Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy > Wspólne zakupy perfumeryjne

Notka

Wspólne zakupy perfumeryjne Forum dla osób, które są zainteresowane wspólnymi zakupami - obszar perfumy. Chcesz kupić sprawdzone perfumy w dobrej cenie? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 21:31   #151
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Tylko, zeby wysylac perfumy z gwarancja, ze w razie zniszczenia mozna reklamowac to trzeba wybrac ostroznie czyli w sumie kosztuje to 15zl w wypadku odbioru w punkcie albo 18zl przy dostarczeniu do domu.
W przypadku e przesylki cena wynosila niecale 9zl wiec to spora podwyzka
tylko PP może sobie pozwolić na takie podwyżki za chwile odlewki będziemy słać kurierami bo tak będzie taniej
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:35   #152
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Lepiej ale chodzi o to, żeby w razie uszkodzenia wody czy zaginiecia przesyłki coś odzyskać
A to jak coś się stanie z paczką, to nie dostaniemy odszkodowania? Teraz to zgłupiałam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:35   #153
yellowmellow
Raczkowanie
 
Avatar yellowmellow
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Wiadomości: 340
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Dzisiaj mi listonosz we Wro powiedział, że są conajmniej 4 firmy roznoszące pocztę, więc mówił żebym sprawdzała, kto mi co wrzuca do skrzynki.

Ciekawe jak z ceną u innych firm.

Inpost:
http://www.inpost.pl/klient-indywidu...owe/listy.html

Edytowane przez yellowmellow
Czas edycji: 2013-07-17 o 21:38
yellowmellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:10   #154
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
A to jak coś się stanie z paczką, to nie dostaniemy odszkodowania? Teraz to zgłupiałam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No pewnie, że nie. Perfumy można wysyłać tylko w warunkach szczególnych z opcją ostrożnie, tylko wtedy w razie zniszczenie/stłuczenia oddają ale droższe wody należałoby dodatkowo ubezpieczyć bo nie wypłacają wszystkiego co się wpisze potem w wartości przesyłki a jak jest ubezpieczona do oddają wartość ubezpieczenia.
Zwykłymi paczkami wysyłamy na własne ryzyko
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 12:05   #155
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
No pewnie, że nie. Perfumy można wysyłać tylko w warunkach szczególnych z opcją ostrożnie, tylko wtedy w razie zniszczenie/stłuczenia oddają ale droższe wody należałoby dodatkowo ubezpieczyć bo nie wypłacają wszystkiego co się wpisze potem w wartości przesyłki a jak jest ubezpieczona do oddają wartość ubezpieczenia.
Zwykłymi paczkami wysyłamy na własne ryzyko
Ja myślałam, że zawsze oddają wielokrotność znaczków czy coś w ten deseń. Dobrze wiedzieć
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 18:04   #156
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że zawsze oddają wielokrotność znaczków czy coś w ten deseń. Dobrze wiedzieć
Do tej pory tak było, że w przypadku zaginięcia oddawali jakąś tam kwotę właśnie iluśtam kosztów przesyłek (ale w przypadku uszkodzenia już nie). Teraz po zmianach i podwyżkach już nie ma co liczyć na odszkodowanie za zaginięcie lub zniszczenie paczki, w której były perfumy
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 15:13   #157
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Witajcie!
Chętnie podjęłabym się organizacji wspólnych zakupów atomizerów na potrzeby rozbiórek perfum. Już wiem, że organizatorki zamawiają je ze strony globe, wiem także, że od pewnej przekroczonej kwoty zamówienia przesyłka jest gratis. Niestety ani na stronie, ani na forum nie mogę znaleźć konkretniejszych informacji w celu złożenia zamówienia. Czy mogłabym prosić doświadczone Wizażanki w organizowaniu wspólnych zakupów atomizerów z globe o wytłumaczenie procesu składania zamówienia?
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 16:02   #158
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez fergieunia Pokaż wiadomość
Witajcie!
Chętnie podjęłabym się organizacji wspólnych zakupów atomizerów na potrzeby rozbiórek perfum. Już wiem, że organizatorki zamawiają je ze strony globe, wiem także, że od pewnej przekroczonej kwoty zamówienia przesyłka jest gratis. Niestety ani na stronie, ani na forum nie mogę znaleźć konkretniejszych informacji w celu złożenia zamówienia. Czy mogłabym prosić doświadczone Wizażanki w organizowaniu wspólnych zakupów atomizerów z globe o wytłumaczenie procesu składania zamówienia?
1. Wchodzisz na stronę Globe i rejestrujesz się (bez tego nie zobaczysz podstrony [formularza] pozwalającego złożyć zamówienie na atomizery).
2. Jako zarejestrowany użytkownik kupujesz interesujące Cię atomki, wybierasz opcje płatności, dostawy, podajesz adres itp.
3. Płacisz i czekasz na paczkę.
Koniec
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2013-07-29 o 16:04
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:07   #159
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez aileenn Pokaż wiadomość
1. Wchodzisz na stronę Globe i rejestrujesz się (bez tego nie zobaczysz podstrony [formularza] pozwalającego złożyć zamówienie na atomizery).
2. Jako zarejestrowany użytkownik kupujesz interesujące Cię atomki, wybierasz opcje płatności, dostawy, podajesz adres itp.
3. Płacisz i czekasz na paczkę.
Koniec

