Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 12:55   #1741
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

viki1988 dziękuję, włosy nie są bardzo ziszczone, lubię odżywki do włosów ziaja, dlatego chciałam poznać opinię specjalistki w tej dziedzinie
301185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:07   #1742
KALAI
Raczkowanie
 
Avatar KALAI
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dzięki, w takim razie oleje nim będę zmywać.
__________________
Be the best version of you.
KALAI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:16   #1743
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez SBZW Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę i opinie;-)

szampon TOLPA OPTIMUM nature. szampon przeciwłupieżowy torfowo - ziołowy, włosy normalne i przetłuszczające się

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-3 Distearate, Undecylenamidopropyltrimo nium Methosulfate, Zinc Pryithione, Propylene Glycol (and) Equisetum Arvense Herb Extract, Propylene Glycol (and) Humulus Lupulus (Hops) Cone Extract, Propylene Glycol (and) Arctium Lappa Root Extract, PEG-15 Cocopolyamine, Sodium Chloride, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Carbomer, Peat Extract, Sodium Hydroxide, Parfum (Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional), Methylparaben, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
Zawiera ekstrakty ze: skrzypu, chmielu, łopianu, torfu () (pogrubione), ponadto dwa skłądniki bakteriobójcze i regulujące łojotok (podkreślone), jest tu także SLES, ale ogólnie rzecz biorąc wydaje się być bardzo fajny nie zawiera nadmiaru chemii(konserwanty i zapachy na końcu skłądu), ekstrakty są na bazie glikolu (nawilżacz) a nie wody, powinien fajnie działać i być dość przyjemny w używaniu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:26   #1744
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez niebieskazalotka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Bardzo proszę o przeanalizowanie składłu tej oto odżywki:

Sther, Lorys, Jaborandi (Odżywka do włosów słabych i łamliwych)

skład: Water (Aqua),Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Yellow5, Mineral Oil (Paraffinum Luquidum), parfum, ekstrakt Jaborandi, Red 33, Poliquaternium-7, Dissodium Edta, Citric Acid

z góry dziękuję
Słabiutka ta odżywka zdecydowanie nie nadaje się do suchych czy zniszczonych włosów(mimo ze tak ma w nazwie) zawiera jeden ekstrakt, który nie wiadomo po co tam jest (zawiera polikarpinę -pobudza czynności gruczołów ślinowych, potowych, łzowych, itp), ma dwa nawilżacze (podkreślone), jeden z nich to parafina która może "zapychać" skórę głowy i obciążać włosy, pozatym dwa barwniki, jeden dosyć wysoko, jeden plus ze nie ma silikonów


Cytat:
Napisane przez 301185 Pokaż wiadomość
viki1988 dziękuję, włosy nie są bardzo ziszczone, lubię odżywki do włosów ziaja, dlatego chciałam poznać opinię specjalistki w tej dziedzinie
Cytat:
Napisane przez KALAI Pokaż wiadomość
dzięki, w takim razie oleje nim będę zmywać.
Proszę bardzo kochane
KALAI, do olejów będzie świetny ten szampon
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 13:42   #1745
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vinga9669 Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo proszę o przeanalizowanie tego składu:
KHADI - Szampon migdałowy z miodem.
Czy nada się on do zmywania olejków?
Skład:
Aqua, Cocamidopropyl Betain, Sapindus mukurossi peel extract, Acacia cincinna, Mel, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Almond Oil), Glycerin, Citric Acid, Rubia cordifolia, Lanolin, Methylparaben.
Dziękuję
ma ekstrakt z drzewa mydlanego i miodu, pozatym olejek migdałowy, Acacia conicinna to rodzaj akacji rosnączej w indiach,ma tradycyjnie właściwości kondycujące włosy, z tego drzewa pochodzą owoce Shikakai również występujące często w szamponach, Rubia Cordifolia (pol.rubbia cordigolia) to roślina zawierająca czerwony barwnik, jako ze jest prawie na końcu skłądu to prawdopodobnie jest użyta w celu zabarwienia szamponu, ale nalezy na to uważać (zwłaszcza jak ktoś ma zimny odcień na włosach),
jeśli chodzi o zmywanie olejów to moim zdaniem powinien sobie z tym poradzić (podkreślione substancje myjące), ale wiadomo że to też zależy od włosa - czyli trzeba pokrólikować
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:02   #1746
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Inter Fragrances, Nano Effect, Maska do włosów regenerująca


