo ile dni się spędzi to lepiej mieć więcej)
2. 125 ml wystarczy - ja miałam poprzednio z aventu wszystkie butelki i byłam zadowolona; karmiłam mieszanie ale zawsze po piersiach była butla i w takim wypadku przydały mi się 3 butelki ale to można dokupić później, na początek jedna butelka wystarczy zwłaszcza że możesz nie mieć potrzeby ich używać
3. u mnie szpital zapewnia podkłady dla mnie, ja biorę tylko podkłady dla dziecka te rossmannowe
4. majtki siateczkowe - najlepsze są takie z materiału jak kabaretki naprawdę siateczkowe bo czasem sprzedają takie dziwne (jakby z materiału). Firmy nie pamiętam, kupowałam w aptece.

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a ja się tak zastanawiam...bo jara mnie poród w wodzie i mam nadzieję że pozwolą mi siedzieć w wannie tak długo jak to tylko możliwe. nie wiem jakie są zwyczaje w tym szpitalu gdzie chcę rodzić w przyszłym tygodniu sr to się dowiem...
ale co do tego prysznica tak się zastanawiam...za każdym razem się rozbiera do takiego prysznica? bo wszyscy mówią 2 koszule do szpitala...no to jak umoczę jedną to przecież cały poród w niej nie będę...?!
Basjenia - ja miałam 3 koszule - jedną na poród, dwie na później i tak mama/mąż mi prali jedną bo mi nie starczyło a byłam 4 doby.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

A wogóle to się załamałam - taka mądra byłam i pisałam że nie przejmuję się wagą - ale jak dziś stanęłam i zobaczyłam 70 kg - jestem przerażona, fakt że startowałam z troszkę większej wagi niż z synkiem i nie dotarłam do 70 kg ale matko... dotoczę się do porodu
niteczka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:12   #4074
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Niteczka nie przejmuj się tak wagą spadnie po porodzie ja teraz o dziwo jakoś mniej przybieram, aczkolwiek u mnie zawsze był największy wzrost pod koniec ciąży. Obecnie ważę 66 kg startowałam z 59, ale z córą do porodu ważyłam... 77 kg bardzo się męczyłam i nie spodziewałam się, że tak szybko mi ta waga spadnie a już po 2 miesiącach miałam 59 ale karmiłam piersią to może i dzięki temu
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:13   #4075
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Ja chyba dostanę na głowę.. teraz moja babcia, ma demencje (wiek.90) i właśnie nam porysowała pół auta kluczem do skrzynki na listy
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:39   #4076
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Chemisette ja mam termin iście sylwestrowy więc nie wiem czy w ogole młoda zdąży się urodzić jeszcze w tym roku

Dzięki dziewczyny za rady wyprawkowe, pozapisywałam, jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to będę pytać ale to pewnie przy kupowaniu/zamawianiu

A odnośnie tych koszul do porodu...najlepiej żeby była rozpinana czy nie koniecznie? Bo później kładą dziecko na piersi to ewentualnie trzeba ją podwijać? I długością raczej taka do połowy uda przynajmniej co by tyłkiem nie świecić zanim na dobre się zacznie? Koszulka męża raczej za krótka będzie. Przeraża mnie to że będę tam taka goła i wymęczona leżeć
__________________
39/40
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:57   #4077
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Cytat:
Napisane przez karolinka_87 Pokaż wiadomość


karooka, może to głupie pytanie, ale ... mimo wszystko je zadam.Czemu wysyłasz l4 do ZUSu? Pytam, ponieważ ja wysyłam do pracodawcy i nie wiem... być może też powinnam bezpośrednio do ZUSu?
Bo mam swoja firme
karooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 17:57   #4078
Justyssia87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 622
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

z tym imieniem to mamy stotysiecy roznych list i dalej nic wiec kicha.

lolcia- 34tc to juz fajnie tyle bliźniat rodzi sie w tym czasie i nic im nie jest, uszy do góry. Pozatym na 100% nie wiadomo czy w ogole wtedy urodzisz, koleżanka moja chodziła z rozwarciem 3cm pare tygodni i nawet jej pessara nie dawali, urodzila w 39tc.

hasiap-ok juz kumam.

tetry można zastapic małymi ręczniczkami 40x40 np w biedrze sa teraz takie z disneya. Mi to bardziej pasowalo niz tetra do ulewania i sliniaki tez sie lepiej sprawdzały, troche tetry sie wybrudzilo z mleka smierdzialo niemilsoiernie a cala tzreba bylo prac i zbęd nie miejsce zajmowalo w pralce, i pod brudką malucha sie rulowalo, ja dawalam sliniaczek ktory ma ceratke i nie przemakało, a maly reczniczkiem poręczniejszy, szybicje schnie. Tetry też miałam ale z 10szt mi to wystarczyło. Z reszta zawsze mozecie dokupic jak stwierdzicie ze macie za mało.
Justyssia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 18:09   #4079
Misia89p
Wtajemniczenie
 
Avatar Misia89p
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 785
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Wyszłam dzisiaj ze szpitala, na szczęście w dwupaku dziękuję za wszystkie kciuki sterydy pomogły, szyjka ma 2,4 cm, mam rozwarcie na1,5 cm, ale brak skurcz. Mam leżeć i pachnieć i mam nadzieję, że jeszcze Maluch posiedzi w brzuszku
__________________
Szczęśliwa Żonka

26 marca
II kreseczki
Synuś Dawiduś
21.11.2014
Misia89p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 18:15   #4080
Joanna_JSZ
Raczkowanie
 
Avatar Joanna_JSZ
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 38
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 cz. III

Misia89p - na pewno wszystko będzie dobrze. A teraz odpoczywaj.
__________________
18.08.2012

Czekamy na Ciebie...
Joanna_JSZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-12 22:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.