Dzięki wielkie! Diabeł tkwi w szczegółach W takim razie zabieram się za zakłądanie konta
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 08:10   #160
sanndras
Zakorzenienie
 
Avatar sanndras
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 18 772
GG do sanndras
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Hej, mam pytanie czy Wy też macie problem z 19-nastkami z globe? Przekręcają się Wam? Zamówiłam 3 i wszystkie mają tak samo
__________________
sh

Vinted: sanndras


sanndras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 08:36   #161
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez sanndras Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie czy Wy też macie problem z 19-nastkami z globe? Przekręcają się Wam? Zamówiłam 3 i wszystkie mają tak samo
Tak, od dawna co jakiś czas o tym piszemy . Przekręcają się, jak dawałam parafilm na gwint to tak się nie działo (tzn. przy mocnym dokręceniu przeskakiwało ale jak sie zakręciło do pierwszego oporu było OK) ale potem i to nie pomagało.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 12:55   #162
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Tak, od dawna co jakiś czas o tym piszemy . Przekręcają się, jak dawałam parafilm na gwint to tak się nie działo (tzn. przy mocnym dokręceniu przeskakiwało ale jak sie zakręciło do pierwszego oporu było OK) ale potem i to nie pomagało.
dokładnie - ja raz wysłałam odlewkę w takim atomku, oklejonym parafilmem - ale z duszą na ramieniu.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 20:21   #163
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Niebawem z dziewczynami będziemy robić zagraniczny zakup olejów, molekuł i tego typu składników pachnących.
Może ktoś ma chrapkę na Iso czy cashmeran?
Pełna lista dóbr jaka jest w ofercie znajdziecie tu: http://www.hexapus.nl/en/Internation...20Hekserij.pdf
Prosiłbym o zgłoszenia na PW, liczba miejsc ograniczona.
Wszelkie sprawy związane z tym zakupem omawiane będą w zamkniętym klubie.
Prosiłbym o zgłoszenia osób, które są zdecydowane na takie zakupy i mają w tych sprawach wyrobioną renomę (nie chcemy utrudnień z przelewami czy z nagłym zniknięciem osoby )
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 00:01   #164
nikita700
Wtajemniczenie
 
Avatar nikita700
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 503
GG do nikita700
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

mam pytanie odnośnie perfum z amerykańskiego amazona-duzo na ten temat znalazłam ale opinie są rozbieżne-może ktos akurat zamawiał-czy płaci się vat zawsze czy kiedy?bo podobno cła na nie nie ma..choć teraz pewna nie jestem a pamietam że było jakieś wielkie halo tylko nie pamiętam czego dotyczyło a znaleźć nie mogęczy może mi ktos powiedzieć na ten temat coś pewnego?bedę bardzo wdzieczna
nikita700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:35   #165
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Nie wiedziałam gdzie zapytać, więc robię to tutaj. Przeglądając allegro zauważyłam, że jedna z uczestniczek rozbiórki sprzedaje odlewkę z nomen omen mojej rozbiórki, no i to jej sprawa. Przedstawia się tam również swoim nickiem wizażowym i to też jej sprawa. Nie podoba mi się natomiast to, iż "całemu światu" załącza linka do rozbiórek i opisuje wszystkie szczegóły. Czy to jest ok???

