Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 20:34   #901
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 98
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

10 dzien za mna..
bole nog przeszly, to chyba byla reakcja na zmiane pogody a nie na odstawienie tabletek

humor znacznie lepszy

kilka malenkich niespodzianek na twarzy (ale wrecz mikroskopijnych), pewnie wszystko przede mna ale poki co stosuje diete (w miare zdrowe jedzenie, zadnych frytek chipsow czekolady, zielona herbata, witaminy, mydlo ojca Grzegorza na twarz, plecy dekolt-profilaktycznie)

zobaczymy jak dalej mi pojdzie
i kiedy doczekam sie pierwszej
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 13:02   #902
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam, ja odstawiłam tabletki w październiku 2006r. na poczatku czekałam na okres 60 dni potem powoli sie juz niedawno uregulowało. Z włosami mam taki problem że zaczęły mi wypadać w grudniu i w sumie mało co mi zostało, odżywki, olejek rycynowy i nafta, tabletki z witaminami nic nie pomaga mam tak mało włosów jak nigdy do tąd. Na twarzy wyskorzyły mi pryszcze jak nastolatce, a nigdy nie miałam wyprysków, to juz 10 miesięcy a nic się nie poprawia. Już nie wiem co mam robic poprostu jestem już tak zdegustowana i załamana, że nic mi sie nie chce. Nie wiem co mam robić
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 13:35   #903
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

A ja już dwa tygodnie nie biorę Widzę pierwsze niemrawe efekty - schudłam 1kg obżerając się jak zwykle, a libido powoli i ociężale, ale wraca

Wczoraj miałam momenty że było mi strasznie gorąco i tak mi się słabo robiło - mam nadzieję, że to tylko skutek upału


Poza tym nic się nei zmieniło Ciekawe co będzie z okresem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 12:43   #904
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 98
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aga_1981 Pokaż wiadomość
Witam, ja odstawiłam tabletki w październiku 2006r. na poczatku czekałam na okres 60 dni potem powoli sie juz niedawno uregulowało. Z włosami mam taki problem że zaczęły mi wypadać w grudniu i w sumie mało co mi zostało, odżywki, olejek rycynowy i nafta, tabletki z witaminami nic nie pomaga mam tak mało włosów jak nigdy do tąd. Na twarzy wyskorzyły mi pryszcze jak nastolatce, a nigdy nie miałam wyprysków, to juz 10 miesięcy a nic się nie poprawia. Już nie wiem co mam robic poprostu jestem już tak zdegustowana i załamana, że nic mi sie nie chce. Nie wiem co mam robić
dermatolog
czekac
moze mydlo siarkowe na pryszcze i dobry krem nawilzajacy zeby skora sie nie wysuszyla?
probowalas tran?
jak z dieta? jadasz chipsy, slodycze, ostre potrawy, sztuczne napoje (nawet soki, ktore maja "aromat identyczny z naturalnym" :/)-odstaw calkowicie
watro pic zielona herbate (nie pic herbaty czernej i calkowicie wykluczyc kawe!)
palisz?
i takie malo przyjemne pytanie: jak czesto chodzisz do toalety? niezwykle wazne jest chodzenie codziennie

co do wlosow co powiesz na:
http://www.vitanea.pl/index.phtml?ap...pid=41146&k=89


u mnie 2 tydzien bez...
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 12:50   #905
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

u mnie ponad 2,5 miesiaca bez... wlosy troche lepsze niz na poczatku po odstawieniu ale w zasadzie i tak musze myc codziennie, cera sie pogorszyla, chociaz nie jest tak zle, tylko przed przed okresem to tragedia - przed pierwszym wyskakiwaly ropne gule, teraz podejrzewam ze zbliza sie drugi - bo znowu sie pojawily kremy z kwasami sobie kiepsko z nimi radza, a niestety slodycze i ostre potrawy uwielbiam
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 13:00   #906
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 98
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

martinka ja tez uwielbiam ale staram sie ograniczac do minimum
zamiast czekolady (ja zawsze pochlanialam w calosci) jem nektarynki
zamiast chipsow jem "czyste" wafle albo biszkopty

wazne tez nie myc twarzy zwyklym mydlem, warto kupic jakies ziolowe
ja myje pomada o. Grzegorza
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 16:35   #907
Hanulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Thumbs down Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

10 miesiąc od odstawienia, 7 miesięcy bez okresu (ostatni raz w styczniu br.) , testy ciążowe ujemne... Muszę w końcu się zmobilizować do pójścia do endokrynologa, bo bez tego nie mam nawet szans na odchudzenie - jak już kiedyś pisałam, po 3-4 miesiącach od odstawienia waga skoczyła mi w bardzo krótkim czasie o 10kg (bez zmiany trybu życia i sposobu odżywiania) i trzyma się na tym poziomie. Odradzono mi zaczynanie od diety i ćwiczeń odchudzających, bo bez konsultacji endokrynologicznej mogę się tylko umęczyć i zrazić brakiem efektów... Pryszcze na szczęście pojawiają się dość sporadycznie, stan włosów nadal w normie, choć może bardziej się przetłuszczają.