Skład: Aqua, Cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, PG-propyl silanetriol, glycerin (and) lecitin (snd) xantan gum (and) hammamelis virginiana extract (and) diathomeaceous earth (and) disodium EDTS (and) tocopheryl acetate (and) glyceryl linoleate (and) retinyl palmitate (and) panthenol (and) phenoxyethanol (and) methylparaben (and) botylparaben (and) ethylparaben (and) propylparaben (and) isobutylparaben, laminaria digitata extract, isopropyl myristate, parfum, castor oil, jojoba oil, citric acid
Bardzo dużo fajnych składników:
wit.A, E i B5, olejek z jojoby, proteiny owsa, wyciąg z oczaru, lisownicy(zawiera jod, pozatym jako subtancją żelująca), ziemia okrzemkowa (86% krzemionka, 5% sody, 3% magnezu i 2% żelaza),
Reszta tak jak w większośic odżywek, możnaby sie przyczepić do dużej liczby konserwantów, ale jako ze to maska (czyli używa się 1-2 razy/tyg.) to raczej nie powinno zaszkodzić
Jestem ma tak
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:13   #1747
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość
Gdzie ją dorwałaś? Ekspertką nie jestem, ale widze jakies proteiny i geratynę w składzie
wlasnie z aloesowego bylam bardzo zadowlona i teraz wybralem wlasnie te. ja kupuje je w sklepie fryzjerskim internetowym u radka. razem z kallosami
lele jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 14:23   #1748
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
mam włosy rozjaśniane, cienkie, ale gęste, nie tyle przetłuszczające się, co szybko nieświeże, klapnięte + przesuszone końcowki, chciałabym prosic o analize :

Yves Rocher Phytum Actif
Extra-volume - szampon do włosów zwiększający objętosc.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Cocamide MIPA, Sodium Benzoate, Parfum, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-39, Tetrasodium EDTA, Polyquaternium-10, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Limonene, Salicylic Acid, Butyphenyl Methylpropional, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Sodium Chloride.
Szampon raczej nie dla wrażliwców, podkreśliłam zapachy i konserwanty, jak widać są dość wysoko w składzie, jest trochę substancji myjących (w tym SLES)
jeden silikon zmywalny wodą, niby sa jakieś wyciągi (proteiny owsa, soi i kukurydzy), ale na szarym końcu, ogólnie szampon nie jest zły,ale nie jest też jakiś świetny, jak znam Yves Rocher to pewnie swoje kosztuje
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:31   #1749
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Ziaja, Ryż, odżywka do włosów zniszczonych i tlustych.

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone,
Isopropyl Myristate, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Paraffinium Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Citric Acid.

nie wiem czemu, ale skład obu kosmetykow, podany na KWC, róznił się od składu na opakowaniach moich kosmetykow... ?
B.lekka odżyweczka, tylko jeden silikon usuwalny za pomocą łagodnych detergentów, z ekstraktów zawiera ryż i len oraz witaminę B5 (podgrubione), pozatym dwa nawilżacze (podkreślone), pozatym skłądnik nadający puszystość włosom (Trilaureth-4 Phosphate), ogólnie jak najbardziej w porządku

A co do KWC to też zauważyłam ze niektóe kosmetki mają inne składy, bierze się to stąd ze producent czasem go zmienia na przestrzeni lat, ale ja nie wiem co z tym zrobić...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:35   #1750
Advay
Raczkowanie
 
Avatar Advay
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 148
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

nie znalazłam nigdzie analizy do Mrs. Potter's - Balsam z ekstraktem z aloesu, regeneracja i nawilżenie włosów suchych. Więc pozwolę sobie przytoczyć:

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Butyphenyl Methylpropional, Cl 19140.

