facet prosi o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 22:07   #1
KUBA20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35

facet prosi o pomoc.


Witam dziewczyny!

Mam do was prośbę. Mam bardzo zniszczone włosy przez częste (praktycznie codzienne) używanie gumy do włosów Joanny. Zauważyłem że włosy sa zniszczone i wypadają. Doradźcie jakąś mocną odżywke, która by pomogła moim włosom. Kompletnie się na tym nie znam. Prosiłbym o jakąs nazwe firmy lub jakiś link. Może byc oczywiście cos z apteki. Pewnie już były takie wątki, przepraszam że sie powtarzam, ale mógłby to byc watek dla facetów. Wstyd jest mi troche pytac znanych mi dziewczyn. Zrozumcie. hehe
KUBA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 22:28   #2
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: facet prosi o pomoc.

polecam VAX treatmant czy jakos tak w aptece i niedroga, około 20 zł a bardzo skuteczna. jest do ciemnych albo do jasnych włosów ale to juz w aptece zobaczysz powodzenia
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 05:05   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: facet prosi o pomoc.

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
polecam VAX treatmant czy jakos tak w aptece i niedroga, około 20 zł a bardzo skuteczna. jest do ciemnych albo do jasnych włosów ale to juz w aptece zobaczysz powodzenia
Wax
Zdecydowanie dobry w kwestii nawilżenia
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 07:18   #4
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: facet prosi o pomoc.

Zerknij na ściągawkę o suchych i zniszczonych włosach, która jest podwieszona na pierwszej stronie listy tematów.
Możesz też sięgnąć po kosmetyki profesjonalne, najlepiej z dużą zawartością keratyny i protein, lub samemu zrobić spray regenerujący z półproduktów. Jego zamiennikiem-gotowcem jest spray Liliputz, do kupienia w Rossmannie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 08:41   #5
Gosia19011983
Rozeznanie
 
Avatar Gosia19011983
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 640
Dot.: facet prosi o pomoc.

Polecam seboradin lotion niger z wyciągiem z czarnej rzodkwi. Trzeba wsmarować w skórę głowy i najlepiej zostawić na noc.
Gosia19011983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:00   #6
KUBA20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Dot.: facet prosi o pomoc.

Dzięki za pomoc. Poczytałem troche o tym co tu mi zaproponowałyście. I ten Wax zbiera dobre opinie. Poza tym moge raz na tydzien uzyc Wax, a codziennie seboradin lotion niger żeby włosy nie wypadały. Z kolei w ten dzień, ktory użyje Wax uzyc też seboradin lotion niger?? Czy sobie odpuscic. W sumie to mam 24 lata, ale włosy nie wypadają przez to że zaczynam łysiec (nie jest to u mnie dziedziczne, nie mam żadnych zakoli) to sprawka zbyt czestego modelowania włosów gumą
KUBA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:07   #7
Gosia19011983
Rozeznanie
 
Avatar Gosia19011983
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 640
Dot.: facet prosi o pomoc.

Cytat:
Napisane przez KUBA20 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc. Poczytałem troche o tym co tu mi zaproponowałyście. I ten Wax zbiera dobre opinie. Poza tym moge raz na tydzien uzyc Wax, a codziennie seboradin lotion niger żeby włosy nie wypadały. Z kolei w ten dzień, ktory użyje Wax uzyc też seboradin lotion niger?? Czy sobie odpuscic. W sumie to mam 24 lata, ale włosy nie wypadają przez to że zaczynam łysiec (nie jest to u mnie dziedziczne, nie mam żadnych zakoli) to sprawka zbyt czestego modelowania włosów gumą
Kuba, maseczę wax używaj co 4 , 5 dni na około 15 minut seboradinu używaj codziennie wieczorem przez 3 tygodnie, po 3 tygodniach zrób sobie kilka dni przerwy i od nowa. łykaj może też kapsułki, np skrzypovitę(około 20 zł).
Możesz zafundować sobie też kurację z ampułek radical (36 zł), jest tam 15 ampułek, możesz je stosować co drugi dzień. ampułki są bardzo dobre na wypadające włosy, a główną ich zaletą jest porost nowych włosków.
Gosia19011983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 15:56   #8
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: facet prosi o pomoc.

witam,
podczepie sie pod temat bo nie wiem gdzie zapytac - troche dziwne pytanie..
czy jesli widze gdzies w srodkowej czesci dlugosci wlosa jasniej blyszczacy fragmencik to znaczy że w tym miejscu włos zacznie sie rozdwajać albo się złamie czy to naturalne i mam sie nie przejmowac?

polecilybyscie jakas odzywke? czy uzywac na to sprayu Lilliputz?
Pez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:50   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: facet prosi o pomoc.