Ogólnie beznadzieja. Jeśli jesteście młode (do 18 roku życia) wybijcie sobie z głowy hormony, choćby miały pomóc w redukcji zbędnego owłosienia, trądziku i regulacji okresu. Ja popełniłam ten błąd w wieku 16 lat, brałam piguły przez 8 lat i teraz widać efekty. Jestem przerażona tym, co się ze mną dzieje. Przypuszczalnie przedwczesne zastosowanie kuracji hormonalnej dało również bardzo nieprzyjemny efekt w postaci braku rozwoju "biustu" - 25-latka z rozmiarem 85AA to porażka. Szczególnie jeśli wychodzisz ze sklepu bieliźniarskiego, a za plecami słyszysz chichot 18-20-letnich siks z obsługi, które przed chwilą odprawiły Cię z kwitkiem przy próbie zakupu biustonosza...
Szczęśliwie mój narzeczony czerpie przyjemność z tego, co jestem w stanie mu zaoferować
Hanulinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-18, 21:42   #908
aga_1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 430
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

[1=6f000f86acc05487417ad38 db744a7fd3f3da099_5e4dcc0 23b14f;5028118]dermatolog
czekac
moze mydlo siarkowe na pryszcze i dobry krem nawilzajacy zeby skora sie nie wysuszyla?
probowalas tran?
jak z dieta? jadasz chipsy, slodycze, ostre potrawy, sztuczne napoje (nawet soki, ktore maja "aromat identyczny z naturalnym" :/)-odstaw calkowicie
watro pic zielona herbate (nie pic herbaty czernej i calkowicie wykluczyc kawe!)
palisz?
i takie malo przyjemne pytanie: jak czesto chodzisz do toalety? niezwykle wazne jest chodzenie codziennie

co do wlosow co powiesz na:
http://www.vitanea.pl/index.phtml?ap...pid=41146&k=89


u mnie 2 tydzien bez...[/quote]

Witam Cie , na pryszcze stosuje rózego typu maseczki kremy,żele do mycia nic nie momaga cały czas wychodza podskórniaki i tyle.
Tran? nie próbowałam ale spróbuje , może pomoże.
Dieta?, czasami pozwalam sobie na chipsy ale nie czesto lubie słodycze ale nie przesadzam z nimi. Spróbuje wszystko odstawic całkowicie , soki tez.
Kawy i czarnej herbaty nie pije bo nie lubie, piję duzo herbat owocowych.
Nie palę!
Do toalety chodze kilka razy siku, jesli chodzi o grubsze sprawy to raz na dwa trzy dni ale tak mam od urodzenia
Jesli chodzi o włosy marz specjal juz przerabiałam i nic nie pomógł.
aga_1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 19:17   #909
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 98
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

aga
radze poczytac ta strone http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
od deski do deski!

btw. herbatu owocowe tez czesto maja rozne swinstwa w sobie (nawet nie tyle swinstwa co substancje, ktore nie pomagaja podczas stosowania diety przeciw tradzikowi)..

ale jak juz wczesniej wspomnialam:
na tej stronie sa opisane:dieta, ziola, leki (wszystkie leki i ich ocena, skutecznosc, sposob uzywania)
czytanie zajmie troszke czasu ale...warto
6f000f86acc05487417ad38db744a7fd3f3da099_5e4dcc023b14f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 07:39   #910
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

fajna stronka tez sobie poczytam


mnie jest tak ciezko zrezygnowac ze slodyczy nie moge sie zmoblizowac, mimo iz mialabym dwa powody - cera i sylwetka
czy wafle i biszkopty (a jak z herbatnikami) sa mniej szkodliwe niz czekolada?
twarz myje zelem dermoklar, a co to za mydlo ktorego ty uzywasz?