Edytowane przez liliza
Czas edycji: 2013-08-19 o 22:37
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:42   #166
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie zapytać, więc robię to tutaj. Przeglądając allegro zauważyłam, że jedna z uczestniczek rozbiórki sprzedaje odlewkę z nomen omen mojej rozbiórki, no i to jej sprawa. Przedstawia się tam również swoim nickiem wizażowym i to też jej sprawa. Nie podoba mi się natomiast to, iż "całemu światu" załącza linka do rozbiórek i opisuje wszystkie szczegóły. Czy to jest ok???
Skoro rozbiórki odbywają się na publicznym forum, a nie w zamkniętym klubie to chyba nie ma żadnych "prawnych" przeciwwskazań do zamieszczania linków.
Mnie osobiście takie coś nie bardzo odpowiada, ale chyba zabronić czegoś takiego nie da rady. Tak myślę.
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:19   #167
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie zapytać, więc robię to tutaj. Przeglądając allegro zauważyłam, że jedna z uczestniczek rozbiórki sprzedaje odlewkę z nomen omen mojej rozbiórki, no i to jej sprawa. Przedstawia się tam również swoim nickiem wizażowym i to też jej sprawa. Nie podoba mi się natomiast to, iż "całemu światu" załącza linka do rozbiórek i opisuje wszystkie szczegóły. Czy to jest ok???
mam podobne zdanie w tej kwesti jak Ty, ale wydaje mi sie ze nic nie da rady zrobic - allegro to osobny serwis, ktory rzadzi sie swoimi prawami jedyne co mozesz zrobic to napisac do tej osoby prosbe, zeby usunela link z aukcji/ lub zglosci do all (o ile dobrze pamietam nie wolno zamieszczac linkow na aukcjach)
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:23   #168
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
mam podobne zdanie w tej kwesti jak Ty, ale wydaje mi sie ze nic nie da rady zrobic - allegro to osobny serwis, ktory rzadzi sie swoimi prawami jedyne co mozesz zrobic to napisac do tej osoby prosbe, zeby usunela link z aukcji/ lub zglosci do all (o ile dobrze pamietam nie wolno zamieszczac linkow na aukcjach)
Po zgłoszeniu Allegro i tak może usunąć aukcję, ponieważ odlewek sprzedawać nie wolno Tyle, że dziewczynie może się przy okazji oberwać
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:33   #169
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Po zgłoszeniu Allegro i tak może usunąć aukcję, ponieważ odlewek sprzedawać nie wolno Tyle, że dziewczynie może się przy okazji oberwać
masz calkowita racje Liza musi sama zdecydowac co zrobi
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 13:49   #170
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
mam podobne zdanie w tej kwesti jak Ty, ale wydaje mi sie ze nic nie da rady zrobic - allegro to osobny serwis, ktory rzadzi sie swoimi prawami jedyne co mozesz zrobic to napisac do tej osoby prosbe, zeby usunela link z aukcji/ lub zglosci do all (o ile dobrze pamietam nie wolno zamieszczac linkow na aukcjach)
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Po zgłoszeniu Allegro i tak może usunąć aukcję, ponieważ odlewek sprzedawać nie wolno Tyle, że dziewczynie może się przy okazji oberwać
Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
masz calkowita racje Liza musi sama zdecydowac co zrobi
Oczywiście nic nie zrobię, bo nie mam zamiaru robić nikomu pod górkę. Zresztą ta odlewka już się sprzedała. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie podoba mi się, że dziewczyna opisała wszystko, czyli cały mechanizm działania zakupów rozbiórkowych, co, kto, za ile, skąd... No i ten nieszczęsny link do aukcji. Pomijam, że jest to zakazane na all. Poza tym nasuwa się pytanie, w jakim celu my rejestrujemy się, mamy regulamin, którego przestrzegamy, zasady które stosujemy, skoro każdy może mieć w to wgląd
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:59   #171
gibikrudawy
Wtajemniczenie
 