Będę bardzo wdzięczna

Edytowane przez Advay
Czas edycji: 2009-01-31 o 14:36
Advay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:46   #1751
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Pat & Rub by Kinga Rusin - Maska regeneracja

Aqua, Hamamelis Virginiana Flower Water, Cetearyl Alcohol, Betaine, Cetyl Alcohol, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Hydrolyzed Wheat Protein, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Oil, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Silica, Sodium Starch Octenylsuccinate, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.
oto dobrodziejswa które się znajdują w składzie:
woda oczarowa, ekstrakt z drzewa mydlanego, z kwiatów hibiskusa, eclipty alby (może barwić na brązowo, ajurwedyjski środek kondycujący włosy), olej z konopii, masło shea, proteiny owsa, olej z malin, dwie formy chemiczne witaminy E(wzmacniają swoje działanie),witaminę C i B6, krzemionkę, kwas asparaginowy(aminokwas białek), olej słonecznikowy (pozwoliłam sobie wszytsko pogrubić )
Pozatym troszkę nawilżaczy i substancji kondycujących, troszke zapachów,ogólnie ta maska jest niesamowita
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 14:53   #1752
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
Pat & Rub by Kinga Rusin - Odżywka regeneracja

Aqua, Citrus Medica Limonum ( Lemon) Peel Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Extract, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Hydrogenated Wheat Protein, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Panthenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool
Również tu znajdziejmy bogactwo substacji odżywiających tak jak w masce: wodę z pestek cyrtyny, ekstrakt z cytryny, awokado, fig, kozideki, hibiskusa, proteiny owsa, olej kokosowy, masło shea, witaminą B5 i E, kwas asparagniowy, olej ze słonecznika, reszta tak jak w masce, troche nawilżaczy (gliceryna, pochodne alkoholu), troche zapachów
Moim zdaniem te kosmetyki warte są swojej ceny, to chyba najlepsze co można znaleść na rynku (niech się schowają wszystkie Kerastay, Kanebo, itp.)
Szykuje się kolejny Wizażowy hit

Edit: dodam ze ani maska ani odżywka nie zawierają silikonów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-01-31 o 15:20
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 14:59   #1753
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
LEO , intensywna odżywka regenerujaca

sklad wg INCI: cetearyl alkohol /and/ dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate /and/ ceteareth-20, cetrymonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed wheat protein/ silicone copolimer, d-panthenol, oleyl erucate, coco-glucoside and glyceryl oleate, citric acid, methylisothiasolinone and methylechloroisothiasolin one, parfum

producent twierdzi: zawiera olejek jojoba, aloes, prowitamine b5, keratyne oraz naturalne ekstrakty regenerujace wlosy

dziekuje
hmmm... są proteiny owsa, hydrolizowana kreatyna i witamina B5, ani jojoby ani aloesu nie ma jest antystatyk i nawilżacz, ogólnie średnia ta odżywka, miałabym duże watpliwości co do przymiotnika "intensywnie"
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 15:01   #1754
SBZW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 79
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

viki1988 baaardzo dziękuję za analizę
SBZW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 15:01   #1755
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
nie znalazłam nigdzie analizy do Mrs. Potter's - Balsam z ekstraktem z aloesu, regeneracja i nawilżenie włosów suchych. Więc pozwolę sobie przytoczyć:

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, Butyphenyl Methylpropional, Cl 19140.

Będę bardzo wdzięczna
Posiada ten tytułowy ekstrakt z aloesu i na tym kończą się substancje odżywcze, pozatym nawilżacze, konserwanty, zapach, parwnik, jeden silikon... ogólnie nie wiem skąd wizażowe zachwyty nad tą odżywką ostatnio miałam ją w ręku i odłożyłam bo skład kiepściutki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 15:07   #1756
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzieki za analize, czyli 'nos' mnie nie mylił Teraz troche przyoszczedze i ide na zakupy jesli bedzie jeszcze lepsze niz 'brazil nut' z the body shop to chyba umre ze szczescia...
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 15:20   #1757
kleo12321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 35
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo bym prosiła o przeanalizowanie tych kosemtyków do włosów :