ps. tak jak sie spodziewalam, gulki wyskoczyly bo dostalam drugi okres, po 31 dniach od pierwszego.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 08:34   #911
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
ja jestem juz 2 mc po odstawieniu, pierwszy okres dostalam po ok 1,5 mc. w pierwszym miesiacu zaczely mi sie bardzo przetluszczac wlosy, troche pogorszyl mi sie stan cery. teraz jakby wszytsko wrocilo do normy. wlosy sa ok, i cera tez. z wyjatkiem kilku dni po okresie kiedy wyskakiwaly mi ropne pryszcze na twarzy co nigdy wczesniej mi sie nie zdarzylo ale czy to na pewno wina okresu zobacze za drugim razem. w zasadzie waga i apetyt bez zmian.
Martinka,
ja miałam dokładnie te same objawy!
nigdy nie miałam problemu z przetłuszczającymi się włosami, trądzik miałam bardzo delikatny a tu nagle wysyp pryszczy nawet na dekoldzie co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło...pierwszy okres po odstawieniu przyszedł bardzo terminowo-jak w zegarku, za to drugi dopiero 42 dnia cyklu... przyznam,że miałam stresa ale teraz już się unormowało... z tym,że waga trochę mi spadła- nie miałam nadwagi w trakcie brania Cilestu przy 163 cm ważyłam 54 kg, teraz mam 51kg...
no al eprzynajmniej od 3 m-cy mój organizm jest zdany wyłącznie na siebie
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 21:29   #912
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja już miesiąc nie biorę, więc mogę zrobić małe podsumowanie:

Póki co:
+ dostałam okres dokładnie jak przy tabletkach
+ brzuch mnie nie boli tak jak to kiedyś bywało
+ libido w miarę wróciło

- cera pogorszyła się dramatycznie A już dwa lata nie miałam żadnych problemów
- na dekolcie też tragedia, już zapomniałam jak to jest
- waga ani drgnie Ale nie odchudzam się ani nic.


Na razie tyle, już tęsknie za tabletkami przez tą cerę
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 22:02   #913
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja przestałam brać tabletki w lutym tego roku, na początku było dokładnie tak jak przy braniu tabletek.

Przez 3 miesiace: marzec, kwiecień, maj okres dostawałam tak jakbym brała tabletki.
Czerwiec okres spóźniony panika że ciąża pojawił się w 34 dniu, następny okres prawie 37 dni i kolejny chyba dzisiaj dostanę albo jutro (34-35 dzień)

Cera: do dziś tragedia nie moge sobie poradzić chcoiaż tym specyfiką z forum jakoś zaczyna coś sie zmniejszać.

Hormony szaleją: nieregulany cykl, straszna cera jeszcze gorsza aniżeli przed łykaniem tabletek robią się wielkie ropniaki po których zostają blizny.

Chciałam zacząć brać tabletki w czerwcu ale gdy spóźnił mi się okres dałam sobie spokój na dzień dzisiejszy poważnie się zastanawiała bym się czy zacząć brać spowrotem tabletki to co się dzieje z moim organizmem to tragedia. Chociaż jak zaczynałam brać tabletki nic nie wskazywało na to bo żadnych skutków nie było. No i przez pierwsze 3 miesace po odstawieniu tabletek cieszyłam się że wszystko mam super tak jak było i nic się nie zmieniło po 4 miesiącu do dnia dzisiejszego jestem załamana
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-31, 07:23   #914
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja dziś nie wezmę tabletki pierwszy raz (pominąć 7-dniowe przerwy) od 3.5 roku... obym się tylko nie skusiła i nie wzięła, bo zapas mam
dziś dzień 1. później napisze co u mnie słychać brałam Diane-35
dolare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-31, 12:18   #915
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

u mnie minęło juz kilka tygodni i jak narazie będę czekać na okres, pryszczy nie ma, włosy bez zmien, a jedyne co mnie martwi to tycie u mnie to było tak że od tabletek schodłam, a teraz robię soę coraz grubsza mimo ruchu i pojawia się cellulit

ale coż trzeba się z tym zmierzyc
pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 20:34   #916
evellin
Raczkowanie
 