Avatar gibikrudawy
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 719
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Oczywiście nic nie zrobię, bo nie mam zamiaru robić nikomu pod górkę. Zresztą ta odlewka już się sprzedała. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie podoba mi się, że dziewczyna opisała wszystko, czyli cały mechanizm działania zakupów rozbiórkowych, co, kto, za ile, skąd... No i ten nieszczęsny link do aukcji. Pomijam, że jest to zakazane na all. Poza tym nasuwa się pytanie, w jakim celu my rejestrujemy się, mamy regulamin, którego przestrzegamy, zasady które stosujemy, skoro każdy może mieć w to wgląd
niezarejestrowani zdaje się nie mogą otworzyć załączników, czyli zdjęcia, skany itp są im niedostępne. Ale nie wiem, czy to jakaś pociecha
__________________
wymienię
gibikrudawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 14:19   #172
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Nie chcę, żeby to zabrzmiało złośliwie, ale nie rozumiem problemu. Wiem, że idea wspólnych zakupów nie polega na tym, żeby potem na odlewkach zarabiać - bo zamiast rozbierać, można przecież samemu odlewki sprzedać z zyskiem. Co jednak jest bulwersującego w podaniu linka do wątku z rozbiórką? Forum jest publiczne, sprawdziłam wylogowując się - osoba bez konta nie może obejrzeć załączników. Ale regulamin forum nie jest tajny, tak samo wątki rozbiórkowe.

Ja bym w takiej sytuacji napisała w aukcji, że szczegóły pochodzenia odlewki wyślę zainteresowanym mailem - ale przecież wklejając je do do aukcji nikt nie zdradza żadnych tajemnic...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 15:53   #173
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Oczywiście nic nie zrobię, bo nie mam zamiaru robić nikomu pod górkę. Zresztą ta odlewka już się sprzedała. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie podoba mi się, że dziewczyna opisała wszystko, czyli cały mechanizm działania zakupów rozbiórkowych, co, kto, za ile, skąd... No i ten nieszczęsny link do aukcji. Pomijam, że jest to zakazane na all. Poza tym nasuwa się pytanie, w jakim celu my rejestrujemy się, mamy regulamin, którego przestrzegamy, zasady które stosujemy, skoro każdy może mieć w to wgląd
Rozumiem Twój niepokój, zwłaszcza, że link do rozbiórki nie jest dowodem ani na zakup w tej rozbiórce, ani na oryginalność perfum. Za chwilę mogą znaleźć się tacy, co to sprzedają podróbkowe ścierwo i zaczną linkować do wspólnozakupowego

Ponadto informacja, że jakoby jedna osoba kupuje cały flakon i dzieli się nim za odpowiednią opłatą sugeruje raczej dla niewtajemniczonych pobieranie opłaty za rozbiórkę, a nie rozliczenie po kosztach własnych.

Osobiście nie mam nic przeciwko pozbywaniu się/nabywaniu odlewek na Allegro, wręcz przeciwnie nie obchodzą mnie też ceny, dla mojej przyjemności, z rozbiórek organizowanych przeze mnie, mogą być wystawione nawet kilkakrotnie drożej, jednak taki opis w aukcji również rodzi mój sprzeciw
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:46   #174
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Ja też bym sobie tego nie życzyła Może jakiś maleńki zapis w Regulaminie?
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:55   #175
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Rozumiem Twój niepokój, zwłaszcza, że link do rozbiórki nie jest dowodem ani na zakup w tej rozbiórce, ani na oryginalność perfum. Za chwilę mogą znaleźć się tacy, co to sprzedają podróbkowe ścierwo i zaczną linkować do wspólnozakupowego

Ponadto informacja, że jakoby jedna osoba kupuje cały flakon i dzieli się nim za odpowiednią opłatą sugeruje raczej dla niewtajemniczonych pobieranie opłaty za rozbiórkę, a nie rozliczenie po kosztach własnych.

Osobiście nie mam nic przeciwko pozbywaniu się/nabywaniu odlewek na Allegro, wręcz przeciwnie nie obchodzą mnie też ceny, dla mojej przyjemności, z rozbiórek organizowanych przeze mnie, mogą być wystawione nawet kilkakrotnie drożej, jednak taki opis w aukcji również rodzi mój sprzeciw
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Ja też bym sobie tego nie życzyła Może jakiś maleńki zapis w Regulaminie?
Właśnie o to mi chodzi. Może nie sprecyzowałam zbyt jasno swoich obaw. Sądzę też, że nie są one bezzasadne. Ludzie z natury nie lubią nadwyrężać swoich szarości, co innego kiedy podaje im się na tacy hmmm "przepis na sukces". Wtedy budzi się natura "biznesmena" do interesów. Już kończę. Z tej perspektywy wygląda to tak, że wystarczy zamieścić linka do jakiejś naszej rozbiórki, wybrać sobie jakiegoś naszego nicka i voilà Lejesz co chcesz, a jakby co, no to przecież to z wizażu, z wiarygodnego źródła. Resztę można sobie dopowiedzieć...
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 07:42   #176
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Właśnie o to mi chodzi. Może nie sprecyzowałam zbyt jasno swoich obaw. Sądzę też, że nie są one bezzasadne. Ludzie z natury nie lubią nadwyrężać swoich szarości, co innego kiedy podaje im się na tacy hmmm "przepis na sukces". Wtedy budzi się natura "biznesmena" do interesów. Już kończę. Z tej perspektywy wygląda to tak, że wystarczy zamieścić linka do jakiejś naszej rozbiórki, wybrać sobie jakiegoś naszego nicka i voilà Lejesz co chcesz, a jakby co, no to przecież to z wizażu, z wiarygodnego źródła. Resztę można sobie dopowiedzieć...
no takie coś to mi do głowy nie przyszło...