Bioetika, Crema Di Essenza
składniki:
Aqua, Glycerin, Cyclomethycone, Dimethycone, Polyquaternium-46, Cetrimonium,
Chloride, Cethyl alcohol, Stearyl alcohol, Sesame oil, Peg-40, Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methyl Isothiazolinone

Az medica, Rainforest Wax, maseczka do włosów ciemnych
skład:
Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9
(and) Glycerin (and) Trideceth-12, Lawsonia Intermis Extract, Propylene Glycol;Mel Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Croton Lechleri Extract, Panthenol, DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene, Linalool).
kleo12321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 16:02   #1758
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
hmmm... są proteiny owsa, hydrolizowana kreatyna i witamina B5, ani jojoby ani aloesu nie ma jest antystatyk i nawilżacz, ogólnie średnia ta odżywka, miałabym duże watpliwości co do przymiotnika "intensywnie"
dziekuje a nadaje sie do mycia odzywka, zmyje oleje?
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:41   #1759
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
LEO , intensywna odżywka regenerujaca
sklad wg INCI: cetearyl alkohol /and/ dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate /and/ ceteareth-20, cetrymonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed wheat protein/ silicone copolimer, d-panthenol, oleyl erucate, coco-glucoside and glyceryl oleate, citric acid, methylisothiasolinone and methylechloroisothiasolin one, parfum

na tym opakowaniu mam napisane tylko leo, podobnie jak na aloesowej. kupuje caly czas w tym samym miejscu a pierwszy aloesowy byl producenta leo activ. nie wazne, podaje leo, bo tak jest na tej butelce.

producent twierdzi: zawiera olejek jojoba, aloes, prowitamine b5, keratyne oraz naturalne ekstrakty regenerujace wlosy

dziekuje
LEO ma świetne produkty do pielęgnacji włosów. W ogole to wydaje mi się, że tę odżywkę już kiedyś dziewczyny analizowały....

Oooooo.... jest. Wiedziałam, że już to kiedyś widziałam.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=74
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 20:43   #1760
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
dziekuje a nadaje sie do mycia odzywka, zmyje oleje?
Ja się nie znam na myciu odżywką w każdym razie niby zawiera detergent coco glucoside wiec możliwe ze się nada do zmywania olei i też bym uważała na tajemniczy silicone copolimer, znalazłam ze podobno zmywa się wodą ale nie jest podane jaki to rodzaj tego kopolimeru a ja niestety się nie znam na tyle żeby wiedzieć (może Jolie pomoże)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:46   #1761
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
LEO ma świetne produkty do pielęgnacji włosów. W ogole to wydaje mi się, że tę odżywkę już kiedyś dziewczyny analizowały....

Oooooo.... jest. Wiedziałam, że już to kiedyś widziałam.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=74
tak sie sklada, ze i o analize tamtej ja tez prosilam i zapewniam Cie, ze sa to dwie inne odyzwki. z reszta widac po skaldzie i nawzwie aloes w samym tytule.

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja się nie znam na myciu odżywką w każdym razie niby zawiera detergent coco glucoside wiec możliwe ze się nada do zmywania olei i też bym uważała na tajemniczy silicone copolimer, znalazłam ze podobno zmywa się wodą ale nie jest podane jaki to rodzaj tego kopolimeru a ja niestety się nie znam na tyle żeby wiedzieć (może Jolie pomoże)
aha w takim razie dziekuje
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 20:49   #1762
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1525
a to nie będzie to?
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:45   #1763
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja się nie znam na myciu odżywką w każdym razie niby zawiera detergent coco glucoside wiec możliwe ze się nada do zmywania olei i też bym uważała na tajemniczy silicone copolimer, znalazłam ze podobno zmywa się wodą ale nie jest podane jaki to rodzaj tego kopolimeru a ja niestety się nie znam na tyle żeby wiedzieć (może Jolie pomoże)
ten silikon jest dość fajny- lekki- do mycia włosow się nadaje- pisałam o tym w wątku o myciu odżywką- oleje hmmmm raczej nie ale nie próbowałam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-31, 21:58   #1764
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie dziekuje
deMitio faktycznie to, ale ani w spisie przeanalizowanych kosmetykow tego nie znalazlam, ani poprzez wyszukiwarke. przepraszam