Avatar evellin
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 48
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja odstawiłam tabletki w styczniu, czekałam ponad 2 miesiące na okres, do tej pory mam okresy nieregularnir co miesiąc jest strach kiedy będzie ten moment. Na koniec roku planuje zacząć starać sie o dziecko. Na tabletkach przytyłam ponad 8 kg, brałam ponad 2,5 roku. Odkąd odstawiłam mimo że staram się trzymać dietę nie mogę zrzycić ani kilograma aby wrócić do swojej starej wagi. Problemy z cerą są nieodzownym elementem każdego dnia raz cera za tłusta raz za sucha, nie wiem jak długo jeszcze będzie to trwało.
__________________
"Nie jestem już dzieckiem... Wierzę... Wierzę, że kiedyś zrozumiesz, kto jest dla nas szczęściem... Nie wierzę, że wtedy sie odwrócisz znów ode mnie!Ale czy nastąpi ten dzień?" mój sir Thomasie odwiedzasz mnie juz tylko w snach. Twoja na zawsze Lady Evellin.
evellin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 20:40   #917
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez evellin Pokaż wiadomość
Ja odstawiłam tabletki w styczniu, czekałam ponad 2 miesiące na okres, do tej pory mam okresy nieregularnir co miesiąc jest strach kiedy będzie ten moment. Na koniec roku planuje zacząć starać sie o dziecko. Na tabletkach przytyłam ponad 8 kg, brałam ponad 2,5 roku. Odkąd odstawiłam mimo że staram się trzymać dietę nie mogę zrzycić ani kilograma aby wrócić do swojej starej wagi. Problemy z cerą są nieodzownym elementem każdego dnia raz cera za tłusta raz za sucha, nie wiem jak długo jeszcze będzie to trwało.
A jakie tabletki brałaś?

Ja nie przytyłam nic biorąc Microgynon, ale ciągle bardzo leca mi włoski i nie wiem czy to czasem nie od tych tabsów
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 17:31   #918
evellin
Raczkowanie
 
Avatar evellin
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 48
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Przez dłuższy czas brałam novinett a potem przez jakieś pół roku yasmine.
__________________
"Nie jestem już dzieckiem... Wierzę... Wierzę, że kiedyś zrozumiesz, kto jest dla nas szczęściem... Nie wierzę, że wtedy sie odwrócisz znów ode mnie!Ale czy nastąpi ten dzień?" mój sir Thomasie odwiedzasz mnie juz tylko w snach. Twoja na zawsze Lady Evellin.
evellin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 18:38   #919
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
A jakie tabletki brałaś?

Ja nie przytyłam nic biorąc Microgynon, ale ciągle bardzo leca mi włoski i nie wiem czy to czasem nie od tych tabsów
nigdy nie skojarzyłam- wypadanie włosów i mycrogynon...a tak mam ....hmmm....za to schudłam dużo...:/
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 19:04   #920
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
nigdy nie skojarzyłam- wypadanie włosów i mycrogynon...a tak mam ....hmmm....za to schudłam dużo...:/
ja nie przytyłam, a czy schudłam...tez raczej nie. A tobie side85 też wypadają włosy? czy zauwazyłas to ostatnio czy już od dłuższego czasu jak bierzesz te tabletki?

Czy którejś z was które brały Microgynon tez wypadały włosy w trakcie brania tabletek? a jak sprawa włosów wyglądala po odstawieniu?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 20:05   #921
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ja juz jestem 28 dni po odstawieniu tabletek.
Okres powinnam byla dostac wczoraj - nie dostalam.
W miedzy czasie kochalam sie 2 razy - ale z prezerwatywa i w zadnym wypadku nie bylo wytrysku. czyli ciazy brak...
Czemu okresu nie ma?
wistra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 20:12   #922
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
ja juz jestem 28 dni po odstawieniu tabletek.
Okres powinnam byla dostac wczoraj - nie dostalam.
W miedzy czasie kochalam sie 2 razy - ale z prezerwatywa i w zadnym wypadku nie bylo wytrysku. czyli ciazy brak...
Czemu okresu nie ma?
okres pewnie dostalabys wczoraj, o ile bralabys dalej tabletki. niestety po odstawieniu mozna na okres czekac miesiac , jak i dwa, trzy i tak dalej. niestety tu nie wiadomo kiedy sie pojawi. ja przed pierwszym okresem po odstawieniu mialam bardzo wyrazna owulacje, wiec moglam ustalic date kiedy okres sie pojawi.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 12:13   #923
tola150
Raczkowanie
 
