torbiel piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-12, 08:29   #1
aroc1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4

torbiel piersi


Badaniem USG wykryto niedawno u mnie bezechową torbiel piersi ok. 3 cm.Mam 45 lat i zbiegło się to z wykryciem mięśniaków macicy oraz obniżenia poziomu progesteronu. Zażywam od kilku dni hormony, natomiast ową torbielą moja ginekolog radziła mi nie zajmować się. Czy to prawidłowe i czy nie powinnam ponowić badanie za jakiś czas, ewentualnie wykonać biopsję,czy też jest możliwe, że torbiel nie będzie rosła i nie będzie potrzeby jej leczyć czy usuwać ?Obecnie jeszcze nie powoduje dolegliwości. Bardzo proszę o radę.
aroc1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 09:46   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: torbiel piersi

Jeśli chodzi o tą torbiel,to rzeczywiście można jej nie usuwać.Torbiele bowiem mogą same zanikać,zmniejszyć się.Również mogą pojawić się inne.Torbiele są łagodnymi zmianami w piersi i co 6 miesięcy należy powtarzać badanie.Więcej możesz poczytać w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79009
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 16:19   #3
aroc1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: torbiel piersi

Dziękuję Ci Freso za informację. Uspokoiłaś mnie a to, co napisałaś, zgadzałoby się z diagnozą mojej ginekolog. Niestety, skonsultowałam się z inną lekarką i to ona wzbudziła moje wątpliwości i jak widzę, niepotrzebnie.Pozostaje więc badać i obserwować...no i na razie spokojnie spać. Dziękuję !!!
aroc1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 18:23   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: torbiel piersi

Nie ma za co. Można torbielki osuszyć,czyli ściągnąc strzykawką płyn,jednak nie gwarantuje to,że torbielki się nie odnowią.

Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2006-02-28 o 16:10
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.