Edytowane przez lele
Czas edycji: 2009-01-31 o 22:01
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-01, 07:52   #1765
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

no ja po prostu wiedziałam, że znam tę odżywkę
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 23:36   #1766
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składu niżej podanej odżywki do włosów pod względem nawilżania włosów (ewentualnie jakieś inne właściwości wynikające ze składu)i podrażnienia skóry głowy, ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę która reaguje na wszelkie produkty wysypem dużych bolesnych zmian.

Jason Conditioner, Apricot Kiwi


Skład: Aqua (Purified Water), Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Hydrolyzed Wheat Glutens, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Behentrimonium Methosulfate, Myristyl Myristate, Steareth-2, Quaternium-22, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Polyquaternium-55, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Fragrance Oil Blend.

Dziękuję
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 15:05   #1767
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam bardzo proszę o analizę:
Maseczka do włosów Kanebo Intensive Hair Mask
Skład:
Water(Aqua),Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Petrolatum, Dimethicone, Bis-Diglyceryl Polyacladipate-2, Behentrimonium Chloride, Amphoteric-8, Paraffin, Distearyldimonium Chloride, Alcohol Denat, Fragrance (Parfum), Butylene Glycol, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Isopropyl Alcohol, Peg-10 Nonafluorohexyl Dimethicone Copolymer, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Laureth-4, Isononyl Isononanoate, Laureth-23, Alcohol, Squalane, Peg-55 Stearate, Citric Acid, Swertia Pseudochinensis Extract, Gentiana (Gentiana Lutea) Extract, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Saxifraga Sarmentosa Extract, Linden (Tilia Cordata) Extract, Burdock (Arctium Lappa) Extract, Cornflower (Centaurea Cynanus) Extract, Horsetail (Equisetum Arvense) Extract, Calamus (Acorus Calamus) Extract, Saponaria Officinalis Extract, Zanthoxylum Piperitum Extract, Sodium Benzoate, Methylparaben, FD&C Yellow No.5 (Cl 19140), FD&C Yellow No.6 (Cl 15985), Benzyl Benzoate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool.

Ponoć reszta składu tej maseczki nie jest napisana na opakowaniu a pilnie strzeżona przez firmę Kanebo.
Proszę o przeanalizowanie składu, może komuś też przyda się znajomość składu tej maseczki
goldange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:43   #1768
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

czesc dziewczyny ! co mozecie mi powiedziec na temat tego szamponu i czy jesli nie mam bardzo suchych wlosow to moge poprzestac na nim i nie uzywac odzywki ? uzylam go narazie tylko raz , podoba mi sie efekt nawet bez odzywki , czy jednak takie dlugofalowe nieuzywanie odzywki wyjdzie moim wlosom na dobre ?


eucerin , dry skin shampoo 5% urea :

Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Urea, Decyl Glucoside, Sodium Lactate, Sodium Cocoamphoacetate, Coco Glucoside, Laureth-9, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Glyceryl Oleate, Panthenol, Lactic Acid, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate

pozdrawiam !!!
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 22:31   #1769
Advay
Raczkowanie
 
Avatar Advay
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 148
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mogłabym prosić o przeanalizowanie?

Joanna - Naturia - Odżywka z lnem i rumiankiem, bez spłukiwania.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetarimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Linum Usitatissimum, Chamomilla Recutita, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylophentyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonenne, Linalool, [+/- DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl, Butylcarbamate].

Nie jestem pewna co do 'LINALOOL' strasznie niewyraźne mają te literki na opakowaniu Ewentualnie mogłoby być jeszcze z tego IJNALOOL.
Teraz mi sie jakos dziwnie podejrzany ten skład wydaje... Naddaję się ta odzywka w ogóle do stosowania...?
Z góry dziękuję za odpowiedź C:
Advay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:25   #1770
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o przeanalizowanie składu maski Forte Sweden "Romantic":

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

z góry dziekuje
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.