szczepienie dorosłych kotów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-19, 16:27   #1
9876543210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 95

szczepienie dorosłych kotów


Czy można zaszczepić dorosłe koty (5 lat) na wściekliznę i białaczkę? Jakie mogą być konsekwencje?
To koty niewychodzące, wcześniej nie miały szczepień na te choroby, natomiast ze względu na różne zmiany życiowe, zastanawia mnie, czy nie wypuszczać kotów (tzn nie wyprowadzać ich na smyczy). Nie mogę też wykluczyć wyjazdu za granicę, wtedy koty muszą mieć szczepienie na wściekliznę.
Jednocześnie, zastanawiam się, czy można rozdzielić koty? Osobiście jestem sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, ale wolę zapytać, może będziecie miały jakieś doświadczenie w tym temacie. Przez to, że koty żyją w rozjazdach między dwoma domami (pomieszkują około miesiąc w mieszkaniu ok 60m, a kolejny miesiąc w czteropiętrowym domu), są nieco hm... nieznośne w mieszkaniu. Padł pomysł, żeby je rozdzielić, tzn jednego kota stale trzymać w jednym miejscu, a drugiego - w drugim, i tylko przy okazji niektórych weekendów i świąt by się widziały. Czy to się źle na nich nie odbije? Czy nie będą agresywne, jak zobaczą się po dłuzszym czasie? Koty są rodzonymi braćmi, od zawsze mieszkają razem, nie znają innych zwierząt, przez większość życia siedziały w mieszkaniu.
__________________
'nie wiesz kim będziesz, jeśli nie wiesz, kim jesteś'
9876543210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 17:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.