Mam mały problem. Myślę o rozbiórce perfum z serii butikowej Le Labo - we wrześniu będzie dostępny online. Znane mi źródło to sklep Libertylondon i strona Le Labo. Wysyłka z http://storeinternational.lelabofragrances.com/ jest kosmiczna, bo kosztuje niemal 70 eur. Wysyłka z Libertylondon to 15 GBP, i wszystko ok - nie wiem tylko, czy się tam ten zapach pojawi.

Mam klienta z Anglii, który pomaga mi czasem coś kupić. Wiem, że za przesyłkę z lelabofragrances do Anglii płaci się niecałe 8 GBP, więc jest to opcja "dla ludzi".

Problem natomiast mam z udokumentowaniem tego - z klientem rozliczam się w ten sposób, że w wypadku takich zakupów po prostu odliczam od mojego rachunku kwotę, jaką wydał, po kursie z dnia zakupu (a jak mi zapomni powiedzieć, że kupił, to z okolic dnia zakupu) - wg tej strony http://www.xe.com/currencyconverter/. Przy czym nie dostaję skanów zamówienia (jak klient ma czas, to mi je prześle - natomiast jako że robi mi uprzejmość i ma bardzo dużo na głowie, nie mogę go o to męczyć - potwierdzenia zapłaty na pewno nie dostanę.

Klient często bywa w PL, więc albo sam przywozi zakup, albo wysyła go transportem do Polski, odbieram go sobie w punkcie produkcyjnym.

Resumując - czy mogę w takiej sytuacji przeprowadzić rozbiórkę? Dokumentów żadnych na potwierdzenie zapłaty mieć nie będę...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 07:56   #177
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

A nie możesz kupić sama, zapłacić i jako adres wysyłki podać adres angielskiego klienta ?
miałabyś wtedy dowody zakupu, a klient by Ci perfumy tylko dostarczył
(zakładam, że ufasz na tyle temu komuś)
__________________







Edytowane przez BigMama
Czas edycji: 2013-08-21 o 07:58
BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:03   #178
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
A nie możesz kupić sama, zapłacić i jako adres wysyłki podać adres angielskiego klienta ?
miałabyś wtedy dowody zakupu, a klient by Ci perfumy tylko dostarczył
(zakładam, że ufasz na tyle temu komuś)
nie wpadłam na to. Posprawdzam, jak to działa, i to by było rozwiązanie. Klientowi ufam, pracujemy razem długo, i już tak działaliśmy
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:57   #179
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

dziewczyny (i chłopaki of kors) - jak się spisują plastikowe piątki z Globe ?
ma ktoś ?
nie śmierdolą ? nie ciekną ? wchodzi w nie 5 ml ?

miałam kiedyś podobne (jeszcze od Gwai, na wcisk) i były świetne,
nie wiem, czy się na te z Globe zasadzać
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:13   #180
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Pytania, pomysły i sugestie dot. funkcjonowania podforum część II

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
dziewczyny (i chłopaki of kors) - jak się spisują plastikowe piątki z Globe ?
ma ktoś ?
nie śmierdolą ? nie ciekną ? wchodzi w nie 5 ml ?

miałam kiedyś podobne (jeszcze od Gwai, na wcisk) i były świetne,
nie wiem, czy się na te z Globe zasadzać
Wchodzi 5 ml, nie przeciekają ale podśmierdują . Tzn. same z siebie nie, woda z nich psiknięta na skórę pachnie OK ale jak już się raz użyje to niuchnięty atomizer śmierdzi
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy perfumeryjne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 15:14:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.