Avatar tola150
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja odstawiłam tabletki (Novynette) niecałe 2 tygodnie temu po 5 latach brania i muszę powiedzieć że mam ochotę od nich wrócic ze względu na cerę. mam więcej wstrętnych pryszczoli niż przed tym jak zaczełam brać tabletki, a miałam wtedy 16 lat i byłam w kulminacyjnej fazie trądzikowej. mam nadzieję że to się unormuje bo jeśli tak zostanie to wrócę do tabsów. pozatym boję się że znowu będę miała torbiela bo ostatnim razem jak zrobiłam sobie przerwę to po kilku miesiącach wylądowałam w szpitalu z 7 cm torbielem. następnym minusem są codzienne bóle głowy. nie jestem pewna czy to skutek właśnie odstawienia ale pojawiły się właśnie po tym jak odstawiłam. jedynym, ale za to dużym plusem jest powrót mojego libido które przy tabletkach było momentami zerowe. ach, z tabletkami źle, bez nich jeszcze gorzej
tola150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 12:58   #924
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ja mam dziewczyny podobne objawy do waszych. Po osmiu latach brania (roznych) ostawilam pigulki trzy miesiace temu. I zaczela sie gehenna - cera jak pietnascie lat temu - pryszcze, gule i inne swinstwa, przy czym z nosa skora schodzi mi codziennie mimo uzywania kremow -wstyd sie gdzies pokazac. Wlosy wypadaja na potege, podczas gdy wczesniej ani jeden nie pojawial sie na szczotce, tluszcza sie dwa razy szybciej (czyli w polowie dnia), wciaz sa oklapniete i bez zycia. Przytylam kilka kilo. No i nigdy nie wiem kiedy dostane @ - przychodzi jak sobie zechce grrrrrr
Z plusow - skonczyly sie bole glowy i yyyy to chyba wszystko - plusow malo.
Generalnie tesknie za tabsami, ale chce poszerzyc rodzine, wiec co robic...
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 13:13   #925
tola150
Raczkowanie
 
Avatar tola150
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Właśnie ciekawa jestem jak to u mnie będzie z wagą. właściwie to odstawiłam tabletki patrząc na moją przyjaciółkę która po odstawieniu schudła 7 kilo i mieści się w ciuchy 2 rozmiaty mniejsze mam nadzieję że u mnie tez będzie taki skutek bo gdy zaczynałam brać tabletki 5 lat temu ważyłam 56 kg przy wzroście 170cm, a teraz ważę 64 kg. Nie zganiam tego w całości na tabletki, bo w wieku 16 lat nie byłam od końca ukształtowana i kobieta w pewnym wieku poszerza się tu i ówdzie co wiąże się z przyrostem wagi. Ale chciałabym sprawdzić czy może u mnie też to tak zadziała, a bardzo bym chciała.
I mam ptanie: czy którejś z was po odstawieniu zmnieszył się cellulit?
tola150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 13:17   #926
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
ja nie przytyłam, a czy schudłam...tez raczej nie. A tobie side85 też wypadają włosy? czy zauwazyłas to ostatnio czy już od dłuższego czasu jak bierzesz te tabletki?

Czy którejś z was które brały Microgynon tez wypadały włosy w trakcie brania tabletek? a jak sprawa włosów wyglądala po odstawieniu?
wypadają od dość dawna, a stosuję Microgynon21 od półtorej roku. Nigdy nie łączyłam tego z tab.
Panicznie boję sie odstawić żeby dać sobie przerwę. Nie rodziłam jeszcze, mam 22 lata. Po jakim czasie i na ile powinnam odstawić tabletki?? Stosuję ok 2 lat...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 14:28   #927
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

świetnie. odstawiłam w miniony czwartek. wczoraj byłam u P.Ginekolog której pokazałam wyniki badan krwi z czerwca. Kobita stwierdzila, ze gdyby widziala wczesniej wyniki, to zabronilaby mi ich od razu brac.
Dlaczego? Podwyzszony poziom trojglicerydow.
Bralam ponad 3.5 roku Dianke... :/
dolare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 20:32   #928
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martinka_m Pokaż wiadomość
okres pewnie dostalabys wczoraj, o ile bralabys dalej tabletki. niestety po odstawieniu mozna na okres czekac miesiac , jak i dwa, trzy i tak dalej. niestety tu nie wiadomo kiedy sie pojawi. ja przed pierwszym okresem po odstawieniu mialam bardzo wyrazna owulacje, wiec moglam ustalic date kiedy okres sie pojawi.

Hmm... to ja chyba dopiero teraz mam owulacje, bo leci ze mnie sam sluz.
Duzo, bardzo duzo sluzu :|
wistra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 09:17   #929
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ostatnią tabletkę zażyłam końcem kwietnia.... a cykl mam rozregulowany do dziś... normalnie burza w moim organizmie
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 11:29   #930
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a mnie wieczorami teraz boli strasznie żołądek (albo trzustka) i kości przedramienia oraz kość krzyzowa i kości udowe tak że nie mogę spać... Odkąd przestałam brac pigułki... czemu?! Czy to ma z tym jakiś związek?
dolare jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.