A ja ci polecam doustnie suplement diety Vitapil i maskę do włosów Kallos al latte (allegro lub uradka.pl)
Miała problemy z przesuszeniem i wypadaniem ,przedziałek robił mi się coraz cieńszy a mam cienkie i delikatne włosy. Po 3 miesiącach terapii Vitapilem i tą maską mam ładnie nawilżone włosy i odrosty na przedziałku ;-)
Kallos polecam potrzymać 15 minut do 30 minut pod ręcznikiem i dobrze spłukać,żeby nie przyśpieszała przetłuszczania włosów.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:16   #10
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: facet prosi o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Pez Pokaż wiadomość
witam,
podczepie sie pod temat bo nie wiem gdzie zapytac - troche dziwne pytanie..
czy jesli widze gdzies w srodkowej czesci dlugosci wlosa jasniej blyszczacy fragmencik to znaczy że w tym miejscu włos zacznie sie rozdwajać albo się złamie czy to naturalne i mam sie nie przejmowac?

polecilybyscie jakas odzywke? czy uzywac na to sprayu Lilliputz?
Może to świadczyć o utracie gęstości włosa w tym miejscu,najczęściej to efekt ocierania się włosa o odzież. Na to też polecam maskę Kallos i jakąś odżywkę w spray'u typu włos w płynie z keratyną-kupowaną lub robioną.Tu polecam wątek biochemia urody i wątek o mazidłach-znajdziesz tam informacje jak zrobić takie "psikadełko" do włosów i jaki powinno mieć skład.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 15:05   #11
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: facet prosi o pomoc.

Dzięki za odpowiedz wlasnie dzisiaj bylam w rossmanie i kupilam sobie Lilliputz, wiec mam nadzieje ze bedzie mi sluzyl

generalnie ciekawi mnie od czego rozdwajaja sie koncowki.. jesli ktos nie pije, nie pali, je regularnie, bierze suplementy i uzywa odzywek do wlosow.. to czego im jeszcze brakuje, albo co im moze szkodzic że sie niektore rozdwajają :| jedyne co podejrzewam to suszarka .. nie wiem czy dobrze
Pez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 12:11   #12
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: facet prosi o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Pez Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz wlasnie dzisiaj bylam w rossmanie i kupilam sobie Lilliputz, wiec mam nadzieje ze bedzie mi sluzyl

generalnie ciekawi mnie od czego rozdwajaja sie koncowki.. jesli ktos nie pije, nie pali, je regularnie, bierze suplementy i uzywa odzywek do wlosow.. to czego im jeszcze brakuje, albo co im moze szkodzic że sie niektore rozdwajają :| jedyne co podejrzewam to suszarka .. nie wiem czy dobrze
To mogą być niedobory siarki.Siarka odpowiada za tworzenie się tzw.mostków siarczkowych a one odpowiadają za strukturę włosa. Warto zadbać o dietę bogatą w łatwo przyswajalną siarkę. Włosy trzeba też odpowiednio ciąć, najlepiej u fryzjera tzw. gorącymi nożyczkami-zabezpiecza to końcówki przed rozdwajaniem. No i włos ściera się w kontakcie z odzieżą, głównie są to kołnierze odzieży wierzchniej i dlatego włosy niszczą się mocno zimą gdy więcej takiej odzieży nosimy.Jeśli końce są podniszczone trzeba je podciąć ale nie 5 cm jak chciałaby większość z nas ale co najmniej 10-15 cm do pierwszego zdrowego miejsca na włosie,w którym łuska nie została naruszona przez mechaniczne uszkodzenia powierzchni włosa.Jeśli ktoś ma suchą skórę trzeba stosować maski do włosów bo ze względu na małe wydzielanie sebum włos jest słabo natłuszczony i gorzej chroniony przed czynnikami szkodliwymi dla niego niż włos osoby o skórze tłustej.Sama mam suchą skórę i bez Kalosa la latte moje włosy też były w kiepskim stanie bo końce mam naturalnie stale suche a sebum wydziela się na moich włosach wyłącznie tuż przy skórze i nigdy nie natłuszcza włosów na całej długości.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 22:01   #13
Pez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 233
Dot.: facet prosi o pomoc.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
To mogą być niedobory siarki.Siarka odpowiada za tworzenie się tzw.mostków siarczkowych a one odpowiadają za strukturę włosa. Warto zadbać o dietę bogatą w łatwo przyswajalną siarkę. Włosy trzeba też odpowiednio ciąć, najlepiej u fryzjera tzw. gorącymi nożyczkami-zabezpiecza to końcówki przed rozdwajaniem. No i włos ściera się w kontakcie z odzieżą, głównie są to kołnierze odzieży wierzchniej i dlatego włosy niszczą się mocno zimą gdy więcej takiej odzieży nosimy.Jeśli końce są podniszczone trzeba je podciąć ale nie 5 cm jak chciałaby większość z nas ale co najmniej 10-15 cm do pierwszego zdrowego miejsca na włosie,w którym łuska nie została naruszona przez mechaniczne uszkodzenia powierzchni włosa.Jeśli ktoś ma suchą skórę trzeba stosować maski do włosów bo ze względu na małe wydzielanie sebum włos jest słabo natłuszczony i gorzej chroniony przed czynnikami szkodliwymi dla niego niż włos osoby o skórze tłustej.Sama mam suchą skórę i bez Kalosa la latte moje włosy też były w kiepskim stanie bo końce mam naturalnie stale suche a sebum wydziela się na moich włosach wyłącznie tuż przy skórze i nigdy nie natłuszcza włosów na całej długości.
Tak troszke juz podejrzewalam niedobor siarki, a teraz juz mnie upewnilas.. zwlaszcza że moja cera tez nie jest idealna tzn. tradzik tu i tam :/ wiec moze jak to poprawie to bedzie ok. pozdrawiam!
Pez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:35   #14
AgataB
Raczkowanie
 
Avatar AgataB
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 31
Dot.: facet prosi o pomoc.

Wax oraz olej rycynowy.
__________________
Posłuchajmy Led Zeppelin...
AgataB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.