Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 10:56   #1
raion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2

Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne


Witam, jestem studentką piątego roku psychologii. Prowadzę badania dotyczące związku czynników psychologicznych i chorób dermatologicznych. Niniejsze kwestionariusze są w pełni anonimowe, a wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej. To badanie jest dla mnie szczególnie ważne, ponieważ dane było mi przekonać się, że lekarze bardzo rzadko dostrzegają związek pomiędzy chorobami skóry, a czynnikami psychologicznymi, co często skutkuje powierzchownym traktowaniem problemu. Niedawno zaczęła rozwijać się nowa dziedzina wiedzy - psychodermatologia. Do dalszego jej rozwoju potrzeba jeszcze wielu badań. Z góry dziękuję za wypełnienie kwestionariuszy.
Pozdrawiam

https://docs.google.com/forms/d/13bx...?usp=send_form
raion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 11:50   #2
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne

Wypełnione. Mam nadzieję, że pomogłam.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:35   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne

Wypełniłam, ale kilka pytań było dla mnie niejasnych, bo w jednym na przykład nie wiedziałam, czy chodzi o siłę psychiczną, czy fizyczną. Tą pierwszą czasem lubię demonstrować, drugą już niekoniecznie. I zamiast pytajnika lepsze by było stwierdzenie, że różnie to bywa. A na jedno niestety odpowiedziałam pół żartem, pół serio, bo nie raz w złości wyobrażałam sobie tak drastyczne sceny, ale w rzeczywistości nigdy bym tego nie zrobiła. No i w ogóle czegoś mi brakowało w tej ankiecie. Bo dużo tam było o złości i niepanowaniu nad sobą, a mało o tym, co człowiek naprawdę czuje przez niektóre choroby skórne (i nie tylko).
Ogólnie to jeśli o agresję chodzi to można u mnie ja spotęgować, jednak na pewno nie będzie to agresja fizyczna. Są przypadki, w których będzie, ale nie w momencie, kiedy ktoś mi dokucza/robi krzywdę, a innym osobom/zwierzętom, na których mi zależy, bo w takiej sytuacji czasem nie mam żadnych zahamowań. No chyba, że ktoś użyje siły przeciwko mnie to oddam tym samym, aczkolwiek inne zaczepki na mnie nie działają.
A mówię o tym, bo nie było to uściślone w ankiecie za bardzo.

Edytowane przez Figula94
Czas edycji: 2014-04-27 o 15:41
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 16:15   #4
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne

Wypełnilam
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:17   #5
raion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Choroby dermatologiczne, a czynniki psychologiczne

Dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś jeszcze ma chęć wypełnić ankiety, to zapraszam. Będę bardzo wdzięczna.

Figula94, Twoje uwagi są bardzo cenne i zgadzam się z nimi, ale niestety nie jestem autorką tych testów i nie mogę ich zmodyfikować. Dziękuję za Twoją opinię
raion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 16:17:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.