uczulenie na tusz i kredki do oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-11, 18:34   #1
BernadetkaBCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 1
Smile

uczulenie na tusz i kredki do oczu


Hej,
mam następujący problem: po nałożeniu tuszu do rzęs, kredki do oczu po około 5 - 6 godzinach pojawia mi się uczucie "piasku w oczach", uczucie zmęczenia oczu, łzawienie. Odbija się to na moim ogólnym samopoczuciu. Testowałam różne tusze i kredki. Teraz aktualnie używam kredki z Avon ( polecała mi ją znajoma, bo nie zawiera jakiegoś tam uczulającego składnika) oraz tuszu, tanioszki Lovely Pump Up, kiedyś lata temu mnie nie uczulał, teraz tragedia.
Doradźcie coś. Jestem totalnie zielona w kosmetyki.
BernadetkaBCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-30, 16:37   #2
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: uczulenie na tusz i kredki do oczu

Ja mam coś takiego, prawdopodobnie uczula czy też podrażnia mnie czarny barwnik więc zmiana kosmetyków niewiele da poza wydanymi pieniędzmi
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-01, 03:16   #3
Marlena_Marleen
🌟
 
Avatar Marlena_Marleen
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Post Dot.: uczulenie na tusz i kredki do oczu

Hej, u mnie co jakiś czas pojawiają się klientki z uczuleniami i różnymi problemami dermatologicznymi więc z doświadczenia powiem, że warto się skupić na wyborze tuszów hipoalergicznych, dla osób o wrażliwych oczach, bo to zazwyczaj pomaga zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych.
Kolejna sprawa, banalna to pogoda zauważyliśmy również, że w wilgotne dni tusz do rzęs może łatwiej dostać się do oczu, co potencjalnie może przyczyniać się do podrażnień.
Warto wyrobić w sobie nawyk aby przed pełnym użyciem nowego produktu, kosmetyku zrobić mały test na skórze, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna, może być to nadgarstek lub kropka za uchem, jeśli po 15 min jest ok to prawdopodobieństwo wystąpienia alergii jest już znikome. Sprawdzaj skład kosmetyków, unikając tych z substancjami, które mogą powodować alergie, takimi jak niektóre konserwanty czy inne dodatki, wiem tu trochę problematycznie ale wcale dużo ich nie ma
Umów się na konsultację z dermatologiem alergologiem albo badanie w lab. i wyniki skonsultować z lekarzem tylko samemu ciężko określić na co nas mają testować z reguły laboratoria mają gotowe pakiety ale to już kilka stówek trzeba wydać, ze skierowaniem będzie za free a podstawowe badanie krwi na u rodzinnego zrobisz.
Apropo różnych uczuleń zaglądajcie na strone sanepidu w wyszukiwarkę wpisz - ostrzeżenia sanepid i stronę rządową kliknij co jakiś czas się tam kosmetyki przewijają a to dobre źródło informacji.
__________________
Oblicze staje się swego rodzaju wizytówką, odzwierciedlającą tożsamość naszej duszy. Choć mowa pozostaje subtelnie ukryta za maską milczenia.
Marlena_Marleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-01, 14:25   #4
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: uczulenie na tusz i kredki do oczu

są w ogóle jakieś badania alergiczne skupione na tym by sprawdzić składniki często używane w kosmetykach??
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:25:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.